Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Rathalos

Dalsi z malej rady filmov,ktory mozem oznacit ako genialny,Luc Besson to spracoval perfektne a Scarlett Johansson bola spickova,k tomu vsetkemu super hudba a mame tu filmovy zazitok,ktory sa len tak nevidi,skoda trosku toho konca,ale aj tak jasna volba...:-) ()

anatheman

Film by se spíš měl jmenovat "Sjetá Scarletka". Za ni uděluji aspoň tu 1 hvězdičku. Jako ok. Jedná se o ambiciózní snímek, který by sám o sobě mohl být neškodnou jednohubkou s několika drobnými vědecko-filozofickými přesahy. Nicméně... z filmu se postupně stává děsnej maglajz, což je korunováno naprosto WTF koncem, který měl být zřejmě parafrází na 2001 Výsledek však působí katastrofálně. Film se k tomu tváří tak vážně, až je to paradoxně k smíchu. Prostě jedna hvězda a never again. ()

lemonova

Film s nulovým príbehom a trochu pokrivkávajúcim odkazom. Čo nám vlastne chcel Luc Besson povedať? Nie som si istá, že to vie on sám.. ()

Wallis3

Tam kde by se měl příběh rozvíjet, se nasadí zběsilé tempo, hrdinka je hajpr sjúpr ihned a vám film proteče mezi prsty, že ani nestačíte mrknout a ze Scarlett je ÚeSBéčko. Škoda ()

oli009

Takovouhle blbost aby jeden pohledal. Chcete-li ve scénáři vycházet z nějaké vědecky neprokázané myšlenky, musíte ji rozvíjet s nemalým uměním a citem pro balancování mezi pravdou a lží, poctivě nacházet šedé zóny a do nich vkládat všetečné otázky zpochybňujíci onu pravdu a díky pečlivému kočírování vlastní fantazie nakonec lež dělat alespoň trochu pravděpodobnou. Besson ale v Lucy nekočíruje snad nic a nikoho. Výkon hlavní hvězdy Scarlett Johansson mi byl protivný a její postava zcela nepochopitelná, nebyla však ve filmu zdaleka jediná. Nepochopitelný byl i celý scénář a to dokonce do takové míry, že jsem si myslela, že to snad v půlce vypnu, i přestože film nemá ani 90 minut. Vydržela jsem jen proto, že jsem doufala, že se ještě dočkám nějakého obstojného zvratu nebo finále, ale čekala jsem zcela marně. A přitom prvních pár minut jsem s radostí hltala metaforu na lovce a kořist. Žánr sci-fi asi vážně není pro mě, protože nezachycuje ani realitu, s níž bych se mohla ztotožnit, ani nerozvíjí fantasy svět, do kterého bych mohla utéct. Je to patvar mezi oběma světy a úspěch u mě získává jen s pečlivým a smysluplný scénářem, jako třeba v případě Příchozího. Lucy je ale nejen blbá blondýna, ale hlavně hrozně blbý film. ()

KOOHA

Těšil jsem se na to, ale docela to zklamalo. Pár okamžiků to mělo, ale že to potáhnou až takhle filozoficky a přitom brázdí vody nepoznané, jsem nečekal. Krátká oddychovka, kterou si střihnete a to je vše. ()

Rikky007

Film skvělý, obsah filmu ne až tak skvělý. Ty nejdivočejší teorie neurospecialistů o potenciálu naší CNS uvedené v praxi. Morgan Freeman si střihnul v podstatě další díl z dokumentárního cyklu "Cestování červí dírou". Scarlett Johansson tam byla jenom proto, že je sexy a opět dokázala, jak dřevěná herečka to je (ačkoliv se téměř překonala). No a zbytek byl vlastně jen komparz. Co rozhodně filmu nelze upřít je dynamika a práce s obrazem. Ale koneckonců to se dá od režiséra Kurýra čekat. Svůj talent ukázal hlavně, jak jinak, při honičce s policií. Prostě nejlepší na tom celém byla hlavně akce. Ačkoliv je hlavní téma využití mozku, je lépe u tohohle moc nepřemýšlet.... ()

Perth

Vlastně jde o velmi komorní snímek s několika decentními vizuálními efekty, nic víc nic míň. Přehrávání, laciné podbízení a až směšně přehnanou ujetost filmu naštěstí zachraňuje: Scarlet (která mi hlavně v prvních minutách filmu přišla neuvěřitelná), zajímavý nápad s prostřihy a pár myšlenek filmu. Konec mi navíc, ani nevím proč, připomínal v dobrém Vesmírnou odysseu, scéna s flashkou, u které jsem prskal smíchy, ale moje hodnocení zase brutálně zkopala do břicha. Do kina na to zbytečně nechoďte. ()

sarkareifova

Pustit se do tohoto tématu byl risk, ale vyplatil se. Samozřejmě se najde spousta kritiků, kteří budou tvrdit, že přece nemůže mít takové schopnosti, když využívá 100% mozku. Když se to vezme ale z hlediska filmu, tak to bylo úžasný. Dokonalá akce, skvělý herci a no Scarlett :D Od poloviny to byla neskutečná jízda a děj mě úplně vtáhnul, že jsem si ani neuvědomila, že je konec. No a takové zakončení jsem teda opravdu nečekala :D ()

bararich8

Jak píší ostatní, těžko to nějako posoudit. Velmi oceňuji Min-sik Choi jako hlavního záporáka. Scarlett role taky vcelku padla a o Morganovi nemá cenu ani něco říkat :). Příběh je určitě fajnový a originální (nejblíže bych asi to přirovnal k výbornému Limitless). Jenom je to celé vlastně taková blbina, ale dobře se na ni kouká, 4*. ()

ZackSawyer

80% filmu dobré, má to jakous takous hlavu i logiku, konec uvalený, spíchlý narychlo. Ono taky se těžko takovýto konec vymýšlí, když nikomu z nás ten mozek nefrčí na plný kule... Tam kde Lucy pomalu končí, má začínat druhá půlka filmu či dvojka! Celá myšlenka filmu je dobrá, jen je to nedotažené, proto zklamání. ()

mirecek

Hodka a půl utekla jak nic. Přibitý do gauče jsem zaujatě sledoval, čas nabral rychlost a než sem se nadál tohle zajímavý sci-fi skončilo aniž bych si na něj stihl udělat názor. S jistotou můžu jen říct že je zajímavé ! ()

PlutisMovie

To byla ptákovina... a já se těšil. Začátek vypadal slibně, ale pak mě film překvapoval kadou minutou. Každou chvílí jsem víc a víc kroutil hlavou a říkal si co jsme si to zase stáhl. 66% co to má sakra bejt ? Scarlett se nadroguje a je naprosto geniální jak Bradley Cooper po NZT a pomstychtivá jak v béčkovým akčnáku z 80 let. Bohužel je to sračka. ()

Automaniak

Lucy? Film, o kterém nemůžu říct, jestli se mi to líbilo, nebo nelíbilo, souvislost? Dobrej film nebo špatnej film? Nejde slovy říci. Koukněte a posuďte sami. ()

darkreider

Bessona má rád pre jeho cit pre akčné sekvencie s dúškom francúzskeho pozlátka. Preto som hltal každú sekundu automobilového šprintu Parížom. Ako sa dá očakávať zápletka je prestrelená over-the-top ale komu to vadí, ten si zmýlil film. Tempo je vysoké a tak Lucy odsýpa a preto tento sobotný popcorn pre fanúšikov žánru je must see. ()

Dm1tr1j

Film sa odrážal od nezmyslu a tak aj dopadol. Zle okopírovaný Limitless ,ktorý sa snažil dať ľudstvu posolstvo ,že sme ešte v plienkach a musíme na sebe pracovať...alebo sa nechať zastreliť na stoličke. Ak by som chcel vidieť riešenie na budúcnosť pozriem si znovu interstellar a ktomu nejaký Zeitgeist movie. ()

mupimup

Luca Bessona vnímám jako solidního filmového řemeslníka jenž se netají tím, že jeho předním motivem je prosté přinášení zábavy. Ví co diváky baví, umí pracovat s dynamikou a ví že atmosféru vytváří příběh, ideálně s nějakou populární myšlenkou. Mainstreamový divák je vždy polichocen faktem, že jako stádo v sále č.6 jen neshltal tupou střílečku, ale shlédl (a pochopil) mysteriózní drama plné existenčních hypotéz, mající shodou okolností i akční prvky. Kdyby si však autor v tomto případě odpustil snahu ospravedlnit svůj očividně akční počin filosofickým přesahem, udělal by rozhodně lépe. Mystifikace o využívaných 10 procentech z celkové mozkové kapacity (fakt tolik?) trpělivě po desetiletí vyvracená světovými neurology, přitom vůbec není špatné téma a většinu filmu také obstojně funguje. Divák sleduje po procentech šplhající Lucy a rozjímá, zda se po dosažení kompletního vnitřního obarvení všech buňek promění výše zmíněná v taťku šmoulu nebo modré agresivní hovado. A věru, že bych snad podobné rozuzlení přijal radši. Místo toho je divák nakrmen vědecko-populární syntézou osvíceneckých omylů a postmoderních tužeb s dharmovými naukami. Osvíceneckým omylem v tezi, že to co člověku schází do využití jeho potenciálu a vyššího lidství je poznání. Přičemž vrchol osvícenectví v podobě francouzské revoluce napovídá, že pouhé poznání bez morální síly a kázně z nás tvoří jen o řád schopnější zrůdy. Postmoderní touhy a naděje, že existuje možnost instantní, skokové evoluce bez trapné nutnosti předchozího vývoje spočívajícího v nepopulárním sebekáznění a obětech. Za to, co má skutečnou hodnotu prostě budeme vždycky nuceni zaplatit, i elementární znalost tržního hospodářství napovídá, že prvotřídní zboží se ve slevě pořídit nedá. A dharmových nauk v představě tvůrců, že vyšší forma existence, uvědomění, musí jít ruku v ruce s odosobněním a emocionální sterilitou zakončenou rozplynutím se ve sladké nicotě. Skutečně v kontrastu ke všem Gautamovým idejím o nutnosti vyhasnutí vášní a žádostí je mi nadmíru milý a blízký onen žido-křesťanský Jahve, který je vášnivý, žárlivě milující a nebezpečný, protože živý. ………………………………………………........... ….......................... ........... Ehm. Tak to měl být vtipný komentář o možnostech, které skýtá nadměrná konzumace jakési krystalicky azurové pisoárové desinfekce. Quo vadis Mupimupe? ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell