Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

MattK759

Tento film jsem poprvé shlédl v kině, když mi bylo 11 let a už po 5ti minutách mi došlo, že to bude opravdu nářez. Film mě opravdu zaujal, tak jsem se na něho podíval o 3 roky později znovu a stále nezměnil názor. Nasmál jsem se fakt úžasně a to jsem si toho hodně pamatoval, dokonce v té scéně s padáky mi srdce bilo o sto šest. Opravdu skvělá akční komedie, už se těším na dvojku. ()

d-nao

Jediná hviezda za Samuela a to ostatné gýč, gýč a zas len predvídateľný klasický šablónový gýč! ()

Denzen

Matthew Vaughn je kráľ. Točí jeden super film za druhým a môžem povedať, že Kingsman je po X-menoch a Kick Ass jeho tretím najlepším výtvorom, ktorý hravo strčí do vrecka veľa Bondoviek. Veľa akcie, vtipných dialógov, Firth a užvanený Jackson zaisťujú tomuto uletenému filmu čistých 80%. Len keby tam bolo viacej scén ako tá z kostola, mohol by to byť aj plný počet. ()

rainbof

Po tom, co nekonečné série bondovek ztrácí lesk, přichází nové o historické zvyklosti očištěné dílko, Kingsman. Bond řízlý jen lehoučce s Batmanem, který se nebojí prohlásit buranskou hlášku i v obleku. To vše se staroanglickou blištivostí dobře padnoucího obleku. dobré všechno. Výpava, kamera, scénář, herci, výkony. ()

aneta105

Odlehčená Bondovka vtipnými momenty a sprostými dialogy. Ale k jádru, nevím jak Vám, ale je to díku tomu lepší než většina Bondovek, k tomu dejte trefnou muziku a máme tu celkem povedený film, jen jedna malá chybička, trochu víc se vlekl začátek.... ale jinak dobrý. 70%. ()

Dzobsteve

Kingsman secret service: Kingsmani sú čistokrvná bondovka staršieho rázu. Majú úžasného distingvovaného hrdinu: Harry Hart razí motto „Spôsoby robia človeka“, má oblek šitý na mieru a perfektný arzenál od dáždnika po ručný granát. Je tu jasne stanovený záporák Samuel L. Jackson vyšinutý "technik". Videné 4x ()

Noosal

Naprosto geniální akční a humorem nabytý thriller, z neskutečně sipatickým hlavním hrdinou kterého si téměř okamžitě zamilujete. Film má vše co dobrý akční film potřebuje humor,simaptáky hrdiny a špičkově zahráného padoucha Samuelem'l Jacksnem. Musím říct že od tohodle filmu jsem zkoro nic nečekel ale to co mi naservírovali byl naprostý filmový "orgasmus" který trval od začátku až do konce. Kingsman je a nejspíš i bude mojím nejoblíbenějším akčním filmem. ()

filmarik1395

Matthew Vaughn po filmech Po krk v extázi, Kick ass a X-men natáčí Kingsmana jako neotřelou akční komedii o mladém synovi tajného agenta, kterého zabili při tajné operaci. Jelikož jablko nepadá daleko od stromu i Eggsymu se naskytne příležitost dostat se do organizace Kingsman. Sam L. Jackson v roli zaporáka miliardáře s extravagantnim stylem, který chce vyhladit ,,podřadné" spoluobčany kteří nemají vliv , nemá chybu. Eggsy se probíjí dějem s příjemným vtipem díky kterému se rozhodně nudit nebudete. ()

Kalor1

Pre mňa najlepší film roka 2014. Tento film sa síce nebude páčiť takzvaným "zarytým intelektuálom" z jedného prostého dôvodu - hlavný hrdina je proste príliš mladý. Mne to však vôbec nevadilo a musím povedať, že je škoda, že sa takýchto filmov netočí viac. Hlavný záporák je síce pritiahnutý za vlasy napriek tomu jeho pohnútky sú pochopiteľné a myslím že ak by sa v súčasnej dobe objavil niekto jemu podobný isto by sa mu podarilo o svojich cieľoch presvedčiť väčšinu svetových lídrov. Celý film má narážky na Jamesa Bonda a musím len so smútkom povedať, že James Bond a jeho nezmyselné zápletky sa bohužiaľ nechytajú nápadov a zábavy, ktorú mi ponúkli práve Kingsmani. Jediné čo by som filmu vytkol je možno trošku vlažný začiatok pokiaľ sa nezačne tréning hlavného hrdinu - ktorého predstaviteľ Taron Egerton podal naozaj obdivuhodný výkon. ()

Fiffty

Ťažko sa mi hľadá niečo, čo by som tomu to filmu vytkol, bola tam skvelá akcia, ktorá sa počas filmu stupňovala a skvelý humor. Ako špionážna akčná komédia to fungovalo bezchybne, takže za mňa jednoznačne 5*. ()

XminerCZ

Obecně mám rád filmy ve stylu "bondovek" a ani tento není výjimkou. Nejdříve jsem tomu nedával moc nadějí, ale film mě po první půlhodině přesvědčil, že si zaslouží být dokoukán ba i zhlédnut znovu. Hlavní postavy byly velmi zábavné a jejich představitelé to velmi dobře zahráli. Celkový dojem z filmu je velmi kladný, libí se mi návaznost na již už vydaný druhý díl. Film mohu doporučit každému milovníkovi akčních filmů ve špionském stylu. 9/10...90% ()

burg

Jak už bylo řečeno ve filmu - bondovky jsou tak dobré, jak dobrý je záporák. A tady to byla fakt parádní jízda přátelé! ()

Abet

Normálne nie som skalný fanúšik špionskych filmov a Bondovi sa vyhýbam oblúkom, no toto je naozaj moja šálka kávy. Britsky vtipné, sarkastické a s naozaj úžasným zloduchom. Scéna v kostole mi teda otvorila sánku. P.S.: len mne sa to zdá,alebo v poslednej dobe pribúda zloduchov,čo si myslia že redukcia počtu ľudí je cesta k záchrane ľudstva? ()

cartyci

Ja prosto neviem akcia super, dej taktiež dobrý troška záplatka v pohode ale humor vôbec nechápem. Film ma neudržal vôbec v kresle a už som čakal kedy skončí.Niečo tomu proste chýbalo možno to bude v dvojke. ()

Pavlis.xxx

Charismatičtí herci, zajímavé akční scény, dobrý anglický humor. Odlehčená "bondovka", která neurazí. Mě to bavilo a baví opakovaně. 5* ()

Jirkacek

Kingsman: Tajná služba mne překvapil v mnoha směrech a to veskrze příjemně. Když jsme si tento akční snímek doma pustili, netrvalo dlouho, abych pochopil, že se jedná o skvělou vykrádačku na téma bondovek. A s potěšením oznamuji, že agenta 007 ještě v tajné britské organizaci Kingsman v lecčems překonali. Jedním z nejpříjemnějších překvapení byl akcemi nabitý děj, který takřka nedovolal odejít během 129 minut trvání filmu od TV obrazovky. Ještě že jsem u jeho sledování nepil nějaké dobré české pivo ! Byla by škoda rozkouskovat pauzováním skvělý děj, který odsýpal jako dobře namazaný hodinový stroj - s výjimkou těch přesýpacích. Na začátku jsme se seznámili s tajnou organizací Kingsmanů, v jejímž čele stál můj oblíbený herec Michael Caine, nicméně hlavní postavou v misích byl velitel jednotky a superšpión Harry Hart v podání Colina Firtha, který se choval jako pravý anglický gentleman v bondovském stylu. Druhým hrdinou pak byl obyčejný nezaměstnaný mladík s náběhem do vězení, jehož byl kdysi zabit v akci jako Kingsman. Gary „Eggsy" Price, jehož si zahrál Taron Egerton, dostal od Harta nabídku, aby se zúčastnil výcviku adeptů, kteří měli šanci se stát novým členem organizace. Výcvikem jsme strávili podstatnou část filmu a během něho se Eggy stal nejlepším žákem, který se dostal až do finále. To se dalo čekat, ale překvapily mne hned dvě věci : Poprvé, že Eggy nakonec nevyhrál, když odmítl zastřelit svého psa a podruhé když se vítězkou stala sympatická dívka, se kterou se sice sblížil, ale sex mezi nimi neproběhl. Na to u jsem u Bonda nebyl zvyklý, ale nikdy neříkej nikdy...Zápornými hrdiny ve filmu byl miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí Richmond Valentine, kterého si zahrál můj neoblíbený Samuel L. Jackson. Ten měl v plánu zachránit planetu tím, že vyhladí jednorázově několik miliard lidí, k čemuž potřeboval věrnou asistentku a inteligentní krasavici s amputovanýma nohama a patřičný počet sim karet, které lidem rozdal zdarma. Ti omámeni internetem a voláním zdarma stáli na nové karty fronty, aniž by tušili, co je čeká. Když Kingsman zjistil, co má novodobý masový vrah a ekolog v úmyslu, byl nejvyšší čas se pokusit akci zabránit, nicméně jednoho z nich se to již netýkalo, protože jej Valentine zabil. Smrt významného člena se rozhodl pomstít nejen Eggy, ale i výherkyně výcviku Kingsmanů, se kterou ale pořád nic neměl a také jejich velitel ze cvičiště. Trojice se na akce bohatém závěru vyřádila v neskutečně napínavém boji s mnoha vychytávkami, které by i Bond mohl závidět. Ještě prozradím, že Valentine unášel významné představitele států a pokud s ním nechtěli spolupracovat na distribuci sim karet v jejich zemi, zavřel je do vězení ve svém sídle. Když Eggy do tohoto vězení dorazil, nabídla mu švédská princezna anální sex, když zachrání ji a celou planetu. Jak to dopadlo asi sami tušíte, mne to hodně pobavilo, protože taková legrace u bondovek nebyla. Celkově film hodnotím velmi dobře, jedna akce skoro střídala druhou a tu zase třetí, sranda byla také na pořadu dne v dostatečném množství a délka tak akorát. Nechybělo ani poselství pro budoucnost a námět k zamyšlení v podobě velkého počtu lidí na planetě, který se nedaří rozumně regulovat a bude potřeba nějak to vyřešit. Ovšem takovým způsobem, jakým to měkl v úmyslu filmový Samuel L. Jackson to asi nepůjde. Doufám, že druhý díl bude ještě lepší, protože ten první s názvem Kingsman: Tajná služba ode mne dostává čtyři tajné hvězdičky ****. () (méně) (více)

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě