Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (CinemArt)

Kotsour

Super akčňák, který se především ke konci snoubí s komedií, i když místy poměrně drsnou a perverzní. Každopádně S. L. Jackson je jako záporák naprosto perfektní a jeho charakter fakt super. Hodně nadprůměrný film. ()

BDMarty007

Žánrově těžko zařaditelný počin, který je asi jakýmsi komediálním thrillerem. Základní myšlenka je vyjít z klasických bondovek, ale servírovat asi 10x více sebeironie, než bondovky měly i v dobách Rogera Moora. Základem je špionážní thriller s klasickým bondovským padouchem ve skvělém podání Samuela L. Jacksona, který ohrožuje svět v podobě, jak ho známe a zachránit ho může jen britský agent za pomocí geniálních serepetiček. Míra ironie je však tak značná, že v podstatě eliminuje jakékoliv napětí a byť hrdinové umírají a svět je v ohrožení... s divákem to emocionálně ani nehne. Chvílemi je to vtipné, byť nikoliv že by mě to rozesmálo, spíše úsměv než smích, bohužel občas až skoro za hranicemi dobrého vkusu. Méně by asi bylo více. Je to v podstatě série citací mnoha různých bondovek (zejména moorovského období) ale třeba i Kill Billa a ta motivační hláška švédské princezny je z Velmi nebezpečných známostí a z úst Sarah Michelle Gellar to zní daleko zajímavěji. Pro znalce bondovek je to samozřejmě zajímavé rozpoznáváním citací i pokud jde o dekorace atd. ale celkově z toho úplně odvázanej nejsem a váhám mezi 3 a 4 hvězdami. ()

kubstvi

No konečně se v reinkarnované podobě vrátil James Bond tak jak ho znám.... vtipný, šarmantní, morální a s dobře padnoucím oblekem. Je zpět! Je zpět pro Anglii a pro celý svět. S příchodem vysloužilého boxera s rozpláclým xichtem a s absencí jakékoli mimiky, šarmu a smyslu pro vtip Danyho Kreka do služeb jejího veličenastva jsem již nedoufal, že se dočkám špionského filmu s kladným hlavním hrdinou, jenž není pouhý hrdlořez bez špetky kultivovanosti. Jen tak dál. ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=psFQMKcsIF8 Repetitórium. / Neprešľapuje na mieste, nestojí ako drúk, hýbe sa a dáva nápadom enormný priechod. Prevod myšlienky vo víziu, jej zhmotnenie a rozdanie unudeným divákom. Matthew Vaughn. Všade to isté, postupy z prediktovaných kníh, tichá voda cenzúry, súhlasy producentov. Pašák, vandal. Hra, totožnosť. Ale toto je iný film. Toto je Vaughn. Iný prístup, autorstvo, kde len pozrieš. Cítiť diferenciáciu stokrát videného, maznanie sa tam, kde je zámorská sterilita. Vaughn prináša v každej jednej scéne nóvum, ktoré môže patentovať. Posúva myšlienky, dej, príbeh, postavy. Tá mašina ide ako namazaný stroj. A scéna v kostole je len ventil na kuchte, erupcia nahromadenej sopky, orgazmy v otázke, čo ďalej. Trblietavý pocit v schéme patričnosti s videným. Zapojil svet, štadión a pláž sa mláti, brilantný SLJ drzí ruku inak zvracia, Lancelot vo vesmíre, Strong ítečkár na pohľadanie. A ty dvaja? „Nevzdávajú to“ (!!) a za ich tóniny, snažia sa použiť prekliate ostrie each other. Spojenie naprieč spektrom. Svet totálne v prdeli. Diviť sa je prirodzené. Ja v Kingsmanovi ničomu nerozumiem. Firth v polke, Caine hanebne. Meno, nemeno, Vaughn vníma všetko inak. Ako chlap, ktorý ešte neodkusol z hriešneho jablka a zaradil sa medzi vzácnu minoritu so zachovalou túžbou robiť veci svojsky, úprimne, autorsky. Kingsman môže byť, ideme ďalej, či ako? (videné 25.07.2015,BDrip) ()

kwaicheng

Bohužel zoufale nejlepší v tomto filmu byla prdelka švédské princezny, kterou dotyčná nabídla hlavnímu hrdinovi k užívání, pokud uspěje při záchraně světa. Jinak to byla dost nuda, usínal jsem. ()

bearmeedek

Nechci opisovat počet hvězdiček od ostatních. Mám vlastní názor a stejně musím dát 4. Povedená parodie na staré bondovky! Parodie ne ve smyslu komedie nebo zesměšnění, ale parodie jako vážně myšlená a hodně nadsazená moderní verze starého J.B. (nikoliv Jack Bauer) 007. Film s tímto tématem a zpracováním určitě oslovil i teenage generaci. Diskutovaná vyhlazovací bitka v kostele byla kolosální nadsázkou. Zde tolik vychvalovaný mezinárodní pohlavní akt u zadní brány švédského paláce - jo, milý pohled. Ale daleko více mě rozrušila milostná předehra. ONA: "Když mě zachráníš, dám ti zezadu! ON: "Tak já se vrátím". ()

Henry Morgan

Bylo to promakaný, inteligentně zpracovaný, ale chyběla tomu živočišná dravost, kterou vystřídala disinguovaná akce. Navíc hlavní záporná postava působila místy roztomile a směšně, takže jsem snad ani nevěřil, že by měla umřít. Nevím, jestli se jednalo o poctu starým bondovkám nebo o jejich výsměch, ale nějaké originální myšlenky jsem tam zrovna neviděl. Je to takový přirozeně plynoucí kočkopes sešitý ze starých bondů, moderních akcí a zombie hororů. No, fenomenální spektákl jako kick ass to nebyl, navíc to postrádalo jakousi elementární dynamiku a posloupnost některých akcí a reakci lehce haprovala. ()

neo93

Pokud to měla být komedie, tak jsem to asi vůbec nepochopil, jelikož jsem žádný humor neviděl ani neslyšel. Jestli to měl být jen akční film se špiony, tak by to ještě ušlo, ikdyž nebylo tam nic, co by mě nějak oslnilo. Některé věcičky, které agenti používali jako třeba deštník byly zajímavé, ale nic zvláštního. A výběr nového Kingksmana mě příliš nepřekvapil. Nemohlo to zachránit ani hvězdné obsazení jako Colin Firth, Samuel L. Jackson nebo Michael Caine. Celkově přijatelná zábava, která mě ale osobně nic neřekla. ()

Dubron

A já z toho cítím grindhouse, prošpikovaný snítkama marvelu, marinovaný v omáčce bondovštější než bondovská. K chuti vám určitě příjde špetka anglického humokoření. Bon apéttit. ()

Chip89

Britové to prostě umí s elegancí a ladností sobě vlastní... Napínavé, akční a plné jejich pověstného humoru. Bavila jsem se od začátku do konce :) ()

markotter

Na tomhle filmu oceňuju oproti bondovkám politickou nekorektnost, velké množství mrtvol, většinou nevinných a zabitých velmi efektně a humor, který rozhodně není pro publikum pod 15 let. Taky Colin Firth v akční roli (prý jeho první) exceluje a to, jak vybílil v Americe kostel, bylo impozantní. Přitom jeho gentlemanství rozhodně nebylo hrané - věřím, že je takový i ve skutečnosti. Film má i docela zajímavého záporáka a jeho asistentka je taky cool. Zbytek je ale průměr. Nesympatický hlavní hrdina a jeho kolegyně, spousta zbytečných scén jenom pro oko a neúměrná délka vzhledem k tomu, o co ve filmu jde. Ale i přes tyhle výtky doporučuju film zkouknout a vyčkat na závěrečný "ohňostroj" - jeden z nejoriginálnějších nápadů ve filmu vůbec. ()

vikino1

Kdo by to byl řekl, že v době Jamesů Bondů, Jasonů Bournů, Eatnů Huntů a všech jiných možných agentů se dá vymyslet něco nového, neokoukaného z prostředí tajných služeb. A ejhle - ono se dá.. Po Kick-Asu tady máme další "originální" film z mysli talentovaného Matthewa Waughna a rozhodně jeho další tvorba nezůstane mému oku nepovšimnuta. ()

ZnalecH

Určitě se nejedná o obyčejnou americkou béčkovou akční komedii. Právě naopak považuji tento film za překvapující výstřednost. Humor je zde velice "jiný", ale pokud jste otevření, tak se určitě zasmějete, přestože občas je to až přehnané. Ale celkový dojem z filmu je překvapivě dobrý. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Jak pise vetsina, je to proste novej styl bondovek- ale mnohem vic svezi a cool. Jen final boss fight mi prisel moc komiksovej a nezajimavej (patrim k ty mensine, co se nudila pri Kickass) Jinak je to ale fakt vyborna zabava od prvni minuty. Neustale se v nem neco deje a ma to umyslne hodne odlehcenou atmosku. Doporucuju 4/5* ()

Demonic189

Veľmi zábavný filmik! Síce viacero nelogickosti a záver riadne prehnaný, ale bavilo ma to veľmo veľmi. PS: naj scéna suverénne tá z kostola! ()

Psycho.R

Nechápu co může být tak skvělého na něčem tak průměrném. Začátek mi říkal, že by mohlo jít o fajnovej film, ale dále už jen velká nuda. ()

haWranka

Naprostá šílenost, která ale rozhodně má něco do sebe. Všechny postavy mají charisma až na půdu, akční scény jsou přestřelené tím správným způsobem. Dlouho jsem se bála na tenhle film podívat, pak jsem byla víceméně "přinucena", ale nelituji toho, stálo to za to. ()

tančísvlky

Popcornová bondovka na pokračovanie a prečo vlastne nie. Pre britskú školu mám slabosť, aj keď táto sa blíži skôr americkej. Stlačené počitáčové súboje sú skôr otravné a kostolík to je už moc veľa. Je zaujímavé, že množstvo filmov vsádza na stokrát osvedčený scenár. Sorry, ale nemôžem dať veľké hodnotenie za umelecký dojem... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě