poster

Tarantule

 • USA

  Tarantula

 • Nový Zéland

  Tarantula

Horor / Sci-Fi

USA, 1955, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikO_NR_1909
  ***

  Všetko, čo vzniklo po Them! (1954) už neoplýva dákou extra originalitou. Triky, práca s kamerou a dejová priamočiarosť - solídne, horšie je to s nevýraznými hercami a priemerným scenárom. A ani režijne sa nikam neposunieme. Ide vlastne o klasické 50-desiatkové hororové sci-fíčko, ktoré nadväzuje na 30. roky, akurát že miesto ikonických monštier tu máme obrí hmyz - konkrétne ten najodpornejší t.j. tarantula. Na jedno použite bohate postačí.(28.5.2014)

 • zelvopyr
  *****

  První liga mezi béčky 50. let. Jak se pozná dobrý od špatného? Když máme omezený rozpočet, podřídíme tomu scénář a nepředvádíme 50 minut trapných triků, ale 10 minut ucházejících. Odsýpání děje se pochopitelně koná hlavně konverzací, a ta zde není pitomá, herci jsou výborně vykreslení i v malých roličkách. Nikdo nepřehrává, naopak herci jsou dobří a mají dobře napsanou roli. Tarantule je mazlík, ale osobně mě nejvíc uchvátilo obří morče.(14.5.2014)

 • Bloody13
  ****

  Tarantula je taková matka všech pavoučích hororů, protože co se týče kvality a stáří, lepší kousek byste prostě nenašli. Ke všemu společně s příbuznými Them! patří k tomu nejlepšímu, co se v 50. letech na poli monster-béček vůbec urodilo. Tvůrci efektů pracovali buďto s miniaturními modely krajiny, nebo používali efekt prolínaných záběrů. Zdejší přerostlá krasavice JE tudíž opravdová, žádná guma ani drátky. Ještě by se slušilo dodat, že snímek má jeden z nejslavnějších plakátů a Clinta Eastwooda v malé roličce statečného pilota stíhačky. Klasik se hold nezapře..(16.2.2012)

 • Němi
  ****

  Dokonala trikova tarantule! Po teto strance film za pul stoleti nezestarl ani o chlup. Skoda jen prazdne (nikoliv nudne) prvni poloviny, protoze zaver je jak ze sna. Padesatimetrova tarantule budi respekt a na nejaky shovivavy usmev neni vubec pomysleni. Jack Arnold byl a bude na monster zanr nejvetsi machr. __ 4,5*(22.12.2009)

 • Goldbeater
  ***

  V padesátých letech vznikalo hodně zajímavých filmů, jejiž realizaci si v dnešní době lze již těžko představit. Neměly by v žádném případě takový ohlas jako tenkrát a všechna atmosféra 50. let by se vytratila. Jack Arnold tyhle filmy točit uměl a to dokazuje i ve své Tarantule. Je to příjemná podívaná s dobrými herci a jedním pěkně vypaseným pavoukem, kterého by určitě nikdo nechtěl potkat.(15.10.2011)

 • - Dr. Hastings pristane so svojím lietadlom vo filme dvakrát na nespevnenom povrchu. Zvukové efekty sprevádzajúce pristátie však patria lietadlu, brzdiacemu na betónovej či asfaltovej ploche. (beso74)

 • - Pavouk procházející krajinou je živý, kvůli filmu pro něj tvůrci vyrobili zmenšený model exteriérů. (Holina)

 • - Lietadlá, ktoré vzlietajú k útoku na tarantulu nesú typové označenie F-84 Thunderjets. Avšak tie, ktoré vykonávajú samotný útok sú úplne iného typu – F-80 Shooting Stars. (beso74)