Blade Runner 2049

• USA Blade Runner 2049 (více)

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný. (Falcon)

wick

Nejlepší možné pokračování s dobrým režisérem..které ale asi nemuselo vzniknout. Spíše romance než detektivka. Kult jakým je film z roku 1982 nepotřebuje pokračování. Hodnocení se možná zvýší opakovaným shlédnutím až se podívám na BR. ()

xxxxxxxxx

Myslím si, že je to nejlepší pokračování, který mohl první díl dostat. Villeneuve vytvořil perfektní detektivní film ,hlavními plusy kterého jsou především hluboký příběh, propracovaný svět, vizuální efekty a dynamické soundtracky. Je trochu zdlouhavý a kvůli rolím herců se nejde příliš vžít do hlavních postav. Ovšem jsem rád, že film zachoval atmosféru prvního dílu a nestála se z toho jednorázovka se spousta bezvýznamných action scén.9/10 ()

MFA

Sranda jak tu někteří o filmu hovoří jako vláčné a zoufale průhledné vyprávěnce. To už je skoro nenávist, nebo pocit zrady..! No, tak můj názor je pozitívní. Film se mi moc líbil (nevěřil jsem že na takovou klasiku jakou původní film je, bude někdo schopný smysluplně navázat) a zvlášť to, jak si tvůrci poradili s vývojem příběhu a rozvinutím původního světa. Budoucnost posunutá o dalších třicet let je povědomá a logická. Krásné, temné, atmosférické i emotívní. ()

spawnxp

Výtvarnej nadstandard, akce bez chyb, "virtuagirl" ok, muzika ok - prostě cely to je daleko lepší než jsem čekal, ovšem... zápletka dost debilní, toho ex Deckera mohli vynechat, záporňák vypadá jak autistickej imbecil (což by nevadilo, kdyby se tak i "choval"), agitační řeči o androidím obrozeni mě taky nedostaly a citací z jedničky tam bylo až tolik, že to chvilema vypadalo jako remake. Nicméně rudě zaprášený (asi) Las Vegas, poprava Rachel (to hlavně!) a závěr na zasněženejch schodech za ty 4/5 stojí ()

hufnagel

Pochopil som to tak,že budúcnosť ľudstva záleží na tom, či sa roboti budú vedieť rozmnožovať a keď áno tak už ich stvoriteľov nebudú potrebovať.Tu sa to podarilo a záver ostáva otvorený.Atmosféra je počas celého filmu veľmi negatívna,čo si myslím bol zámer bezvýchodiskovej situácie budúcnosti,podporovanej aj stálym dážďom,alebo snežením.Hudba pekne nadväzuje na pôvodnú hudbu od Vangelisa,vo vyznení je však brutálnejšia.Osobne mi nevadila dĺžka a pomalé tempo filmu,všetko malo svoj účel,až na tú bitkársku robotku,ktorá tam bola skôr kvôli komercii,však film bol dosť drahý.Treba to vidieť určite viackrát,je tam veľa skrytých nenápadných drobností .A pôvodný Blade Runner bol po premiére v kinách prepadák a kde je dnes?Strnulý Ryan Gosling?Však je to replikant. ()

rigby

Výborná atmosféra, kterou si film udržuje po celou dobu. Vyprávění je sice trochu až moc rozvláčné, ale o to více dokonalé, že je tvořeno jen a pouze filmovými prostředky. K tomu přispívají opravdu vizuálně úchvatné záběry, ze kterých přechází až zrak. Jen ta stopáž mohla být o něco kratší. 4- ()

Ajay

Na pohled líbivé, ale příběh mě tak nějak vůbec nezaujal, nevtáhl. První Runner mohl těžit z toho, že dobrých sci-fi filmů bylo pomálu, tenhle se v nynější záplavě ztrácí. ()

ZetDaElO

Audiovizuálne orgie, kde každý záber môže byť wallpaper a každý zvuk vás prikove do sedačky. Našťastie ani scenár a herecké výkony nezaostávajú a tak ide o adekvátne a pre mňa oveľa lepšie pokračovanie ako je pôvodný Blade Runner. Pre mňa film roku 2017. 9/10 ()

jojto

No takto. Fakt sa považujem za náročného diváka, teda dokážem rozoznať hovno od karbonátky, aspoň chuťovo určite. K tým záporom...hmm je to dlhé (fakt som už musel na malú)...to je asi všetko. A plusy....nebudem kecať o dokonalom skĺbení atmosféry, hudby, strihu, kamery, akcie, na mieru ušitých rolí, geniálnych future nápadov a na scifi, pochopený dejový sled udalostí... je to novodobékurevskykultové scifi, kedy sa po zhliadnutí trochu vnímavejšia osoba zamyslí nad budúcnosťou nielen svojou, svojich potomkov, ale doslova celého ľudstva a môžno si položí otázku, kam to všetko smeruje, čo robí človeka, človekom. Jo a fakt som čakal až do konca titulkov, že Luv ešte vyskočí z vody. ()

Brk

Stopáž 163, děje je v tom z bídou na 80 a pocitově trval snad 456 minut. Vizuálně velmi slušné, ale to je vše. Zůstalo mi v paměti pár oranžových záběrů, holografická kočička a cool límec od kabátu. Není to ani blockbuster, ani pocta klasice, nic. Jen velké, hloubavé, natahované nic. ()

fafejt001

VÝBORNÝ vizuál , scénář , zápletka o hledání dítěte , nalezení otce , který vlastně není otec , nebotˇ má dceru a tak dáále . Důstojný pokračovatel Blade R. z roku 1982 . Faktem je , že je to trochu dlouhééé . A jak vidím , tak někteří ,, znalci ,, filmu , nebyli s tímto filmem spokojeni . No co se dá dělat . Podle mne výborná sci-fi záležitost . ()

Legie

K puvodnimu filmu se rad cas od casu vracim. Tohle jsem dal jednou a nemam proc se vracet. Plitky pribeh, prepalena stopaz a neskutecne hlucha mista. ()

HennessyVSOP

Původní Blade Runner pro mě nemá nostalgické pouto, viděl jsem ho teprve nedávno a dodnes nechápu, proč je z něj řada lidí úplně mimo. BR2049 má konečně alespoň nějaký děj a i když je řemeslně mnohem méně originální a nevybočuje formou až tak moc z davu, tak po obsahové stránce máte konečně pocit, že jste viděli film s dějem o něčem. Ve výsledku to na mě působí jako konzistentní velmi kvalitní celek a i když nemůžu nového Blade Runnera zařadit nikam do svých oblíbených filmů, nezapírám mu jeho kvality. ()

Oggy007

No tak to zase byla jednou ztrata 3 hodin. Zbytecny film naprosto o nicem. Bez akce, bez napadu, bez myslenky. Jedna hvezda je za dedecka Forda, jinak by to bylo na odpad ()

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce