Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

Zadri

Film holywoodských parametrů, který si však ponejvíce z této produkce bere skvělé pozlátko a dostatečně objemný rozpočet. K tomu však přídává i poutavý příběh, který je vyprávěn vyrovnaně, bez patosu a zbytečných příběhových kotrmelců a zkratek. ()

nula87

Pokud by byl film nabízen jako téměř fantasy pohádka s jistým malinkým historickým přesahem, pak proč ne. Protože je to příjemně barevné, je tam romantická linie, kdy se milenci několikrát zachrání doslova v poslední chvíli, a má to jakési pozitivní morální poselství. Ale pokud chtějí film prezentovat jako historický velkofilm, pak je to dost k smíchu. Historickými, lékařskými, a dějovými meganesmysly počínaje, hlavním hrdinou, který se celým filmem přiblble prousmívá konče. A na celou tu linii je navěšeno spousta zkarikovaných postav a postaviček, které tu bídu umocňují, 40% ()

kubas369

Není to špatný ale zázrak se nekoná možná kdyby to dostal nějaký lepší scenarista, rejža vymačkal by s toho víc. ()

Pitryx

Tak v tomto filmu jsem hodně věcí neuvěřil. Hlavně to jak tehdy všichni mluvili dobře anglicky. Když tak velký rozpočet, tak také původní jazyk. Body dolů také za stupidní love story, které za chvíli bude prostě ve všem. A zachraňování v posledních sekundách taky patří do zcela jiného žánru. Takže nakonec jsem to pobral jako roztomilou pohádku. Avšak pozor!! V některých ohledech je snímek hodně poučný. Zde plus a další za velmi slušnou výpravu a občas kameru. Délka až tak nevadila, skoro stále bylo na co se dívat. Film mohu doporučit, ale zázraky nečekejte. ()

knihovna

Zajímavé spojení - němci, kteří neumí točit filmy, natočili skvělý film z dob, kdy ještě muslimové používali mozek . Škoda že obého není více ( myslím tím dobrých německých filmů a používání mozků u muslimů). V každém případě velmi, ale velmi povedené a i přes relativně dlouhou stopáž velice zábavné. ()

PAVLIS

Na to o jak jde dlouhý film, na mě Ranhojič působil poměrně zkratkovitě. Hop sem, hop tam... A výpravou trochu televizním dojmem. Pořád jsem se cítil být víc v televizních kulisách než ve městě dálného orientu. Nicméně ačkoliv jde o smyšlený příběh, líbilo se mi to připomenutí, jak dobře se nyní z pohledu lékařství máme. Jak je skvělé, že o dýmějovém moru si už můžeme akorát číst na wikipedii a zamrazí když si představím, že ve středověku bych byl kvůli zanícenému slepáku už dvacet let pod drnem... ()

Hawaj

Pěknej a zajímavej příběh, hezký zpracovaní. Škoda některých skoků ve scénáři a taky část dialogů nebyla zrovna brilantních, jako by si vzal režisér trošku větší sousto než dokáže nacpat do stopáže filmu. Rozhodně zajímavé je i skutečné historické pozadí filmu. to jsem vůbec nevěděl. Na německou produkci velmi dobrý počin. ()

subic

Viděl jsem tu verzi 150 minut a jako příběh dobrý, ale roztahaný a docela nuda. Příště už to vidět nemusím. ()

johnny01

Krásný epický film z dávného středověku o medicíně a vědění, ale i o politice a intrikách. Hlavní postava má sen – vynalézt lék na boční nemoc a je úžasné sledovat, jak se tomu podřizuje vše. ()

Petule3

Teda, já jsem překvapená. Německo tímto dokázalo, že umí natočit film ve stylu Hollywoodu (dokonce líp, protože americké filmy jsou čím dál blbější). Začátek mě trochu děsil, uřezávání palců a vytrhávání zubů není úplně můj šálek kávy, nicméně jsem vydržela a čím víc se film rozvíjel, nemohla jsem od něj odtrhnout oči a se zvědavostí sledovala zajímavý děj. Film dokázal, že je jedno, kterou víru uznáváte...pokud jste debil, co jí jen zneužívá, nemůže z toho vzejít nic dobrého. Církev je prohnilá odjakživa, ale tady byl i krásný příklad islámu....lidi to ku*ví, ne, že Bůh (Alláh) to tak chtěl. Za mě opravdu výjimečný film s netradičním příběhem a krásným orientem na hraně 5-ti hvězd. Určitě budu chtít vidět znovu. ()

SAINTS

Zaujimavy historicky film ktory velmi neprekvapi,ale uputa po formalnej stranke.Liečitel sa však nevyhne ani filmovemu kliše ako su zachrana v poslednej chvili či romanticka zapletka zakazanej lasky hlavneho hrdinu.Herecke vykony su presvedčive,hlavne Kingsley podava tradične dobry vykon ale aj postava šaha (Oliver Martinez) ma niečo do seba.Liečitel je kvalitny film ktory mohol byt trochu drsnejši ale aspon sa na to dobre pozeralo. ()

mosem

Pokud bych měl hodnotit obsahovou stránku, asi bych skončil u tří hvězd. Příběh s mnoha neuvěřitelnými náhodami, nepříliš komplikovaný, s přimíchanou dávkou romantiky. Nelogické situace, které navozují otázky, ale nikdo se nezabývá jejich řešením - otázky znalosti jazyků a čtení hlavního hrdiny, záchrana Rebeky z pouště atd. Čtyři hvězdy, které jsem se nakonec rozhodl dát, vystihují spíše hodnocení za to, jak je zachycena atmosféra doby, historické reálie a i jistou míru zobrazení mezináboženských vztahů. Sice poněkud delší stopáž, ale nelze říci, že bych se nudil. ()

Pete

Místo středověké reality se Ranhojič vydává spíš směrem fantasy ztvárnění orientálního příběhu jedné z tisíce nocí. Dobrodružným putováním do neznámých zemí se zařazuje někam mezi Marco Pola a Bilbo Pytlíka. Lotrando najde svojí Zubejdu, papundeklové kulisy se povedly, ale příběh je bohužel jedno velké klišé a samý kýč. Velká škoda nevyužitého potenciálu, pro nadanější tvůrce tato doba skýtá hodně příležitostí, a člověk musí zpětně znovu smeknout před Královstvím nebeským. Doba temna je každopádně hodná zamyšlení, všechno to tmářství a zabedněnost, které brání vědě a poznání - ale opravdu jsme už dnes jako společnost o tolik dál? ()

Joe16210

Ranhojič je skvěle zpracovaný historický film. Obsazení hlavních rolí se podařilo na výbornou, především pak Ben Kingsley jako Ibn Sinha (Avicenna). Tom Payne je v ústřední roli Roba Colea krásně naivní a ačkoliv má film delší stopáž, tak nenudí. Více takových počinů, prosím. ()

Alex126

I přes spoustu klišé, nadbytečných vlastností, momentů a scén ( 2,5 hodiny je na tento film příliš ), je to velice koukatelný nadprůměrný film. 7/10 ()

Honzulik

Ranhojič - film se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem...Film určitě stojí za to vidět! ()

Lighter

Film má opravdu krásné záběry, jako by za kamerou stál novodobý Caravaggio. Pokulhává však herecky i scénáristicky. Přestože se na první pohled zdá obsazení vydařené, herci jakoby svým rolím nevěřili, některé vážně míněné dialogy vyznívají spíše úsměvně. Šestisetstránkovou knihu lze zkrátka převézt do filmu velmi těžko, nejvíce se uvedené projeví např. ve scéně, kdy po dvou setkáních s tyranským šáhem ho považuje hlavní hrdina z nějakého neznámého důvodu za přítele. Oproti knize, která je sama o sobě dosti předvídatelná, je ve filmu spousta věcí dotáhnuta do ještě extrémnějších klišé. I přes krásné exteriéry se po většinu času film vleče a celkové dění je jaksi bez života, připomnělo mi to 300 - bitvu u Thermopyl. Ve výsledku se tedy bohužel rozhodně nedostavuje reálný pocit ošklivosti, přítomný např. ve Jménu růže, ale divák sleduje pouze průměrnou pohádku s několika drsnějšími záběry. ()