Komentáře uživatelů k filmu (612)

 • chelseaman22
  *

  To je ale šajze, majn got! Kdybych byl býval pobýval v nacistickém Německu a měl dostatečný kapitál, tak bych si jistojistě založil es-er-óčko (GmbH) nebo mix akciovky a k-ó (GmbH & Co. KG) a pustil bych se do vyrábění těch roztomilých červeno-černých vlaječek, jež by definitivně šly na odbyt jako svině! A přesně na takovéhle nesmysly vás tahle nezáživná a nepoutavá komedie donutí myslet! Jinak dobrý skluz Lízo! Mít kolíky, tak mu zlomíš holenní kost a disciplinárka tě jako Suareze vyautuje na 10 zápasů! 12% Celosvětový výdělek k 3. 2. 2014: $44,115,854(3.2.2014)

 • Noviik
  *****

  Nádhernou hudbou doprovázený smutný a zároveň nezapomenutelně krásný film plný výborně napsaných postav, jež navíc hrajou skvělí herci.(4.2.2014)

 • DruidKarel
  ***

  1488. hodnocený film:(24.3.2014)

 • Pajky3
  ****

  Mě se to líbilo, i když je předem jasné, že když jde o válečný film, tak zároveň půjde i o dojáček. Takže jsem tak nějak čekal, že Geoffrey Rush nezažije happyend, i když je fakt, že konec jako takový jsem úplně nečekal. Na druhou stranu, když to vypráví Smrt. Jednou věcí, která mi celou dobu vadila a nepřišel jsem ji na kloub byla, proč se mluvilo anglicky s chvilkama němčiny. Zpočátku jsem si myslel, že to má ukázat, že Liesel je odněkud z ciziny, ale když to pak pořád nezmizelo, tak jsem to vážně nepochopil a možná, že i tím, jak jsem nad tím přemýšlel mi to trošku pokazilo zážitek z filmu. Jinak je to pro mě silnější průměr.(30.3.2014)

 • kaylin
  ****

  Film má momenty, které jsou nápadité, jsou zajímavé, ale stejně se hodně hraje na to, že jde pořád o příběh z druhé světové války, který je nahlížen očima poměrně malé holky, která se musí smířit s tím, že v takové době se dospívá jinak. Je to hezké, je to lidské, je to místy trochu prvoplánové, ale stejně mě to dokázalo chytnout za srdce. A to i díky skvělému Geoffreyovi Rushovi.(20.4.2014)

 • Demon.N
  ***

  Komíhání němčiny a angličtiny filmu ubližuje. Krom toho doplácí na sílu původní předlohy. Ale jak pravili moudří, každý převod knihy do jiné sféry je interpretací. Čekal jsem víc...ale skončil jsem jak prostitutka v dešti...bez kunčafta i prachů na výlet do nekonečna...a to bude asi to jádro pudla, proč zlodějce na její nebesky klenuté hýždě nepřipnu víc hvězd...(2.7.2014)

 • nineweh
  ***

  Kniha mě rozbrečela. Film taky. Takže příběh svoji sílu neztratil, ale jinak mě filmové zpracování příliš nenadchlo. Přitom není moc co vytknout - herecké obsazení na jedničku, malebné záběry kamery... nejvíc mi vadil německý přízvuk. Jako vážně? Proč? Buď to natočte německy, nebo prostě na začátku stanovte "toto se odehrává v Německu" a nechte herce mluvit bez přízvuku. Divák není idiot a nezapomene na to, neboť mu to budou připomínat všudypřítomné rudé vlajky se swastikou.(17.1.2014)

 • campix
  ****

  Stačí když uvedu, že Zlodějka knih je světový knižní bestseller a odehrává se během druhé světové války. A máme zaděláno na kvalitní film. A opravdu Bruce Percival natočil kvalitní knižní adaptaci s příjemnými a dobrými herci a hezkou dobovou stylizací. A přesto to není úplně tradiční pohled na druhou světovou válku. Všechno je vidět ze strany malé dívky v nacistickém Německu. A dalo by se také čekat, že se z tohoto filmu udělá blockbuster, ale není tomu tak. Hodně příjemně strávené dvě hodiny a dokážu si dobře představit, jak dobrá ta původní kniha musí být.(9.2.2014)

 • misulka03
  *****

  Už dlouho si mě žádný film neomotal kolem prstu jako toto válečné drama.Brilantní provedení a podání příběhu mně v nezvyklé podobě. Možná mám jen tu výhodu v tom, že mě minula knižní předloha, ale to už se samozřejmě stává. Pro mě osobně se mladičká Sophie stala nejlepší herečkou pro rok 2013. Nemůžu si pomoci, ale jsem z ní unešená. A když to vezmu kolem a kolem, tak herecké obsazení je v této projekci pro mě dokonalé, všechny osoby mi tam skvěle zapadli a celému filmu dodali na autentičnosti.(9.3.2014)

 • Riley
  *****

  Nějaké mouchy by se asi našly. Ale tem film byl tak úžasně zpracovaný, dojemný a hlavní hrdinka tak úžasná, že se nedalo nic jiného než ho celý prožít a probrečet.(28.3.2014)

 • dr.fish
  ***

  Tak jsem se dožil toho, že z druhé světové války v paměti 21. století zbyla akorát hrůza bombardování a schovávání Židů ve sklepě. Podle toho se asi ta válka pozná :-). Trošku chudá bilance na tak velký konflikt...ale teď vážně. Nástup fašismu v Německu, rok 1938. Válka očima malé holky, to všechno už tu bylo a líp. Sophie Nelisse hraje ale dobře a oba rodiče (Rush a Watson) jsou šperkem filmu. Obraz války je ale drasticky zjednodušen, a to i na vnímání dítěte. V naší kinematografii je nepochybně o dvě třídy výš Vlak dětství a naděje. Ohledně schovávání Židů zase kraluje Musíme si pomáhat. Pro nás tedy nic nového ani převratného. Kamera ovšem příjemná. Smrťákův komentář se mi bůhvíproč spojil s Pratchettovým Otcem prasátek....Takže nakonec mi v paměti krátce zůstane možná klaustrofobie bombardování a výborný Geoffrey Rush. 60%(22.8.2014)

 • Minimie
  *****

  Nikdy jsem z kina neodcházela tak emocionálně vysátá jako u Zlodějky knih. Připravte si kapesníky!(30.1.2015)

 • Wiikii
  ****

  Film končí a já mám přihlouplej úsměv na tváři. .. Tak to má u těchto filmů být. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(18.11.2015)

 • SeanLSD
  *****

  Stačil mi jediný pohľad na upútavky ZLODEJKY KNÍH, kde to nádherné dievča s veľkými, úprimnými očami obkolesené hákovými krížmi, ukradomky dvíha obhoretú knihu z čadiacej hromady papierového popola, a vedel som, že tento film budem milovať. Už viem, čo si pustím, keď si budem potrebovať poplakať ľútosťou nad márnosťou ľudských dejín a radosťou z prostej veľkosti človeka a krásy samotného žitia.(19.2.2014)

 • romajz15
  ****

  První překvapení tohoto roku ve mě zanechalo hluboký dojem. Ve filmu nechybí ani vtipné hlášky a když děti ve škole zpívaly o slávě Říše, a jak se nebudou bratřit s negermány, musel jsem se usmívat, že tomu ti lidé tehdy skutečně věřili. Není zde ani zbytečné násilí a krev asi kromě Křišťálové noci. Pěkné výkony dětský herců, skvělá výprava a spád děje dělají z filmu jedno z nejlepších dramat poslední doby.(19.2.2014)

 • laik_60
  *****

  Som rád, že sa točia takéto filmy. Som rád , že sa píšu také knihy. Nech pripomínajú nezmyselnosť ľudskej namyslenosti a zloby, ale aj krásy ducha. Som rád, že sa na produkcii zúčastnilo aj Nemecko, je dobré, keď si národy sami sebe vystavia zrkadlo, už dnes sa teším (ak dožijem) na filmy z Ukrajiny a Ruska o konfliktoch, ktoré teraz „lomcujú“ nielen východnými krajinami ale snáď pol svetom. Obraz, keď nacisti pálili knihy židovských (nielen nemeckých) spisovateľov bol až neskutočne verný. To ako detský zbor spieval, „nehráme sa so žiadnymi židmi“ a v duchu piesne ukazovali zábery z „kryštálovej noci“ bol natočený s nemeckou precíznosťou s dôrazom na typický germánsky sentiment, ktorý v tomto prípade počas celého filmu ale vôbec neškodil. Celý príbeh akoby vyrozprávaný milosrdnou smrťou ma priviedol rozhodnutiu snáď prvý krát, popozerať sa po originály - knižke a prečítať si príbeh ešte raz. Už jedna z úvodných myšlienok stojí za to "KEĎ SA PRIBLÍŽI TVOJ KONIEC, NEMAJ PANIKU, AJ TAK TI TO NEPOMÔŽE". Vďaka úžasnej Emmily, skvelému Rushovi a zaujímavo peknej a okatej Nelisse dávam filmu s pocitom vďaky 5. b.(4.3.2014)

 • Nach
  ****

  Emotivní, herecky výborný, příběhově nenucený snímek, který i přes veškeré to napětí a strach o hrdiny v nelehké době přinesl i mnoho úsměvů, jenž vyvolaly charaktery postav, s nimiž se zde seznámíte. Je to válečné drama, rozhodně souhlasím. Ovšem válečné drama očima dospívající Liesel. Ta již nevidí svět tak dětinsky, jako tomu bylo například ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu, ale ani ho nevidí zas až tak dospěle, jako například v Pianistovi. Jde prostě již spíše o adolescenta milujícího knihy. Další palec nahoru za výborného Geoffreyho Rushe, jenž zde exceluje na výbornou. Takového tatíka by si přálo snad každé dítě. Další palec vzhůru za Emily Watson za ztvárnění té nejtvrdší milující matky, kterou jsem zatím měl tu čest vidět. Sedla jí ta role jako můj zadek na záchodové prkýnko. A čtvrtou hvězdu posílám za doprovodný komentář smrtky či osudu, který do celku krásně doplňoval atmosférickou třešničku na dortu. Krásný to film. Doporučuji! 80%(5.5.2014)

 • silentname
  ****

  Z toho čo si pamätám, tak išlo podľa mňa o veľmi dobrý film. Napriek tomu som s nim však mal nejaké problémy, ktoré podľa mňa ma stiahli dolu, aby som si ho užil. Veľmi dobre zobrazený obraz nacistického Nemecka, máme tu skvelú hlavnú hrdinku, páči sa mi jej snaha zachraňovať knihy, ktorými je maximálne fascinovaná a rovnako aj jej vzťahy s ostatnými postavami. Problémy nastanú keď film začne byť ku koncu trošku melodramatický a najmä úplný záver keď nám smrť hovorí ako všetkých vzala, ale nechala ju nažive a musí sa vyrovnať s tým, že sú všetci mŕtvi. A okrem toho ich telá vyzerali na konci moc zachovalo po bombovom útoku. Neničí to film, len v závere je človek trošku sklamaný, keď vie, že film mohol byť efektnejší. Ale celkovo je The Book Thief veľmi dobrým filmom či už po filmovej alebo aj historickej stránke.(15.6.2015)

 • applause
  *****

  Tento film jsem viděla již po druhé a zase jsem ho vnímala jinak, než po prvním zhlédnutí. Ale musím říct, že je to opravdu silný film, který ukazuje ztráty druhé světové války, pro někoho až fatální. Hudba byla krásná a hlavně především herecké obsazení bylo povedené. Geoffrey Rush v roli tatínka Liesel byl skvělý a Sophie Néliesse mi v této roli přijde vždycky roztomilá. Film má právem vysoké hodnocení, dala bych i vyšší. Doporučuji.(2.12.2017)

 • Honzek
  ***

  Čekal jsem od tohoto snímku asi trošku víc. Dostal jsem jen utahanou a pomalou nudu, která byla hustá jak guláš. Naneštěstí tento pokrm okořenil scénář, který nebyl úplně hloupý. Vizuál byl zajímavě proveden a docela mi sedl. Jen ta režie a celkové zpracování mi prostě nějak nesedli. Chvíly to bylo dobrý a pak nuda a šeď a takhle pořád dokola, dokud neskončil film. Nevím no, čistý průměr řekl bych.(28.2.2014)

1 5 6 7 8 9 10 11 16 24 31
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace