Moc pěkný film plný lásky, porozumění, přátelství a prosté pomoci jednoho druhému, z těžkých dob ovládaných nacisty. Dobré obsazení a stoprocentní herecké výkony. Jak jinak dojemné. Jen těch knih tady bylo něják málo. Jakožto nepoctivý čtenář jsou doufal v trochu inspirace a oslovení. Což však neubírá kvalitám filmu.(19.1.2014)

Už dlouho si mě žádný film neomotal kolem prstu jako toto válečné drama.Brilantní provedení a podání příběhu mně v nezvyklé podobě. Možná mám jen tu výhodu v tom, že mě minula knižní předloha, ale to už se samozřejmě stává. Pro mě osobně se mladičká Sophie stala nejlepší herečkou pro rok 2013. Nemůžu si pomoci, ale jsem z ní unešená. A když to vezmu kolem a kolem, tak herecké obsazení je v této projekci pro mě dokonalé, všechny osoby mi tam skvěle zapadli a celému filmu dodali na autentičnosti.(9.3.2014)

Nějaké mouchy by se asi našly. Ale tem film byl tak úžasně zpracovaný, dojemný a hlavní hrdinka tak úžasná, že se nedalo nic jiného než ho celý prožít a probrečet.(28.3.2014)

Film má momenty, které jsou nápadité, jsou zajímavé, ale stejně se hodně hraje na to, že jde pořád o příběh z druhé světové války, který je nahlížen očima poměrně malé holky, která se musí smířit s tím, že v takové době se dospívá jinak. Je to hezké, je to lidské, je to místy trochu prvoplánové, ale stejně mě to dokázalo chytnout za srdce. A to i díky skvělému Geoffreyovi Rushovi.(20.4.2014)

Tak jsem se dožil toho, že z druhé světové války v paměti 21. století zbyla akorát hrůza bombardování a schovávání Židů ve sklepě. Podle toho se asi ta válka pozná :-). Trošku chudá bilance na tak velký konflikt...ale teď vážně. Nástup fašismu v Německu, rok 1938. Válka očima malé holky, to všechno už tu bylo a líp. Sophie Nelisse hraje ale dobře a oba rodiče (Rush a Watson) jsou šperkem filmu. Obraz války je ale drasticky zjednodušen, a to i na vnímání dítěte. V naší kinematografii je nepochybně o dvě třídy výš Vlak dětství a naděje. Ohledně schovávání Židů zase kraluje Musíme si pomáhat. Pro nás tedy nic nového ani převratného. Kamera ovšem příjemná. Smrťákův komentář se mi bůhvíproč spojil s Pratchettovým Otcem prasátek....Takže nakonec mi v paměti krátce zůstane možná klaustrofobie bombardování a výborný Geoffrey Rush. 60%(22.8.2014)

Film končí a já mám přihlouplej úsměv na tváři. .. Tak to má u těchto filmů být. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(18.11.2015)

Stačil mi jediný pohľad na upútavky ZLODEJKY KNÍH, kde to nádherné dievča s veľkými, úprimnými očami obkolesené hákovými krížmi, ukradomky dvíha obhoretú knihu z čadiacej hromady papierového popola, a vedel som, že tento film budem milovať. Už viem, čo si pustím, keď si budem potrebovať poplakať ľútosťou nad márnosťou ľudských dejín a radosťou z prostej veľkosti človeka a krásy samotného žitia.(19.2.2014)

První překvapení tohoto roku ve mě zanechalo hluboký dojem. Ve filmu nechybí ani vtipné hlášky a když děti ve škole zpívaly o slávě Říše, a jak se nebudou bratřit s negermány, musel jsem se usmívat, že tomu ti lidé tehdy skutečně věřili. Není zde ani zbytečné násilí a krev asi kromě Křišťálové noci. Pěkné výkony dětský herců, skvělá výprava a spád děje dělají z filmu jedno z nejlepších dramat poslední doby.(19.2.2014)

Som rád, že sa točia takéto filmy. Som rád , že sa píšu také knihy. Nech pripomínajú nezmyselnosť ľudskej namyslenosti a zloby, ale aj krásy ducha. Som rád, že sa na produkcii zúčastnilo aj Nemecko, je dobré, keď si národy sami sebe vystavia zrkadlo, už dnes sa teším (ak dožijem) na filmy z Ukrajiny a Ruska o konfliktoch, ktoré teraz „lomcujú“ nielen východnými krajinami ale snáď pol svetom. Obraz, keď nacisti pálili knihy židovských (nielen nemeckých) spisovateľov bol až neskutočne verný. To ako detský zbor spieval, „nehráme sa so žiadnymi židmi“ a v duchu piesne ukazovali zábery z „kryštálovej noci“ bol natočený s nemeckou precíznosťou s dôrazom na typický germánsky sentiment, ktorý v tomto prípade počas celého filmu ale vôbec neškodil. Celý príbeh akoby vyrozprávaný milosrdnou smrťou ma priviedol rozhodnutiu snáď prvý krát, popozerať sa po originály - knižke a prečítať si príbeh ešte raz. Už jedna z úvodných myšlienok stojí za to "KEĎ SA PRIBLÍŽI TVOJ KONIEC, NEMAJ PANIKU, AJ TAK TI TO NEPOMÔŽE". Vďaka úžasnej Emmily, skvelému Rushovi a zaujímavo peknej a okatej Nelisse dávam filmu s pocitom vďaky 5. b.(4.3.2014)

Asi prvý film s tématikou WWII, ktorý ma zanechal pomerne chladným. Celkovo mi príbeh až tak moc nerezal, zdal si mi nedotiahnutý do konca, zakopával na detailoch. Ale herecky ozaj fajn a hudba pekná. Ale inak pre mňa menšie sklamanie.(9.3.2014)

Nikdy jsem z kina neodcházela tak emocionálně vysátá jako u Zlodějky knih. Připravte si kapesníky!(30.1.2015)

Je možné, aby někdo dokázal napsat takovou knihu, která má víc poslání, než kterákoliv jiná? Jak vidno, je. A já musím děkovat Petronimu a Percicvalimu, že zpracovali tak úžasnou předlohu a dali jí duši i ve filmové podobě. Něco tak čistého, láskyplného a obyčejného jsem už dlouho neviděla. Nebudu tu lhát, že jsem nebrečela. Brečela. A ne jednou, probrečela jsem celý film dojetím, jak je ten film krásný, kvůli moudrům, kvůli vývoji příběhu, smrti, lásce, knihám. Vždyť nejkrásnější filmy nejsou ty, co mají 90% postprodukce doděláno za zeleným plátnem. Stačí pointa a správná volba herců, jako je Sophie, v té holce čpí talent, jako v málokom. Jsem ráda za tento film.(26.1.2014)

Stačí když uvedu, že Zlodějka knih je světový knižní bestseller a odehrává se během druhé světové války. A máme zaděláno na kvalitní film. A opravdu Bruce Percival natočil kvalitní knižní adaptaci s příjemnými a dobrými herci a hezkou dobovou stylizací. A přesto to není úplně tradiční pohled na druhou světovou válku. Všechno je vidět ze strany malé dívky v nacistickém Německu. A dalo by se také čekat, že se z tohoto filmu udělá blockbuster, ale není tomu tak. Hodně příjemně strávené dvě hodiny a dokážu si dobře představit, jak dobrá ta původní kniha musí být.(9.2.2014)

Z mého pohledu tento film řekne více mladší generaci nebo dalším generacím, pokud se k němu dostanou. Témata, která jsou motivem a také námětem filmu jsme měli na talíři častěji než bychom asi chtěli. Téma války, křivd a tragédií lidských životů. Chci říci, že je dobře si připomínat takové události a příběhy, jen bych sám volil malinko jinou formu. Film je to pěkný, jak jen s takovým příběhem a vyústěním může být. Herci jsou fantastičtí a na zbytek se podívejte sami....(8.4.2014)

Emotivní, herecky výborný, příběhově nenucený snímek, který i přes veškeré to napětí a strach o hrdiny v nelehké době přinesl i mnoho úsměvů, jenž vyvolaly charaktery postav, s nimiž se zde seznámíte. Je to válečné drama, rozhodně souhlasím. Ovšem válečné drama očima dospívající Liesel. Ta již nevidí svět tak dětinsky, jako tomu bylo například ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu, ale ani ho nevidí zas až tak dospěle, jako například v Pianistovi. Jde prostě již spíše o adolescenta milujícího knihy. Další palec nahoru za výborného Geoffreyho Rushe, jenž zde exceluje na výbornou. Takového tatíka by si přálo snad každé dítě. Další palec vzhůru za Emily Watson za ztvárnění té nejtvrdší milující matky, kterou jsem zatím měl tu čest vidět. Sedla jí ta role jako můj zadek na záchodové prkýnko. A čtvrtou hvězdu posílám za doprovodný komentář smrtky či osudu, který do celku krásně doplňoval atmosférickou třešničku na dortu. Krásný to film. Doporučuji! 80%(5.5.2014)

Řekl bych prostě moc hezký film z nehezké doby, co víc? Nevím... 85%(23.2.2017)

Jedno velké Wau. Nečekala jsem , že mě film takhle hluboce dojme. Sophie Nélisse byla v roli Liesel neuvěřitelná a dodala tak filmu společně s Geoffreym Rushem jiskru a doplnila velice zajímavý příběh. Když už mi ukápne pár slz, je jasné, že je filmy dobrý. Velmi příjemné překvapení.(26.1.2014)

Lepší priemer, ale vlastne ničím výnimčný film z prostredia obyčajných ľudí počas 2. sv. vojny. Vizuálne spracovanie je fajn, atmosféra miestami tiež, ale celkovo mi to pripadalo príliš cukríkové. 70 %(9.6.2014)

Neviem sa zbaviť dojmu, že sa z toho dalo vytĺcť viac. Námet bol veľmi dobrý, nevšedný rozprávač - úplne úžasný nápad, krásne a veľmi jemné herecké výkony, ale niečo mi tam akosi chýbalo. Nedá sa to presne definovať. Film ma však nalákal na knihu, ktorú si určite zaradím na zoznam s názvom "musím prečítať" a budem dúfať, že tam nájdem to, čo som nenašla vo filme. Veľmi ma prekvapila Emily Watson. Hneď ako som ju prvý krát zbadala pomyslela som si, Bože aká je už stará. Avšak stará - nestará, stále je výborná a tu teda skvelo zahrala postavu na odľahčenie. Zdalo sa mi, že tá ústredná téma, kradnutia kníh vyznela na konci trochu slabo a tiež sa mi žiadalo vidieť aspoň pár šťastných scén na konci, nielen fotiek z opisom rozprávača. Cez všetky výhrady ide však o veľmi peknú a svojím spôsobom aj originálnu vojnovú drámu. Takže po prečítaní knihy musím konštatovať, že film je len slabým tieňom svojej krásnej predlohy. Veľa momentov a to aj silných bolo nepoužitých alebo úplne zmenených, ani jednotlivé charaktery neboli celkom verné svojmu obrazu, rozprávač bol využitý len veľmi chabo. Napriek tomu však hodnotenie nebudem znižovať. Film som si po dočítaní knihy opäť pozrela, a to čo si z nej vybrali a ako to podali je veľmi pekné, ľahké ale zároveň dojemné. Trochu ma mrzí záverečné stretnutie s Maxom, ktoré mohlo byť emotívnejšie.(19.6.2014)

Pěkný příběh, ale nic moc nového. Takřka od začátku jsem musel myslet na české Musíme si pomáhat, které svou tragikomičností bylo úplně někde jinde. Tady jsem se na konci cítil až lehce dotčen, jak násilně jsou z diváka ždímány emoce. Přitom do té doby to bylo takové, takové obyčejné. Žádný z dialogů mi neutkví v paměti jako z Schindlerova seznamu nebo Chlapce v pruhovaném pyžamu. Prostě fajn příběh s trpkým koncem na jedno zkouknutí.(20.6.2014)

1 5 6 7 8 9 10 11 16 23 30