Predestination

• Česko Paradox času (více)

Spiker01

Přehlédl bych tento film a bylo by to velká škoda, moc děkuji za doporučení (Blackhand47). Proč prozrazovat děj? Je to škoda, tento skvost neuškodí nikomu...jděte do něj! ... 90% ()

castor

Být barmanem, může být místy i slušná divočina. Tvůrci dávají stručné indicie, zručně matou a divák je zvědavý. Jenže pak přijdou momenty, které jsem, přiznám se, nepobral a můj zájem začal velmi rychle opadat. Navíc uznávám, že mě film zřejmě zastihl ve špatnou dobu a neměl jsem chuť se do něho právě v poslední třetině víc položit. Tvůrci svůj kus nakonec neprodali. Nepomohla tomu ani nápaditá kamera, ani solidní vizuální zpracování. Tyhle filosofické zápletky založené na hře s nejrůznějšími časovými paradoxy mě jako celek jednoduše nebavily. ()

*CARNIFEX*

Časová slučka v kombinácii s originálnou story bez hubu otvárajúcich efektov. Pohltačov pukancov, ktorí sa výživajú v orgiách vizuálnej stránky možno tento snímok až tak nezaujme, no tí ktorí dávajú prednosť príbehu si určite prídu na svoje. Napriek tomu, že tu niečo obdobné tento rok už bolo, spracovanie tohto snímku je predsa len odlišné. Ja som si na svoje prišiel. Rozuzlenie prekvapí aj tých najprechytralejších. ()

Rogue

Vejce, slepice a housle. Průhledně debilní monologové zlo plné sebelásky. DiCaprio je lesba. Až se budu cítit osaměle, ojedu se. ()

D.Moore

Jsem z toho blázen. Celý tenhle film je asi paradox, jeho děj zřejmě nikdy nikdo nenapsal... A přesto byl natočen... Nebo snad nebyl? No páni... Prvních padesát minut je skvělá podívaná a tolik emocí se ve sci-fi jen tak nevidí (vzpomněl jsem si na Gattacu), ale zbytek, který postupně spěje k dlouho očekávané a velmi okatě naznačované pointě, už bohužel musí nepřehledně vršit jeden "šokující" paradox na druhý, aby to nějak zamaskoval. Výsledkem je vědeckofantastický guláš cestující časem, po němž zůstane velká chuť vidět ho znovu i velká obava, že to napodruhé bude ještě horší. Tři a půl. ()

kulyk

Had si přeblafl ocas, no jéje. Co je na tom? Taky jsem narcis, jen si nedosáhnu. Docela bych však chtěl vědět proč, kurva, proč takhle divně po kafkovsku? Že bych si kvůli tomu musel načíst onen textík od Konráda? To je však vadou filmového zpracování, tedy jedna dolů. A druhá za to, že prý došlo tímto dílem k totálnímu vyfuckování mindu p. Papstové, tedy můžeme očekávat přesun děje do reálu. Snad Kevin na stará kolena nevyhodí do luftu Staromák zrovna, když tam budu krmit holuby a prostitutky! Takže pět za scífko mínus dva je... Robertson. Ps. - Flipnic, ty seš vážně neskutečnej Jarmil. ()

Niktorius

Skrz naskrz průhledná a nezajímavá hříčka, jejíž pointa nezklame jen tím, že ji člověk uhodne desítky minut dopředu, ale i tím, jak triviálním celé vyprávění činí. Po Zdrojovém kódu, Looperovi a Na hraně zítřka další údajně chytré sci-fi o cestování v čase, které zůstalo daleko za mým očekáváním. ()

Ded@M@tes

No jsem až zděšen co se z toho filmu vyklubalo, neuvěřitelně ujeté. Natočeno je to dobře a čas se ani trochu nevleče, ale je tu hrozně moc zvratů, které pokaždé změní pohled na celek. No podruhé bych si film rozhodně nepustil a průměr je až mírumilovné hodnocení. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Spooner

Solidně zrežírovaná svým způsobem sci-fi konverzačka, jež první hodinu výborně buduje atmosféru a nastoluje otázky, aby se v závěrečné třetině utopila v časových paradoxech. Jako mám je rád, ale někdy se zkrátka musí znát míra. V předloze to možná smysl dávalo, tady jim ale obávám se zmizel někde na papíře. Sarah Snook je ale hodně nadějný herecký objev. ()

Wacoslav1

Tak a sem f piči. To je poprvé co se mi nějakej film líbil a já nedokážu říct proč. Ať jsem se nad tím zamejšlel jak jsem se se zamejšlel, tak mi to logiku nedává. Vlastně je to celý nesmysl ne? Když hypoteticky změním něco ve své minulosti, aby byla lepší budoucnost, tak se přeci moje budoucnost bude odvíjet jinak a tudíž nedostanu příležitost změnit minulost nebo jo? Každopádně i když je to totálně dialogovej film, tak mě vtáhnul do děje a 90 minut uteklo jak nic. Je to úlet. Já jsem spokojenej, ale neřeknu vám z jakýho důvodu, páč to sám nevim.75% ()

Davies182

Ze čtivé strhující povídky, jejíž uchopení nebylo pro fascinovaného čtenáře problémem, udělali režiséři zbytečně matoucí nudné sci-fi o tom, že člověk má v jádru nejraději pouze sám sebe. Ano, diváci rozhodně jsou pro skutečnost, aby vznikaly neotřelé hollywoodské příběhy. Jen to nesmějí být matné celovečerní kopírky mistrovských děl literárního žánru. ()

gogo76

"Zmenil som sa tak, že by ma nespoznala ani vlastná matka..." Táto veta je veľmi dôležitá pre pochopenie tohto výborného sci-fi, pretože určite mnohým poriadne zamotá hlavu. Bratia Spierigovci natočili zaujímavý sci-fi príbeh s témou cestovania v čase. Do baru prichádza divný chlapík... Manželka vytrúsi: "To je DiCaprio?..." Pozriem na ňu , zvlním obočie a nekomentujem. Čakám. (jak CH. Norris). Záhadný chlapík začína barmanovi rozprávať príbeh svojho života a pre tento štýl rozprávania mám slabosť. Celé jeho asi 20 minútové rozprávanie je úžasná filmová práca, ktorá diváka spoľahlivo chytí za golier a robí si s ním, čo chce. K tomu výborná pulzujúca hudba a ja si to celé púšťam ešte raz. V závere som ostal chvíľu prefackaný, ale ono to má čosi do seba. Záver je logický, pochopiteľný(ak ste dávali dobrý pozor), ale pri podrobnom skúmaní by sa asi pár chýb našlo. U mňa lepšie ako nedávny Looper s B. Willisom. 80%. ()

pepo

Všetkým odporúčam. Výborný mindfuck, ktorý sa pre neskúsených divákov stane rovnaký kult ako svojho času tiež strašne preceňovaný Butterfly effect. Skvelé oživenie z nezávislých vôd ()

Xmilden

Zase tolik odvařený z toho nejsem. První polovina by se dala nazvat " Vzpomínky transexuála" a druhá výsledný dojem samozřejmě zachraňuje. Líbí se mě hudba, nicméně vyššímu hodnocení mě tak nějak brání lacinnost a částečná nedomyšlenost příběhu. Měl zastřelit to mimino a byl klid. Ostatně možná by k tomu nakonec i došlo. I když stačilo zastřelit Hawka na lavičce a nikdy by žádný atentátník nebyl, ale to by zase nestála u té lavičky s namířenou pistolí Sarah Snook, že? No je to celé trošku na hlavu. Milion výkladů a ani jeden nebude nikdy správný. 60% ()

Tom_Lachtan

Všichni jsme Gogo! Není žádným hříchem, je-li hlavní pointa a zápletka hluboce odhadnutelná prakticky po první scéně, ovšem za předpokladu, že tvůrci ví, že tomu tak bude a natočí to celé tak, aby to bylo prostě a jednoduše zábavné. Hle, povedlo se jim to, skvělé komorní sci-fi drama o pár hercích (Hawke je s knírkem příkladně odivnělý, Sarah Shook zas nebývale roztomilá) a pár časových smyčkách. Sice je to předvídatelné, ale na to kašle leguán. Howgh. ()

Hrabka

DiCaprio z Titanicu se vrátil! :-D Tak tohle je hodně zamotaný sci-fi. Chtělo by tomu dát druhou šanci... Sice z toho mám docela rozporuplný pocity, to veškerý cestování v čase je zde možná až přehnaný, ale na druhou stranu to působí hodně zajímavě. Pro fandy sci-fi a pro ty, co se rádi babraj v cestování časem, je tohle opravdová lahůdka. 75% ()

cheyene

Poměrně komplikovaná druhá polovina filmu si skoro žádá další zhlédnutí pro úplné a dokonalé pochopení! Ethan Hawke tradičně nezklamal a hraje tak, že je jedním z lákadel tohoto počinu. Velice příjemně pak potěší Sarah Snook, jež se svoji role zhostila nebývale dobře. Příběh sám o sobě je chytlavý a vtáhne do děje, avšak jak jsem již uvedl výše, v druhé polovici se začne natolik zamotávat, že při chvilce nepozornosti si na konci filmu nebudete jisti, zda jste jej pochopili správně. Ať už je to tak či tak, pointa je možná až příliš překombinovaná... to však nechť si posoudí každý divák sám. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?