Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se Jim (Chris Pratt) a Aurora (Jennifer Lawrence) smiřují se skutečností, že budou nuceni prožít zbytek života na palubě luxusní lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká cosi více než přátelství...až do okamžiku, kdy odhalí, že se celá loď ocitá v obrovském nebezpečí. Jim a Aurora jsou teď těmi jedinými, kdo může zachránit životy 5000 spících pasažérů. (Falcon)

Vančura

Napínavé, zábavné, emotivní. Skvělé obsazení, scénář, kamera, soundtrack, speciální efekty i dekorace. Moc se mi to líbilo. ()

liskam

Okolnosti, náhoda a štěstí se zasadili o to, že jsem dnes po práci nejel domů, ale zašel jsem si sám do kina na Pasažéry. Já bych je vlastně ani původně neměl stihnout, ale několik hodin před tím, než jsem dorazil do kina, byl hlášen požární poplach, takže všechny promítané filmy díky tomu nabraly cca 20ti minutové spoždění. Díky tomu jsem je stihl i já. A film mi dnes sedl, díky mému rozpoložení, "jak se říká" jako prdel na hrnec. Nezbývá mi tedy, než tomuhle nedokonalému sci-fi snímku ve kterém byla parádně vyvážená akce, romantika i napětí dát jasných 5 sluncí. ()

mzss1

|90%| Viděno v kině. Rozhodně jsem kino plánoval, ale netušil jsem, že mě to až tak pohltí. Na nějakou objektivitu, recenzi, názory ostatních atd vždy totálně seru a řídím se svým názorem – tak je to prostě nejlepší. Děj je zde totálně primitivní, takže není o čem přemýšlet – to mi nepřekáží. Nechápu názory ostatních, že je to prý „blboučké, hloupoučké“ apod. Mě to přijde vážné, inteligentní a né přehnané sci-fi. Prostě film, který si na nic nehraje. Uznávám, že konec je už trochu přeakčnělý a přehnaný – vše dle mého názoru dopadne jako v pohádce, ale to mi výsledný dojem nezkazí. Trailer napovídá, že se to ubere jasným a jedním směrem, ale já v kině vnímal jeden aspekt, o kterém jsem nevěděl, že bude v ději pasovat. Chvíli jsem jednu postavu za její čin moc nemusel, ale postupem času jsem si jí získal a pochopil. Jsem rád, že to není jako celek přehnané, ve finále tu máme action a klasické klišé, ale jak už jsem psal, nezkazilo mi to dojmy. Chris Pratt a Jennifer Lawrence – skvělé herecké duo. Hudba od Newmana taktéž prvotřídní. Technická stránka apod – opět bez chyb. Nedá se to nějak rozebírat, úplně tradiční snímek to není. Má to své a velké kouzlo. Mě to prostě celé zaujalo a tím to hasne. ()

kingik

Ještě před nedávnem o sobě neměli nejmenší tušení, nyní budou muset Jim a Aurora bok po boku překonat nástrahy liduprázdna a nudy ve vesmírné lodi, která letí někam za poutavějším příběhem. Když nic jiného, u tohoto filmu se dá solidně zhebnout od u7. Naprosto nepochopitelně má film bezmála dvě hodiny, přičemž se v něm dvě současné megahvězdy Jennifer Lawrence a Chris Pratt snaží všemožně zainteresovat diváka o svůj osud probuzených spáčů z hibernace, kteří mají na sexuální hrátky 90 let. To je doba, kdy by měli dorazit do cíle své cesty. Kde nic, tu nic, scénář si dal pauzu. A tak se nezřídka stává, že i přes vypiplanou režii, se do filmu pozvolna vkradla nuda, následně i rozespalý Laurence Fishburne, v neposlední řadě sexy outfity ženské představitelky a porce vizuálních efektů, což tak úplně na zažehnání velkého zíííííííííííííííííííííííííííívnutí nestačí. Jennifer celou dobu tahá perfektně padnoucí oblečení odněkud, či přesněji řečeno odnikud, což je asi největší záhada filmu. To skutečné tajemno film jen z velké části předstírá, scénář je vesměs banální, v mnoha ohledech postrádající logiku. Koho by mělo dvě hodiny bavit zkoumat, co Jima probudilo, proč mu rok trvalo, než probudil někoho dalšího, proč vůbec nemasturboval...vlastně těch proč bylo nepočítaně. Komorně vystavěný příběh dává tušit, že film by bez velkých hereckých jmen zrovna tak dobře mohl přistát v televizním hábitu, kde by to s Chrisem Prattem v jeho otylé verzi, tedy ještě daleko před jeho proslavením, roztáčela Jana Kratochvílová, která by snad do unylého filmu vlila šťávu. Divák by pak Chrise politoval, co mu to ten nesoudný casting přihrál za partnerku. Zvracející publikum by už pak mělo jasný důvod pro přesídlení na, pokud možno, hodně vzdálenou vesmírnou kokotlonii. Roztahaná nuda, nuda, nuda v origoš balení. 6/10 ()

k212

Rozpačité, celkově. Prvních třicet minut je tu viditelná snaha přiblížení sociální izolace jedince, z jehož dlouhodobé deprivace dojde k neetickému a nehumánnímu rozhodnutí. Dalších čtyřicet minut sledujeme pokřivenou romantickou space-operu, která se snaží diváka ukecat jakousi dynamikou vztahu dvou odlišných lidí. Sem tam vystrčí růžky náznak sociálního dramatu - to pro srovnání zpovykané intelektuálky a sympatického dělníka (trošku stereotypní, řekněme). Druhou část ukončuje katarze, která děj nasměřuje k dramatu, k němuž ovšem nedojde, protože v aktu třetím se všechno mění na akcí nabitý a předraženě trikový díl Star Treku. No a to se pak všechno hodně rychle a nelogicky vyřeší (to bych si vážně úplně odpustila) - bohužel tu zcela absentuje přidaná hodnota předchozí hodiny - vztahy hlavních hrdinů. Osobně mám pro tento film slabost, protože přesně vím, co bych s ním udělala já, odstranila všechny ty úchvatné triky a zbytečné akční scény a soustředila se jen na vztahy a morální dilemata, tam tento film má potenciál, a to jak scenáristický, tak herecký, stačilo by to jen lehce přiostřit, zdramatizovat, dát tomu větší rozměr. Pro koho je vlastně takový blockbuster určen? Jaká je jeho cílová skupina? Dost vážně totiž pochybuji, že patnáctiletá puberťačka bude slintat nad Chrisem v hipíckém vousu a žábkách (jako já), a že stejně starý kluk se bude rozplývat nad -standardně a zase- uměle přestárlou a vcelku nesympatickou Jennifer. Dospělý divák asi shovívavě přivře oko nad nedotaženými charaktery a přetrpí potupně akční závěr. Takže nám asi opět zbývá young adult cílovka. A proč je to sakra tak předražený, když by to mohlo stát polovic a být daleko lepší? 60% ()

Omnibus

„Vůkol jen hvězdičky... a vesmírný chlad. Smutno bez samičky, duše má hlad.“ Osamělý vesmírný Robinson coby neskutečná morální svině. Tedy, ne že bych se já na jeho místě zachoval jinak. Aneb kdož bez viny, hoď meteoritem. Hodně svinská romantika, přímo galaktických rozměrů! Alternativní konec filmu: Aurora a Jim probudili ještě pár desítek dalších lidí (svedli to na starou dobrou poruchu :-), takže po příletu k Homestead 2 probuzenou posádku překvapili nejen ptáci jarabáci, poletující v korunách stromů, ale i desítky na lodi narozených dětiček, včetně vnoučat našich hrdinů. Všichni ti potomci samozřejmě bez platné jízdenky :-), resp. letenky. Pak teprve by mezihvězdná sobecká romantika byla komplet, včetně pěti hvězd hodnocení. ()

InJo

Příjemná romance se skvělým sci-fi námětem a perfektně fungujícím duem Pratt-Lawrence. Nevadil mi ani akčnější závěr, protože k němu příběh celou dobu (neodvratně) směřuje. Trochu zamrzí jen to, že tvůrci nešli ještě více do hloubky ústředního konfliktu (a s ním spojených morálních dilemat). Pak se mohli Pasažéři stát nadčasovým hardcore dramatem, ne "pouze" povedeným feel-good filmem, jako stvořeným pro návštěvu kina ve dvou. ;-) 70 % ()

IQ Tiqe

Všude tolik povyku kvůli slabýmu konci a mně to tolik nepřišlo. Uml bych si to představit i jinak, ale jsem spokojenej – popravdě po dlouhý době film, co mě nějak nadchnul, a to nejen skvělou Jen. # příběh **** | humor – | akce * | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

HoneyBunny

Nejhorší je, když na filmu vidíte jeho nenaplněný potenciál. Pasažéři mohli tolik říct k tématu obětování, samoty, partnerství, lidské touhy po společníkovi atd. atd. A celou dobu jenom kloužou po povrchu. Jádrem pudla je snaha scénáře Jona Spaihtse udělat z téhle story romantický film, čemuž obětuje i logiku příběhu. Pratt namísto někoho, kdo by mu mohl prakticky pomoci (programátor, další technika), vzbudí holku, která se mu líbí. Nemohl Spaihts vymyslet verzi, kde by vzbudil sexy programátorku/hackerku, která by mu pomohla dostat se na můstek? Zbavil by se tak té nepříjemné a problematické části, kde Prattova postava zničí jeho vyvolené Auroře život. A další bota - proč má loď, která má přes 5 000 pasažérů jen jeden lékařský box? (Ano, ano, proto, aby na konci mohla Aurora udělat zásadní romantické rozhodnutí...) Proč má loď Avalon robotického barmana, ale žádnou robotickou posádku? No prostě scénář je velice líný a nedomyšlený. Pratt s Lawrence jsou fajn a dělají, co je v jejich hereckých silách. Laurence Fishburne je ve své malé roli vynikající. A Andy Garcia... co říct, přeju mu alespoň nominaci na Zlatý globus za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. ;-) ()

Sinecod

Úplně obyčejná romance. Zamilují se, užívaj si, je tam problém, vyřeší ho a pak spolu šťastně zemřou. Tady to bylo akorát ve vesmírný loďce. ()

Anderton

Ťažko povedať, kde nastala chyba. Takú otázku si kladie na začiatku aj Chriss Pratt a na konci filmu si kladiem zase túto otázku ohľadom filmu ja. Je tu niekoľko sympatických vecí, v podstate celý film je sympatický, ale skôr svojou rozpačitosťou a naivitou, ako filmárskymi kladmi. Verím, že na papieri to vyznievalo fajn filozoficky a to bude dôvod, prečo do toho išli piati áčkoví herci, lenže z filmu to bohužiaľ necítiť. Film je akosi neprirodzene, zmätočne zostrihaný a tam, kde by mohol priniesť nejakú inováciu, využíva klišé. Logických dier je tu skutočne veľké množstvo, ale vzhľadom na celkové vyznenie filmu mi absencia logiky nijak zvlášť neprekáža. Vadí mi, že som sa nedokázal poriadne vcítiť do postáv a pri takomto komornom sci-fi, kde hlavné postavy nezlezú z plátna, je to trestuhodné. 50% ()

Frajer42

Spoilery! Hovno pod zlatou skořápku. Ze všech těch technologických vychytávek jsem opravdu slintal blahem. Ovšem vždy jen do okamžiku než přeafektovaná Jennifer Lawrence začala hysterčit. Dost dobře mi nešlo do hlavy, proč si Chris Pratt z tolika spících obyvatelek lodi vybral strkat své háďátko zrovna do nesnesitelné krávy ohavného zevnějšku, která souložit ani pořádně neumí. Nedopatřením jsem nedávno narazil na video, které to dokazuje. Konkrétně tehdy, když jsem hledal neexistující kozy Maisie Williams, které vzbudily takový poprask. Rád bych se se zvědavci podělil prostřednictvím odkazu, ale nejsem si jistý, či to není v rozporu s některým zdejším komentátorským zákonem, jelikož tyto zákony nemohu nikde najít, proto si budete muset v případě zájmu zadat do googlu dotaz "JENNIFER LAWRENCE SEX TAPE LEAKED" úplně sami. Pratt si toho o Jennifer zjišťoval hodně, ale to klíčové evidentně vynechal. Taktéž jsem nepochopil, co je tak špatného na extrémně moderní kosmické lodi, která nabízí více než luxusní podmínky pro strávení zbytku života. Člověk zde nemusí hnout ani prstem a může si celý den vychutnávat nevyčerpatelné drinky v baru, užívat si vlastní kino, ve kterém nikdo nekašle, sledovat krásy vesmíru z první ruky, či si užívat nějaké další z nepřeberného množství aktivit. To přeci není život, nad kterým by bylo třeba ronit slzy. Jediné, co v takové situaci může člověku trošku chybět je další člověk. Jen si to opravdu žádá pečlivější výběr. Jinak se život na lodi v páru může stát ještě otravnějším než byl samostatně. Budování vztahu se samozřejmě neobejde bez vztahových problémů. Okamžiky před chystanou imaginární svatbou (na tu skutečnou by bylo třeba zkrátit hibernaci knězi, jenže co potom s ním...) přichází obrovský rozchod a loď rázem dělí na dvě poloviny. V ten moment se ze snímku stala neúmyslně totální fraška. Snímek, který mě do té doby výrazně nebavil, mě začal rázem dost srát. Netrvalo to ovšem dlouho, neboť se porouchala hibernační kóje i negříkovi z Matrixu, kterého jako prvního napadlo, že poruchy nebyly náhodné a možná by stálo za to zkontrolovat stav lodi. Kdyby se náš zamilovaný páreček do té doby neflákal a sem tam lodičku překontroloval, tak by byl ale divák ochuzen o "nervy drásající" finále, které bylo tak strašně šablonovité, jak jen mohlo být. Chvilkami jsem měl pocit, že jsem tento snímek viděl. Dávám dvě brutálně slabé hvězdičky, které jsou opravdu jen a pouze za vizuální stránku. Obsah byl žalostný. ()

Kothy

Docela příjemné překvapení. Koho by napadlo, že může fungovat spojení sci-fi a romantiky. Chemie mezi Chrisem Prattem a Jennifer Lawrence je vážně silná. Akorát se u filmu nesmí moc přemýšlet, protože má dost technických nedostatků. Děj je dost předvídatelný, takže žádný velký zvrat nečekejte. Dost příjemná byla postava barmana Arthura. Laurence Fishburne si taky kousek pro sebe urval. Jinak je to prostě vesmírná pohodovka, na kterou se dobře dívá. Samotná loď je dost zajímavě vyřešená a má spoustu vychytávek. Najdeme tu i pár zajímavých scén. Film obsahuje i jistou dávku humoru. Trochu mi to celé připomnělo film VALL-I. Žádná revoluce se sice nekoná, ale určitě je to příjemná podívaná. Dost věcí je ve filmu o náhodě. "Sehnat sem rezervaci bylo fakt těžké." :D Recenze ()

Dzeyna

No dobře, je to kvalitní a napínavé. Ale, proč je tam proboha tolik romantiky, vždyť by to bez ní mohlo být o tolik lepší. ()

Kudly4

(Ne)příjemné Sci-fi dráámo. Film uteče jako voda díky perfektní dvojici Pratt a sexy Lawrence, se kterou bych věděl co dělat :o) ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Komentář může obsahovat bojler! - Nacházíme se v nedaleké budoucnosti (snad) na kolonizační lodi Avalon, která míří ke svému šedesát světelných let vzdálenému cíli. Bohužel, co čert nechtěl, autopilot to malinko posere, a když prolétá pásem asteroidů, zasáhne loď jeden dosti macatý, se kterým si ani hyper futuristické superštíty nedokáží poradit bez problémů. Porouchá se hibernační lůžko jednoho z cestujících, Jima. Ten brzy zjišťuje, že procitl malinko předčasně, přesněji o nějakých devadesát let, což je pro něj dost velký problém. Rázem si uvědomuje, že je odsouzen k prožití zbytku života na lodi, což je už úplně na hovno. Další shodou těch nezbedných a proklatých náhod je, že Jim je mechanik. Není to totiž jediný problém, který na lodi vznikl a zbylých 4999 cestujících je v obrovském nebezpečí. Těšil jsem se na skutečně zajímavé scífko, které se netváří úplně tupě, levně a nesmyslně, nicméně jsem zjistil, že přesně takové je. První část filmu je celkem zajímavá, ač táhlá a celkem nudná, a věřím, že potenciál tu byl obrovský. Pak se to však celé posralo, když na scénu připlula Aurora Lawrence, vystřelila a z bolševické revoluce se stal jen kýčovitý romantický nesmysl, který lze nazývat sci-fi jen proto, že se odehrával ve vesmíru. Poslední minuty filmu, v poměru ke zbytku, se odehrají tak zběsile a nelogicky jednoduše, až divák nevěřícně popadá dech a nehty rve potahy sedaček. Definitivní tečkou je poněkud zbrkle ustřižený konec a prosté pohádkové "žili šťastně až do smrti". Inu, průměrný biják, kterému sluší velké plátno, ale doma to asi nebude tak ohromující pecka. Tedy určitě ne pro fanoušky stísněných, klaustrofobických a depresivních sci-fi pocitů osamělého astronauta na pokraji možností, když zjistí, že na hajzlu došel toaletní papír a on je několik světelných let od nejbližšího obchodu. Ženy by to ale mohly ocenit a nejspíš to bude první sci-fi, u kterého se budou bavit více než jejich muži. Za mne, částečně zklamaného diváka, dávám celkem pěkných 60%. ()

Zodd

Neuvěřitelné pokrytectví od “feministicky inklinovaného” současného Hollywoodu, že něčemu takovému dá zelenou. Ne, není to parodie, satira či něco podobného. Jo, ten vizuál je krásný, pro vesmír mám slabost. Ovšem příběh je trochu jiný, než trailery ukazovaly. Film napíná a slibuje vyvrcholení, ale co. V poslední půlhodině se probudí klišé, které tu bylo milionkrát a ze závěru si akorát budete dělat prdel. Herecká dvojice je nadstandardní a většinu času to nenudí, ale celkové vyznění je prostě humus. ()

predators

Dost mě překvapilo množství lidí (číslicí 10), které zavítalo na 3dé promítání Passengers ve Špalíčku v centru Brna. No jo, scifi asi moc netáhne, ale...myslím, že ti, co si nechají tento mezihvězdný výlet ujít, prohloupí. Ano, jde o mix několika filmů, shrňme je třeba jako Gravintersunshine, ale dobře se na ni dívá...mmnt, já napsal na ni? :-) a chci to vidět znovu... ()

nascendi

Aj keď som dlhoročným čitateľom žánru sci-fi, pri jej filmovej forme bývam spravidla sklamaný. Neviem čím to je a už som si zvykol. Aj v tomto prípade som nemal mimoriadne očakávania a nemýlil som sa. Námet je ako obvykle skvelý, ale tým to aj končí. Nasleduje viac-menej trápenie sa scenáristu, ako pokračovať, ako rozvinúť ten skvelý začiatok. Snažil sa a namiešal mix všetkého možného. Problém je, že ostalo iba pri snažení a pri obvyklých troch hviezdičkách. ()

Michael Sheen bude neziskový herec

Michael Sheen bude neziskový herec

11.12.2021

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jennifer Lawrence bude režírovat

Jennifer Lawrence bude režírovat

26.11.2015

Mít ve 25 letech dva Zlaté glóby a Oscara vůbec není špatná bilance. Jennifer Lawrence k tomu může přihodit ještě dvě úspěšné blockbusterové série, právě končící Hunger Games a X-Meny, a momentálně… (více)