Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PALINO
  ***

  TIM ALLEN sa vracia ako Santa, čo je dobré, no s druhým dielom prichádza aj veľká dávka tuctovosti, čo je zlé. Tvorcovia filmu mali k dispozícií vyšší rozpočet, ale opäť sa im nepodarilo vytvoriť nezabudnuteľný santovský film. Severný pól už ale oproti prvému dielu vyzerá o niečo lepšie, podobne ako vizuálne efekty, no sobovia stále zostali len nereálne animatronickí, ale podobne ako v prvom Santovi sú veľmi zlatí a tentokrát vydávajú aj veľmi milé a vtipné pazvuky. Počas vianočného obdobia je SANTA CLAUS 2 rozhodne filmom, ktorý stojí za zhliadnutie.(23.12.2004)

 • nash.
  ***

  První Timův Santa příjemně překvapil jako úsměvná a nečekaně zábavná vánoční pohodovka. U dvojky jsem čekal katastrofu, ale i když to bylo mnohem slabší a hlavní vztahový zvrat přišel poněkud krkolomně a nelogicky, nebylo to, kupodivu, tak hrozné jak jsem se bál. Nutno ovšem podotknout, že jen a pouze díky Timovi Allenovi, se kterým celý film stojí a padá. V jeho úsilí ho podpořila jedna kouzelná scéna, kouzelný nápad se santovským diktátorem a několik lehce vtipných momentů.(23.7.2013)

 • Djkoma
  **

  Pokračování nudného prvního dílu opět s tím samým santou. Opět stejně špatně, ale možná i hůř. Scénář je tentokrát opravdu přehypován nápady ala umělý santa. Což dopomáhá k naprosté stupiditě filmu. Elfové vypadají až šíleně směšně a celý film je směšný více svým stvárněním nežli obsahem a rádoby super vtípky.(7.10.2005)

 • hellstruck
  ***

  Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

 • Jirkacek
  *****

  Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil a tak jsem byl rád, když jsem se dočkal po osmi letech jeho pokračování. Málokdy se stane, že dvojka je lepší než jednička a tak jsem ani nečekal, že se tak stane zrovna v případě tohoto vánočního příběhu. Viděl jsem totiž už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že druhý díl spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. A dopadlo to pro mne přesně naopak, i když dvojka tu jedničku předčila pouze o prsa asijské ženy, musel jsem dát o hvězdu navíc. Ale nepředbíhejme. Potěšilo mne, že v celé sérii Santa Klausů nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž se špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena stal roznašečem vánočních dárků na plný úvazek. Jenže hned na začátku filmu měl dva problémy. Jeho syn Charlie vyrostl a na střední škole se z něj stal lump a rebel a tak se jeho jméno objevilo mezi těmi zlobivými na Santově seznamu. Scott Calvin chtěl hned seknout se svou prací a jít synka napravit, jenže nebyl nikdo, kdo by za něj zaskočil. A tak jeho druhý hlavní skřítek vymyslel plán a vyrobil trochu nedokonalou kopii Santy, který zatím na severním pólu zaskakoval za lidský originál. A Scott Calvin měl ještě jeden úkol a to oženit se během několika dnů, než začnou vánoce, protože jinak by žádný Santa nebyl a tudíž ani dárečky a tak. Proto se Scott Calvin odebral do světa lidí a začal pracovat na nápravě syna a zároveň hledal vhodnou partnerku do zimní nepohody. A o tom byl celý druhý díl, který mne hodně bavil a podle mne se stal nejlepším z celé trilogie. Byl jsem unešen z krásné ředitelky školy. do které Charlie chodil a kterou si zahrála Elizabeth Mitchellová. Je škoda, že si nezahrála ve více filmech, každopádně v dvojce a pak i v trojce Santa Klausů byla k zulíbání a protože to dobře dopadlo, role manželky muže v červeném obleku se stala její nejvýznačnější v kariéře. Když se Scottu Calvinu podařilo najít ženu a napravit syna, musel vyřešit třetí úkol, protože se během jeho absence na severním pólu jeho náhradník začal roztahovat a chtěl se Santou stát na věky věků. Ani v druhém díle nechyběl humor, nejvíce mne pobavil sob Kometa, dále se mi zdálo, že děj odsýpal svižněji než u jedničky a navíc ta krásná ředitelka ! Nemohl jsem jinak, než jednu cípatou dvojce přidat a tak navzdory všem ode mne Santa Claus 2 získal pět vánočních hvězdiček ze severního pólu *****.(9.12.2018)

 • - V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)

 • - V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)

 • - Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace