Tim Allen se k postavě Santa Clause vrátil a to dokonce nadvakrát. Nastal nový problém a vánoce jsou opět v ohrožení. Santa Claus se musí rychle oženit, jinak skončí a jak je známo, bez něj nejsou ani vánoce. Příběh je dějově více plnohodnotnější, dobrodružnější a vánočně romantičtější. Jako rodinný film však zůstává a vede si stejně jako ten předchozí.(24.12.2017)

• MikO_NR_1909

Umelosť konzumerizmu dosahuje nový stupeň odprosťovania intelektu do opäť raz podradnejšej úrovne. Film je nevtipný, ba čo viac - nevkusný, nenápaditý a nedokáže povzniesť vlastnú ideológiu do ironického tónu. Zároveň je dejovo vádny a sériovým, čím ma jeho scenár (dokonale) necháva planúť zabudnutím. A tieto slová platia aj pre detské publikum, žiaľ. Čiže nerozvíri nič pozitívneho ani pre nich.(9.12.2016)

Walt Disney Pictures pripravil zbrusu novú dobrodružnú komédiu kypiacu sviatočnou veselosťou a smiechom so všetkým, čo patrí k Vianociam a Santa Clausom - severným pólom, škriatkami, sobmi, hračkami a darčekmi. Tim Allen sa vracia ako všetkými obľúbený novodobý Santa vo filme Santa Clausa 2. Tento film plný citu, vrelosti, veselosti a dobrodružstva naplnený atmosférou Vianoc - Santa Claus 2 - je perfektným rodinným filmom pre sviatočné dni. A ako pre malých tak aj pre dospelých alebo aj úplne najstarších. Klenotom v tejto časti je okúzľujúca rajda Elizabeth Mitchell, ktorá ani v mrazivom období nenechá žiadneho chlapa chladným. Tento diel vôbec nezaostáva za svojim prvým predchodcom, ani po dejovej, ani po komediálnej stránke.(12.10.2019)

• dom156

Jednoznačně nejslabší ze všech tří filmů co na sebe více či méně navazují. Takhle si vánoční uvolnění opravdu nepředstavuji a že jsem film shlédnul v únoru neberte prosím v potaz. Není zde moc co hodnotit, jen bych možná zmínil, že si mohli odpustit digitálně zprznit soby, kteří vypadají opravdu příšerně. No nic, nedoporučuji a celkově bych možná slabounce doporučil jen první film.(1.3.2017)

Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

• - V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)

• - Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)

• - V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)