TIM ALLEN sa vracia ako Santa, čo je dobré, no s druhým dielom prichádza aj veľká dávka tuctovosti, čo je zlé. Tvorcovia filmu mali k dispozícií vyšší rozpočet, ale opäť sa im nepodarilo vytvoriť nezabudnuteľný santovský film. Severný pól už ale oproti prvému dielu vyzerá o niečo lepšie, podobne ako vizuálne efekty, no sobovia stále zostali len nereálne animatronickí, ale podobne ako v prvom Santovi sú veľmi zlatí a tentokrát vydávajú aj veľmi milé a vtipné pazvuky. Počas vianočného obdobia je SANTA CLAUS 2 rozhodne filmom, ktorý stojí za zhliadnutie.(23.12.2004)

První Timův Santa příjemně překvapil jako úsměvná a nečekaně zábavná vánoční pohodovka. U dvojky jsem čekal katastrofu, ale i když to bylo mnohem slabší a hlavní vztahový zvrat přišel poněkud krkolomně a nelogicky, nebylo to, kupodivu, tak hrozné jak jsem se bál. Nutno ovšem podotknout, že jen a pouze díky Timovi Allenovi, se kterým celý film stojí a padá. V jeho úsilí ho podpořila jedna kouzelná scéna, kouzelný nápad se santovským diktátorem a několik lehce vtipných momentů.(23.7.2013)

• Djkoma

Pokračování nudného prvního dílu opět s tím samým santou. Opět stejně špatně, ale možná i hůř. Scénář je tentokrát opravdu přehypován nápady ala umělý santa. Což dopomáhá k naprosté stupiditě filmu. Elfové vypadají až šíleně směšně a celý film je směšný více svým stvárněním nežli obsahem a rádoby super vtípky.(7.10.2005)

Tim Allen podruhé nasedá do saní tažených soby, ale protentokrát se více věnuje randění, než roznášení dárků. Díky tomu se bohužel vytratila magická atmosféra, která se mi tak líbila v prvním díle. Dějová linka odehrávající se na Severním pólu s gumovým Santou v hlavní roli bohužel překypuje trapností a tak je z kouzelné rodinné komedie kýčovitá pohádka. Zatímco v prvním Santovi dokážete uvěřit všemu, zde je veškeré dění neskutečně přitažené za vlasy. Přesto děj ubíhá docela svižně a Elizabeth Mitchell z Lost je zde příjemným zpestřením. Troufám si říct, že měli zůstat u jednoho dílu, Santovým začátkům se nic nevyrovná. Na druhou stranu výkon Tima Allena byl opět výborný a párkrát slušně zaperlil.(15.12.2014)

Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil a tak jsem byl rád, když jsem se dočkal po osmi letech jeho pokračování. Málokdy se stane, že dvojka je lepší než jednička a tak jsem ani nečekal, že se tak stane zrovna v případě tohoto vánočního příběhu. Viděl jsem totiž už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že druhý díl spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. A dopadlo to pro mne přesně naopak, i když dvojka tu jedničku předčila pouze o prsa asijské ženy, musel jsem dát o hvězdu navíc. Ale nepředbíhejme. Potěšilo mne, že v celé sérii Santa Klausů nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž se špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena stal roznašečem vánočních dárků na plný úvazek. Jenže hned na začátku filmu měl dva problémy. Jeho syn Charlie vyrostl a na střední škole se z něj stal lump a rebel a tak se jeho jméno objevilo mezi těmi zlobivými na Santově seznamu. Scott Calvin chtěl hned seknout se svou prací a jít synka napravit, jenže nebyl nikdo, kdo by za něj zaskočil. A tak jeho druhý hlavní skřítek vymyslel plán a vyrobil trochu nedokonalou kopii Santy, který zatím na severním pólu zaskakoval za lidský originál. A Scott Calvin měl ještě jeden úkol a to oženit se během několika dnů, než začnou vánoce, protože jinak by žádný Santa nebyl a tudíž ani dárečky a tak. Proto se Scott Calvin odebral do světa lidí a začal pracovat na nápravě syna a zároveň hledal vhodnou partnerku do zimní nepohody. A o tom byl celý druhý díl, který mne hodně bavil a podle mne se stal nejlepším z celé trilogie. Byl jsem unešen z krásné ředitelky školy. do které Charlie chodil a kterou si zahrála Elizabeth Mitchellová. Je škoda, že si nezahrála ve více filmech, každopádně v dvojce a pak i v trojce Santa Klausů byla k zulíbání a protože to dobře dopadlo, role manželky muže v červeném obleku se stala její nejvýznačnější v kariéře. Když se Scottu Calvinu podařilo najít ženu a napravit syna, musel vyřešit třetí úkol, protože se během jeho absence na severním pólu jeho náhradník začal roztahovat a chtěl se Santou stát na věky věků. Ani v druhém díle nechyběl humor, nejvíce mne pobavil sob Kometa, dále se mi zdálo, že děj odsýpal svižněji než u jedničky a navíc ta krásná ředitelka ! Nemohl jsem jinak, než jednu cípatou dvojce přidat a tak navzdory všem ode mne Santa Claus 2 získal pět vánočních hvězdiček ze severního pólu *****.(9.12.2018)

• - V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)

• - V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)

• - Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)