Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Scott Calvin je Santa Clausem už sedm let, a i když mu chybí jeho syn Charlie, svou práci vykonává svědomitě. Přípravy na Vánoce probíhaly na Severním pólu hladce, dokud nebyl zveřejněn seznam hodných a zlobivých dětí. A právě Charlieho jméno je uvedené mezi těmi zlobivými. Scott se okamžitě rozhodne vzdát kariéry Santa Clause a vrátit se do normálního života, aby se jeho syn opět dostal na seznam hodných dětí. Snaží se za sebe najít důstojnou náhradu, jenže santovský oblek se dostane do nesprávných rukou – role Santa Clause se zmocní trestaný zloděj, a duch Vánoc upadá. Scott a Charlie musejí vyburcovat zdrcené skřítky, aby jim pomohli zachránit Vánoce... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (79)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Tim Allen se k postavě Santa Clause vrátil a to dokonce nadvakrát. Nastal nový problém a vánoce jsou opět v ohrožení. Santa Claus se musí rychle oženit, jinak skončí a jak je známo, bez něj nejsou ani vánoce. Příběh je dějově více plnohodnotnější, dobrodružnější a vánočně romantičtější. Jako rodinný film však zůstává a vede si stejně jako ten předchozí. ()

PALINO 

všechny recenze uživatele

TIM ALLEN sa vracia ako Santa, čo je dobré, no s druhým dielom prichádza aj veľká dávka tuctovosti, čo je zlé. Tvorcovia filmu mali k dispozícií vyšší rozpočet, ale opäť sa im nepodarilo vytvoriť nezabudnuteľný santovský film. Severný pól už ale oproti prvému dielu vyzerá o niečo lepšie, podobne ako vizuálne efekty, no sobovia stále zostali len nereálne animatronickí, ale podobne ako v prvom Santovi sú veľmi zlatí a tentokrát vydávajú aj veľmi milé a vtipné pazvuky. Počas vianočného obdobia je SANTA CLAUS 2 rozhodne filmom, ktorý stojí za zhliadnutie. ()

Reklama

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Jednotku mám nesmierne rád, ale žiaľ toto pokračovanie je presne tým, čím zvyknú pokračovania byť. Čaro, prvého dielu je fuč a zostáva len priemerný vianočný film, ktorých sú desiatky (ak nie stovky). Tretí diel som ešte nevidel, ale ani po tom netúžim. Ak by klesol oproti dvojke tak, ako klesla dvojka oproti jednotke, tak radšej sa budem tváriť, že pokračovanie bolo len jedno... ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Tradiční vánoční devadesátková Amerika o borcovi v červeným kabátu, kterej používá jako prachovku sazí komínů nedočkavých rodin, prahnoucích po dárcích, jenž mají vyplnit volnej plac pod stromem s baňkama a hvězdou na špici číslo dvě! PS: Nejoblíbenější díl mojí manželky, to procenty ocenit musím. 65% ()

Jirkacek 

všechny recenze uživatele

Snímek Santa Claus z roku 1994 mne mile překvapil a tak jsem byl rád, když jsem se dočkal po osmi letech jeho pokračování. Málokdy se stane, že dvojka je lepší než jednička a tak jsem ani nečekal, že se tak stane zrovna v případě tohoto vánočního příběhu. Viděl jsem totiž už hodně špatných amerických vánočních filmů a tak bylo pravděpodobnější, že druhý díl spíše propadne a napovídalo tomu i hodnocení zde na ČSFD. A dopadlo to pro mne přesně naopak, i když dvojka tu jedničku předčila pouze o prsa asijské ženy, musel jsem dát o hvězdu navíc. Ale nepředbíhejme. Potěšilo mne, že v celé sérii Santa Klausů nechyběl takový atribut jako sníh, což je důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Dále snímek nabídl pořádný pytel vánoční atmosféry se vším, co k ní patří, například dárky, stromeček, rodina. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne docela oslovil samotný příběh v němž se špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin v podání tradičně vynikajícího Tima Allena stal roznašečem vánočních dárků na plný úvazek. Jenže hned na začátku filmu měl dva problémy. Jeho syn Charlie vyrostl a na střední škole se z něj stal lump a rebel a tak se jeho jméno objevilo mezi těmi zlobivými na Santově seznamu. Scott Calvin chtěl hned seknout se svou prací a jít synka napravit, jenže nebyl nikdo, kdo by za něj zaskočil. A tak jeho druhý hlavní skřítek vymyslel plán a vyrobil trochu nedokonalou kopii Santy, který zatím na severním pólu zaskakoval za lidský originál. A Scott Calvin měl ještě jeden úkol a to oženit se během několika dnů, než začnou vánoce, protože jinak by žádný Santa nebyl a tudíž ani dárečky a tak. Proto se Scott Calvin odebral do světa lidí a začal pracovat na nápravě syna a zároveň hledal vhodnou partnerku do zimní nepohody. A o tom byl celý druhý díl, který mne hodně bavil a podle mne se stal nejlepším z celé trilogie. Byl jsem unešen z krásné ředitelky školy. do které Charlie chodil a kterou si zahrála Elizabeth Mitchellová. Je škoda, že si nezahrála ve více filmech, každopádně v dvojce a pak i v trojce Santa Klausů byla k zulíbání a protože to dobře dopadlo, role manželky muže v červeném obleku se stala její nejvýznačnější v kariéře. Když se Scottu Calvinu podařilo najít ženu a napravit syna, musel vyřešit třetí úkol, protože se během jeho absence na severním pólu jeho náhradník začal roztahovat a chtěl se Santou stát na věky věků. Ani v druhém díle nechyběl humor, nejvíce mne pobavil sob Kometa, dále se mi zdálo, že děj odsýpal svižněji než u jedničky a navíc ta krásná ředitelka ! Nemohl jsem jinak, než jednu cípatou dvojce přidat a tak navzdory všem ode mne Santa Claus 2 získal pět vánočních hvězdiček ze severního pólu *****. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (5)

  • V jednej zo scén je možné vidieť, že na zadnej stene v izbe malého dievčatka sa nachádza plagát Disneyho animovanej postavičky Kim Possible. (m.a.t.o.)
  • V scéne, kde je Scott na rande s ctižiadostivou speváčkou je možné na jej blúzke vidieť tvár Santu, ktorá patrí Timovi Allenovi. (m.a.t.o.)
  • Peter Boyle si v prvom filme zahral Scottovho (Tim Allen) nadriadeného, pána Whittlea. V tomto a nasledujúcom pokračovaní však už bol preobsadený do úlohy Otca času. (m.a.t.o.)

Související novinky

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)

Reklama

Reklama