Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se vlézt mezi neklidné slony do výběhu, je to vlastně ona, kdo svou energií a rozhodností celou zahradu vede. Ani ona však není schopná čelit valícím se dějinám. Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, pocítí to zahrada prakticky okamžitě. Bombardování a ostřelování města ve vteřině zničí všechno, co manželé Zabinští léta budovali. Ze zahrady bez zvířat se stane skladiště německých zbraní a své odborné znalosti můžou Antonina a její muž Jan (Johan Heldenbergh) využívat jen k chovu prasat. Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou. Riskantní operace je o to složitější, že kolem zahrady neustále krouží nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentní zoolog, který má pro Antoninu nejen profesionální slabost. (CinemArt)

Sathine

Mám ráda filmy podle skutečné události a také filmy spojené s historií. Tento snímek mě ale vůbec nenadchl. Někteří píšou, že Jessice Chastain tato role naprosto sedla. Mě naopak tak neskutečně iritovala, ten její odporný přízvuk, kde se angličanka/američanka snaží špatně mluvit anglicky, protože je vlastně polka a celou dobu tak příšerně kuňká a mluví, jako by se každou chvíli měla rozbrečet. Obsazení jejího manžela pro mě absolutně nesympatickým hercem už byla jen třešnička na dortu. Manželé Zabinští asi během druhé světové války vykonali obrovské dobro. To v tomhle snímku ale v podstatě nebylo ukázáno. Nedělo se mnoho anebo se vlastně dělo strašně hodně, ale vše tak šíleně povrchově. Asi tři scény byly trochu napínavější, ale co to je z dvouhodinového filmu?! Musela jsem se dívat na 2x, protože na jeden zátah bych tuhle dvouhodinovou nudu asi těžko zvládla. Bohužel.. za mě opravdu nevyužitý materál. ()

SinisterBlac

Poslednou dobou Jessica Chastain rovná sa dobrý film. Podobne ako v Anthropoid aj tu to zahrala veľmi presvedčivo akurát trošku bez emócií, mimo iné ma celkom potešila existencia herečky Shiri Haas ()

imanicornyt

Tenhle snímek má obrovskou výpovědní hodnotu a je bezesporu jedním z nejlepších, které jsem kdy viděla. Řada rýpalů by mohla argumentovat tím, že je na světové scéně už takhle hodně filmů zaměřených na tématiku holokaustu, ale tento příběh je podán z nové a dosud nenahraditelné perspektivy. Příběh jako takový je velmi silný a dokáže s člověkem opravdu pohnout, pokud má dotyčný nějakou duši. Cením naprosto úžasné herecké výkony (nejen) hlavních postav, scénář a hlavně celkové zpracování. Určitě to nebylo snadné dílo k zpracování, ale režisérka Niki Caro se na něm vyřádila jak nejlépe uměla. Já mohu jeho zhlédnutí jedině doporučit. ()

Thalin

Filmy s podobnou tématikou  mě vždy baví a zároveň jsou připomínkou toho, co se tu všechno za války dělo, nejen vojákům a lidem odvedených to táborů, ale i obyčejným lidem, kteří se prostě snažili nějak přežít. A třeba vést Zoo a tím i nějak pomoct těm, kteří to tehdy potřebovali. Film má silnou linku i dobré herecké výkony. Bruhl se opět ukázal v roli chladného a racionálně mýslícího vojáka a zbytek rozhodně nijak nezaostává. ()

Kivis

Vezměte 2. světovou, použijte stokrát viděné od příběhového oblouku přes charakteristiky různých postav až po hudbu a přihoďte k tomu navíc pár zvířátek a českých roliček. Ono to pak bude fungovat a na Čechy ještě o kus víc. Rád bych řekl, že takhle jednoduše to nefunguje a že Úkryt v zoo byl v rámci žánru slabý odvar, jenže ouha. Ono to fakt funguje. Na mě teda rozhodně. Opravdu se nemůžu ubránit pocitu, že 90 % toho všeho jsem už někde viděl. Ale ty kulisy a čeští herci tomu vážně dodávají na zajímavosti. Tenhle příběh si zfilmování rozhodně zasloužil a i když je to celé z velké části předvídatelné, je to tak skvěle natočené a zahrané, že byť člověk slzu neuroní, musí stejně párkrát trochu hlasitěji popotáhnout. ()

soukyd33

Děsivý příběh, o jedné děsivé situaci. Velmi podrobně ukázáno. Tohle byl děs se vším všudy, a mohli to udělat snad jen zrůdy a psychicky narušení lidé. Doporučuji shlédnout všem nad 15 let. Krutý osud, a velmi těžké časy. Hvězdiček 4 ()

Mishi

Jeden z ďalších smutných príbehov inšpirovaných skutočnými udalosťami o bezmocnosti, spolupatričnosti a strachu. Je zaujímave, že naďalej sa stretávame s ľuďmi, ktorí sa zachovali statočne a zachránili nemalý počet Židov z vtedajšieho osudu. Príbeh oslovil, zaujímavé scény, prostredie, avšak nemôžem si pomôcť , ale v tom hereckom prevedení niektorých postáv mi niečo chýbalo. Čo sa týka hudobného prevedenia - úprimne, pri tom príbehu si ju ani nevšimnete. ()

Pierre95

Dojemný film, který vypráví jeden z mnoha příběhů, které se během války udály. Některých zvířat (ve filmu samozřejmě) mi bylo hodně líto však uvidíte. Film by si zasloužil mnohem více pozornosti, než doteď. Každý, kdo žije v okolí Česka, by se měl na tento film alespoň jednou podívat a seznámit se příběhem manželů Zabinských, kteří mají respekt a úctu za to, co pro lidi udělali. Pátá hvězda je za Jessicu Chastain samozřejmě, za české herce, lokace Prahy, kde se film natáčel a za to, že se někdo rozhodl tenhle příběh zfilmovat. Díky a povinně se na film podívejte, pokud jste tak ještě neučinili. Nemusíte tak chodit na hodinu dějepisu. ()

TheFidorka

Nejlepší film roku 2017. Bezkonkurenčně. Po hodně dlouhý době se mi stalo, že jsem nad filmem přemýšlel snad týden v kuse. PS: spojení slov nacisté, prasata mezi Tagy je více než trefné. ()

potok.009

Extrémně silný příběh. Pohled na umírající lidi, na to si člověk tak nějak ve filmu zvykne, ale umírající zvířata, to je úplně jiný level. ()

Drahocam

Už jsem málem neměla co napsat, protože uživatel Malarkey to za mě výstižně napsal. Za což mu děkuji.... Snad jen, že jsem viděla stovky filmů, dokumentů a četla mnoho knih o tom, co se dělo za druhé světové války a přesto mě tento film zasáhl natolik, že i po několika dnech od shlédnutí, se mi svírala hruď ... Vždycky, když takové příběhy vidím na plátně nebo o nich čtu, ve mě pořád dokola zůstává otázka, zda by v dnešní technické době, kdy už málokdo umí rozdělat oheň, spát či postarat se o sebe v přírodě, přežilo tolik lidí a zda by se stále našlo tolik odvážlivců, když se dnes většina lidí stará jen sama o sebe.... ???.... Stále doufám, že ano, protože se snažím myslet pozitivně.... a právě proto doufám, že už to nebude potřeba.... Protože žádné z těch hrůz, jako i tento film ukazuje, by se už neměl znovu nikde opakovat!!! ()

majorzeman13

Mé hodnocení kolísá mezi třemi a čtyřmi hvězdami,ale zatím dám lepší průměr,který se ještě může změnit...třeba někdy ?! ()

Lennonkaa

Kdybych mohla dát 3,5 hvězdy,bylo by to pro mě naprosto přesné hodnocení.To ovšem nejde a tak jsem se přiklonila ke čtyřem protože jsem tento film prostě prožívala.A to hned na začátku,po pár minutách filmu kdy mě totálně odrovnalo to zabíjení zvířat.Pokračovalo to silnými emocemi nad neuvěřitelnou krutostí v kontrastu s lidskostí a empatií.Nejsilnější moment celého filmu,při kterém mi doslova lezl mráz po zádech a stály všechny chlupy na zátylku byl bezpochyby ten,kdy chlapec ve sklepě začne brečet a Lutz je právě na odchodu z domu...Hraní na piano jako signál či králíček už byly topový třešně na dortu.Celkově vzato,podle mě velmi povedený snímek který postupem filmu graduje víc a víc a divák je víc a víc napnutý jak to dopadne.A odpustím tomu i trochu neučesanou časovou linku. ()

janvanicek

Historický válečný film popisující počínání manželů Zabinských, kteří během druhé světové války zachránili mnoho obyvatel varšavského ghetta. Velice dobré zpracování, čeští herci na každém rohu a také časté scény natáčené v Česku. Opravdu zajímavý, dojemný a dechberoucí příběh, doporučuji zhlédnout! ()

lineker

Další z mnoha na pravdě se zakládajících osudů lidí, kteří i v dobách nejtemnějších nasazovali své životy pro pomoc bližnímu. Manželé Zabinsti byli skutečnými hrdiny své doby. Velmi dobře natočený hold jejich osobám, který však nikdy nedokáže přenést autenticitu reálných hrůz, které museli zažívat. ()

JerryPilsen

Poutavý film,který ale kromě emocí nic jiného navíc nenabízí.Prostředí a kulisy zvládnuty skvěle,ale děj jako takový jen pozvolna přeskakuje. ()

Cuffini

Dlouho mě žádný film tak nerozložil. Vyprchal ze mě veškerý život. Těšila jsem se na zvířata, neměla ponětí o čem film bude. Pak naskočily titulky Varšava 1939 a já zakřičela na celý vesmír: ,,Néé!" Pak jsem zařvala podruhé a ne naposledy, že je film dle skutečné události. A bylo mi jasné, co přijde. Celý film byl navíc o nejhodnějších lidech na celém světě, kteří se čistě milují a přišlo mi, jak kdybych nebyla divákem, ale byla přímo s nimi v ději. Do toho nepochopitelné zlo, lidi páchající největší bolest a utrpení druhým. Pro mě naprosto existenčně depresivně vysávající. To, že někdo někoho zabije, znásilní, dnes si řekněme - špatná výchova, zázemí, zabezpečení atd. Ale když to dělá x milionů lidí.. se zbraněmi proti sobě, vypalují domy, mučí druhé, záměrné zabíjí, nechají hladovět.. Proč? Jak? Neuvěřitelné. Každý den bychom měli děkovat za dnešní dobu. Kdykoli si připomínáme x let od válek, historické momenty, nebo v podobě filmů, fotografií, mám stažený žaludek a slzné kanálky jsou v proudu. Obrovská poklona všem hrdinům, kteří neničili, ale zachraňovali životy, které byly dopředu odepsané. A všem, kteří bránili svoji vlast, i když byli v jasném oslabení. ()

TOMASINI

Film se životopisným pozadím, založen na pravdivém příběhu, navíc z období našich dějin. Film začíná trochu romanticky. Střední a závěrečná část by měla přejít v drama, ale filmově to na mě tak nepůsobilo. Chybělo mi trochu napětí. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů