Antonina Zabinská (Jessica Chastain) práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se vlézt mezi neklidné slony do výběhu, je to vlastně ona, kdo svou energií a rozhodností celou zahradu vede. Ani ona však není schopná čelit valícím se dějinám. Když 1. září 1939 napadne Německo Polsko, pocítí to zahrada prakticky okamžitě. Bombardování a ostřelování města ve vteřině zničí všechno, co manželé Zabinští léta budovali. Ze zahrady bez zvířat se stane skladiště německých zbraní a své odborné znalosti můžou Antonina a její muž Jan (Johan Heldenbergh) využívat jen k chovu prasat. Právě tady ale leží začátek cesty k jejich odvážnému plánu. Prasata totiž krmí zbytky, které vyprodukují obyvatelé varšavského ghetta. A pro ně jezdí Jan pravidelně s náklaďákem. Ale zpátky neodváží jenom ty zbytky, ale také lidi, které pak ukrývají ve sklepních prostorách pod zahradou. Riskantní operace je o to složitější, že kolem zahrady neustále krouží nacistický pohlavár Lutz Heck (Daniel Brühl), prominentní zoolog, který má pro Antoninu nejen profesionální slabost. (CinemArt)

rigby

Film podle skutečných událostí. Vážný scénář, ale chtělo ho trochu více propracovat. Polovina filmu se tak vleče v nekonečné hluché nudě, že je to až škoda. Zbytečně to tak stahuje dolů silný příběh a poselství snímku. Paradoxně je tak nakonec nejlepší úvodní část se zvířaty. ()

superzurda

Experiment s lidskýma emocema se daří. Nejdříve záběry na roztomilá zvířata, která vždy vyloudí úsměv na tváři lidí. Potom scéna se slonem, která lidi naladí na tu nejcitlivější notu, aby pak do nich pustil holokaust. Člověk pak úplně přehlíží statečnost jednotlivce. Máme medaili za chrabrost - statečnost před nepřítelem. Tady je to podle mě vyšší level. Statečnost před jistou smrtí pro sebe a svou rodinu. ()

Saxos

Příběh o záchraně stovek lidských životů si zasloužila více dramatičnosti, atmosféry i charismatičnosti hlavních postav. Zajímavost: ZOO postavena v dolní části místa pražské pouti - Holešovické výstaviště, několik záběrů secesního Průmyslového paláce, budovy Maroldova panoráma a Železničního mostu pod Vyšehradem. ()

bonovox

Kvalitne natočený true story o ľudskej odvahe v ťažkých vojnových časoch. Po hereckej stránke taktiež fajn a aj vykreslenie vojny je vierohodné. ()

daleba

Absolutně nerozumím tolika 2 nebo 3 hvězdičkovým hodnocením?! Co byste ještě jako chtěli? Je to úžasný film se silným příběhem, se skvělými herci, navíc je pod ním podepsáno spousta Čechů... Nečekal jsem to, ale jsem nadšenej! ()

Ronkar

Slušný, hlavně díky dobrým hercům a režii na úrovni. V rámci žánru sice nepřináší nic objevného a téma bylo již dříve zpracováno lépe. Přesto obstojné drama a pro fandy Jessicy Chastain povinnost. ()

Vieriq78

Vojna má i dobré i zlé konce, no trhá srdce tak či tak... krásny pribeh, lež ako každý z tejto doby, bolestivý... ()

Astonko

Veľmi zaujímavý príbeh vo veľmi nezaujímavom spracovaní, a to je veľmi veľká škoda. Má to síce pár napínavých scén, no bohužiaľ to nestačí na to, aby bola zdôraznená dôležitosť skutkov Zabinskych a aby tak film na diváka nejako zalahol 5.7/10 ()

Kozlowski8

Příběh manželů Zabinských - majitelů varšavské ZOO, která se v době 2. světové války mění v úkryt desítek Židů z varšavského ghetta. Velice zajímavý a vděčný námět s vynikající Jessicou Chastain a Danielem Bruhlem. Škoda, že snímek neměl ty správné grády, jaké bych čekal, ani extra silnou atmosféru a občas jsem z něj cítil příchuť laciné inscenace. Úkryt v ZOO není špatný film, ale mohl být mnohem lepší. 65 %. ()

hony23

Pěkně natočený film odehrávající se ve varšavské ZOO za druhé světové války. Přestože Němci ZOO obsadí a zřídí si tam sklad zbraní, její majitelé tam dokážou ukrýt velké množství židů a zachránit je tak před transportem do koncentračního tábora. ()

PTuranyi

Dobre natočený príbeh majiteľa varšavskej ZOO a jeho manželky pašujúcich a ukrývajúcich ľudí zo židovského geta. Herci sú výborní aj produkcia je na vysokej úrovni. Žiaľ príbehu chýba akési napätie. Sú tu síce chvíle keď trnieme či budú odhalení ale nepodarilo sa úplne ma vtiahnuť do deja. 70% - Bonus pre Slovákov: Marián Mitaš v jednej z vedľajších úloh. ()

dynamyt1

Už dlouho se mi nestalo, abych v kině tolik trpěla. Film je synonymem pro trapnost a klišé. Ačkoliv je příběh velice krásný a má velice silný potenciál, to jakým způsobem se Americká produkce zhostila zpracování, je opravdu na pár facek. Příběh divákovi poví, že nacisti jsou hnusné svině, kteří střílí pro legraci zvířátka, mučí hladem židy a nakládá děti do transportu, ale to vše jen v oku lahodících scénách, kde se vlastně neděje žádné příkoří a všichni jsou jedna veselá a šťastná rodina. No a vlastně také poví, že takový nacista nemá koule.. Proč? Aby si pak diváci odcházející z kina mohl říct, no "..to jsem rád, že to dobře dopadlo, to bylo tak smutné a silné, to sem si ale pobrečel..."? Jako vážně? Scéna s plamenomety je jak vystřižená z videohry "Wolfenstein" proto dávám filmu alespoň jednu hvězdičku. ()

Lucy1905

Tento film snad v každém člověku vyvolá alespoň nějaké emoce. U mě osobně to byla kombinace několika emocí - zděšení z toho čeho byli nacisti schopni, nadšení z toho, jak je film zpracovaný a nakonec radosti ze šťastného konce. Jsem moc ráda, že jsem si ho mohla vychutnat na velkém plátně v kině. ()

Katerina_34

Jedná se o válečný film s několika velmi silnými scénami, ovšem celkový dojem pro mě kazí hlavní hrdinka, která se z nepochopitelného důvodu snaží napodobovat polský přízvuk, což je místy natolik rozčilující, že ji má člověk až chuť praštit. Začátek filmu je velice podařený, poté ovšem film upadá do letargie, ze které se probudíte až těsně před koncem. Navíc se ve filmu objevuje až příliš mnoho historických nepřesností, které udeří do očí i naprostého laika. Za mě tedy jen dvě hvězdičky za zajímavý příběh a některé silné momenty. Tři hvězdy ubírám za příšerný přízvuk hlavní hrdinky, za ne příliš povedené historické kostýmy a historickou posloupnost a za přílišnou předvídatelnost děje. ()

Mark1983

Docela mě to překvapilo. Samotné zpracování je výborné stejně jako děj i celková atmosféra tehdejší doby. Avšak, což musím konstatovat, je příběh i přes bezchybné zpracování docela smutný. Ale režisérka stejně jako u snímku Její případ opět nezklamala. ()

Bubulatko

Jessica Chastain patří mezi mé nej herečky. Do svých rolí dává vše, vždy je úžasná a vždy ji to sluší. Ale tento film ukázal, že ne vždy to stačí. Hvězdička za příběh majitelů zoo, druhá za zpracování filmu, zvláště pasáží se zvířátky. Ale ale ale. Zkoukla jsem mnoho válečných filmů, většinu v originál jazycích, jelikož dabing je víc na škodu než k užitku. Tohhle je snad první film, kde bych dabing brala všemi deseti a s hodnocením bych šla jistě nahoru. Trhalo mi to zkrátka uši. Polsko-německá scéna v hlavním ději a jakože v angličtině? Přitom stačilo tak málo,nadabovat, fiknout titulky. Nebo snad za zámořím neumí číst? Uffff ... po 10 minutách jsem vypla, tak jako slavný komerční La La Land. S tím rozdílem, že od La La Landíku jsem nic neočekávala, kdežto Zoo bylo pro mne opravdu zklamáním ... ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů