poster

Úkryt v zoo

 • USA

  The Zookeeper's Wife

 • Velká Británie

  The Zookeeper's Wife

 • Slovensko

  Úkryt v ZOO

 • Jihoafrická republika

  The Zookeeper's Wife

 • Kanada

  The Zookeeper's Wife

 • Nový Zéland

  The Zookeeper's Wife

 • Austrálie

  The Zookeeper's Wife

 • Irsko

  The Zookeeper's Wife

Životopisný / Drama / Historický / Válečný

USA / Česko / Velká Británie, 2017, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Argoe
  *****

  2. světová válka, nevyčerpatelné téma plné strachu, utrpení, nenávisti. Je to téma, které pobízí řadu filmařů k zfilmování silných příběhů nejen z bitevní vřavy. Úkryt v zoo (v originálním znění The Zookeeper's Wife) od režisérky Niki Caro je velice citlivě odvyprávěný film, který po celou dobu trvání projekce precizně manipuluje s divákovými emocemi. Více zde(8.4.2017)

 • Enšpígl
  ****

  Úkryt v Zoo má velmi kvalitní vyprávěcí linku, která tě s přehledem udrží v napětí po celou dvouhodinovku. Tvůrci si odpouští uplně nejsurovější scény a právě díky tomu vyniká krutost ještě víc, například scéna ze znásilněnou židovskou holčičkou je neuvěřitelně silná i když samotný znásilnění ve filmu nevidno. Varšavský ghetto zde má jen pár záběrů, ale bohatě stačí k tomu, aby si člověk přál být všude jinde, jen ne tam. Začátek filmu se dobře nebude sledovat ani milovníkům zvířat, zejména scéna s dravým ptákem píchne u srdce. Kvalitní podívanou rámujou svým hereckým projevem všichni herci v čele s Jess a Danielem Brühlem. Docela by mě zajímal skutečný příběh, protože takhle se to zdá skoro až neuvěřitelný včetně titulkových dodatků v závěru. Určitě je dobře že Zabinsky mají svůj film, protože za odvahu, kterou ve 2. sv. válce projevili si ho zaslouží.(28.3.2017)

 • nineweh
  **

  Ne, Jessica Chastain kňourající se špatným rádobypolským přízvukem, "true story", kde je až podezřele často hlavním strůjcem děje shoda náhod a okolností, a Daniel Bruhl v roli zlého Němce (proč, proboha?), který z nějakého důvodu jako jediný mluví čistou angličtinou bez přízvuku, opravdu nedělají dobrý film. Těšila jsem se na to a byla jsem zklamaná. Není někde petice pro filmaře, aby se konečně vykašlali na dělání "východoevropské exotiky" pomocí toho, že nutí rodilé Američany do nesmyslných přízvuků?!(4.7.2017)

 • kaylin
  ****

  Díky tomu, že to prostředí je mi celkem blízké, protože mám zvířata a zoologické rád, i když jsem tam nikdy nepracoval, tak se mi film prostě zamlouval. Navíc scény se zvířaty jsou skutečně povedené a interakce je velmi dobrá. Příběh není špatný, ale něco podobného při záchraně židů tak nějak očekáváte.(4.7.2017)

 • Viktooorka
  ****

  Tématiku s druhou světovou válkou si ráda pouštím, ač předem vím, že u toho budu brečet od začátku do konce. Úkryt v zoo má mnoho silných momentů a to i přes to, že skoro nevidíte žádné drastické záběry, co se týkají lidí (kupříkladu scéna s Uršulou, nebo nástup do vlaku), ale ten masakr zvířat :( Pro člověka jako jsem já, když mi na zvířatech záleží více než na lidech, si dokážete představit, jak jsem trpěla na začátku filmu. Trpěla jsem i při záběrech na prasata, která byla určena pro německou armádu, aby netrpěla hladem. Klidně se mi smějte, ale tohle taky blbě nesu. No ale zpátky k tématu. Daniel Brühl nevím jestli je tak dobrý herec, nebo je mi jen strašně nesympatický, ale všechny záporáky hraje tak, že ho fakt nesnáším :) Celkový dojem z filmu mám ale kladný, protože je natočen decentně, citlivě a jak jsem již zmínila prakticky bez drastických záběrů. Proto můžu v klidu odpustit snahu o přízvuk, který místy trochu kazil dojem z filmu. Prostě všechna čest manželům, za jejich odvahu v době války a za jejich snahu pomoci tolika lidem. Když se na tyto filmy dívám, tak je mi opravdu hrozně smutno z nás lidí, ale díky bohu že stále existují tací, jako Antonina a její manžel Jan.(11.4.2018)

 • - Natáčelo se v pevnosti Josefov v Jaroměři, které se proměnilo ve varšavské ghetto a na náměstí v Žatci, které představovalo Varšavu. Replika varšavské ZOO byla vystavěna v Praze na Výstavišti. (Petrasuvicka)

 • - Na natáčení osobně přijela dcera Antoniny Zabinské, autorky předlohy, Theresa Zabinska, která si zahrála jednu z epizodních rolí po boku Jessicy Chastain a Daniela Brühla. (Petrasuvicka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace