Úkryt v zoo

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Drama / Historický / Válečný

USA / Česko / Velká Británie, 2017, 127 min

Díky tomu, že to prostředí je mi celkem blízké, protože mám zvířata a zoologické rád, i když jsem tam nikdy nepracoval, tak se mi film prostě zamlouval. Navíc scény se zvířaty jsou skutečně povedené a interakce je velmi dobrá. Příběh není špatný, ale něco podobného při záchraně židů tak nějak očekáváte.(4.7.2017)

• Streeper

To hodnocení mě mrzí, ale kdybych dala o hvězdu navíc nebylo by to upřímné. Těšila jsem se na film, jelikož mám ráda tématiku druhé světové války a tohle je příběh, o kterém jsem nikdy neslyšela, proto mě to zajímalo více. Obsazení obstojné, občas obohacené o české herce, Jessica svojí roli zvládla na jedničku, proto jedna hvězda za ní, vizuálně je to krásně zpracované, ghetto realistické za to druhá hvězda zbytek příšerná nuda... Je to příliš ukecané, vůbec to nehraje na divákovi emoce (možná tak ve finální scéně, jinak vůbec). Po celou dobu sledování filmu jsem pozorovala, jak dlouho ještě zbývá do konce filmu. Tohle se za mě prostě nepovedlo.(19.9.2018)

Tento film mě mile překvapil, líbil se mi více, než jsem čekala. Velmi pozitivně hodnotím hlavní roli Jessicy Chastain a Daniela Brühla, myslím si, že jim role sedly. I historické pozadí bylo celkem slušně vykreslené a zvířátka byla roztomilá. Je hezké, co rodina Zabinských pro židy dělala, ale chyběl mi tam hlubší záměr, proto nedávám plné hodnocení, ale rozhodně doporučuji.(9.4.2017)

Snaha o co největší procítěnost a přívětivost na jedné straně, a na té druhé, ukrutnost režimu a války to vše film dobře popisuje. Je příjemné vidět na velkém plátně již v hojnějším počtu lokace z naší republiky. Herecky bych čecháčky taky pochválil, ani ta jejich angličtina, které jsem se celkem bál nebyla vůbec, ale vůbec zlá. Bohužel, filmu chybí hlubší dějový oblouk, který by mě vytrhl ze sedačky a lomcoval semnou. Zbytečně děj hopsá z jednoho roku na druhý a nic pořádně nerozebere do hloubky, proto nemohu dát plné hodnocení. Jinak, ale doporučuji.(12.4.2017)

Další z řad filmů o holocaustu, který se snaží vyniknout něčím originálním, ale ve většině stopáže se to úplně nedaří. Celý film se odehrává na půdě Varšavské zoo, kterou také zasáhne válka a jejichž majitelé se rozhodnou zachraňovat židovské spoluobčany. První půl hodinka mezi hlavní hrdinkou a prostředí zvířat je dobově půvabné a Jessica se do role vyloženě hodí. V průběhu se tématika odkloní na klasická omílaná klišé, které v těchto filmech o židech vídáme a praktiky je to pořád dokola. Problém filmu je, že ostatní postavy krom Antonie jsou nevýrazné a tím pádem jako drama ztrácí, nedaří se pracovat s emocemi a místy to působí jako tápání z jedné scény do druhé. Nepochopil jsem, proč více nebyla využitá holčička, kterou se podařilo zachránit a všechny pasáže s ní vyzněly do prázdna. V případě Brühla jako nacistického zoologa to samé, když nepočítám závěr. Ten naštěstí celkový dojem hodně zachraňuje a jakž, takž se podařilo dosáhnout napětí, nějakou přidanou hodnotu, aby film úplně neupadl v zapomnění. Za mě zcela zbytečný film........6/10(31.3.2017)

• - Současná Varšavská zoo otevřela 11. 3. 1928, nicméně její kořeny lze dosledovat již do 17. století, kdy zde byli soukromé zvěřince. (BadCat)

• - Všechna zvířata, která vidíte ve filmu, jsou skutečná. (BadCat)

• - Na natáčení osobně přijela dcera Antoniny Zabinské, autorky předlohy, Theresa Zabinska, která si zahrála jednu z epizodních rolí po boku Jessicy Chastain a Daniela Brühla. (Petrasuvicka)