Válka o planetu opic

• USA War for the Planet of the Apes (více)

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (Cinemart)

XTrader

Dojmy mám spíše rozporuplné. Film je udělaný opravdu skvěle. Atmosféra by se dala krájet, animace na úrovni, že se nepoznají od reality. Na druhou stranu některé části jsou na můj vkus až zbytečně roztahané, což filmu ubírá. Celkově bych ale film doporučil, protože jako filmové dílo je zpracovaný skvěle. ()

Camel91

Celkem solidní zakončení známého opičáka Ceasara, troufám si říct, že po Nolanovo Batmanovi je toto pro mě nejlepší novodobá trilogie. Co se týká hodnocení, třetího bratříčka už full hodnocením neobdařím, zde jsem se nudil o trochu víc než u dvojky, přesto kvalita slušná ()

Bogrant

Zavŕšenie trilógie, ktorá mi z počiatku veľmi nevoňala, dvojkou si však dojem vylepšila, je vskutku iné než by sa na oko zdalo byť. Hoci je fakt, že žiadne veľké bitky tu neprebehnú a film sa podobá hutnej dráme v ktorej rozhodujúcim faktorom sú vybrúsené dialógy a detailné digitálne spracovanie na vysokej úrovni, tak je to svojím spôsobom pútavé pozeranie. Celá tá, naschvál vystavaná temná atmosféra má svoje typické čaro. Zakončenie, ktoré je radšej tichšie než zbytočne hlučné a prepálené. Vďaka tomu si môžem povedať, že to predsa len nebol premárnený čas. A to nie som veľký fanúšik tejto látky. ()

soukyd33

Válka si opět vybírá svou daň. Smrt si nevybírá, a oběti jsou na všech stranách. Zde se hůře chovají lidé, jak opice. Pracovní tábory, to už jsem někde viděl. Herecké výkony super, a atmosféra TOP. Hudba 👍 Poznámka: Film je částečně velmi dojemný. 👍 Poznámka: Na konci je to pěkný ohňostroj. Hvězdiček 4 ()

Little_Sawy

Třetí a finální trilógie Opic je docela slibně zakončena. Ceazar se jde mstít protože Vojak, konkrétně Tallahasse zabil jeho vopičí družku a staršího syna, tak tady zatraceně nedojde k žádný brutální zabijačce jako na jatkach nebo na litre krve kde by se divak jako já mohl jen koukat slastně na obrazofku a hltat jednu snímku za druhou! I ta mala zlatovlása kráska tam byla vcelku fajn, alespoň bylo vidět jak Ceasar se snaží důvěřovat ne jen sví opičí tlupě ale i člověčině.. ()

draxxi

Velkolepa, temer epicka podivana, ktera se bohuzel neobesla bez hromady patosu. Chvilemi zdlouhave, ale vizualne vazne parada... V kazdem pripade je videt, ze valka je hrozna, at uz bojuje kdokoli proti komukoliv... 4/4/2022 77% ()

MartinNewman

Velké finále které pro mě stálo zato a klidně bych opravil recenzi dvojky a dal ji 4 hvězdy, ale už to tak nechám protože jako celek fungovali všechny díly skvěle. Výrazy Césara ve trojce jsou parádní, stejně jako celá mimická výrazovost opic, ta je na neskutečné úrovni. Ta nasranost byla parádně zobrazena. Woody klidně mohl dostat víc prostoru jako zmrd, ale budiž. Film je přes dlouhou stopáž dobře vyprávěný a je okořeněný slušnou akcí. Bavil jsem se za pět. ()

Sa.sa

Tak pokračování předchozích dílů, ve kterém je hon na opice a jejich útěk... Chudák Caesar na konci umírá, ale alespoň jeden z jeho synů to přežil... Jinak super díl... ()

lotrfrodo

Film který převrátí očekávání diváka a donutí ho sympatizovat s bandou zvířat která stojí proti lidem. Po prvních dvou dílech opice stojí před nejtěžší zkouškou své existence a divák je vržen do nitra těžkého konfliktu, který rozhodne o budoucnosti lidstva. Film je spíše než akční blockbuster dusný western o zlomeném tvorovi, kterého nepřízeň osudu připravila v životě o všechno a stojí na konci své pouti. Lidé jsou zde vyobrazeni ne zcela záporně, takže i konflikt sám není souboj čirého dobra se zlem, ale spíše dvou druhů, které jsou nuceny bojovat o své místo na Zemi. Zdánlivě uzavřený konec nabízí do budoucna hromadu možností a člověk tak může ocenit vstup na Planetu opic jako dokonalý příběh o rozpadu lidské civilizace a průlomové dílo na poli digitálních efektů a tvoření sympatických a uvěřitelných postav, které jsou z jedniček a nul ()

Bohdy67

Završení příběhu o tom, že největší zlo a "opice" jsme my, lidé... A že vlastně vše špatné co se nám stane, za to si budeme moci sami... Takže asi tady nelze než fandit Césarovi a jeho druhu. Ikdyž jak víme z klasických filmů, pochytat lidské manýry a chování je to nejjednodušší a pokud zrada, závist a krutost jdou ruku v ruce s inteligencí tak naděje na záchranu je asi nulová. Jinak film není ničím převratným. Woody tu hraje zase totálního záporáka a děj je věnován pomstě a honbě za ní. A kromě toho osvobození pár opiček a nějaká ta vybíjená. Prostě nic vyjímečného, přesto o dost lepší než filmy předtím... 87% ()

SirAduard

Žeru Zrození i Úsvit, ale Válka o planetu opic je můj jasný favorit. Uzavření veškerých linek a postav, které jsem si zamiloval z minulých dílů, spolu s typickou nemilosrdnou, avšak pohlcující atmosférou od Matta Reevese a dojemným hudebním doprovodem od Michaela Giacchina. Pro mě však nejdůležitějším pilířem trilogie, proč miluju tyto filmy, je bez váhání Caesar, v podání mistra herectví Andyho Serkise. Postava, tak charakterově zajímavá a emočně silná, že by bez ní byly filmy o planetě opic pouze poloviční. Jeho poslední pohled na překrásné údolí poseté travinou pod hřejivým sluncem, je pro mě dokonalou tečkou za celým příběhem. ()

sammikk_

Pokračování takřka bezchybné trilogie dokazuje, že to je ta nejlepší trilogie. Z dramatičnosti se přesouváme na velkolepost, a příběh graduje jak nikdy dřív, lidé tu jsou krutí a bezohlední. Zato tady můžeme vidět kontakt s lidským dítětem které ještě není poskvrněno ohavností lidstva, a ten samotný kontakt mezi ní a opicemi, je kouzelný a nádherný. Zakončení hlavního hrdiny Caesara a jeho samotného odkazu, který zanechal v průběhu trilogie, je nejdůstojnější rozloučení vůbec! Audiovizuál je neuvěřitelný, a motion capture tu je nablýskané jak nikdy předtím. Jsem vděčný, a království planety opic bude ještě velkolepější! 10/10 ()

Mikey_Silver

Neuvěřitelné. Závěr trilogie Planety opic je naprosto depresivní a ještě silnější podívaná než předtím. Zatímco první díl působil úžasně a dramaticky, druhý zase vážně a temně, tak třetí závěrečný díl působí naopak depresivně a emočně. Jeden by si řekl že když má tenhle díl v názvu "Válka", tak se tu bude válčit a zabíjet, ale ono ne. Místo toho sledujeme tragický příběh na obou stranách, jak na straně lidí, tak i opic. Zatímco lidé pomalu přicházejí o své vlastnosti kvůli mutaci viru, tak opice zase přicházejí o domov. V tomto filmu skoro vůbec žádné veselé momenty nejsou, většinou jsou tu vážné, emoční, depresivní až bolestivé momenty. Po technické stránce není co říct, ta je prostě dokonalá. Vizuál opic se asi zařadí k těm nejlepším filmovým CGI co kdy vznikly. Postavy jsou úžasně vyobrazené a ani jedna tu nevadí. Samotný Cézar v podání Andyho Serkise se rozhodně zařadí k těm nejlepším filmovým postavám vůbec. Záporák v podání Woodyho Harrelsona byl zajímavý a herec odvedl úžasnou práci. Tenhle film je naprostá pecka s velkým srdcem a přitom vůbec nedělá předešlým dílům ostudu. Jedna z nejlepších filmových trilogií vůbec. ()

13Maty13

"Apes togheter strong!"     /// Završení jedné z nejlepších trilogií. Pro mě je tento díl bohužel z těch tří nejslabší. Doufal jsem v trochu jiné zakončení. Přál jsem si více emocí a akce. Zkrátka bych několik věcí překopal. Přesto je to stále plnohodnotný blockbuster s úžasnými efekty a postavami. Kdo by to byl řekl, že opice se stane jendou z nejvíce sympatických filmových postav všech dob :).   / Hodnocení: 7/10. ()

Mar.Fo

Až na zvláštně pojaté finále se cesta Cézara za pomstou povedla. Čekal jsem sice trochu více akce, nicméně spíše psychologická likvidace lidského druhu je taky dobrá. Zajímavost - Donkey je podle překladatele českých titulků "Pičák" :) Cinema City Anděl ()

cica

Pre mňa veľmi silný zážitok. Hlboká myšlienka, posolstvo. Woody Harrelson výborný, úžasne "urobené" opice. A 3D tomu vôbec netreba. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)