Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

margita figuli

creepy. keby som mohla film "odvidiet" tak pri tomto to spravim. technicky na tom nebolo nic zle, ale neprijemne pocity z niektorych scen ma mataju dodnes. ()

Mr.Dude

Pěkné. Tyhle filmy o útěku od všeho zlého mě prostě baví. Kéž bych měl taky koule na něco takového....některé flešbeky byly dobré a zajímavé a některé nudné. Hlavní hrdince jsem přál ať najde to co hledá. U mě však stále vítězí Útěk do divočiny. ()

nolitimere

Tá porozskladaná dejová línia filmu mi vadila asi najviac ... pán režisér mal natočiť buď len jej cestu po Pacific Crest Trail čo by malo podla mňa väčší osoh .... alebo jej narodenie,detstvo,pubertu,prvý sex,prvé šlahnutie si do kábla.Viac nemám čo dodať. ()

ferrari2

Maximálne nepríjemný film. Tešil som sa na prírodu a chcel som fandiť hlavnej hrdinke pred je turistickým úletom. Ale mne do filmu nepasovali tie prestrihy spomienok na mladosť, či na manželstvo, či na drogové obdobie. Baba sa vyberie sama na vyše 4000 km púť asi od zlosti /nechápem prečo v obsahu napísali 1770km- stačí si pozrieť Wiki/ ale nedokážem jej to veriť. To je podla mňa len vzdor a nerozum. A ťažko je veriť, že to dokázala. Len dodám mierne prirovnanie- krava. ()

Loooba

Útěk do divočiny v zenskym podani... Za me tento film podstatne horsi... Presto hodnotim jako dobre, protoze Reese je fakt dobra ()

afrikovsky

Vyděl bych to někde kolem 70 procent takový ten film....první vzlednutí a uloží se v hlavě, ale ne na dlouho. Asi možná chybí hudba Ediho Vadera, nebo je tu moc ženského pohledu na věc, ale na Utěk do Divočiny to prostě nemá. Každopádně ten Pacifický Trail musí bých hodně zajimavý. ()

Lazy87

Holka si posere život a vydává se na útěk. Ono to vlastně není útěk spíš taková turistická sranda. Reese je k nakousnutí, ale příběhově mě to nechytlo.Čekal jsem něco ve stylu Into the Wild. Trochu vedle. ()

FalcoBrno odpad!

Film Divočina nemá s divočinou nic společného, záběrů z přírody je zde jako šafránu a když si na internetu prohlédnete pět šest fotek, budete na tom lépe. Celý film je neustálé babrání se ve vzpomínkách na nezřízený život a umírající matku, které neskutečně nudí. Celý film se dá shlédnout snad jen pokud jste zvědaví, jestli se v něm najde alespoň jedna zajímavá scéna. No a co v trailerech propagované scény s hroznýši a medvědem? Hroznýš byl jeden, kterého hlavní hrdinka z úctyhodné vzdálenosti obešla a medvěda jsem neviděl vůbec. Buď tam nebyl, nebo jsem byl tímto filmem tak znuděný, že jsem ho ani nevnímal. Doporučuji podívat se pouze na trailer neboť zde je sestříháno vše co film nabízí a možná i něco navíc. Film je totální nuda a já osobně jej rozhodně nedoporučuji. ()

limalama

Hledání sama sebe + tříměsíční odvykaci kura na cestě mezi nikoho. Ani příroda nic hezkého nenabídne, snad jen prsa Reesee a napětí vůbec, takže za mě spíš nic než moc ()

eexDon

Für mich - 75%, - /ty americky trapné erotické scény ve stylu všechno a nic si mohl Jean-Marc odpustit, nebo je redukovat, ale na co by se zase těšili diváci, místy melancholické, až smutné/, + /Reese hrála hezky, sice nevypadala na 26, ale co už no, El Condor Pasa mě taky potěšilo, lehká, vzdušná hudba - ověřená, prověřená klasika, celé takové solidně, poctivě natočené, peripetie na cestě byly ukázány - žádný americký přístup - první 3 dny čtu příručku a pak kempuju a cestuju jako profík/, hodnocení - slušný, zajímavý film, docela to ušlo, o PCT jsem v životě neslyšel, člověk je zase o něco chytřejší, Jean-Marc docela umí, nejdřív Dallas Buyers Club, teď Wild.. ()

Krevetka12

Líbilo se mi vidět Reese Witherspoon také v jiné roli a trochu si ji vymanit z dojmu pravé blondýnky. Film splnil, co jsem očekávala po shlédnutí traileru a přidal ještě něco navíc. Sice se nejedná o silnou dějovou plnou zápletek, ale při závěrečných titulcích jsem měla dojem, že bych ještě nejméně dvě hodiny zvládla putování Cheryl sledovat. ()

JerryPilsen

Trochu zmatené vyprávění s chaoticky se vracejícími se flashbacky,které působily spíše rušivě.Ani samotný pochod není podám moc souvisle,takže zbylo pár záběrů na krajinu a několik výkřiků. ()

Adelaides

Reese mám moc ráda pro její široký herecký záběr a rozhodně mne nezklamala, taky parádní příroda stála za vidění a to, že je to reálný lidský příběh, filmu jen prospívá. Dvě hodiny utekly jak nic a já smekám před každým, kdo kvůli znovunalezení duševní rovnováhy něco takového podnikne. ()

DavidAAAA

Tohle se strašně špatně hodnotí. Ano, prolínání vzpomínek a sebetrýznivého pochodu je zajímavé, představitelka hlavní role také, ale... Kdyby se tohohle chytil Hallström, byla by to pecka, ale tady se to režijně a scénáristicky moc nepovedlo Pouť po báječné vysokohorské stezce, kde ty hory vlastně skoro nejsou? Vnitřně mám ohromně silný pocit, že tenhle film měl strašně, ale strašně na víc, kdyby se ho chytili ti správní tvůrci. Takhle je to šeď, která nenadchne, ale ani neurazí. Ohromným plusem je naopak skvělá hudba. 50% ()

quido.morava

Těšil jsem se na tento fil, jelikož témata o přírodě, divočině a životu v ní mám rád (a to zde přidává jednu hvězdu navíc). Skončilo to zklamáním. To že to nakonec o divočině prakticky vůbec nebylo, není pro hodnocení podstatné - pro mne bylo podstatné, že jsem prostě tu neohrabanost, nezkušenost a nakonec i sílu a odvahu pohledné Reese Witherspoonové neuveřil. Skvělé téma a výborná hudba je na dobrý film málo, scénář i režie to celé zabila (přitom režisér má rozhodně na víc - např. Klub poslední naděje). ()

wvwrayman

Jestli potřebujete očistec pro svůj vykolejenej život, tak se vydejte do americké Divočiny (ta mohla být ve filmu i divočejší). Prostě těch 1000 mil má prý léčivé účinky. Tedy pro duši. Tělo bude trpět. Ale to se u očistce předpokládá. Reese se prostě vydala na takovou road-movie s krosnou na zádech. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)