Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

kolemjdouc

zmátl mě popisek a spoiler.Myslela jsem ,že se Cheryl vydá do opuštěné divočiny.Ale je to po předem ušlapané cestě s možností prebend jako vyzvednutí nových bot,čistého prádla atd zaslaného přáteli na jednotlivé body cesty..Motiv byl spíš o fyzičce a o tom, proč to všechno Cheryl podstoupila.Mimo jiné drogy,smrt matky a závislost na sexu.A houževnatost drobné dívky která to podstoupíPřipomělo mi to děj (asi)! rumunského filmu, kdy dívka hledá  v horách spadlý meteorit.... ()

Lefty86

60% čekal jsem od toho námětu víc, manželka teda byla nadšená z psychologické stránky věci já čekal nějaký dobrodružství trochu ve stylu Divoké řeky ale hlavní hrdinka prostě jen jde. 2 x je tam náznak vyděšení z cizích lidí ale tím to končí. Příroda je krásná. ()

peetriss

Výborná kombinace dobrodružného filmu a osobního dramatu ženy zdolávající náročnou tisícimílovou túru, ženy, kromě naložené krosny, zatížené těžkostmi minulosti, které táhne jako balvan za sebou. Toto dobrodružství ve směsi s emočně traumatickými flashbacky kupodivu funguje skvěle, s hlavní hrdinkou se dá sžít a přestože není učebnicovým příkladem dokonalého člověka ani zkušené turistky, divák jí fandí. Reese Witherspoon po několika slabších letech a zažívá v roce 2014 výborný restart kariéry a podává opravdu výborný herecký výkon. 90% ()

DannyBoy80

CINESTAR Ostrava, 7.3.2015: Vcelku slušný film o jedné feťačce co si vyšla na cca 1600 km dlouhý výšlap bez jakékoli přípravy. No muselo to být hodně zajímavé v reálu. Film drží prostřihy do minulosti, z kterých se dovídáme proč toto všechno dělá. 75% ()

ondrula

Tak nějak jsem čekal, že film bude víc o tý přírodě a trochu míň o tom, že každej chce obtáhnout ohavnou Reese Witherspoon. Na druhou stranu záběry z divočiny jsou dost dobrý a herecký výkon Reese taky docela ujde. Paradoxně mi vadila samá postata filmu, spočívající v tom, že si jde Cheryl do přírody vyvětrat ten bordel, co má v hlavě a podstata toho bordelu byla v podobě otravných reminiscencí neustále objasňována. Není to špatnej film, ale kam se hrabe na Into the Wild. ()

Ixbalanke

Pocity z filmu se mi zvláštně střídaly. Chvíli byla atmosféra kýčovitá a za chvíli zase hluboká a plná pocitů. Ale konečný výsledek velmi pozitivní. Ale škoda, šlo to udělat ještě o něco líp. ()

angloumene

Tohle dílko přesně naplňuje trailerová očekávání. Je to prostě o holce, která tak nějak ztratila ten správný směr a potřebuje si pořádně vyčistit hlavu. Film spíš než cestu samotnou ukazuje životní příběh, který k tomuto dobrodružství vedl. Přesto nebudou milovníci přírody o nic ochuzeni. Divočina tedy nenabízí nic převratného nebo nového, ale pokud má člověk náladu, rozhodně nezklame. Celkově 72 %. ()

lucijelucije

V poslední době vsází Reese na dramata, a uznávám, že se mi v nich líbí víc. Wild zahrála úžasně, není to sice bomba, která vás sesadí ze židle, ale je to příjmená cesta, jak strávit kocháním se nejen na přírodu, ale i na Reese. ()

Piškotka

Reese mě mile překvapila, jako herečka vyzrála. Tady se mi to potvrdilo. Její postava, v bodu obratu, kterému napomohla vysokohorská trasa brázděná úskalími přírody a člověka, zažívala četné flasbacky, které filmu zbytečně škodily. Lepší by bylo nastínění životního příběhu na samotném začátku. Konec filmu otevřený, že by nakročeno na pokračování? ()

Prochy38

Jako opravdu skvělé. Moc jsem chtěl dát 5*, ale to by mi musela být hlavní hrdinka ještě trochu sympatičtější. Protože se těžko přeje jen to dobré feťácké kurvě, že? Ale to je asi jediná drobnost, která mi v hlavě poblikávala. Film je úžasná práce a pro hlavní hrdinku vybrali asi to nejlepší, co mohli. R. Witherspoone exceluje. Krom toho, že jí to sluší je ještě fakt dobrá. Skvělé. Film mě naprosto pohltil a zasáhl. Hluboké, silné a inspirující! ()

Randyz

Film mě dostal asi nejvíc v tom, že mi ukázal, že vůbec existuje takhle šíleně dlouhá pochodová trasa přes celé Spojené státy. Hodinu jsem strávil pročítáním webu a diskuzí o této PCT a překvapilo mě, že se na ni vydávají i dobrodruhové z naší republiky. Na půl roku se sbalí a vyrazí do divočiny... Film mě minimálně přinutil přemýšlet o lidských hodnotách a prioritách. Po zhlédnutí má člověk chuť vzít batoh a vyrazit si sám do přírody... Líbil se mi i soundtrack, který příjemně dotvářel atmosféru... ()

qxkamo

Zaujimava, oddychova "road movie" poprepletana so spomienkami hlavnej hrdinky na doterajsi zivot. Film neurazi, neohuri, ale je dostatocne to see a to think about life. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 606 810 $ (21 kin) // Ocenění: Oscar - nominace: hlavní herečka (R. Witherspoon), vedlejší herečka (L. Dern) // Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu (Reese Witherspoon) ()

Kejt.lin

Nepřineslo mi to žádný nový pohled na věc, poselství a ani nic co bych od toho vlastně nečekala (kromě těch jejích božích bot). Nemělo to pro mě asi ani žádný překvapující závěr nebo scény, kdy napětím nemůžu dýchat, nicméně bylo tam pár věcí, co mě vzali za srdce. Reese je vynikající, nádherná - tahle baba je čím dál víc oslňující. ()

.baris.

Po zhlédnutí tohohle filmu by člověk nejraději sbalil krosnu, vzal první letadlo do Států a tu odpornou, nádhernou PCT prošel. ()

cmenda

Tenhle film je jedním z těch co se vám vrijou do paměti a pořád si je přehráváte a pak si ho zas pustíte protože je bez chyby a i když to možná nepřiznáte tak se vám líbí a to moc. ()

Darth Maul

Všetko nechať tak a kráčať nádhernou prírodou. Len tak kráčať... Ak niekoho aspoň raz v živote prepadla podobná túžba, tento film musí mať úprimne rád. Wild krásnym a citlivým spôsobom vysvetľuje motivácie hlavnej hrdinky. Divák sa teda vie s jej situáciou bez problémov zžiť a pociťuje k nej obrovské sympatie. Svojím podmanivým hereckým výkonom k tomu určite prispela aj Reese Witherspoon. Na svetlo filmového sveta teda prišiel úžasný príbeh. Počas sledovania som viackrát pomyslel na to, že by som chcel tento príbeh prežiť. Ale to sa nedá... Každý z nás má svoj vlastný. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)