Bojovníci severu: Sága Vikingů

• Švýcarsko Northmen: A Viking Saga (více)

Když loď s Vikingy ztroskotá na nehostinném pobřeží Anglie, má posádka jen jednu šanci na přežití – probít se nepřátelským územím na sever země, kde mohou získat novou loď. Když ale zmasakrují karavanu vezoucí cenný náklad, stávají se lovnou zvěří... (Bohemia MP)

MartinezZ

Jakýsi pilotní díl nějakého praštěného středověko-akčního seriálu plného nesmyslů. Všichni mluví "severskou angličtinou", na pláži je ze záběrů vidět, že okolo je rovina, ale oni musí lézt po skále... a to je jen začátek, pak už je to jedna blbost za druhou. Docela škoda, ale co čekat od švýcarsko-němccko-jihoafrické koprodukce, která představuje příběh Vikignů na skotském pobřeží, kdy už fakt chybí jen Piktové jako další strana válečné vřavy, že? ()

Ellmariachi

Dá se říct, že jde o takovou pohádku, kdy se parta vikingů snaží dostat z bodu A do bodu B. Co oceňuji, tak je parta okolo hlavního mazlíka. Je to sympaťák a to se dá říct o všech. Navíc když už dochází k likvidaci jednotlivců tak je to chytře vyřešeno a ti kterým jsem alespoň já fandil vydrželi dlouho. Jen postava mnicha by určitě měla větší epičnost kdyby byla starší. Když se vrátím na začátek, tak zmíním i největší problém snímku. Tím, že jde opravdu tak trosku o pohádku, tak souboje jsou problém. Naprosto šílený střih a k tomu snaha neukázat vůbec nic co by mohlo doživotně ublížit někomu, kdo třeba ještě nikdy neviděl krev, sráží hodnocení dolů. Ale co naplat když pro Vikingy a podobný věci mám slabost. tak tu čtvrtou dám a k tomu 70 procent. ()

erased

Nadšení do vikingské tematiky se autorům nedá upřít, jenže co s ním, když ze seveřanské ságy díky pravděpodobně vlemi chudému rozpočtu zůstal akorát plytký turistický výlet několika maníků v parádních kostýmech po skotské vysočině? Hloupý, několikrát i nesmyslný scénář spolu s nezajímavými postavami navíc i tomuto nadšení podkopávají nohy, takže přestože samotná akce vypadá obstojně, pachuť tvůrčí bezradnosti kazí dojem i z ní. Obzvlášť při konfrontaci s atmosferickými Vikings. A ani ti Amoni už nejsou to, co bejvávali... ()

kaylin

Jasně, že je tohle béčko, ale na to, že se jedná o poměrně levný film, jsou tady dobré kostýmy a vlastně i triky kolem násilí. Vypadá to prostě dobře a je tu strašně vidět snaha, že tím někdo chtěl něco říct. Není to vůbec zlé, jak jsem si myslel a na ten průměr si to naprosto s klidem sáhne. Není to skvělý film, ale není to ani propadák. ()

movieband

Popravdě jsou dva důvody, proč jsem se na film díval. První byla přítomnost frontmana skupiny Amon Amarth Johana Hegga, na kterého jsem byl zvědavý. Druhým důvodem bylo, že mám rád vikingy. Sice tady jsem moc nepočítal s tím, že by to s nimi mělo něco víc společného, ale tak zvědavost mi nedala. Film má velké plus v nádherných natáčecích lokacích (příroda ve filmu je moc krásná), stejně tak i hudba je hodně silnou stránkou a pěkně se poslouchá. Představitel Asbjörna mi moc sympatický nebyl (s těma jeho očima bych tipoval, že bude, co 5 minut brečet). Děj byl jednoduchý a vcelku poutavý, ale naneštěstí plný klišé a nelogičností. Boje byly přehledné a dobře zpracované, což je v tomhle případě asi nejdůležitější, protože boje jsou stěžejní stránkou filmu. Kdyby byly zprasené, tak by film ztratil na tom málu dobrých věcí, které může dát. Slabší průměr. 55% ()

italka63

Takový béčko s nádhernou krajinou, slušnou hudbou a několika nelogickými přešlapy, ale sper to Ódin, byla to rubačka ze starých časů, kdy se bozi laskavě dívali ze své výšky a tleskali vám, neboť vás očekávali ve Valhalle a nehleděli na to, která část těla zrovna není přítomna. A když ve Skotsku ztroskotá loď s uprchlými Vikingy, kteří odmítli poslouchat jejich roztahovačného krále Haralda a dokonce je s nimi bojovník z jeho osobní stráže, to pořád jde. Dokud nenarazíte na novém území na unesenou královskou dceru, jejíž pantáta král lidumil fakt není. A pak narazíte na křesťanského mladého mnicha, který se zdá být ku pomoci, leč Ódin a mnich...kdo má rád bitky, sever, jen do toho, oddychovka slušná, logiku ztlumte. ()

slunicko2

Parta kulturistů na dovolené na jachtě ztroskotá u útesovitého pobřeží, kde je napadnou jiní kulturisti. Obě party se pak honí a přetahují, jak jinak, než o princeznu. Jak to asi dopadne? 1) K filmu mě přitáhlo herecké obsazení: Tom Hopper, Ryan Kwanten, James Norton. Ovšem film jim nenabídl nic po herecké stránce ani z hlediska jejich velké přitažlivosti._____ 2) Ještě trochu zaujala krásná jihoafrická (!) krajina úspěšně představující Skotsko. ()

corona

Celý čas som mala pocit, že sa pozerám na skupinu kamošov, ktorí sa vo voľnom čase hrajú na orkov, elfov.., a teraz si jeden prečítal knihu o stredoveku a pre deti a povedal: "chalani, ideme sa hrať na Vikingov" a jeden z nich dostal výnimku a zobral zo sebou aj kamošku. Rozdelili sa na dobrých a zlých a začali behať po krajine (tá bola fakt nádherná) a najväčší castingový omyl GoT len dokázal, prečo bola jeho výmena nutná, ()

dee-key

Vikingové ve fantasy oblečcích se omylem vylodí v Anglii, kde bojují s ruskými bojary za pomoci římských mečů a renesanční kuše. Někdo tu psal, že to má pěkné a přehledné souboje. To nevím kde. Za tenhle film bych nejradši celé osazenstvo střižny nechal sterilizovat, protože z těch zběsilých záběrů jsem málem dostal epilepsii. Hlavnímu hrdinovi musela být celou dobu zima, ale kdybych měl triceps jako jitrnici, taky bych si odmítal vzít rukávy. Jedinou hvězdu za toho historizujícího lukostřelce. Jinak balast. ()

bourec

Samozřejmě,že úplně blbý to nebylo,ale má to všechny atributy akčních béček,záchrana v poslední vteřině,oživlej mrtvej,děsně přehrávající záporák-tady Ed Skrein,kterej se i se svym bráchou tvářili opravdu retardovaně.Ale film vodsejpá,nebere si servítky,a když nečekáte žádnou podivnost typu Madse ve Valhalla rising,budete celkem spokojený.60%. ()

dr.fish

Je třeba úvodem říct, že v tomto filmu netřeba hledat žádné poselství, skrytý význam či nedejbože známku kultu. Jde očistou odpoledně- večerní "mlatařinu" pro chlapy, kteří si po celém dni slušného chování v práci chtějí trošku odpočinout. Vikingové nám ztroskotají na pobřeží a snaží se někde najít místo, kde by je zlí Skoti nezabili. To místo se hledá těžko, zvlášť když mají sebou dceru samotného skotského krále jako rukojmí. No a tak se celý film běží, v patách partu hrdlořezů, občas padne ten a občas zase onen. Závěrem samozřejmě osudová konfrontace. Třináctý bojovník s Banderasem byl sice lepší, ale každý film v kostýmech se počítá. 70% ()

majo25

Film nie je zlý, práve naopak, spracovaním ma milo prekvapil - má atmosféru, perfektnú kameru, ktorá sa vyžíva skvostými exteriérovými lokáciami, dobrým obsadením a holywoodsku akciu, ale príbehom ide iba po povrchu. Viac ho zaujíma efekt ako samotná (jednoduchá) zápletka. Frajeri na jednej strane proti frajerom na strane druhej - to mi asi najviac vadilo. Neviem, kto z tej trojice koproducerov má niečo do činenia so severskými Vikingami, ale niekde sa to asi muselo prejaviť. Napriek tomu ma to aj vďaka absencii akéhokoľvek humoru v podstate bavilo. ()

sir-dave

Jednorázové béčko, které neuškodí ani nenadchne. Bez pointy, skupinka seveřanů celou dobu utíká od něčeho k ničemu, pronásledování jinou skupinkou. Pokud má někdo rád svět Vikingů, je lepší se podívat na seriál Vikings. ()

WinnJets

Je to mnohem lepší než - Hammer of the Gods a zároveň o hodně horší než seriál Vikings. Co se samotného filmu týče, tak jeho přímočarost a jednoduchost by mi absolutně nevadily, ale ta spousta nerealistických scén to celé strašně sráží dolů. ()

Johnny.ARN

Veľmi dobrá B-čkovina, plná bojov, s málo hluchými miestami a hercami, ktorým by som tých Vikingov aj uveril. Záver trochu uletel, ale vysoko pozeratelné. 3 z 5 ()

ywo666

Ale celkom dobré. Na seriálových Vikingov to rozhodne nemá. Obsadené je to celkom slušne. Nízky budget je maskovaný dobre. Škoda, že to je miestami úplne hlúpe. Stačilo by keby sa viac zamerali na reálne bojové techniky stredoveku. Niektoré, akože prefíkané, ťahy fakt nedávali zmysel. Ale bavil som sa. Kľudne by som si dal niečo podobné s vyladenými chybičkami. A kľudne aj s malým budgetom. 3,5* ()

Pump

Skvělé akční béčko. Nějaké mušky se tam najdou., ale to nevadí. Alespoň to nevadí mě a to je důležité :-). Skvělá hudba a lokace vybrali v Jihoafrickém Irsku fakt překrásné :-D. Ah abych nezapomněl choreografie soubojů mě opravdu zaujaly... ()

VanTom

Přímočarý přespolní maraton skupiny ztroskotaných, pronásledovaných Seveřanů skotskými lesy a vřesovišti maskoval svůj podvyživený rozpočet "LOTRovskými" kamerovými nálety, své běžecké tempo ani ne-úplně-špatné mečové souboje však zcela neprodal (i přes přítomnost "kung fu" mnicha :-)). O béčkovou blbinu i při nejlepší vůli šlo, nehodlám ji ovšem nijak strhávat, ve výsledku mi totiž přišla poměrně sympatická. ()

Ironfood

Tak na pohled to nevypadá úplně špatně, což je ale ponejvíce zásluha pěkné krajiny. Bohužel příběh naprosto trapný a plný klišé a nelogičností. ()