Jack Reacher: Nevracej se

• USA Jack Reacher: Never Go Back (více)

Reacher nejraději pracuje tam, kde by byl oficiální postup příliš zdlouhavý. Jako bývalý major vojenské policie má rád zločiny s armádní příchutí a vůbec nejraději ty, které na první pohled nedávají smysl. Jako třeba obvinění velitelky Susan Turnerové (Cobie Smulders) ze špionáže. Krásku s dosud neposkvrněnou pověstí, kolem které začali náhle v podezřelém tempu umírat lidé, chtěl původně pozvat na večeři. Teď ji musí vytáhnout z basy, aby pomohl dokázat její nevinu. Někomu se to samozřejmě nelíbí a ten Někdo bude chtít Reachera pořádně klepnout přes prsty. Neváhá k tomu přitom využít i ty nejodpornější prostředky, jako je likvidace Reacherovy dcery, o jejíž existenci on sám dosud neměl tušení. Tady jde totiž o hodně. (Cinemart)

elanius

(19/2017) / Prvý Jack Reacher bola skvelá energická pecka so zábavnosťou 80tkových oldschoolov. Druhý diel ubral vo všetkých pozitívach jeden dva levely a už je to bohužial len trošku zaujímavejší hollywood, ktorý pekne zapasuje do víkendového vysielania slovenských televízií. (5/10) ()

hroubek

Když, byl první Jack Reacher v kinech, tak jsem ho vynechal a pak jsem zjistil, že to byla obrovská škoda, jelikož je to film, který mě hodně sedl. A proto jsem se rozhodl tuto samou chybu letos neopakovat a užít si Reachera na velkém plátně. A udělal jsem dobře. Jack Reacher: Nevracej se je poctivý oldschool film se vším dobrý a i s tím špatný. Není to film bez chyb. A ty chyby jsou většinou z logického jednání a nebo po příběhové stránce. Ale na druhou stranu nebijí tolik do očí, když přistoupíme na hru tvůrců. Pokud si uvědomíme, že sledujeme jen film, tak nám Reacher dá velmi příjemnou oddechovou podívanou, které sice chybí nějaký výraznější momente, ale nelze říci, že by nudila, ba naopak je zábavnější, než se na první pohled zdá. O to více pak zamrzí, že film má navíc, ale z nějaké důvodu to nepotřebuje předvádět. Režie Edwarda Zwicka je řemeslně v pořádku a Zwick si celý film ohlídal. Nepředvede nic nečekaného a jede na jistotu a v tomhle případě je to v naprostém pořádku. Tom Cruise je opět parádní a jeho výkon se mě dost líbí. A díky Cruisovu charisma je Reacher velmi sympatická postava, které lze v pohodě fandit. Cobie Smulders se mě v této roli dost líbila a hodně mě překvapilo, jak moc dobře fungovala chemie mezí ní a Cruisem. Navíc jsem Smulders věřil i tu akčnější polohu. Z vedlejších postav byli fajn Aldis Hodge, Danika Yarosh a Patrick Heusinger. Na tomto filmu se mi dost líbí, že se nikam nespěchá a akční scény nepůsobí nějak extra přehnaně viz. scéna s kuchyně nebo v přístavišti. Film funguje po dialogové stránce, tak i po akční a v neposlední řadě jsou tam cítit nějaké emoce a špetka humoru. Jack Reacher: Nevracej se bude pro některé působit jako nudný film o ničem, ale když přistoupíte na hru tvůrců, tak se lze dost dobře pobavit. ()

Timak

Tak s prvním filmem to má pramálo společného. Je to tak trochu Die Hard 4 - prostě se Vám na to dobře kouká, ale cítíte, že to není úplně ono. ()

VanTom

Tuctové, roztahané armádní vyšetřování nijak nenavazující na jedničku osciluje mezi seriózním thrillerem, "tvrdou" efektností i odlehčeným vtipkováním (a ke konci se dá dost předvídat). Což se sváří nejviditelněji v osobě Jacka Reachera, unaveného, osamělého možná-otce na straně jedné a ošlehaného, geniálního lamače vazů na straně druhé. Kromě nepotřebné, nezajímavé akce mělo na dramatičnosti přidat nepolevující pronásledování, takže se tu sprintuje víc než v biografii Usaina Bolta. Slabé 3*. ()

Trustme

Kdo se nejvíc naběhá ve filmech? Tom Cruise (Matt Damon je až druhý). První Jack Reacher v Posledním výstřelu se mi moc líbil. Hrdina, který je inteligentní rváč s bonmoty a ksichtem fešáka je divácky poutavý. Další devizou je, že i přes svojí přitažlivost je Reacher džentlmen a udržuje si s ženskými spolupracovnicemi odstup vykáním. A potom jsou to většinou stejně mužatky, takže divákovi nehrozí psychická újma z postelových scén. Těšil jsem se tedy na pokračování a po čtyřech letech se dočkal. Nestárnoucí playboy v bílém triku však v rukou rutinéra Zwicka úplně zblbnul a své schopnosti vložil do příběhu s největším klišé jaké mohli filmaři odčerpat. Absolutně dementní nahánění osob, kdy divák neví proč a pak se to tak nějak jakože povysvětluje. Mobilní telefony ve filmech jsou stále víc a víc začleňovány a čekám kdy se děj bude odehrávat už jen po telefonech. Plusem je, jak je u Zwicka zvykem, že děj se odehrává v živoucím světě - ulice, město, lidé jsou součástí akce a výpravy. Souboje jsou razantní, což je alespoň dodržené v rámci trademarku. Divačky se mohou těšit v závěrečné scéně na Tomovo pozadí odcházející do dáli a šibalské pomrknutí. A já si tentokrát říkám: "Jacku Reachere, nevracej se". ()

JohnSmith

Oproti jedničce je to pokles. Zwick je sice dobrý režisér, ale McQuarrie je evidentně lepší a to i jako scénárista. První díl bylo něco nového, mělo to styl a kouzlo. Druhý díl se o to snaží a celkem se mu to i daří, ale rušivě působí obě ženské hrdinky, kdy jedna byla úplně zbytečná a druhá dostala až moc prostoru. Zwick do toho zamotal rodinný hodnoty a city a poslal tím film do háje. Škoda. ()

Danny F.

Povedenější pokračování bez dlouhých dialogů. Postavy klaďase i záporáka, který byl nekompromisní a bez soucitu, jsou nalinkovány podle učebnicových příkladů. Akce neustálá a zápletka srozumitelná a povedená. 65% ()

Sany33

Tom nám starne. Viem že niektorý z vás si to rovnako ako ja nebudú chcieť pripustiť, ale tento film je o tom rukolapný dôkazom a nikto ma už nepresvedčí o opaku. Tom by mal vyhľadávať inak situované filmy a akčnú rovinu už nechať na podstatne mladších kolegov. Však mu tam v jednej scéne skoro vypadla protéza pri tom jeho strojenom úsmeve. Ale paradoxne Tom nie je na celom filme to najhoršie. Tam kde jednotka zbierala body za môj obdiv tam dvojka zaostáva míľovými krokmi. Ide o totálne nelogickú zlátaninu, ktorej chýba myšlienka a celú dobu viete kto hrá za dobrých a ktorý za zlých chlapcov. Čo je ale najhoršie je to, že hlavný zloduch je postava, ktorá je daná do príbehu iba na konci a to iba pre to aby si zlízala smotanu a bola eliminovaná. A hlavný ending fight je vlastne medzi naším hlavným hrdinom a béčkovým zabijakom z druhej ruky. Celkovo som dosť sklamaný. 25% ()

zdenny

Tom Cruise ve volném pokračování příběhů o člověku, který skoro sám vyřeší skoro vše. Ale je to Tom Cruise, jehož skoro všechny filmy mají vysokou diváckou hodnotu. A pro mě osobně je Tom Cruise povinností. ()

blackJag

Jack přišel, všechny pěkně staromódně zpumprlíkoval a zase se vrátil k tomu, co mu jde nejlíp (Vincent Vega má pro podobné pinožení výstižný termín - být vágusem). Jó, a ještě ta věc ohledně babysittingu, inu, bez něj by bylo líp :-) 60% ()

ghatos

Sexy vojanda, propagace armády, správňák poloarmáďák Tomík, rodina a ty správné hodnoty...prostě old school. Tohle je vyloženě pro fanoušky Cruise. Má to stejnou vadu jako jednička, je to totiž příliš dlouhé. Navíc to má béčkovější, nudnější scénář. Nejprůměrnější průměr bez pořádné atrakce. 50%. ()

MI-380

Tohle není Childův Reacher. Nejde ale ani tak o výšku/nevýšku Toma Cruise, jako o nechutnou přemíru sentimentu, nekonečné natahování soubojů, které by literární Reacher vyřešil za pár sekund, nepřesvědčivou Smulders a vůbec celkovou atmosféru celého dílka. Je to jen průměrný akčňák. Škoda, že se Reachera neujal tým, který stvořil The Accountant (Gavin O'Connor, Bill Dubuque, Ben Affleck a spol.): 60% (aktuálně 2254 hodnotících je na průměru 61%). ()

cross

První setkání s Reacherem pro mě bylo jako z jiného světa - parádní žánrovka s neotřelými nápady...zábavná, napínavá... A dvojka? Úplně odlišná struna, klišé, klišé a zase jenom klišé....bez napětí i humoru, všichni pořád někam běží (buď to má evokovat rychlý spád filmu a nebo je to možná nějaká soutěž?), záporák nudí.... Bože, mě už to po hodině tak strašně nebavilo!!! ()

LizianShaw

O dost lepší než jednička, rozhodně to víc oživuje senzační Cobie Smulders. I akce byla lepší, Heusinger byl dobrý záporák. Sice mi moc nesvědčila linka otec-dcera, ale to bylo vedlejší. Začáteční útěk z vězení byl super. 78% ()

dragon94

Série o Jacku Reacherovi je ukázka nevyužitého potenciálu. Námět na postavu Jacka mi totiž přijde naprosto brilantní. Samotný Jack však svojí legendární pověsti dosahuje pouze v úvodu filmu v klasické úvodní "akcičce". Jakmile pak totiž začne případ filmu, tak se Jack rázem promění v průměrného nijak vyčnívajícího agenta. Nehledě na to, že ten případ taky stojí docela za starou belu. Postava Jacka Reachera má podle mě potenciál stát se výborným hybridem Sherlocka Holmese a Jasona Bourna, popřípadě Bryana Millse. Ale chtělo by to někoho kdo s postavou umí opravdu výborně pracovat a kdo umí vytvořit případ jenž by nebyl jedno velké klišé a zároveň Jackovi vytvořit dostatek momentů, aby mohl ukázat co v něm opravdu je. Jak jste už asi pochopili film je průměrný až hanba a má strašně pitomý klišé scénář. Bohužel ani akce vás příliš neoslní. Na jedno podívání to ale docela ujde. 3* 50% ()

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

Jak to vypadá s Mission: Impossible 6?

20.11.2015

Pátý díl špiónské série Mission: Impossible posbíral chválu od diváků i od kritiků a navíc to byl hit, takže se samozřejmě chystá pokračování. Tom Cruise o něm mluvil už při propagaci pětky, teď se… (více)