Grinch

• USA The Grinch (více)

Na světě se překvapivě najde spousta lidí, kteří Vánoce nemají rádi. Mezi nimi všemi vyniká Grinch, věčně rozmrzelý zelený chlupatec, jemuž naprosto vyhovuje samotaření v jeskyni, kde se nechává obskakovat svým psem Maxem. Do civilizace vychází jen v těch nejnutnějších případech, například když jeho lednice a spíž začnou zívat prázdnotou. Háček je v tom, že ve vesničce Kdosice, kam za nákupy vyráží, žijí samí nechutně pozitivní obyvatelé, které jsou tím nadšenější a dychtivější, čím víc se blíží Štědrý den. Domy jsou obsypané světly, koledy zní na každém kroku, děti si připravují seznamy dárků, ve vzduchu voní cukroví a to všechno působí na Grinche jako červený hadr na býka. A když se pak ještě dozví, že letošní vánoční svátky by měly být ve vesničce třikrát opulentnější než v jiných letech, rozhodne se to celé zarazit a vánoční atmosféru lidem z Kdosic ukrást doslova pod nosem. A protože je Grinch hlava mazaná, vymyslí naprosto dokonalý plán, po kterém zůstanou Kdosickým jen oči pro pláč. Stačí nalézt sáně, vhodné stádo sobů, nasadit si falešný plnovous a předběhnout toho dědka, který nosí dárky komínem. Jenže i ten, kdo počítá doslova se vším, se může jednou přepočítat. V Kdosicích žije holčička Cindy, která se rozhodla nalíčit na Santu past, jen aby ho mohla poprosit o nějaký výjimečný dárek pro upracovanou maminku. První setkání Grinche a Cindy bude trochu bolet, ale oběma velmi nečekaně změní život. (CinemArt)

Frajer42

Nápaditá, svižná a hravá moderní pohádka s příjemně letícím tempem, vysoce hi-tech městečkem, kvalitním humorem a typicky vánočním poselstvím. Více si snad člověk v rámci žánru nemůže přát. Byl jsem připraven na nejhorší a jsem mile překvapen. Zřejmě tuto záležitost docení spíše menší publikum, nicméně spousta gagů dokáže rozkmitat bránici i krásným, sexy a inteligentním mužům, což jako jejich přední zástupce potvrzuji. Jednoduchá a naprosto nenáročná blbinka, která ovšem na všech frontách skvěle funguje a baví. Za mě 4 kousky. ()

silentname

"The Grinch" je ďalším novembrovým filmom, ktorý akosi už skúša v nás vyvolať ilúziu Vianoc, alebo nás na ne trošku pripraviť. Vizuálne je to pekné, no osobne poviem, že začínam mať trošku problém s dizajnami postáv, ktoré robia v Illumination. Vždy vyzerajú rovnako a jemne to už na mňa pôsobí divne. Pri Grinchovi mi to až tak nevadí, no na druhú stranu v prípade obyvateľov "Who-Ville" Tam som si niekedy nebol istý, či sú to ľudia, alebo nejaké iné bytosti. Čo sa príbehu týka, tak je to dobrý príbeh s dobrým posolstvom, no reálne mám pocit, že nie je nutné, aby sa to naťahovalo na 90 minút. Potom je tam trošku veľa vaty. Hoci nemôžem povedať, že by to bola zlá vata, a väčšinou som sa nenudil, no na druhú stranu tam boli momentky, kde som si hovoril, že sa to mohlo pokojne vyhodiť a o nič extra by sme asi neprišli. Vzťah medzi Grinchom a Maxom sa mi páči. Rovnako sa mi páčia časti, kde kradne darčeky a ako efektne to dokáže. Záver je možno trošku utopický, no na druhú stranu mi to nevadilo. Ukazuje to,že všetci sa môžeme zmeniť a stačí len ukázať, že Vianoce nie sú o daroch a skladkostiach a podobne. A nedajú sa ukradnúť pokiaľ ich máme v srdci ako niečo krásne, keď si chceme rozdávať radosť. A to je pekná myšlienka, ktorá vo filme je zachovaná a veľmi dobre funguje. A samota a pocit krivdy môže byť silný a pretrvávať aj roky neskôr. Príbeh super, animácie sú u mňa trošku mix, postavy ma bavili a ústredná myšlienka funguje. Ak chcete film s peknou Vianočnou atmosférou, tak si myslím, že niečo si v tom nájdete. U mňa prevláda spokojnosť a už sa teším na tohtoročné Vianoce. Hodnotenie: B+ ()

nash.

Dětštější verze klasického příběhu, kde gumohub Jima Careyho nahradila hromada pixelů. Je pozitivnější, barevnější a také po všech stránkách učesanější než slavná verze z roku 2000. Jako klasický pixelový animák však ztrácí to kouzlo ulítlé extravagance, která činila Careyho verzi unikání a pozornosti hodnou. ()

Chrustyn

Grinch není zajímavá postava a tak se nikdy nemůže dočkat zábavného filmu. Vizuálně hezké, děti možná potěší celá řada postaviček, ale pro dospělé zde není jediný vtip, nebo scéna. ()

marhoul

S radostí dávám plný počet. Hraného Grinche mám moc ráda a těší mě, že i letošní verze nabízí kvalitní zábavu. Je rovněž veršovaná, vtipná, nápaditá, možná malinko dojemnější a s parádní animací. Dětičky i dospělí se v kině dobře bavili a nahlas smáli, co víc si od vánoční pohádky přát? ()

Stanislaus

Nejnovější adaptace příběhu o zeleném, chlupatém bručounovi, který tuze neměl rád Vánoce, se v mnohém liší od hrané verze z roku 2000 s Jimem Carreym v hlavní roli Grinche (první film z roku 1966 jsem doposud neviděl). Rozhodně je více pro děti a snaží se možná až příliš nápadně moralizovat nejmenší publikum, což sice bylo i v hraném filmu, nicméně ten byl zase temnější. Trochu jsem postrádal osvětlení Grinchova původu, který byl celkem pěkně zpracovaný ve filmu z roku 2000. Takhle bych mohl pokračovat ve srovnávání dál, což se mi úplně nechce. Nový Grinch rozhodně nepostrádá pěkný a pestrobarevný vizuál. Nejvtipnějšími postavičkami byla rozhodně zvířátka - Max a Fred opravdu váleli - nebýt jich, člověk by se ani moc nenasmál. Film je sice primárně zaměřený hlavně na děti, avšak poselství o tom, že Vánoce nejsou o dárcích a penězích, nýbrž o hodnotách, které jsou mimo materiální svět, je vhodné pro všechny. ()

BMW12

Přišlo mi to dělané až moc pro děti. Nebylo to špatné, ale hraná verze z roku 2000 je daleko lepší. ()

rikitiki

Lepší než maniakální Grinch Jima Carreyho. Tenhle je pohádkovější, smutnější, něžnější a celkově tak i jako animovaná postavička více opravdovější než hraná varianta. Sem tam se filmem mihne i nějaký vtip, což z něj dělá snesitelnou podívanou, která neohromí ale ani nenadchne. Dá se dobře sledovat u balení dárků či jako podkres k rodinné večeři. SHRNUTÍ: Jednou z barvou Vánoc je přece zelená, takže Grinch má už od začátku nějaké body plus. ()

ARI50

Pěkně provedené a příběh slušný, ale některé když to řeknu blbě kecy byly hloupé. Málo vtipných scén, animák se určitě povedl a svoje kouzlo na vánoce určitě splní ale k dokonalosti chybělo celkem hodně. Grinch super. ()

Handle

Ta čtvrtá hvězda je asi spíš těma Vánocema, ale vlastně proč ne... :) Je to skvěle fungující vánoční pohodovka, kterou asi nebudete potřebovat vidět víckrát, nicméně skvěle navodí vánoční atmošku a pobaví - no a přesně to jsem od nového Grinche čekal. Že je to trošku klišé blbina a díru do světa to asi neudělá, jsem tak nějak tušil. Každopádně postavy jsou sympoši, humor je fajn a (asi těma Vánocema) to člověka dokáže i v závěru dojmout. Na mě osobně to jen mělo až moc "cool moderní" kabát a možná jsem to čekal i trošku víc dospělejší - místy jsem se přeci jen lehce nudil (nicméně alespoň je to film opravdu pro celou rodinu). Sečteno a podtrženo, od animáků čekám už trošku větší nápaditost, ale jako oddychovka na jedno odpoledne to bylo úplně v pohodě... :) ()

Lacike

V každom ohľade slabšie ako hraná verzia. Ten CGI zelený pipišvor sa na Carreyho absolútne nechytá. Postavy v mestečku mi úplne splývali. Prekvapivo je to oveľa slabšie aj po vizuálnej stránke v ktorej sa nemuseli držať reálnych lokácii, ale vyzerá to nezaujímavo. No a nakoniec sklamal aj CZ dabing. Svěrák ako rozprávač bol tiež o úroveň inde ako tento neznámy hlas. Takže celkovo slabá rozprávka orientovaná hlavne na tých najmenších. 4/10. ()

MoiJe

Pomerne dlho to vyzeralo ze pozeram na jedno velke sklamanie, vyrazna mimika mi chybala, este aj Cumberbatchov hlas mi tentokrat nic nedaval (skor hlavne zenske hlasy boli prijemne vyrazne), roztomily bol len psik a toho mi skor bolo luto. Postupne som si to ale zacala celkom uzivat a samotne kradnutie Vianoc sa mi dokonca pacilo velmi. A potom este sketche pomedzi zaciatok zaverecnych titulkov, z tych zahrialo pri srdci. ()

corpsy

Grinch je vlastne zlý, ale akosi to nedáva až tak najavo. Sú to skôr len náznaky, ako explózie nenávisti. Je to proste záporák 21. storočia, s kúskom srdca v sebe. A tak ostáva stále neprekonaná krátkometrážna animovaná verzia z roku 1966, kde to bol proste parchant, ktorý si až na záver uvedomil svoje chyby. Taký Jim Carrey vo verzii z roku 2000, sa zmietal niekde medzi tým. Takže suma sumárum, Illumination štúdio vyslalo do sveta vianočný projekt, ktorý je vianočný na oko, ale nie príliš na dušu, až teda na skvelú, dojímavú záverečnú desaťminútovku. ()

liquido26

Vizuálně je to moc pěkný, hezká vánoční atmosféra, ale jinak příběhový průměr s tradičním povinným vánočním poselství, které v takovémto filmu nesmí chybět. ()

FFilipCZ

Na filmu není nic speciálního. Vše jednoduše funguje stejně, jako u původního Grinche s Jimem Carreym před 19 lety, kterého každý moc dobře zná. Nu, a někdy i to stačí, abyste si film užili. ()

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Fantastická zvířata neplní očekávání

Fantastická zvířata neplní očekávání

19.11.2018

Pokračování kouzelnické ságy Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny tento víkend dominovalo v kinech. Namísto obřích výdělků ale sequel k fantasy spin-offu Harryho Pottera sotva dožene první díl… (více)