Tajemství smrti slečny Neznámé

• Velká Británie The Autopsy of Jane Doe (více)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

cheyene

Nemohu říct, že by se jednalo o špatný horor, neboť dlouhou dobu jsem byl odhodlán dát pěkné 4*, ovšem s postupujícím časem, kdy se u mě nedostavila ani špetka strachu, což by měla býti doména tohoto žánru, začal jsem svoji dojmologii krotit. The Autopsy of Jane Doe je zdařilý snímek, jenž má atmosféru a solidní děj, avšak přesto mu chybí něco, co by mě přimělo na něj více v budoucnu vzpomínat. Troufám si říct, že prvotní 1/2 až 3/4 hodina je vskutku perfektní, avšak zbytek dojem spíše pokazí... Hm, posuďte sami. ()

Hrabka

Atmosféra jede na maximum. Aby taky ne, když tu máme takové prostředí. To, jak se příběh vyvíjí, už tak peckózní není. Objeví se pár momentů, které dějovou linii trochu kazí. Naproti tomu je zde ale celá řada povedených okamžiků a rozuzlení podle mě stojí za to. PS: Uživatel péééca67 je vocas, neboť vyzradil pointu. Má tak "dobré" předpovědi, že by mohl z fleku dělat rosničku na Nově. 75% ()

Fiftis

Horor si veľmi prepracovane notuje v strachu a napätí, čo by som vytýčil ako hlavnú doménu. Na môj vkus ale príliš veľa slov okolo pitvania a zbytočne sústredený čas do častí, ktoré po čase začali byť nudné. Zvonček na nohe zapracoval na plné obrátky, nepríjemná pieseň mi zostáva surfovať v hlave. Ale tá pointa okolo čarodejníctva, asi by som od tohoto upustil. Celkom vydarený horor, nespomínam si, že by som z pitevne už niečo videl a prostredie na horor ako stvorené, atmosféra hustá a desivá, jednu výčitku by som mal - chýbalo mi tam trochu viac obludných duchov alebo tých obživlých mŕtvol, boli málo vidieť, inak pitvanie ježibaby do detailu zaujímavé. Naozaj horor, u ktorého sa budete báť a ak sa budete pozerať v noci a váš gauč nie je zadnou stranou pri stene, ale do voľného priestoru, je veľmi pravdepodobné, že tu pitevňu navštívite osobne. ()

Shakers

Zaujímavé, pútavé, mrazivá atmosféra, skvelé obsadenie, dobre lakačky, len škoda toho záveru. Ten mi nesadol. 75% - 4* ()

TedGeorge

Jane Doe je jméno, které automaticky dostávají anonymní oběti trestných činů. Jedna taková se objeví na stole pitvajícího profesionála s tváří Briana Coxe. Tomu pomáhá jeho znuděný syn hraný Emilem Hirschem. Úvodní řez do podezřelého těla vyloučí vaší první hypotézu – ne, ta holka není živá. Další použití skalpelu však rozpoutá peklo. Netřeba dodávat víc. Vlastně ještě jedna věc. Bludištáka navíc dostává zvukař. Pořádně si totiž pohraje s vašimi nervy. ()

Pepinec

To už je se mnou asi hodně zlý, když mně přijde mrtvola sexy... Podle mě podala Catherine nejbezchybnější hereckej výkon ze všech bezchybnejch hereckejch výkonů vůbec, z její hry očí mi šel mráz po zádech. Jinak vrznout horor do pitevny je tak skvělej nápad, že budu dělat jakože jsem neviděl ty hovadiny ve druhý půlce. V souvislosti s tímhle filmem mě ještě napadá, že kdyby tak jako Brian Cox zacházela se sekerou Kate Winslet, byl by Titanic i DiCaprio o hlavu kratší. ()

Big Bear

Přiznávám, že úplně nejsem příznivcem hororového žánru byť bych jím rád byl. Ale asi mám smůlu, těch solidnějších kousků jsem viděl jen pár a zbytek byl spíše srandovní... Tahle věc naštěstí patří k té lepší polovině byť ani ona se nedokázala zbavit zajetých klišé. Oceňuji originální námět s pitvou mladé dívky. Již jen to bude asi pro některé horor sám. Jenže samozřejmě ve filmu jde o něco jiného a tak když v noci policie přiveze neznámou do márnice pod ruce patologa Briana Coxe s tím, že je bezradná a výsledek pitvy musí znát hned ráno, začíná se nám ve filmu odehrávat zajímavá noc. Ono už jen to prostředí s lednicemi, kovovým stolkem s kanálkem na krev, bzučení zářivek... Nic pro neotrlé. Do toho se venku spolčí všechny živly a na okres se řítí smršť. A co čert nechce otce se synem dobře spadlý starý platan uvězní dole ve sklepě na pitevně otce se synem právě ve chvíli, kdy se jim pod skalpely začne objovavat něco moc nepěkného a podivného... Za mně tedy celkem spokojenost, ty náhody a všelijaké výpadky proudu mne sice lehce štvaly, naštěstí tam nikde neběhal bubák v prostěradle a nedal bu bubúúúú... Tři květy durmanu. * * * ()

JohnnyD

Scenáristické peklo, ktoré pôsobí ako ťažkopádny zlepenec dvoch rozdielnych námetov. Už po neviem koľký krát sme si pripomenuli, že vymyslieť zamotanú zápletku nie je až také ťažké ako ju zmysluplne rozmotať. To najlepšie vidieť na okamihu, kedy má byť prezradené, čo sa s Jane Doe stalo, čo je vtesnané do monológu hlavného hrdinu plného informácií, ktoré nemal ako vedieť - pokiaľ mu ich nepošepkal do ucha scenárista. ()

Indiana

Docela jsem u toho byl vyšokovanej, nejvíc mě tam ale stejně bavila postava toho táty, jak se snažil ke všemu přistupovat racionálně a objasnit, co se děje. 70% ()

Pilda17

První překvapení roku 2016 tu máme. The Autopsy of Jane Doe jsou od režiséra snímku Lovce trolů, který svou originalitou překvapil v roce 2010. Dlouhých 6 let ticho po pěšině a pak přijde André Øvredal s nenápadnou hororovou peckou a já znovu tleskám. Atmosféra skvělá a napětí by se dalo krájet. Prostředí pitevny bylo zvolené bravurně a doufám, že nebudu muset čekat opět několik let na další pecku .. 9/10 = 95% ()

salahadin

SPOILERY! SPOILERY! BEZ NICH TO NEPŮJDE. Pramáti Johna Doe ze Se7en je pěkná baba - a než mě začnete označovat jakožto nekrofila a vyhodíte mě z toplistu, mrkněte nejprve na film. Vážení, sám jsem si otestoval, jak důležité je čísti žánrové zařazení filmu, v tomto případě horor / mysteriózní / thriller. Já blbec totiž čekal napínavou detektivku, kde budou dva pitvaři odhalovat příčinu a totožnost smrti neznámé dívky a kriminalisté rozjedou dramatické pátrání po vrahovi. Prdlačky! Film totiž nastoupil po chvilce slibného rozjezdu na jinou kolej a vedl mě přes zámek hrůzy do cílové stanice, kde jsem fakt vystoupit nechtěl. Sorry jako, jak by řekl guru Všehomíra, tenhle film by byl originální v době, kdy byla kinematografie a kinematofilie v plénkách. V roce 2016 je to diluviální ještěr z kreseb Zdeňka Buriana. Asi chyběly prachy... scénář nikdo napsat nemohl, protože se zašlo do Archivu Žánrových klišé, Haloweenská 13/B, Londýn nad Temží, a tam se za libru vyhrabaly ty nejvyvařenější hororové nudle, co jen znáte (lekačky, zvonečky, výtahy, přítelkyně, elektřina, problematika otvírání a zavírání dveřních otvorů apod.!!!). Nakonec mi z toho vyšel hororový cover Jumanji - prostě ji dopitvej a pak.......víc neprozradím. ()

Cappuccino

Kto vie koľko dostala zaplatené Olwen Catherine Kelly za jedno pohnutie palcom. Každopádne The Autopsy of Jane Doe predstavuje kvalitný námet s dobrou atmosférou, ale nedotiahnutou pointou a chabou strašidelnosťou, ktorá k tomuto žánru neodmysliteľne patrí. Ono hlavne z môjho pohľadu filmu chýbalo nejaké rozumnejšie explanation, ktoré by mu dávalo taký logickejší záver. Vďaka tomu by všetko do seba krásne zapadlo a divák by si mohol povedať, že aha, tak takto to bolo celé myslené! Veľmi chytré od tvorcov! Ale nie, nič podobného sa bohužiaľ nedostavilo. Popri všetkom tom skúmaní tela a pátraní po temnej záhade som akosi očakával výdatnejšie rozuzlenie. ()

S.Quentin QUALE

Parádní horor z pořádně hororovýho prostředí, kterýmu nechybí vůbec nic podstatnýho. Možná by to chtělo objasnit víc souvislostí, ale to je detail. Super věc na konec roku. Doporučuju! ()

misterz

Takto si predstavujem čistokrvný, moderný horor. Okrem slušného skĺbenia dramatickej a mysterióznej zložky (čo sa stalo základom pre síce jednoduchý, ale zaujímavý dej), sa tu autori perfektne vyhrali aj s hororovými prvkami. Výborná kamera, umocnená s umným využívaním svetla a tieňov, a to nehovorím o samotnej pitve. A hlavne tu bolo niečo, na čo sa často v hororoch tohto razenia zabúda - inteligentný mysteriózny základ (aj keď by sa tu ešte pár vecí žiadalo trochu hlbšie vyjasniť). No proste, konečne po dlhej dobe nejaký poriadny hororový zážitok, za čo veľmi rád pridám aj tú piatu hviezdu. ()

pornogrind

The Autopsy of Jane Doe - právě tenhle snímek dostal tu čest a otevírá tak mou novou ( hororovou ) sezónu 2017. Před puštěním jsem si nečetl zdejší komentáře takže jsem o filmu zhola nic nevěděl. Malým vodítkem byl jen název filmu. A já věděl, že se bude pitvat. A to mi k puštění stačilo. Popravdě jsem čekal něco jinýho než mi bylo naservírováno, ale i tak není výsledek zas až tak špatnej. O čemž hovoří i zdejší hodnocení. Já osobně si myslím, že film přišel se zájímavým námětem, ale svýho potenciálu absolutně nedokázal využít. Film nenudí, místy nabídne i hustější atmosféru a nějakou tu nefunkční lekačku. Herci jsou ucházející. Vše kazí odbitej konec, kterej tenhle film v mých očích posílá do průměru. ()

mchnk

Žánr horor mi k srdci nikdy moc nepřirostl, než jsem tedy poznal, co může tento žánr znamenat v rukou precizních tvůrců z Japonska, nicméně i na počet oblíbených hororů z krajiny vycházejícího slunce mi stačí jedna ruka. Dlouho jsem žádný pokus o strašení diváka nezhlédl a po velmi pozitivních reakcí jsem si natěšeně film kolem jedné v noci pustil. Pro mě tedy nestoudný kýč. Scénář a celý vývoj je v podstatě směšná fraška, opírající se o všemožné hororové klišé. Strašně tajemný obsah žaludku překrásné nebožky, staleté čarodějnické rituály a pochopitelně zombie, bez kterých dnes točit horor snad ani nelze. V hodnocení mě utvrdilo i vyloženě trapné family drama, které je také součástí tohoto legračního filmu. Jestliže je toto pro zdejší hororové fanoušky jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby, nemá zřejmě žádnou cenu, abych tento žánr v podání západních tvůrců někdy v brzké době opět pokoušel. ()

Vančura

Pro mě osobně naprosté divácké peklo - ten film mě fakt vyděsil k smrti, a ještě s určitým časovým odstupem po jeho zhlédnutí ve mně doznívají slabé záchvěvy děsu. Tvůrcům se tedy po této stránce podařilo přesně to, co člověk od každého hororu očekává - a za sebe jsem rád, že se tak neděje cestou infarktových lekaček a stupidních bubáků, ale precizně dávkované hrůzy a napětí vygradovaného téměř k nesnesení. Snad jediné, co mi tam trochu vadilo, byla snadnost, s níž se koronerův syn oklepal z toho, co se stalo jeho přítelkyni, a potom i samotný závěr, který jsem trochu čekal předem a kde si myslím, že byly ještě rezervy, jak ten film zakončit lépe. Ale jinak za mě rozhodně palec nahoru - naprostá hororová pecka, která mě bude strašit ve snech ještě hodně dlouho. ()

Adam Bernau

S čarodějnicí není radno si zahrávat, dokonce ani když je mrtvá. Tento motiv je zde rozvyprávěn skvostně, a sice z výchozí samozřejmosti, že jde o oběť dobových pověr. Pocitově pro mne film vrcholí ve chvíli, kdy se z povrchu země ozývají hlasy jejích vrahů. Celá situace je paradoxní. A právě do té míry, do jaké dokáže ústřední motiv ze zárodečného bodu rozvíjet v jeho nejednoznačnosti, a do jaké dokáže budovat napětí a konfrontaci s hrůznem mimo žánrová klišé, je fim Autopsy of Jane Doe dobrý. Bohužel je zde na různých žánrových klišé stavěno až dost. Trochu mimo mísu podotýkám, že je fajn, že tento film přšel do doby, v níž je módním způsobem obrany každého veřejně propíraného blba a každé veřejně propírané svině hláška "je to hon na čarodějnice". ()

kingik

Dva šuldové na pitevně, jedna chlupatá vagina na pitevním stole a devadesát minut shánění se po depilačním vosku, který v té tmě nebyl k nalezení. Představte si na devadesát minut nataženou povídku z Věřte nevěřte v technicky kvalitnějším provedení a s hvězdnějším obsazením. To, co by v pohodě stačilo na funkční čtvrthodinku, je zde natahováno do úmoru. Dá rozum, že by jednoho švihlo být devadesát minut na pitevně s mrtvolami, tak se herci chodili nalokat čerstvého vzduchu na chodbu, kde asi pátrali po lepších rolích. Když je ale nehybně ležící "mrtvola" Olwen Catherine Kelly na pitevním stole mnohem lepším hercem, než generačně i herecky rozdílná dvojka Emile Hirsch a Brian Cox, určitě je to na pováženou. Hirsch s Coxem už musejí být fakt zoufalí, když berou hlavní role v takovém nesmyslném škváru. Už úvod nevěstil nic světoborného. Ohořelá figurína na pitevně měla simulovat, že se s ní stalo něco opravdu strašného. A dál jste u filmu mohli v pohodě svačit. Pár vnitřností, Emile Hirsch s počínající prostatou hledal na chodbách toalety, Brian Cox zřejmě s Prostenalem vydržel víc. Veskrze nudně a velmi stupidně pojaté. Řídký scénář, který absolutně nevystačil na celovečerní stopáž, liknavá režie. Ve filmu se střídalo tlachání na pitevně s procházkami po chodbách. Nic víc ve filmu nebylo! Občas se objevilo něco jako náznak atmosféry, hned to ale necitlivě vyplašila nějaká stupidita ve scénáři. A když tam nakonec připlácli ten zoufalý a z prstu vycucaný závěr ve formě vše vysvětlujícího monologu postaršího koronera (a kde vzal Brian Cox najednou tolik info o mrtvole?!), volal jsem Šterclovi, co už měl zkušenosti s patologií ve Vodnících v Čechách, zda by mně neomyl pyj hubkou na nádobí, abych i já zahnal vůni tlejícího masa. Jak bylo zmíněno, být to krátká povídka, mohl být výsledek přijatelný. Takhle to byla natahovaná pičovina, u níž si i nekrofilní sadista začne z nudy stavět z Lega pitevnu, aby se nějak zabavil. Mě to vůbec nechytlo. 3/10 ()

InJo

Jedna pitevna a dva skvělí herci - jak málo někdy stačí schopným tvůrcům k takřka dokonalému (detektivnímu) hororu! Spolu s Čarodějnicí a Smrtí ve tmě nejlepší letošní žánrovka... 80 % ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál