Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

littlelight

Mohl by to být skvělý film, kdyby byl příběh trochu více uvěřitelný a možná i propracovanější. Vše mi přišlo založené pouze na tom, že Káčka celou dobu podváděl jediný člověk, jinak by policisté zřejmě neměli šanci. Popravdě jsem mu i osobně fandil a těšil bych se, co by se svými plány dokázal. A jak že káčko vlastně dopadl? Nevím. A právě kvůli tomuto zdrbanému konci (pokud nebude 3. pokračování), snižuji své hodnocení z původně očekávaných **** na ***. ()

sluza

Hodně dobré pokračování příběhu radovana krejčíře.Mám radost že už aji češi dokáží natáčet dobré gangsterky. ()

jenspifa

No, prvni dil je o kousiceceCEK lepsi, ale i tak African splnil ma ocekavani. Zvlastni ukonceni a par rychlych ukonceni protivniku mi dava nadeji ze prijde pokracovani, nebo prinejmensim reziserska verze. Diky!!! 76% ()

vlk++

dobře natočené a velmi dobrý náhled do podsvětí, protože to přece jen není něco, co by běžný člověk pobral při svém běžném životě. ()

Jarda68

Povedenější než první díl....Postavy jsou propracovanější,Káčko se z podvodníčka stává českým (skoro) Tony Montanou...Exotické lokace a vůbec vizuál na jedničku....Víc takových filmů od našich tvůrců!...80% ()

Moredogs

Asi ešte viac sa mi to páčilo ako jednotka. Super. Bjelac má asi najlepšiu postavu z filmu. Čermák ešte viac komický.Za mna dost dobré. ()

lepinla792

Nemám obecně nic proti tomu, aby si filmaři k reálným příběhům přidávali tvůrčí nadstavbu. U Ka už je to moc. Člověk který zná Kmentova vyprávění, a to nejen přímo o Krejčířovi, tak podle mě musí mít i tak velké problémy soustředit se na to co je fikce a kdo je kdo. Já je měl, došel jsem k závěru, že některé věci se podobně stát mohli, ale ne vždy za účasti těch osob, jestli sem tedy správně odhad jejich identitu. Takový strašný mix fikce s možnou realitou je pro mě závadný. ()

chosan

Na české poměry zajímavý příběh jednoho velkého hajzla aneb Krejčíř. Jo věřím tomu takže dávám 70%. ()

shinlove

Ne tak dobré jako první díl. Aneb cesta k moci mě bavila více, než snaha o udržení se u moci. Nicméně je zajímavé, co s člověkem provede vězení a jak se dá v nejrůznějších koutech světa vždy najít způsob obživy :) 3* ()

trx2010

Dvojka drhla o poznání více než jednička. Byla to vlastně taková parodie na gangsterku, v níž jako by bylo jediným cílem Krejčíře a jeho kumpány vylíčit jako věčně ožralé a zfetované pitomce. Kdyby byl Krejčíř jako jeho filmový vzor, potácel by se ještě dnes někde v Troje a marně se snažil najít cestu z Prahy. Skoro jako by film financoval přímo Gross (dej mu pánbůh klid v pekle). Místo Seychel záběry z Gran Canarie, zvukařův mikrofon jako odlesk v Káčkových brýlích, auto na českých značkách v Africe a dobová auta společně s těmi co v té době ještě ani nenavrhli. Na detail se nehledělo a protože se nehledí na detail, neumíme točit gansterky. Bylo to utrpení. ()

teckax

Pominu fakt, že scénáristé rozdělili příběh na dvě části kvůli příjmům z prodaných lístků... za mě to byl dobrý nápad. Jako jeden celovečerák by mě to buď nudilo (cca 2,5h bez opáčka na úvod Afričana) nebo by mi osekaním určité věci chyběly a film by ztratil i na atmosféře. Afričan je sice trošku slabší a méně uvěřitelný než první film, ale pořád si zaslouží poctivé 4 hvězdy. ()

Signore

Z pokračování už jsem tak nadšený nebyl; bude to patrně tím, že druhý díl přechází místy do žánru černé komedie, což mu však dle mého názoru příliš nesvědčí. Mimo to "africká část" již pouze recykluje nápady z prvního dílu, a to začíná postupem času - právě v kombinaci s jistou odlehčeností - poněkud nudit. ()

kodwin

Napoprvé mě dvojka vzala víc, podruhé už jsem tam nějaké nedokonalosti viděl, čtyřku nechávám o fous hlavně za představitele hlavních rolí a hezké, místy až světové záběry. ()

Cesty timem

Celkově o něco horší a méně zajímavé pro mne, než první díl. Velmi dobrá hudba zůstává a já to mám tedy na 3,5*. Ale jo blíží se to spíše ke čtvrté, takže nakonec budiž... 4* ()

juppeek

Jo ono to má dokonce dva díly? Nemůžu si pomoc, ale nefungovalo to na mne ani jako připomenutí toho, co se u nás odehrálo. Nuda. Zmatek, kdo je vlastně kdo. Jaká je pointa? Má to být něco jako dokumentární drama? Nebo dramatický dokument? Je to vlastně docela smutné - některé z postav, kterých se skutečný příběh Radovana Krejčíře dotkl, jsou dodnes ve vysokých funkcích nebo mají stále vliv na dění v našem státě. Řada věcí zůstala dodnes nepotrestána a díky konexím ve vysoké politice navždy nepotrestána zůstane. Film tak možná slouží jen pro rozjitření vzpomínek, aniž by však přinesl jakýkoliv závěr nebo výstup. Bude to chtít zpracovat jinak. ()