Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

stration

Velmi milé překvapení. Je to přesně takové, jaké jsem čekal - dějově chudé, pro celou rodinu, situačně komické a vykrádající kde co. Ale je to prostě roztomilé a celý film jsem se jenom tak drobně usmíval jak jeliman a měl jsem dobrou náladu. On ten medvěd je prostě k sežrání (ne doslova!), chvílemi jsem dokonce uvažoval, že kdyby podobná situace potkala mě, méďu bych si opravdu nechal. Prostě takový roztomilý filmeček pro celou rodinu. ()

salalala

Z filmu ční víc než cokoli jiného naprostá pieta k v Británii nekriticky oblíbené postavičce, takže se není co divit, že nejde o originální ani odvážnou podívanou, ale jen o příjemnou rodinnou záležitost, která asi víc potěší menší diváky. King od počátku jede na jistotu a víceméně rezignuje na kontinuitu děje a servíruje jednu medvědí eskapádu za druhou, aniž by to celé mělo hlubší smysl a logiku a snaží se především bavit. To se mu naštěstí většinu času daří, i když je pravda, že po dospělém divákovi (který postavičku Paddingtona nezná) to vyžaduje více tolerance, protože většina humoru je ryze infantilní a sestává z toho, že někdo někam legračně padá nebo neví, jak se zachází s běžnými věcmi. Celé je to navíc hodně barevné (ale ne kýčovité) a pořád se tu něco děje, takže děti musí mít vysloveně radost. Co potěší odrostlejší publikum, je to, že jakési antirasistické a antixenofobní poselství je podáno velmi nenásilně a přirozeně, takže dětem se nic nevnucuje, tím pádem se nad tím možná zamyslí o to víc. Škoda, že těch nelogičností je tu příliš a celé je to někdy pro dospělého až moc trapné a jednoduché, ale to se dá vlastně odpustit. Stejně jako to, že Paddington není úplně dokonale naanimován a místy je vidět, že herci hledí do prázdna, je dost možné, že to byl ale záměr. Lidští hrdinové tu hrají druhé housle, podle čehož to vypadá, protože tu vlastně vyčnívají jen úděsně a záměrně přehrávající Nicole Kidman a děsivě naivní a chvílemi protivná Sally Hawkins. Těžko říct, jestli jde o budoucí klasiku, jak tu někteří píšou, jako rodinná jednohubka (třeba ve svátečním čase) ale film docela funguje a zabaví, což je to nejdůležitější. 70% PS: Dabing rozhodně není špatný, ale troufnu si říci, že v originálním znění to asi bude o dost jiná podívaná. ()

gegina31

I když tady budu blábolit o tom, že to je obyčejná rodinná komedie, že tenhle příběh už jsem viděla tisíckrát v jiném podání. Opět se někdo dostane do rodiny, všichni o milují, kromě otce, pak je v nebezpečí a pak ho miluje i ten otec. Že nikomu nepřijde divné, že po ulici chodí mluvící medvěd a že vůbec nechápu, jak to mohlo dostat tolik procent. Ale když si nakonec ten film v hlavě přehraji, tak zjišťuji, že mě ten film pobavil, že to bylo vtipný a hezky dojemný a že tomu dávám 4 hvězdičky. Něco na tom filmu bude. ()

PP66

Dvěma slovy - výborná animace! a pak těch filmů, co mi tam ne náhodou připomněli: Mission: Impossible, 101 dalmatinů, Birdman... Lehká komedie na noc;o) ()

Foma

Před porodem: na motorce, Born to be wild. "Lásko, neboj, i po narození dítěte zůstaneme free a úletoví". Po porodu: "pozor, pozor, ať neublížíte mé dceři, koupil jsme béžový auto, nenápadný, usedlý". :-)))) Paráda! ()

Beagle

Hravý, do posledního detailu vizuálně i hudebně vyladěný a dojemný. Tak takový je Paddington a můžu ho vřele doporučit všem dospělým, kteří se na něj vydají. ()

Jigy

Příšerně milý a roztomilý příběh. Film je jednoduchý, ale dostane Vás svou lehkostí a krásou, která z něj vystupuje. I když je určen především mladšímu publiku, odpočine a užije si jej i osoba starší. Krásně pojatá pohádka v britském stylu. ()

easaque

rodinná komedie, kterou by si stejnou měrou mohli užít jak děti tak rodiče. Nezávadná, nekonfliktní, vizuálně příjemná, s jemnými pro přistěhovaleckými sklony;-), ale hlavně že pobaví. Patří asi k tomu lepšímu, co se v poslední době natočilo, i když je fakt, že tento žánr tak nesleduju, tak jako bych to nenapsal ;-) Pro mě jako nerodiče to bylo za slušné 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Figu

Rodinný kinozážitek :) Medvídek byl moc hezky vykreslený, příběh jednoduchý ovšem úsměvný a originální. Cením si Nicole Kidman, že i při své veleúspěšné kariéře dává prostor i těmto filmům :) Nezapomenu na scénku "umělé končetiny po amputaci", kdy se bodalo do ruky o sto6, nezapomenu na hlášku "drž kušnu babo!", nezapomenu na celý tento zážitek z vesmírného kina! Krásně nám to okořenilo svátky vánoční! 75% ()

Aljak

Ach, to bola ale blbosť. Neraz som si počas sledovania spomenul na iný nedávny medvedí film Ted, ktorý napriek svojej prehnanej vulgárnosti vo všetkých smeroch predčil tohto nudného a mdlého Paddingtona. A to som pri pohľade na to vysoké hodnotenie očakával niečo fakt vydarené, s typicky svojským britským dôvtipom. Ale toto bolo naozaj hrozne suché, priamočiare, slabé, no proste nudné. Neviem čo sa na tom všetkým tak veľmi páčilo, ale okrem zopár milých scénok to bola naozaj extrémne infantilná blbosť. Túto rozprávočku si zapamätám snáď len podľa toho, že to je ďalší z vysoko hodnotených filmov, ktoré ma ničím podstatným nezaujali... Ted vs. Paddington - 5:1 (počtom hviezdičiek). ()

M.i.k.e

skoro až neuvěřitelně milá,vtipná a příjemná rodinná podívaná,která se sice opírá o klasické berličky,ale vzhledem ke zpracovaní a pocitu,který film po celou dobu vyvolává to vůbec nevadí.Člověk by se sice mohl pozastavit nad tím,že nikomu neřijde zvláštní mluvící medvěd,ale v prvé řádě je to pořád pohádka a tak se jí dá lecos odpustit...80% ()

vydumnica

Fajn oddychovka, zaujimave pre deti i dospelych, vtipna komedia ako ma byt, najlepsie scenky su s medvedom, ako sa postupne oboznamuje s prostredim, krasne farebne interiery a kostymy, britske realie, menej zaujimave uz su scenky s Nicole Kidman. Vcelku pekny film. 70%. ()

dezorz

myslite, ze zlaty milucky medvedik paddington dokaze z deti urobit lepsich ludi? pozrite na jermeyho clarksona, prvého detského majitela plysoveho padingtona, co z neho nakoniec vyrastlo. bacha na medveda, bacha na neho. ()

Streeper

Kouzelný film se spousty anglického humoru a skvělé hudby. Je tam pár opravdu vtipných scén, které jsem si buď přehrála znovu nebo jsem u nich umírala smíchy. Tenhle film mi zlepšil del a Paddington je neuvěřitelně milý, rozkošný medvídek, škoda, že ho nemáme doma. ()

Nach

Příběh, který potěší, ale nijak nenadchne. Řemeslně zvládnuté a vtipné dílko umě vytvořené pro svou cílovku: děti 6-12 let. To, že se u něj budou tu a tam bavit i dospělí je příjemná třešnička na dortu. Rozhodně nečekejte komplikovaný vztahový děj. Spíše sérii méně logických událostí ústící v nějaký gag. Prostě a jednoduše ideální film na TV v sychravých poledních hodinách. 65% ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)