První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

Person

Jsem moc rád, že v Česku vznikají tak neobvyklé scénáře, jako jsou ty od Marka Epsteina. Scénář se ale tentokrát bohužel příliš nepovedl a stejně dopadl i samotný film. Ten působí nejistě a kýčovitě. Občas jsem se nicméně docela pobavil. ()

Kolssteyn

Že by v Čechách byla tendence navázat na Tajemný hrad v Karpatech nebo na Adélu co ještě nevečeřela? Kamerově určitě (nadprůměrné českým poměrům) a když se přidá na vtipu, tak časem snad taky. :) ()

sadlokan

Adéla chtěla povečeřet Borata,ale vyflusla ho.Za pár kaček natočený Prach a Broky se mi v tomto světle jeví lepší. ()

agassi68

Za tóóľko peňazí takýto fail. Hviezdička za námahu s kulisami a maskovaním, inak prepadák hrubého kalibru. Film len smutne dokladuje myšlienku, že za peniaze je možné všetko.. ()

Olík

Fakt nevím, docela trápení. Byl vzorem Mazaný Filip nebo Tajemství hradu v Karpatech?......četl jsem také o inspiraci ještě nevečeřící Adélou. Ať tak nebo tak, největší problém jsem měl se stylizací Vojty Dyka....jeho postava (bohužel jedna z ústředních) mne doslova iritovala. Naštěstí katastrofu odvrací Macháčkův (lépe řečeno Foodův) brzký nástup na scénu - karikaturní (ostatně takové jsou všechny) postava zaoceánského detektiva drží svým projevem drží Wilsonov po celou dobu těsně nad hladinou. Jinak visuelně nápadité, nekonvenčně hravé i nějaký ten vtip se podařil, tak proč to celé dohromady skřípe jako rezavé tůčko? Je to nedotažené. Podařené momenty se utápí v křečovitém guláši páně Epsteinově. Za pokus o "něco jiného" určitě palec nahoru....za ztrávnění spíše opačným směrem!! ()

Skawin

Něco tak hloupého a "nedá se na to dívat" jsem už dlouho neviděla. Jedna hvězdička za kostýmy a asi dva celkem povedené gagy. Škoda... ()

Jeand´Boa

Po výtvarné a příběhové stránce v pravdě česky či československy hravé. Škoda jen toho všeho ostatního, zejména pak těch nepatřičných scén Dykogrotesek. Film má být zřejmě značnou nadsázkou a určitou parodií, nicméně rádoby mladě působící policejní čekatel propadávající plátěnými střechami, motající se mezi valícími se sudy a snažící se zkrotit couvající vůz, to je i z tohoto úhlu pohledu nepatřičnou součástí. Obzvláště když představitel neuvěřitelně přehrává, a to i na poměry daného žánru. ()

dakarin odpad!

... tak komentáře nelhaly :-( Ani herecká elita toto vytáhnout nemohla. Na dětský začátek navazuje záměrná hrubost a sprostota - na koho toto může zabrat? S poezií snímku "Tajemství hradu v Karpatech", natožpak filmu "Adéla ještě nevečeřela" to nemá samozřejmě nic společného :-( PS: na hercích bych mnoho "viny" nehledal, opravdu pouze snad, že přikývli :-( v dobré viře )-: ()

Darckol

No neboli to čistokrvné 4*, ale miestne hodnotenia ma donútili prižmúriť oči. Na odreagovanie po náročnom dni to bolo fajn, niektoré veci síce nedotiahnuté, ale mňa osobne táto mierne fantazijná satira pridŕžajúca sa niektorých historických udalostí pobavila 7,0/10. Po dlhom čase padla vhod obyčajná kamera. A slovenská provokácia na maďarských hraniciach bola - zaujímavá :) ()

Ozzy2 odpad!

Macháček je naprostej tragéd, hodící se jen do rolí zhulenců, nebo přiblblejch existencí.Takový filmy by neměly vůbec vznikat. ()

anitae

První půl hodinu jsem myslela, že si snad tvůrci dělají legraci, a scénarista musel požít nějaký dobrý materál a při tom asi koukal na Adélu. Nástupem agenta Fooda - Macháček se z toho stalo něco tak absurdního, že jsem se i bavila. Zvláštní druh humoru a ještě Kraus k tomu :( 2-3* ()

MilesTeg

Spíš 50 na 50. Film samotný velmi nesoudržný, několik vtípků tak mimo mísu, že by se fekální americké komedie mohly učit, ale většina postav hraných mými oblíbenými herci (Stanke, Kosteľný, Macháček, Dyk, Pauhofová) a další vtipy docela dobré. Ale co naplat, druhý den jsem marně vzpomínal, o čem to vlastně bylo. ()

Allecto

No, co jenom říct? Je pro mě těžké hodnotit tenhle film, ale na druhou stranu docela lehké. Netajím se tím, že české filmy z poslední doby příliš nevyhledávám a celkově těžko hledám po roce 2000 filmy, na které bych se s chutí díval opakovaně a proto jsem byl spíš donucen většinou, než že bych na tento film šel do kina z vlastní vůle. Z toho tedy vyplývá, že překonat moje očekávání pro film nebylo těžké. Mělo to hodně míst, která mi úplně neseděla, ať už satanistické vysvětlivky od Jirky Macháčka, které mi někdy nedávaly úplně smysl a ani nepůsobily moc přirozeně a vlastně celá jeho postava chvílemi trochu škubala s mým kritickým okem, ale potom přišla nějaká hláška a grimasa, které perfektně zapadly do situace a já se nemohl ubránit smíchu. Vojta Dyk hrál klasickou, jednoduchou a nesebevědomou figurku, která během filmu přerůstá v hrdinu a ještě u toho stihne sbalit holku, která by si ho v reálném světě spíš nevšimla. Ale nemůžu říct, že by mi Dykův výkon nějak vadil. Lubos Kostelný hrál stejného blbečka jako v Profesionálech a Jan Kraus s vlasy.... no prostě Jan Kraus s vlasy asi nic víc nemůžu říct, protože jeho postava mě prostě bavila. Richard Stanke svojí roli magora s americkou vlajkou místo mozku zahrál přesně. Vedlejší role mě potěšily jak obsazením, tak některými krátkými gagy. Pokud jde o visuál filmu tak si nemůžu stěžovat. Působilo to víceméně autenticky. Ale abych to stručně shrnul... Je to hovadina, která prostě pobaví, i když si jí pravděpodobně hned tak znovu nepustíte. Chvilkama se znechuceně ksichtíte na plátno abyste se jen o pár chvil později smáli nahlas s celým sálem. Takže možná, že jsem moc mírný, možná jsem se nechal ukecat, některými svými oblíbenci, kteří se objevili, ale za 3* to u mě je. ()

PedroPo odpad!

Wilsonov je film, který chtěl někdo strašně moc natočit. Tak strašně, že mu asi vlastně bylo jedno, jak nakonec všechno dopadne. A ono to nedopadlo dobře. Začnu pozitivy - za mě je to scénář. Myslím, ten na papíře. Protože jsou tam docela vtipné dialogy. Jen se to bohužel z toho plátna nedostává na do sálů. Vždycky se to někde zadrhne a místo abyste se smáli jen kroutíme hlavou a říkáte si: PROČ? Zbylá dvě pozitiva - hudba a občasný, opravdu vymazlený vtip (starostův sluha má v jedné scéně stejně barevnou livrej jako je paraván v místnosti, takže když před ní stojí, je mu vidět jen hlava). A teď negativa (SORRY, OBSAHUJÍ SPOILERY) - bohužel v tom nemůžu najít žádný jasný žánr. Komedie? Crazy komedie? Parodie? Horror? Detektivka? Ať si vážený divák vybere. ___Macháček. Přiznám se, že ho nemám rád a po tomto filmu se to nezmění. Nějak se nám tady zavedlo, že je to kvalitní herec a pomůže filmu. Ne, ne v tomto případě___Nelogičnosti. Nemyslím ty historické, sám jsem nevěděl, jak to Bratislava před připojením k Česku měla. Ale ty do očí bijící nesrovnalosti, které jen dokazují, že dramaturgova gáže byla úplně zbytečná. Za vše pouze jeden příklad - když na konci ten debilní policejní komisař (Luboš Kostelný) vytáhne zápalku z hodinového stroje připojeného k bombě, takže celé divadlo vylítne do povětří, jak je možné, že pak v poslední scéně dělá řidiče Dykovi, který je najednou kapitán (další nelogičnosti, ale budiž). Možná, že Dyk řekl jiné jméno když ho v autě oslovil, takže to byl někdo jiný. Možná, že to bylo dvojvaječné dvojče toho debilního komisaře. Možná byl ten debilní komisař nesmrtelný...Předpokládám, že si má vážený divák prostě vybrat. Protože filmař se teď směje, mne si ruce a říká si, jak ty šulínky, co zaplatili za lístky ojebal. PS - nic asi nevystihuje dojem z filmu víc, než když vycházíte ze sálu a za sebou slyšíte "To byla ale kravina!" ()

radeckator

Bohužel kvalit Nicka Cartera či Phila Marlowa Macháčkův Aaron Food zdaleka nedosahuje a odsuzuje celý film do lehkého podprůměru. ()