První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

Mates Hradecky

Tomáš Mašín JE dobrý režisér, ovšem Tomáš Mašín NENÍ není Oldřich Lipský. K natočení dobré komedie či parodie stylu Adély bez večeře či Karpatského hradu jest třeba míti talent a kumšt léty budovaný. Wilsonov srší gagy, odkazy a vtipnými hláškami, ale celek drží pohromadě jako indický mrakodrap. Herci (mimochodem dobře typově obsazení) jsou nuceni přehrávat nad rozumnou míru. Některé scénky tak připomínají ukázky nováckého silvestrovského programu. Ovšem pokud komedii srovnám s obdobnými snímky jako je Stůj nebo se netrefím či Mazaný Filip, dopadlo to ještě dobře. ()

grejfurt odpad!

Žánrově naprosto nevyrovnaná slátanina za peníze, které tomu filmu "přidělil" nějaký gauner. Za to se dalo natočit pár "slušných" nizkorozpočtovek". Ke všemu je to podivně vyprávěná hatmatilka co se týče vyprávění. Kde je prosím příběh? Zamysleme se nad tím, proč to má ta procenta. Kvůli kameře a reklamní vizualizaci? To co dělá film filmem ve Wilsonovu opravdu není. A přitom tvůrci potenci mají. Dívat se na to ale nedá!!! ()

Stoupa07

Vypadá to tak, že tvůrci kopírovali základní schímata z filmu Adéla ještě nevečeřela. Jako detektiv z US, honička auta a rádobyvtipné hlášky. Jiří Macháček by mohl kandidovat na Zlatou malinu za nejhorší roli s největším počtem trapných sdělení. Ztráta času. ()

durkes odpad!

Pripomínalo mi to, že sa to chce podobať na Andersonov Grandhotel Budapešť, čo sa týka výtvarnej stránky i príbehu. Ale keď dvaja robia to isté......nie je to to isté. Toto bola čistá nuda až otrava. Takže u mňa zle, úplne zbytočný a zlý film. ()

zekon

Nejdřív to vypadalo na slušnou komedii, pak ale přišlo cosi co mohlo vytvořit pouze duo s vysokým obsahem THC v krvi.......to je maglajs neskutečný :) Nevím kdo to vůbec přirovnal ke geniální Adéle nebo Joeovi, ať mu huba upadne!!! ()

Peabody

zkusím se podívat znova, ale po prvním shlédnutí bych doporučil panu scénáristovi nějaký rekvalifikační kurs, ono ostatně signál - clona - posel - pohádkář a tohle - skoro neomylná série průserů - kdo je ještě do toho investovat peníze? Jediné štěstí, že nikdy ne vlastní, prostě zafinancuji, můj honorář je sichr, tak co bych se pak staral, jestli to má hlavu a patu. Smutný důsledek příliš snadného financování, obávám se, ale třeba je příčina jinde. Macháčka mám moc rád a těšil jsem se na něj a to je ta jedna hvězda, ale jinak ... Michala Hvoreckého mám rád od jeho scifi prvotin, které jsou pro mne dodnes špičkové, ale tady nevím jak si musel připadat nad hotovým dílem. He to takové všichni jsme si to užili, všichni jsme se skvěle bavili a to stačí, milý diváku směj se taky. Ne e. pro mne ne ()

sk.Martin

To teda byla hovadina ....tragédie ve všech směrech, kterou ani Macháček nezachránil... hvězdička za jakous takous atmosféru podkreslenou slušným hudebním doprovodem. ()

robbez

Je to sice pěkná ptákovina, ale vtipná a originální. Politicky nekorektní humor cílí na všechny stejně: černochy, židy, Američany, Čechy, Slováky i Maďary. ()

WikingVik

Wilsonov jsem dlouho odkládal na základě poměrně negativního hodnocení na ČSFD. Pořád jsem si ale říkal, že by to mohla být nová Adéla, nebo Hrad v Karpatech a zkoušel žít v naději na dobrej biják. Bohužel dnes nastal den D a já musel odložit růžové brýle. Stručně řečeno, takovou spatlaninu trapných fórů jsem skutečně dlouho neviděl. Zlatej Dočolománský, Kopecký, Hrušínský, Hanzlík … kteří výše jmenované komedie vytáhli mezi to nej co máme. Bohužel to se o Wilsonovu říci nedá a já předpokládám, že po něm za rok neštěkne ani pes. ()

zlishaack

Film měl, podle mě, velký potenciál. Příběh je opravdu dobrý, herecké obsazení skvělé (a jen se mi potvrdilo, že Jan Kraus je skvělý moderátor, ale příšerný filmový herec), chemie Dyk x Macháček funguje a druhý jmenovaný, tedy Macháček, je důvod, proč nejsou jen dvě hvězdy. Je to smutné, ale takto promrhaná příležitost se nedá prostě přejít. Některé scény přicházejí vniveč jen proto, že jsou zbytečně natažené, nebo postrádají smysl. Velké množství nahozených udiček na fórky zůstane bez úlovku, protože scénář vtip do úst herce prostě nevložil, nebo vložil "fórek" a to je pak k zblití. Škoda. Hanba tvůrcům a celým jejich rodinám, tohle měla být pecka! ()

TOPmoovie

najprv som kvoli hodnoteniu csfd neriesil, ale vsimol som si par komentov, ktore odporucaju necitat tu..ale pozriet tam:) neda sa prehliadnut najstupidnejsie bodovanie uzivatolov ake ma csfd, pretoze produkuje niemandov, ktori tu kazia objektivitu a novi uzivatelia uz nikdy neziskaju ani bod. aby to ovplyvnili. najvacssi potrati(90%) su ti s najviac bodmi. tych je najlepsie vzdy necitat. toto je totiz uplne parodia z komedia na entuu. to kazdy kto tu nema body, hned chape...a nasmeje sa. takze uplne vypnite hlavy a logiku a sovinizmus..a uzite si to :) ()

ggggg

Film by byl sám o sobě odpad, z tohodle pomyslnýho dna ho vytáhli excelující Macháček s Krausem, díky kterým tenhle film nebyl utrpení a dalo se na to celkem i koukat. Sem tam se povedly i nějaké hlášky a tak hodnotím zlatým středem 50%. ()

Spike86

Celkem by mě zajímalo, co pan scénárista hulil, když psal toto veledílo. Pěknou výpravu v čele s historickými vozy, kostýmy, dobrými maskami atd. absolutně zahodil, protože je to prostě neskutečná slátanina. Při tom by to jako krimi alá Sherlock mohlo fungovat, ale takhle? Nesmyslný koktejl Ameriky, černochů, židů, démonů, vymýtání. Parodie, komedie? Jo, jednomu vtipu jsem se opravdu zasmál, ale jinak jsem na to od začátku koukal s otevřenou pusou a nechápal. 25% ()

nudlis

Nevtipná slátanina, co se snaží bejt vším možným, ale je spíš vším nemožným. A hlavně to není komedie. Jedna hvězda za Čvrtníčka a Krause, kteří jediní nestáli za tak velký hovno jako všichni ostatní. ()

sarianna

Člověk u sledování tohoto téměř až bolestivě cítí, jak to mělo potenciál, aby s toho byl kultovní trhák - krásná retro výprava, skvělý herci, propracovaný scénář.....ne, vlastně počkat, propracovaný scénář to nemělo, proto to nefungovalo. Ta urputná snaha byla vyloženě k nevydržení, hlavně nonstop hláškující Macháček byl moc i na otrlého diváka, o zbytku ani nemluvě. Zkrátka jedna ze výpravu a budeme předstírat, že se to nestalo. ()

Jard

Snaha o prvú slovenskú historickú kriminálku. Viaceré scény sa mi zdali zbytočne prehnané, či nadmerne nevhodné.40 % ()

PoprockCZ

Váhám mezi 3-4 hvězdami. Zajímavý styl, na ČR neobvyklý, nicméně mi hodně připomínal o rok starší Grandhotel Budapešť (taky barevné, stylizované do grotesky), ovšem středová kompozice chyběla a celkově údernost příběhu je trochu jinde. Místy je to opravda dobrá satira americké kultury, jindy zas obsahuje možná až moc úchylné narážky a některé scény působí dost nechutně. Každopádně, jsem docela překvapena, že zas takový propadák to není, spíš lepší průměr. Bylo by super, kdyby se čeští tvůrci více otevřeli těmto "vizuálně experimentálním" dílům. ()