Space Jam: Nový začátek

• USA Space Jam: A New Legacy (více)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

Maximilianus

Pre mňa najväčšou chybou tohto filmu bol zloduch a prílišné ladenie filmu pre detské publikum. Keby tvorcovia trochu pritvrdili a urobili film viac pre dospelé publikum fanúšikov pôvodného Space Jamu, vypálilo by to pravdepodobne lepšie. Najväčšia devíza filmu sú neustále odkazy na iné projekty WB. Film sa mohol volať WB Jam a tých odkazov s prepojení mohlo byt viac. Trebárs tak, ako pôvodne plánoval LeBron James, že by tenis hrali rôzne postavy WB a nie iba Loonely Tunes. Načo robiť rovnaký film, aký vznikol pred vyše 20 rokmi? Ale aj tak bolo fajn vidieť staré známe postavy. Film bol v konečnom dôsledku fajn, len nebol tak originálny ako mohol byť a bol príliš pre mladšie publikum. 5,8/10. ()

255085349

Jedničku jsem neviděla, ale tohle upřímně byla blbina, která neměla žádnou logiku a jen je nadbytečně přecpaná easter eggy ve formě cosplayů z WB. Je to strašně sentimentální a dětinské. Omlouvám se, ale nefunguje to ani jako guilty pleasure. ()

Likan7

První Space Jam není bůh ví co, ale i dneska je to solidní komedie se skvělým Billem Muraym. Jordan není dobrý herec, ale vtipný scény a dostatek prostoru pro postavičky to celkem zachraňoval. Pokračování, nebo spíš reboot je od začátku strašně špatný film. Jestli jsme si mysleli, že Jordan není dobrý herec, tak Lebron James má svou vlastní kategorii někde pod kategorií "dno". Ten chlap je šílenej jako reálný i animovaný herec. Každá jeho scéna smrdí Malinou. Jenže ještě větší problém je, že ostatní nemají téměř žádný prostor. Postavičky tu jsou jen navíc, Bunny a Lola si nějaký minimální prostor vybojují, ale to je fakt minimum, ostatní přitom nemají ani to. Scénáristicky je to o úroveň horší než minule. Vtipy tu prostě nejsou a pokud někomu stačí, že se 5 minut prolétává filmovými vesmíry a vidíte Babču v Matrixu, tak ho upřímně lituju. Potenciál to přitom byl. Finálový zápas má snad půl hodiny a nudí po 5 minutách, takže vaše jediná zábava spočívá s koukání se do publika a hledání větších či menších odkazů a postav z jiných vesmírů. Dona Cheadleyho ani nekomentuju, ten byl znuděnej ještě před začátkem natáčení. Jediná opravdu vtipná scéna je s Michaelem Jordanem. ()

Trixinka

Původní film jsem nikdy neviděla, tenhle byl pro mě novinkou. Na mě trochu moc moderní, překombinovaný rodinný film. Problémy v rodině, nepochopený hlavní hrdina, tradiční konec - tisíckrát už viděné. Animace ucházející, herecký výkon LeBrona nehodnotím, ostatní ničím nevyčnívali z průměru. Pro děti a fandy basketu a pc her asi fajn, ale pro mě velká nuda. Od nižšího hodnocení zachránil film fakt, že se zmínil o mých oblíbených světech - HP a GoT. ()

balcazar

Musím povedať, že tam v konečnom dôsledku bolo veľa vecí, ktoré ma bavili - spojenie s ďalšími rozprávkovými postavičkami a filmami (Yogi, Flinstonovci a ďalší na zápase, spojenie s Harrym Potterom, Mad Maxom, atď.) či vtipné scény s partiou okolo Bugsa Bunnyho. Zároveň tam však bolo veľa vecí, ktoré kvalite a najmä atmosfére, ktorú mala jednotka, uberali. Zmena grafiky v postavičkách na basketbalový zápas bol zlý vtip a krok vedľa. To, že LeBron nie je herec, nekomentujem, ani kvôli tomu neuberám hviezdičky, ale tá emotívna vsuvka v závere zápasu so synom a la Krok za krokom, to bolo fakt oničom. V neposlednom rade to chcelo viac sa pohrať s detailami. Ako som sa dočítal v jednom z komentárov (a 100% sa s tým stotožňujem), vynechať kultový song od Quad City DJ's pri zápase, to bol ďalší z failov. Bohužiaľ. ()

Sharpooter

Mám jedinou otázku. Co jsem to právě viděl??? Odpověď je jednoduchá. Viděl jsem náhodnou slátaninu herců a postav. Hlavní postavy jsou nesympatické. Otec je arogantní sportovec. Prostě dem… Záporák je bez páteře. A animované postavičky, no tak to jsou trhlíci. Myslím, že kdyby byl film jenom o trhlících, dopadlo by to lépe. Vcelku jsem se divil, že se postavy nedivily, když je vcucnul počítač. Prostě jejich reakce byla následující: „Kde to jsme?“ „Jste v počítači.“ „Mám klaustrofobii, kudy se jde ven...“ Prostě postavy bez pořádného charakteru a snažící se být vtipné. Když nemáte dobrou postavu, do které se lidé dokáží zamilovat, nebo které lidi rozumí, tak prostě nikdy nevznikne dobrý film. Prostě nebýt trhlíků, kteří film občas zachraňují, tak hodnotím odpadem. Věc která mi nejvíce vadila a kvůli které dávám pouze jednu hvězdu byla druhá polovina filmu. Jednalo se v podstatě o to, že hráli upravený Basketball. A to bylo vše. Prostě hodinu jsem se díval na to, jak animované postavičky hrají videohru založenou na Basketu. Musím uznat, že oceňuji Easter eggy na WB a HBO filmy a seriály, každopádně jejich zmínka zde měla být pouze jednou a né že slyším nebo vidím za celý film šestkrát něco z hry o trůny, ligy spravedlnosti, apod. Jako kdyby se nám snažily násilím podstrčit jejich další tvorbu... Kdybych tento film viděl jako dítě, asi bych hodnotil lépe, přece jen je film určen pro děti a šlo zde vidět, jak se režie snažila vytvořit atmosféru a napětí, které já a určitě spousta dalších lidí neocení. „A to je vše přátelé!“ 2/10 ()

DD

Totálně líné, bez nápadů. Jednička působila aspoň jako film, toho je katastrofa. Naprosto mě děsí, že lze vzít cca 200 milionů dolarů a vrátit se s takovým produktem. ()

papadoce

Verte či nie, ale po návšteve kina úplne rozumiem miestnym 47%. Totiž a to teda úplne bez preháňania, som v priebehu 115 minút videl dva rozdielne filmy. Ten prvý, odohrávajúci sa v ľudskom svete a odohrávajúci sa vo svete Looney Tunes, avšak s kresleným Jamesom, bol učebnicovou ukážkou nudy a hodnotenia odpad. Ale že aký odpad a aká hmatateľná nuda, to by ste až neverili. ODPAD. NUDA. Ten druhý začal presne v momente upgradu hráčov Tunes Squad. Lebron bol zase Lebron, film sršal nápadmi a ja som sa mohol zabávať, čo bol vlastne pôvodný zámer prečo som šiel s deťmi do kina, keďže jednotka je pre mňa legendárnou. Táto pasáž bola svižná, zaujímavá, technicky dokonalá, proste prvá liga rodinnej zábavy 21. storočia. Päťka jak oči. Aleže aká päťka, to by ste neverili. PÄŤKA. Jak OČI. No a z toho bude výsledná trojka. Nevylučujem, že raz prejdem o stupeň vyššie s hodnotením, ale dnes ostanem na troch. Ten “druhý film” bol ale parádny. ()

Flory14

Původní film miluju, Tune world mám velice rád a jsem sportovním fanouškem. Od filmu jsem však nečekal zhola nic, než prázdný remake jedné kultovní záležitosti. I tak jsem zklamán. Nechci si hrát na básníka ale největší definice filmu je že "nemá duši". Je to umělá reklama na Lebrona a Warnery. Což byl samozřejmě i první film, jenže tady to byla i nuda. Snímek se spíše než o basketu či Tune,  točí kolem rodinných hodnot a je to tak obrovské klišé až to hezké není. Syn Lebrona mi přišel nemastný-neslaný, šlo vidět jak moc prkený je a nedalo se na to moc koukat. Bugs a spol. byly jen do počtu a to mrzí asi nejvíce. V příběhu byly vcelku zbyteční a sloužili jen jako kulisa. Zatímco v první díle se člověk o jejich osudy zajímal, zde byly prázdní. Příběh byl "pitomý" ale s tím se počítalo, ani v jedničce to nebyl zázrak. Bez tak cítím že režisér to nezvládl a neukázal ani špetku kreativity. Kde se film snaží být dojemný je spíše trapný a vůbec do sebe neladí. No a epický zápas? To byl vcelku trapas. Víc než o basket šlo o videohru. Bylo to nepřehledné, přepálené a nevtipné. Málo gagů, nevyužití Tune a žádné zapamatovatelné momenty. Za celý match nebylo nic co by mě zvedlo ze židle. Když to opět porovnám s originálem a super odkazy na Pulp Ficiton, "zvláštní dodávka" či "To mě pečeš tradičně nebo s kůrčičkou?", je to úplně jiné kafe. Co mě na filmu bavilo byly odkazy na jiné filmy, hlavně při sestavení týmu. To se opravdu povedlo a ocenil jsem reálné záběry filmů ( Mad Max mě dostal), jen mám pocit že  i z tohle šlo ždímat klidně mnohem více. Dvakrát jsem se opravdu nahlas zasmál což je asi i důvod proč je film na dvou hvězdách. Nicméně po právu tento film bude patřit mezi to nejhorší tohohle roku a rozhodně jedničce nesahá ani po kotníky, hlavně kvůli emocím které zde zkrátka brutálně chyběly. Jsem si vědom že nostalgie je silná ale přesto si stojím za tím, že tohle bylo odfláklé. Dvě hodně slabé hvězdy a hořký návrat do Tune světa. ()

RAFT

Space Jam 2 a čekaly jsme 25 let .A jak to celé dopadlo .Je to horší než první díl s Jordanem.Ve filmu mi chyběli další známé postavičky ,které jsme viděli v prvním díle.Nejlepší co ve filmu bylo ,tak odkazy na jiný snímky kong a podobně.55% ()

JohnZ87

Návrat k Space Jamu po 25 letech nedopadl špatně, ale svému předchůdci s Michaelem Jordanem se ani zdaleka nevyrovná. I když to WB pojali tak trochu jako reklamu na sebe sama a nacpali do filmu snad všechny své značky a postavy, příběhově film pokulhává a staví na opravdu triviální "zmodernizované high-tech" zápletce - zřejmě inspirace u nových Jumanji... Na druhou stranu si film umí utahovat i sám ze sebe. LeBron James v jedné scéně říká, že není žádný herec a že by se měl soustředit jen na hru - v tom mu dávám za pravdu, herec to opravdu není, což ostatně nebyl ani Jordan, ten na mě ale přeci jen působil o něco víc přesvědčivěji. Krátké pomrknutí na původní Space Jam i na Michaela Jordana potěší a je fajn, že Trhlíci si 25 let staré události stále pamatují a že se ve filmu mihnou i záporáci z prvního filmu. Jako film pro rodiny s dětmi a fanoušky dílčích značek a postav spadajících pod WB funguje nový Space Jam dobře, ale krom hvězdného basketbalisty a jeho rodiny už nenabízí nic extra navíc - ani žádného sidekicka typu Billa Murraye, ani další hvězdné basketbalisty, natož cameo samotného Michaela Jordana (pokud tedy podobně jako Silvestr nemáte na mysli Michaela B. Jordana - mimochodem dobrý vtípek). 55% ()

jayman

Nový Space Jam prináša všetko podstatné zo starého Space Jamu, len to robí horšie. Hviezdička za niekoľko trefných vtipov (MBJ a AD), LeBron je najhorší neherec v dejinách nehrania. ()

Renie42

Výborně jsem se bavila, to prolínání živých a animovaných postav má něco do sebe a je to tak skvěle udělaný, jako by opravdu patřili do našeho světa či naopak, jako bychom támhle někde u lesa potkali Bugse, jak okusuje tu svou mrkev a říká "What´s up doc?" Příběh podobný, ale to bylo jasný a plno odkazů na DC, HP, Hry o trůny, Matrix, no prostě super. Zhlédnuto v originále, ale na český dabing si počkám a podívám ještě jednou. P.S. To, že se tam neobjevil tchoř Pepe, je škoda. Mohl tam mít určitě skvělou roli. ()

adamix

Predigitalizovaný grc, z ktorého mi je ešte teraz zle. Nikdy viac, Looney Tunes sú tu úplne zbytoční, ako celý tento ,,product - placement" projekt. Za mňa 15%. ()

MartinTerran

Ještě šílenější a překombinovanejší než "jednička". Mraky popkulturních odkazů na snad všechny známé WB filmy nesmí chybět. Rozjezd je trochu pomalejší, ale nutný k uvedení do děje, ale jak se to rozjede tak to má solidní tah na bránu až do konce. S pravidly se tady teda nepářou a napínavé to je klasicky až do poslední pikosekundy. Nenáročná zábava u které se člověk dobře pobaví. A to je vše, přátelé! Hodnocení: 62/100. ()

Hovadin

Tohle vážně ne. Chápu, že už nejsem cílová skupina - Byl jsem cílovka u prvního dílu. Ale co tohle má společného s basketballem? LeBron opravdu je špatný herec i v porovnání s M. Jordanem. Dalo se alespoň více vytěžit z různých světů od Warneru - potěšil alespoň snad jen Rick a Morty a Mad Max + malé cameo M. Jordana. Jinak mě to nebavilo. ()

Detak

LeBron mi teda sympatický nebyl, ale zato Bugs a Duffy se svou partou v klasickém 2D i 3D byli fajn. Technické zpracování je moc pěkné. Hezká vzpomínka na kombinaci 2D animace Looney Tunes s hraným filmem (jó, to byly začátky :-D ). ()

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)