Užovka (Matěj Hádek) je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpověděné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka mohl být už konečně šťastný, se objeví Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole. (Falcon)

Unrealik odpad!

Po třiceti minutách jsem to vzdal. Opilci, zloději, vulgarismy. Přišlo mi to, jak kdyby si tvůrci udělali výlet do nějaké zapadlé hospody. ()

weca

Hádkové, klobouček! Tahle skvěle zahraný postavy ve filmu z naší produkce nepamatuju sakra dlouho. Moc jsem si to užil a rozhodně jsem to neviděl naposled. ()

joywork

Toto dílo pro zapadá do pomyslného trojúhelníku filmů o beznaději a zmaru v našich končinách : Poupata, Díra u Hanušovic a nyní i Kobry a užovky. Popravdě řečeno se mi ten poslední líbí ze všech tří snímků nejméně. Filmu nemohu nic vytknout, výborní herci parádně ztvárnili své role, o tom žádná, ale je to tak skličující podívaná, že si říkám, zda je nutné takové filmy točit. O podobných tématech si raději shlédnu nějaký časosběrný dokument, nejlépe od paní Třeštíkové a to mi dá mnohem více. Filmu chybí nějaký přesah, něco navíc, co by mne přimělo naplno prožít ten příběh. ()

pesbara

jednou za čas, se na tom našem zaprděném dvorečku objeví film který snese srovnání s evropskou tvorbou. Tohle je jeden z nich. Dobrá práce, skvělý scénář, výborně natočeno. Drží to pohromadě a dává to smysl. Prostě dobrej film. Díky:o) ()

Lukkyn

Woow tohle mi doslova vyrazilo dech!!!!V době kdy na Čt 1 trpím už 2 díl u seriálu od Hřebejka Místo činu Plzeň a je evidentní , že naši přední řežiséři upadají. Tak v této době si pouštím, na české poměry se nebojím říct špičkové drama ze života a já tomu prostě nemám co vytknout. Prušinovský dokázal, že vážné téma mu nedělá problém a chrlí na nás hektolitry deprese od začátku až do konce. Herci to je kapitola sama o sobě. Většinou je to Achillova pata českých pokusů o kriminálky, dramata či trhillery. Jenže Honzík tady udělal terno. Ústřední bratrská dvojice působí věrohodně (ještě aby ne ,kdy jsou to skuteční bráchové). Jenže ono to u nich nekončí, za zmínku stojí snad všechny postavy i ty vedlejší (například babička, vychlastaná máti, rádoby obchodní partner , kámoš s mercedesem atd) Shrnuto tohle snese ty nejpřísnější měřítka evropského a možná i americké tvorby. Já tomu tleskám ve stoje a doufám, že Honza bude dál stoupat vzhůru. Zatím totiž každým dalším projektem pousouvá hranice svého umění. ()

teriktm

Konečně český film, který není nudný a dokáže udržet pozornost až do konce. jen by nemusely do každého filmu cpát pecku "země vzdálenáááá" :) ()

nudlis

Po dlouhý době českej film, kterej se mi líbil bezvýhradně. Vynikající! A jen je škoda, že to je výjimka. ()

SantaCruz

Pravdivý příběh našich spoluobčanů, jak už těch za každou cenu podnikavých, ale i obyčejných, nebo dobrosrdečných a bohužel i sebedestruktivních odpadlíků. To vše pod záštitou nečekaných hereckých nadvýkonů. Oscaři by se neměli udělovat pouze hlavním rolím, ale i spoustě vedlejším. Děkuji ()

jizvoun

Na českou produkci hodně velkej nadprůměr, ale víc tomu dávat rozhodně nebudu. Určitě tam byly momenty, který mě chytly a donutily přemýšlet, ale z velký části jsem to bral jako komedii. Až to zkouknu podruhý, popřemýšlím, jestli hodnocení nezvednu, v poslední době jsem nic tak kvalitního od "našich" neviděl. ()

lola10

Kryštofův výkon byl až neuvěřitelně přesvědčivý. Jeho postava se mohla zdát jako snadná ke ztvárnění, ale za mě tedy ne, zahrát drogově závislého takhle, to už je holt umění. Scénář fantastický, nejvíc se mi líbila autenticita filmu, okolí, prostředí lokací, hudba, postavy, všechno to skvěle sedělo a odpovídalo realitě. Závěr byl odpovídající celému příběhu a jen podtrhl jeden z výjímečných českých snímků. ()

dinzbir

Na českou produkci nejsem moc zvyklý, ale obecně mohu film pochválit. Děj je místy dost předvídatelný, ale herecké výkony a příběh to vyrovnávají. Dramatický a místy depresivní děj vyobrazuje a věrně místy reflektuje dnešní materialisticko-kapitalistickou společnost. Krásně vyobrazená láska našich babiček v kontrastu s duševní chudobou dnešní doby. Zřejmě bych tomu měl z tohoto hlediska dát největší hodnocení, ale asi nejsem schopen plně ocenit kvalitní práci, které výborně odráží realitu. ()

otecBobby

Výkony bratrů Hádkových posunuly film nad běžnou českou úrověň. Královsky jsem se bavil. Mám plán vybírat si jen takové české kousky ke shlédnutí. ()

knoxwile100

Herecký výkon Matěje Hádka je prostě skvělý a jeho výstup po nafetování se z hajzlů je přímo epický. Jinak film je docela rozpoluplný, jelikož scénář mi příjde dost jednoduchý a chybí mi v tom nějaká "hlavní pointa", nicméně je to zřežírováno velice dobře, takže jsem se ani chvíli nenudil. Herecké výkony na české poměry podle mě nadprůměrné. Nic moc jsem toho letos co se týká české tvorby neviděl, tak u mě mají Kobry a užovky hlas filmového fanouška. ()

redwing19

Dve hviezdy za kazdeho Hadka, tam to bolo zahrate ozaj super, ale film ako celok, trosku take klise trosku o nicom. Tak k vinku popozerat dobre, ale nic extra. ()

Cardas

Ten film jsem za sebe označil za nejlepší v ČR za 2015. Je to hodně realistické, vynikajícím způsobem zahrané. Výborně hrají opravdu všichni, zejména oba bráchové. Celé to vyznění je zároveň legrační a zároveň právě tou pravdou i protivné. Je to opravdu dobrý film. Mně jen moc neoslovil ten vtip s viagrou, to mi přišlo jakoby z jiného filmu, mimo - mimo tvar/styl toho filmu. Jakoby náhlé vybočení do stylu Kameňák. ()

WikingVik

Autoři tohoto díla pravděpodobně myslí, že kvalita filmu je přímo úměrná kadenci slova "vole". Nevím, zda říci bohužel, nebo bohudík, ale prostě tomu tak není a slušný příběh to nenahradí ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nový seriál televize Mall.tv

Nový seriál televize Mall.tv

28.03.2019

Ústřední trio mediální agentury VJJ je mladé, nadějné a odhodlané přicházet s unikátními kreativními koncepty, kterými zasáhnou srdce koncového spotřebitele a přepíšou dějiny marketingové komunikace.… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky