poster

Mami!

 • Česko

  Mommy

  (festivalový název)
 • Kanada

  Mommy

 • Francie

  Mommy

 • Slovensko

  Mami!

Drama / Psychologický

Kanada / Francie, 2014, 139 min

Externí recenze k filmu (11)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Dolan si se vztahem syna a matky pohrává s nasazením kočky prohánějící po kuchyni domácího křečka. Jde totiž o jiný pohled na téma, které zpracovával už ve své prvotině. Zatímco autobiografické drama Zabil jsem svou matku působilo silně negativisticky, film Mami! se snaží dát rovnocennou šanci…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Film připomíná zběsilou emoční jízdu, v níž divák nenachází místo na oddych. Dvě a čtvrt hodiny sledujeme, jak také může vypadat vztah mezi synem a matkou. Křik, pláč, násilí, objetí, hysterie, silný afekt hněvu, vzápětí vystřídaný až incestně důvěrnými dotyky, které konvenční okolí může vnímat…" (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ****

  "Existuje obohranejšia skladba z 90. rokov ako Wonderwall? Dôležitejšie (minimálne pre Dolana) je však emocionálne preplnenie až patetickosť piesne. Slúži ako potvrdenie, že za svoje city sa nemusíme hanbiť, nech sme zdraví, chorí, v puberte či v kríze stredného veku, lebo nakoniec sa vždy pretlačia…" (více)

 • Cinepur.cz (Janis Prášil)

  "Zvláště cit pro převedení síly okamžiku do obrazu proměňuje niterné drama ve vizuálně opojný film. Dolan navíc odhalením situace jedince podává obecně platnou výpověď o nebezpečném sousedství lásky a nenávisti, svobody a vězení, života a smrti. Stevovo závěrečné gesto je okázalým projevem revolty a…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Ačkoliv nabízí hodně naděje, je příběh také neúprosně realistický. Proto nenabízí konec rozuzlení úplně jednoduché nebo uspokojivé. Musíme se příležitostně vypravit do světa, kde ne všechno má své řešení." (více)

 • FeelingMovies.sk (Simona Šípková) *****

  "Za výber hudby „klobúk dole“, zároveň je pravda, že Dolan si na túto zložku dáva zvlášť pozor. Herecké výkony sú na výbornú. Najmä Antoine-Olivier Pilon sa blysol. To čo previedol, je naozaj na Oscara. Po pozretí filmu nebudete mať ani slov, pretože nebudete vedieť akým slovom tú dokonalosť opísať.…" (více)

 • Filmpress.sk (Emília Kincelová)

  "Mami! je výnimočný film, precízna dráma talentovaného kanadského tvorcu, ktorá si zaslúži mimoriadnu pozornosť. Nie vždy sa totiž stretneme s tak invenčným a originálnym režisérom. Nakoniec na to, aby niekto dokázal hovoriť o smutných veciach s humorom, nadhľadom a trochu aj bláznivo, nejde bez…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Mami! je unikátní dílo, které si zaslouží veškerou pozornost a zápis zlatým písmem do historie kinematografie. Jde o precizně vystavěné drama talentovaného tvůrce, kterého tímto beru na milost a jsem zvědavý, s čím dalším přijde. Je to film natočený s láskou a zjevně i se spoustou vzpomínek,…" (více)

 • Indiefilm.cz (Jiří Anger) ***

  "Problémem Dolanova posledního snímku tedy není, že by byl příliš melodramatický, jak mu mnozí vyčítají, nýbrž že s melodramatickými prostředky nezachází na své poměry dostatečně invenčně a dává přednost uhlazenějšímu, přístupnějšímu řešení. Přesto má Mami! mnoho pozitiv, z nichž vynikají především…" (více)

 • Kritiky.cz ****

  "Film nasnímal André Turpin, pro kterého to byla již druhá spolupráce s Dolanem. Podařilo se natočit skvělé záběry, ať již to byly klidné či dramatické scény. Snímek je sice dlouhý 139 minut, ale ani v jedné scéně se divák nenudí a stále čeká, co se stane v dalších minutách." (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Dolan už nemá potřebu šifrovat úvahy do metafor, nezaplňuje prostor okázalými předměty a kostýmy, nemá potřebu hledat alternativní záběry, ať už jsou to neobvyklé pozice postav v rámu obrazu nebo nadužívané detaily. Stále se drží některých specifických vlastností a témat, naučil se je ale vtlačit…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace