Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenze uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (78)

Prezidenti (2014) (S02E04)

"Tak jsem Ti vyknul, Miloši, promiň." Jezevec se nudí a chce držet balonky ve vzduchu, takže Tondo mysli, mysli, myslí ... o co sakra jde? Já jsem se tedy bavil, protože bych si moc přál kandidaturu křiváka Halíka na Hrad. Ony by ho ty maximálně dva obdržené hlasy mohly alespoň na chvíli vrátit do reality. ()

Demokrat Miroslav (2014) (S02E05)

"Ty můžeš klidně dál zůstat svině, ale musíš mít disidentský zásady." Tak Kalousek chce být za slušňáka a Tonda tuto výzvu přijímá. Mě to tedy hodně bavilo a kdyby se mi ve skutečnosti z každého Mirkova slova na obrazovce nedělalo nevolno, tak bych se bavil ještě o něco upřímněji. ()

Prověrka pro kancléře (2014) (S02E06)

"Ten Miloš má fakt unikátní čuch na zmrdy." Sehnat prověrku pro kancléře je těžký úkol, protože čechrání Rákosníčka evidentně přiznat nechce a jednání s Rusy jsou příliš náročná pro játra celého týmu. Ovšem zoufalý řev nadrátovaného Tondy z průjezdu patří k tomu nejlepšímu, co Tonda Blaník do politické kultury přinesl. ()

Lety (2014) (S02E07)

"Kdyby Helenka točila dál, tak má dneska od protikorupční policie Oscara za celoživotní dílo a před Státním zastupitelstvím hvězdu na chodníku slávy." Tak byl Tonda k 25 výročí Sametu postrčen směrem ke konání dobra. Jistě se za to s odstupem času stydí, protože mně to k němu vůbec nesedí, i když telefonát se samurajem Okamurou a vizualizace pomníku v Letech mě hodně rozesmáli. ()

Krtek a ku**a (2014) (S02E08)

"Stačí, když mi na Novej rok pošlete PPFku ... aspoň kousek." Kellner zavelel a Tonda poslal Miloše do Číny vylízat miliardu prdelí. Já jsem se přitom bavil, protože tahle v době vzniku aktuální reakce na Zemanovu návštěvu Číny a pussy hovory z Lán byla prostě vynikající. ()

Policejní stát (2014) (S02E09)

"Musíme ty policajty zaměstnat, aby si nás nevšímali, než ten zákon projde." Tak takhle to Tonda udělal s policejní hymnou, novými uniformami a zvýšením platů. Prostě, kdo umí, ten umí a Žížala je skutečný hudební talent, který by se uživil i mezi úderníky v padesátých letech. ()

První máma (1) (2014) (S02E10)

"Moje matka za Vás žádnou První krávu dělat nebude. To je Vaše práce." Tonda se svým "oidipákem" opět zabodoval a pustil se do všech - do Miloše, jeho voličů i lumpenkavárny. Já sice rovněž patřím do skupiny lidí zasažených jeho humorem, ale červenou kartu mu za to dávat nebudu. Já mám totiž rád trefnou satiru, takže Tondo čechrej čuněti lalok, zesměšňuj intelekt jeho voliče a nauč kavárníky na povel zvedat karty. Já se u toho budu vždycky bavit. ()

První máma (2) (2014) (S02E11)

"Vždyť snědl celou obálku kyanidu, kurva. Prohulenec, kráva prochlastaná, odolná." Tak otrávit prezidenta se nepodařilo a rozesmát mě se Tondovi povedlo až v závěru. Ale já chci od Tondy víc než jen mamánkovské plakání a on na to má. ()

Prostě Krnda (2014) (S02E12)

"Ta ženská nikdy nic nikde neřekla." Nejsem Pražák, takže mě němá primátorka zase tak moc nezajímá. Tonda to s ní vyřešil elegantně a jeho návrhy Nové Prahy by jistě památkáře shodily z lešení, ale té zábavy kolem bylo pekelně málo. ()

Štědrý sen (2014) (S02E13)

"Vaše máma s panem prezidentem teď objímá vánoční stromeček." Vždycky jsem si přál trávit Vánoce s vedoucím v kanceláři poté, co se na něj vykašlala maminka, ale nikdy mi to nevyšlo. Jenže Lenka s Žížalou si takové možnosti vůbec nevážili, takže je musel zastoupit zemřelý majitel patentu na pravdu a lásku. Mě by tedy bylo celkem jedno, že se o Vánocích trošku bilancuje, ale tady někdo ukradl zábavu a to mě fakt naštval. ()

Série 3 (2015) (S03)

Třetí série Tondy Blaníka nabídla vynikající díly o korupci v hokeji, nové zemi pro uprchlíky či probační službu motorkářského gangu, ale také spoustu dílů, které se jen do někoho navážely a využily málo Tondových dlouhých prstů. Nicméně v Kanceláři Blaník je stále dobře a nálada tam nikdy neklesá pod hranici průměru. ()

Svatý Blaník (2015) (S03E01)

"Nic takovýho mu nezařídím. To by byl podvod." Dobročinný lobbista je štěstím pro národ a neštěstím pro seriál. Tonda páchající dobro je pro mne zkrátka neakceptovatelný, takže jediné, co v tomto díle stálo za to, byl Tondův návrat ke své podstatě. Hurá! ()

Biobabiš (2015) (S03E02)

"Všichni dlabou tyhlety biopičoviny a ty jeho sračky už nikdo nechce." Pěstovat na poli jídlo je se v EU nevyplácí a Andrej potřebuje odbyt pro své dobroty. A jelikož jsou Tonda a Mňága se Žďorpem ve formě, tak si i já od tradiční české Babišky občas něco koupím. ()

Motol, konečná stanice (2015) (S03E03)

"Já zrovna stavím metro, který končí v poli. To nebude na hovno jenom odpoledne. To bude na hovno celej den." Tak Tondovi rozhodně nebude nikdo říkat, co se dá nebo nedá postavit za veřejné peníze. Ty totiž umí Tonda utratit ze všech nejrychleji. Já tedy nejsem z Prahy, takže mi kauza metro vs. rychlodráha zase tak moc neříká, ale to odložení otevření tunelu Blanka zvládnul Tonda bravurně. ()

Soukromé státní rezervy (2015) (S03E04)

"Kafe, Lenko, to je nafta lobbisty." Tak tentokrát se produktem strategického syslení stává nafta, ta svině těkavá, a máslo. Takhle se zkrátka vypouští ze státního a já jsem rád, že jste tomu, Toníku, dali řád. Vždyť za socialismu si ze státního vypouštěl každý a až v kapitalismu to konečně dostalo pravidla. Pořádek musí být. ()

Naše vaše televize (2015) (S03E05)

"Kdyby to dělali scénáristi, tak riskujem, že to bude dobrý." Tak mi to Tonda konečně vysvětlil, proč se na veřejnoprávní obrazovce objevily skvosty typu Sanitka 2. Takže ode mě přichází velká gratulace Žížalovi a Lence za jejich scénáristické schopnosti a Tondovi za zlikvidování státní instituce. Snad je pan Kellner spokojený. ()

Cykloblanka (2015) (S03E06)

"Všichni vědí, že největší ekoteroristi jsou cyklisti." A tak jim uděláme workshop v největší kryté cyklostezce na světě. Skvělý nápad, Tondo, ale Ťoky Ťok si myslí, že bez tebe bude tendr na mýto levnější. To je ale zmetek. Já si tedy nemohu pomoct, ale díly, ve kterých se Tondovi nezdaří jeho všivárny, mi připadají takové slabší. ()

Růžička a syn (2015) (S03E07)

"Nazdar, Růžine. Hele menší průser. Nějakej zbědovanej tatík si tě natočil, jak se bavíte o školným." Kauza Palaščák se mimořádně povedla. Tonda prostě řídí hokejový svaz, extraligu i nároďák a za všechno se musí platit. Mě to hrozně baví a paní Maruna se svým hrnečkem s kočičkou tomu dodala ty správné grády. ()

Zeman je gentleman (2015) (S03E08)

"Miloš se nějak zamotal v tom odvádění pozornosti a tak by potřeboval od sebe odvíst pozornost." Když se fenomén splete s gentlemanem a poseroutka s Peroutkou, tak může dojít k problému. Ovšem dost pochybuju o tom, že by si z toho Miloš něco dělal. A jelikož lobbisti umí dotace proměnit pouze v předražené věci, tak má Tonda za zadkem kontrolu z Evropy a tak se skartuje a skartuje, což mě zase tak moc nebaví. ()

LiberRath (2015) (S03E09)

"Nastartuj internet a hledej stát, kde se krade, neplatěj daně a můžeš zneužívat státní aparát." Tak to je jenom Česká republika, ale kam tedy umístit politické uprchlíky Nečasovou, Ratha, Rittiga, Koženého či Krejčíře? Správně, do Liberlandu, který se později přemění v císařství Klausland. Tak tohle se hodně povedlo a já si tam taky pro jistotu zařídím občanství. Člověk se musí občas mačkat a na sedmi čtverečních kilometrech nás podle posledních odhadů už bude bydlet minimálně milion. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky