Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

E lan

Českých komedií není nikdy dost. A těch povedených je ještě méně. Tato je jednou z nich, bohudík. Jednoduchý docela vtipný scénář, výborné herecké obsazení a povedené ztvárnění. Proč pak na to nejít i do kina? ()

D.Sleeper

Některé scény jsou skutečně tzv. "přirozeně vtipné"... Což je téměř více, než bych čekal... Na české poměry skutečný úspěch. 70% ... BTW (potenciální spoiler, postřehy odjinud, zajímavosti): Zatímco John Carter byl mezi dvěma světy a po drobné dezorientaci byl vždy rychle v obraze a na správné cestě, John, hvězda okresního přeboru ve vodním pólu, který se také skutečně ocitl mezi dvěma různými světy - světy českých a slovenských kopečků s údolím - byl oproti tomu již při první odbočce mimo hlavní tah řádně zpit pod obraz a bylo třeba asistence po telefonu a shody okolností, aby udržel správný směr jízdy a dosáhl tak nakonec vytoužené "domácí mety" ;-) ()

Oonika

Ale jooo, dobrý to bylo... :) Super výběr herců v čele s Davidem Novotým, který je v poslední době mým velkým favoritem. Bolek zase konečně nehrál vulgárního opilce nebo něco podobného, což bylo taky fajn. Vtipné dialogy, zábavný příběh, ale pořád je to takový ten náš český průměr... ()

Lumberjack

Můj první český film na kterém jsem byl v kině ! Hlavním lákadlem byla propagace mého oblíbeného fotbalového klubu - Dukla Praha, kterému fandím od dětství. A nejenom díky Dukle se mi tento film líbil. Jsem celkem skeptický k české filmové tvorbě, ale tomuto filmu nemám nic na vytknutí... ()

netWoor

Jestliže se u komedie zasměju jednou a to ještě u naprostý krávoviny (.... a cáká), je asi něco špatně. Takový možnosti a tak promarněný ... a dohánět to zlitým Slovákem je ... smutný a bez nápadu ... tři dám, ale ... zklamání ()

Psycho.R

Většinu filmu jsem to viděl na průměr, kterej pobaví, ale konec na Slovensku je tak cool, že je to mezi 3 a 4*. Navíc ne příliš okatý produkt placement potěší, když se podíváte na ostatní české filmy. ()

s1r1us

Stupidní klišé. Hodinový manžel je údržbář, ale domácnosti, ne opuštěných dam a celý kolem je to fakt trapný. Toliko trapný děj filmu. Jinak jsou tam ale jednotlivé scénky, aspoň některé z nich, vcelku vtipné. Mile překvapil Matásek, Čvančarová i Polívka. Celkově bych řekl, že film decentně pobaví, a při té bídě české komedie musím přihodit ***. ()

maddictive

Oddychové, nenáročné, občas dost vtipné, trapné jen minimálně, i když některé vtipy založené na stereotypech jsou už...starýýý. Taková klasická novodobá česká komedie. Sociální rovina podvyživená, film se nepouští do žádných velkých dramat ani (logických) katarzí...prostě...oddychové, nenáročné...atd. :) Herci príma, to je jasný! ()

bearmeedek

Vidím pořadí zábavnosti filmu opačně, než jak někteří už popsali. První půlka prostě jen tak plynoucí, druhá mě začala bavit. Minipříběh stařenky fandící Dukle a odkázané na pomoc najatých spolufandů byl nápaditý a celkem milý. Jestli to byla Dukla nebo jiný klub je mi jedno, protože fotbal je mi úplně u pr ... Výlet do Tater osvěžil městské trampoty. Lanovka promazaná slivovicí - klasický slovenský folklór. Product placement vůbec neurážel ani neobtěžoval. Každý obchoďák nebo rádio se nějak jmenuje. Žádný zázrak v české kinematografii to není, ale dalo se to v pohodě vstřebávat. ()

lakart

Prostě to byla velmi dobrá oddechovka, na kterou se asi brzy zapomene, ale obsahuje pár opravdu slušných vtípků. 65% ()

Shaleman odpad!

Koukám na to půl hodiny... když nemelou blbosti mezi bílími cihlami nebo neklátěj kohosi všudemožně, koukají na fotbal... to jako opravdu? ()

Jablek

2* je maximum co ze sebe můžu vytlačit. Po hodně slibným začátku došlo k "výletu" na Slovensko, odkud to šlo slušně do hoven srovnatelných se současnou televizní tvorbou (myslím..) :/ ()

josieaddms odpad!

Chcete-li se v neděli večer s rodinou maximálně nudit a naštvat tak vřele doporučuji. Mně to popudilo a urazilo. Střídalo se u mě "nudím se" pak "je mi trapně" a nakonec už jenom "kéž bych to neviděla. Pan režisér a scénárista si asi přečetl pár stupidních anekdotách a mužích a ženách, a řekl si že by tak mohl splnit sen průměrného českého idiota a natočil tuhle sr.čku. Výpovědní hodnota je minimální, uráží to jak muže, tak ženy. Celý příběh absolutně postrádá logiku, všechno je tam nepravděpodobný, a ke všemu Novotný je nesympatický a nepříjemný pro oko. Nakonec byl jediný z party mužů sympatický Matásek, ze kterého se nakonec vyklubal gay, ovšem nebyl takový debil jako ostatní. A manželka hlavní postavy by ani neměl důvod s ní zůstávat vzhledem k tomu, jak se k ní choval. Jedna blbost za druhou. Nezasmála jsem se ani jednou. ()

tančísvlky

Film sa pohybuje na hranici priemernosti. Občas sa objaví aj niečo slušné, ale ako celok to nie je kvalita. Sympaťákom filmu je Bolek Polívka, ktorému to sadlo. Réžia však príliš nefunguje a miestami sa tu šliape po mozgu diváka. Úspechom je pre mňa len to, že som to zvládol dopozerať do záveru. ()

Likan7

Základní děj je sice neoriginální ale celkem fajn. Žádný mistrovský dílo ale film má sympatický postavy a humor zde celkem funguje stejně jako většina gagů a scének. Problém nastává, když se film začíná tvářit divně. Má takový film, který může být oddychová rodinná komedie za potřebí sexuální scény jak z porna? Vždyť to tam pasuje jak kolečko do trojúhelníku,a to už se i děti učí, že to tam nepasuje. Sex ve sprše? Sex s Čvančarovou zezadu? V knihovně? Pak nastává problém, protože hlavní postava pak ale není sympatická, protože to jednoduše kretén podvádějící svou ženu. Co se mezilidských vztahů týče, je film jeden z nejhorších. Pan režisér umí jednotlivé scény a humor, jenže mu chybí všechno ostatní, a jak už to bývá u podobných filmů, druhá půle je vyloženě špatná. Škoda. Potenciál na oddechovou komedii tu byl celkem velký. PS - David Novotný je neskutečnej pán :-D ()

waska

Vcelku příjemná komedie, kde se bohužel střídají veselé a vtipné momenty s těmi trapnými. Škoda, že se čeští filmaři tohoto nešvaru stále nemohou vyvarovat. ()

milwaukee

Po dlouhé době zase jeden hodně dobrý český film. Čvančarová k nakousnutí, Bolek tentokrát zahrál úplně normálního chlapíka a i když Andy Hryc, jako správce lanovky nedostal mnoho prostoru, tak ma fasa odjebal. Zápletka taková úplně normální, žádná krev, žádná sprostá slova (tedy kromě Andyho, ale to bylo v normě) a i když v první třetině filmu jsem váhal mezi 3 a 4 v závěru jsem měl jasno. Tenhle film si pětku prostě zaslouží. ____ Když film opakovali v TV, už mi nic moc neřekl. Asi v době shlédnutí byla nějaká příznivější konstalace hvězd. Tři a půl. ()

Tamdydam

Asi se začnu živit psaním scénářů. Mám rád filmy, které nedeptájí. Které jsou pravdivé a dávají naději. O což se Hodinový manžel evidentně snaží. Jenže aby film dával naději a povznášel náladu, tak nesmí být úplně dementní, jako tento. Velmi důležitá je tam právě i ta pravdivost, potažmo uvěřitelnost. A tohle film Hodinový manžel naprosto postrádá ()