Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

borohub

Průměrný český film, nebudu to nazývat komedií, protože vtipné mi to příliš nepřišlo. Herecké obsazení celkem ok, děj je šíleně nelogický a snadno předvídatelný. Vydržel jsem ale až do konce a docela mě to bavilo, takže tři hvězdy jsou adekvátní. 55% ()

Keen.lady

Naprostá škoda peněz. Režie a scénář jsou neskutečně nevyspělé a nedomyšlené. Jediný moment, kdy jsem se trochu zasmála, nastal při oblečení Novotného do šik obleku. Některé scény byly stejně nechutné, jako bradka Tomáše Svobody (vážně, kdo by se rád koukal zespodu na vodní pólo?). Novotný je sice sympaťák, ale bez oblečení ho vidět nemusím. Stejně jako randícího Polívku. Product placement je velice otravný, zvláště to tričko Babčákové... Ostatními velice nadhodnocený film. ()

sharka.68

NYMBURŠTÍ LACHTANI :-D , po dlouhé době,. jsem v kině řvala smíchy a okolo mne všichni ostatní...naprostá pohodovka..pak jsme zašli na pivko a stačilo říct Nymburští lachtani a třetina hostů měla pivo všude... říkejte si co chcete, pro mne super oddechová komedie. ()

Crybaby

Čo sa týka českej alebo slovenskej kinematografie, som vždy skeptický. Sledovanie tohto filmu, bolo viac menej povinné a nebolo cesty späť. V konečnom dôsledku to nebolo tak zlé, ako som si predstavoval. Nemám tomu príliš čo vytknúť, ale ani príliš niečo vyzdvihnúť. Tiahlo sa to v jednej rovine po celú stopáž. ║Cinemax Košice║ ()

Simmons odpad!

Něco tak nablblýho a stupidního se opravdu jen tak nevidí. Sice je v tomto paskvilu úžasná sestava herců, která opravdu těžko zachrání nesmyslný scénář s hromadou sračkojidních keců. Jediné co na tomto filmu bylo k smíchu a čemu jsem se ve finále opravdu zasmál, byla ta nesmyslnost celého příběhu, kdy parta čtyřech týpků (Matásek, Novotný, Polívka a Latinák) nevyhraje zápas ve vodním pólu, což způsobí uzavření bazénu, který tyto hochy celou dobu živil.Musí tedy začít podnikat a rozjedou tedy firmu "Hodinový manžel" ..... Ten podnikatelský záměr by byl ještě OK, ale ta zápletka s bazénem???? Mno to snad neee:o) :o) Kdo by dál čekal, že zřejmě čtyři nešikovní bambulové budou zažívat komické situace v domácnostech bezradných žen, tak se nedočká.....Neboť se z nich nakonec vyvrbí specialisté, kteří dokážou spravit i lanovku na Chopok. Přestože to jsou nakonec takoví machři, tak si neudrželi bazén. Jedna trapná hláška střídá druhou. Celý film ztrácí po pár minutách jakoukoliv logiku a vše je na sebe jaksi naslepováno, jen aby tam něco bylo a tvářilo se to jako nějaká zápletka. Potenciál velkých českých herců ve filmu nebyl vůbec využitý. Opět by mě zajímalo: To opravdu nikdo ty scénáře před začátkem natáčení nečte??? Jak jinak může projít taková nelogická debilita. Přece není možné, že by scénáristům došly nápady a jsou na tom tak blbě, že píšou takové hovadiny. Miluji jednoduché "crazy" komedie, ale toto???? To byl fuck běs. ()

PamelaJJK

Podle upoutávek jsem soudil, že to bude "pěkná" ptákovina. Pak jsem se kouknul na zdejší procentuální hodnocení a byl překvapen. 66% je pro českou komedii vynikající hodnocení. Tak jsem se nakonec na Hodinového manžela těšil. I obsazení bylo velice slibné. Hlavně mí oblíbenci D. Matásek a D. Novotný. A s nimi i B. Polívka (který mi v posledních několika rolích přestává vadit) a půvabná J. Čvančarová. A opět se dostavilo rozčarování. Hodně podprůměrná komedie, kterou pár povedených hlášek a nápadů těžko dotáhne aspoň na průměr. Na tři hvězdy tomu pomohlo netradiční prostředí vodního póla (aspoň z počátku) a již zmíněné obsazení. A mihnutí se mého oblíbence Norberta Lichého. A také plakát. Ten je asi z celého filmu nejpovedenější. ()

Spilif

Taková normální, ale moc povedená česká komedie která mě hlavně v první fázi dost baví, jednoduše použité vtipy byly přesně to co jsem potřeboval je pravda že prostředek filmu ničím nepřekvapuje spíš možná trošičku nudí, ale sem tam vtip nebo nějaká póza to tak nějak zachraňuje:). Jo bylo to dobré zas po nějaké době si českou komedii dovolím pochválit, ale víte jak nic se nemá přehánět;). ()

silak_xup

Hurá, konečně česká komedie, která není trapná, zmatená nebo přeslazelá. Fakt je, že prvních 15 - 20 minut jsem si říkal, že to bude zase ztráta času a lepší by bylo si dát brko, koukat spořádaně hodinu a půl do zdi a přemýšlet nad tím, jestli Aštar Šeran vážně existuje, ale film se překvapivě rozjede, humor začne gradovat a jakmile se bandička hodinových manželů vydá na Slováč, tak jsem se smál až do konce filmu. Pěkná živá komedie o partičce pánů různých věkových kategorií, kde sledujeme jak jejich osobní starosti a radosti, tak jejich starost společnou... se kterou se originálně a vtipně vypořádají. DUKLA VOLÉÉÉ PIČO ROZBIJU TI DRŽKU!!!! ()

pida123 odpad!

Tak ti mám takový divný pocit, že české komedie jdou čím dál tím víc ke dnu...z komedií, co by mohly být dobrými se stávají akorát trapné filmy s trapnými postavami a ještě trapnějším dějem. Byla to totální ztráta času a ačkoli se v prvních 5ti minutách zdálo, že to bude docela dobrá prča, tak po dalších 5ti minutách jsem se začala celkem slušně nudit, po dalších 5ti minutách jsem byla už silně otrávená a zbytek filmu jsem byla naštvaná, že jsem byla tak pitomá a věnovala svůj volný čas (kterého není moc) takovýhle totální kravině. Původně jsem dala 2 hvězdy, ale jelikož ve mě pocit nasranosti z promarněného času zůstává a neopadává, naopak bych řekla že graduje, snížím své hodnocení na úplné minimum. ()

Stanmi

Čtveřice kamaradů (David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek a Lukáš Latinák) společně hrají vodní pólo v mísntím bázenu. Bázen je však uzavřen a Honzovi (Novotný) navíc hrozí exekuce. Aby získali dostatek peněz rozhodnou se založit firmu a stanou se hodinovými manželi... Další přírůstek v ramci českých komedií je vcelku slušný film, který přiliš nenudí a dokáže obstojně pobavit. Velký podíl na tom má scénarista a režisér Tomáš Svoboda, který ač filmový debutant si nevedl vůbec špatně. Děj sice poněkud přeskakuje z počáteční existencionální zápletky (hrozba exekuce, získání peněžních prostředků) přes mikropříběhy jednotlivých hodinových manželů (opravy, hlídání dětí, nebo čtení sportovních článků), které se záhy rozvinou do několika vztahových zápletek (prakticky každý manžel dostane nějakou tu milostnou linku), aby v samotném závěru se opět dostala do popředí úvodní existencionální zápletka (aby se neřeklo), ale díky sympatickým postavám a hercům toto přeskakování zase tak moc nevadí. Hodinový manžel je tak úkázkovým příkladem současné české komedie, které nabízí jak existencionální, tak vztahové téma, tradiční herecké obsazení, kterému nechybí známá jména, product placement a slušnou porci zábavy, která sice dvakrát neoslní, ale jako nenáročná oddechovka rozhodně neurazí. ()

tsatsiki

Výborná komedie. Skvěle zahraná, pěkně napsaná a dotvořená výbornou hudbou. Zbytečné se rozepisovat. Není to něco, u čeho se budete řezat celý film, ale když se zasmějete, tak to má váhu.5*. ()

srolyma

Při porovnání s tou rádobykomediální hrůzou, která se teď v našich zemích točí, to nebylo zas tak špatný. Takový milý, úsměvný, ničím neurážející filmeček s výborným Davidem Novotným. Žádné prdění, krkání, kopání do rozkroku nebo sprosté důchodkyně. Navíc jeden z mála filmů, kde mi Holubová nevadila. ()

blondboss

Príjemná jednohubková komédia s ľahkým humorom a netradičným nápadom. Je pravda, že tento film zaujme prevažne ženské publikum, avšak aj muži si prídu miestami na svoje. Mňa to aj nudilo, aj bavilo. Na jedno pozretie fajn, ďalšia projekcia len v spoločnosti žien. Každopádne jedna z vydarenejších českých komédií. 60 % ()

Char_lotte

Po první půlce jsem se už nechtěla dívat dál, protože takový trapný a vyčpělý vtipy, co jsem už viděla milionkrát, teda rozhodně nepotřebuju vidět zas. Navíc ty trapný sexuální scény, proč proboha. Nicméně vydržela jsem a nakonec to teda pěkně dopadlo, takže si dámy ve středním i zralém věku a pánové s nemocnou prostatou můžou utřít slzičku a jít domů obejmout svoje protějšky. Stejně ale pořád marně čekám na českou komedii, která by se vyrovnala tomu, co kdysi bylo standardem. Kdy všechno nebylo jen o kozách a o sportu. ()

Cundroklepac

by mě až překvapilo kdyby nějakej českej film nebyl o naklepávání řízků a trapnejch situacích. Hlavně je to vyloženě ze života třeba že zničim dětěm schválně autodráhu abych mohla jít randit.. třeba ! ()

Facerr

Přes občasné humorné vsuvky jsem se u toho zrovna netřískal smíchy. Příběh ale docela odsejpal a herecký obsazení taky ušlo. Vlastně ušlo celejch100 minut. Nic světobornýho, ale pro ty naše švejkovský nátury celkem ok. ()