poster

Pes baskervillský (TV film)

 • Velká Británie

  The Hound of the Baskervilles

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2002, 100 min

Režie:

David Attwood

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Střih:

Paul Tothill
(další profese)
 • filmmovier
  ****

  Velice dobrá adaptace nejslavnějšího případu Sherlocka Holmese. Atmosféra je vynikající (blata jsou holt blata, no...) akčnější konec mi naprosto skvěle sednul (fakt to bylo dobrý) a pár změn v příběhu proběhlo i napříč celým filmem, mám ale pocit, že mu to všechno vlastně prospělo, protože tenhle Pes je jeden z těch lepších (ta digitální příšernost na konci je zase jedna z těch horších). Richard E. Grant je ztělesnění ďábla, byl naprosto fantastický, stejně tak jako John Nettles, který klidně mohl dostat o něco víc prostoru. Ian Hart byl fajn a nakonec ani ten Roxburgh nebyl úplně špatná volba - ale to je asi tak všechno, na Holmese prostě zase tolik nesedne. Příjemné překvapení, velmi zdařilá adpatace, která se nemá za co stydět. 75%.(13.9.2017)

 • BarVo
  **

  A.C.Doyle sa musel obrátiť v hrobe. Keby som nepoznala predlohu, možno by som hodnotila inak /pochybujem/, ale teda toto malo byť čo? Akčný? Sci-fi? Detektívka? Thriller? Blonďavý Holmes /sic!/ sťaby agent 007 - akurát že povolenie zabíjať má Dr. Watson. A ten psí dinosaurus to fakt zazdil. Digitálne efekty štvrtej kategórie. Brrr!(2.2.2014)

 • cross
  ****

  Klobouk dolů a úklon až ke kotníkům - nic jiného si tento televizní projekt nezaslouží! Přepracovaná klasika literární i filmová vsadila na přesné zobrazení atmosféry s neuvěřitelně mrazivým a temným podáním. A to i přesto, že chvílemi je více než evidentní, že se natáčelo v interiérech! Film má prostě šmrnc, je velmi napínavý, zábavný i herecky zvládnutý - jednoduše, řekl bych, že další verze již netřeba, a to i přesto, že v tomto případě se jedná zcela výhradně o "mikrofilmovou" produkci BBC...Která se však bezvýhrady zdařila!(10.6.2004)

 • xerxxes
  ***

  Podle mě je role Sherlocka Holmese jako ušitá na míru Richardu Roxburghyovi, jeho podání bylo excelentní!!! Role Stackeletona v podání R.E.Granta bezchybná a přesně tak si představuji roli inteligentního zloducha...ovšem tento film je i o atmosféře, ze které má jít strach a to se opravdu tentokrát (s vyjímkou seance na sídle baskervillů) nepodařilo. Pes přehnaně odporný než děsivý (o absenci zářících očích nemluvě). škoda, skloubit pozitiva z filmové adaptace z roku 1983 (perfektně strašidelné, herecky ovšem špatné) a této dotáhl by to pejsek na 5*****. Snad příště, ale určitě se těším na další adaptaci nesmrtelného příběhu....děsivého vytí z blat.....vaůůůůůůůůůůů....(21.1.2010)

 • Fanak
  **

  Shodou okolností jsem několik dní před filmem dočetl knihu, takže byla má očekávání možná příliš vysoká. Příběh samotný je natolik vynikající, že by unesl i hodně nepovedené zpracování. Což toto rozhodně není, alespoň na televizní poměry. Ačkoli jsem si jak Holmese tak i Watsona představoval vždy starší, po herecké stránce není co vytknout. Také hudba krásně pomáhá budovat hutnou atmosféru. "Oskara" za hlavní roli bych však nejraději udělil exteriérům, neboť nejvíc ze všeho na mě působily záběry vřesoviště a bažin. Naopak jednoznačně nejhorší je "psovitá obluda" (nevím, jak jinak ono monstrum nazvat), která je trapně digitální a psovi se podobá jen vzdáleně. I občasné inovace ve scénáři bych překousl nebýt konce, který se mi hodně nelíbil. Smrt slečny Stapletonové bych ještě ustál, ale následné uměle naroubované akční finále postrádalo logiku i šmrnc a ubírá filmu na sympatiích i 1* na hodnocení.(24.2.2006)

 • Ian Hart

 • - Spoiler: Mezi původní literární předlohou a filmem je několik rozdílů. V knize paní Stapletonová (Neve McIntosh) nezemře, zatímco ve filmu ano. Liší se pak značně také závěr. V knize totiž Watson (Ian Hart) není postřelen a Holmes (Richard Roxburgh) se nedostane do nepříjemné situace, kdy se topí v blatech s pistolí u hlavy. Knižní konec je takový, že je zatřelen pes, vrah výstřely uslyší, rozhodne se prchnout, ale kvůli tmě se v blatech nedokáže zorientovat a utopí se. (FCBLFC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace