Mestečko Fortitude sa ešte nestihlo spamätať z tragédie, ktorá ho zasiahla po mnohých úmrtiach, ktoré boli dôsledkom brutálnej epidémie. Jeho štruktúra je narušená a miesto, ktoré bývalo jedným z najbezpečnejších na zemi, je neustále v strachu. Keď sa v meste objaví správa o tom, že bolo pri meste nájdené telo bez hlavy, je každému jasné, že Fortitude je opäť v ohrození. - Druhá séria sa vydarila trochu menej, ako tá prvá, a najviac mi vadilo, že tam pribudli mnohé otravné postavy, ktoré už beztak pomerne nesympatickému obsadeniu z prvej série velmi nepomohli. Hororová stránka je v tejto sérii prezentovaná intenzívnejšie a krvavé scény sú brutálnejšie, ale je škoda, že sa z toho úplne vytratila tá mysteriózna atmosféra, ktorá sprevádzala prvú sériu. Občas to dokonca vyzeralo úplne chaoticky a zdalo sa, že sa tvorcovia nemajú kam ďalej posunúť. Záver sa vydaril len mierne a tvorcovia podla mňa urobili dobre, že to skrátili z dvanástich epizód na desať. Tretia séria ma kvôli tomu úžasnému prostrediu určite naláka k sledovaniu, ale pochybujem, že tvorcovia dokážu priniesť ešte niečo zaujímavé do tých ladových končín okolo Fortitude. + herec z The Messenger + herečka z World War Z + herec z Dark Touch + herečka z The Wicked Within a Don't Hang Up + herec z Creep + herec z The Woman in Black(20.8.2017)

Druhá série se poměrně odlišná od té první. Přibylo mysticizmu, což ale rozhodně není na škodu. Nechci spoilerovat, jen dodám, že opravdu v každém dílu této série budete mít pocit, že chcete okamžitě vidět další díl. U první série jsem takového nutkání neměl. Ještě mě čeká poslední (10.) díl, ve kterém přijde (jak doufám) grandiózní finále :)(12.4.2017)

Polovina série je za námi a musím konstatovat, že není tak dobrá jako série první (beru zpět, viz pasáž za /// na konci komentáře). Nebo se mi tak dobrá nepozdává, což může být zapříčeněno několika důvody. Mohl jsem si díky perfektní sérii na vysoko položenou laťku zvyknout a očekávám, že další série budou ještě lepší a pokud jsou jen stejně dobré, nejsem tak nadšen. Mohl jsem si některé postavy v první sérii oblíbit natolik, že mi zde chybí. Nebo druhá série opravdu tak dobrá jako ta první nemusí být. Je pravda, že někdo jako šéfinspektor E. Morton (díky jeho absenci ale zůstává víc otázek nezodpovězeno, což je vlastně dobře) nebo alkoholik fotograf H. Tyson mi ve druhé sérii dost chybí, D. Quaid je nahradit nedokázal, na druhou stranu dostávají více času postavy jiné, známé už z první série, a je možné se s nimi lépe seznámit, což je jistě cílem scenáristy S. Donalda, protože plánuje celkem 4 série, jak se nedávno vyjádřil. Taky je pravda, že jsem byl první sérií doslova nadšen a slupnul ji celou dvakrát. Jsou tu i plusy - na rozdíl od první série se dění netýká jen samotného Fortitude a dojde trošku i na praní špinavého politického prádla, čímž Fortitude už není jen nějakým zapomenutým městem na konci světa, ale je pěkně zasazeno do reality, což je jenom dobře. Pravidelné naznačování, že děj série má něco společného s dávnou minulostí, je taky nový prvek, který dělá ze seriálu seriál ještě více mysteriozní. Naštěstí, zatím nic nenasvědčuje tomu, že budeme svědky nějakých bláznivin typu Twin Peaks nebo Akt X a opět, stejně jako v první sérii, je vše racionálně vysvětlitelné. /// Během pátého dílu jsem si chvíli říkal, že změním hodnocení na čtyři hvězdy, protože mi začala druhá série připadat trochu roztažená a za každou cenu vtipkující Quaid lehce trapný, ale když v polovině dílu začala zatím nejlepší pasáž této série, která pokračovala až do konce 6. epizody, kde se stane něco opravdu hodně nečekaného (SPOILER jestli takhle budou odpravovat všechny hlavní postavy seriálu, tak jim tam do těch dalších dvou sérii nikdo nezbyde:-D SPOILER KONEC), co dává tušit příchod velkého finále a v posledních čtyřech epizodách, na které se moc těším. /// Konec seriálu mě dost zklamal, místo detektivky ze série 1 máme co do činění s mysteriózním gulášem s kupou mrtvých, nějak ujetých (vrcholem je šaman a jeho představení ve sprše) a po násilí bažicích figurek.(26.2.2017)