Proti vlastní krvi

• Velká Británie Trespass Against Us (více)

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásného anglického hrabství Gloucestershire. V jedné z nejbohatších části Británie bydlí v karavanovém táboře a svůj čas vyplňují bezcílným poflakováním, občasným pytláctvím, příležitostnými zlodějinami, plánovanými loupežemi a potyčkami s každým, kdo se jim nelíbí. Neustále se pohybují za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele klanu Cutlerů stojí Colby (Brendan Gleeson) a pevnou rukou udržuje ve své kočovné komunitě tradiční životní styl a zvyky. Colby by rád časem předal své vůdcovství synovi Chadovi (Michael Fassbender), ale ten z této vidiny není úplně nadšený. Chad se totiž na svět dívá i jinou perspektivou než jeho táta. Začíná být rozpolcený mezi rodinnou tradicí kočovníků a chmatáků a s tím spojeným drsným životním stylem a touhou se z tohoto vymanit a postarat se svým dětem a manželce o lepší život a budoucnost. S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje loupežnou akci, jejímž cílem je honosný dům plný cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou... (CinemArt)

Chrustyn

Vzpomínáte na postavu Brada Pitta v Podfucku? Tak v tomto prostředí se odehrává celý tento film o rodině grázlů a zlodějů z nichž se jeden z nich snaží se vším seknout a začít "normální" život. ()

Flego

Snímok si berie na paškál vzťahy rodinných príslušníkov írskej kočovnej komunity, ktorá žije neustále na hrane zákona v karavanoch neďaleko mesta. Hlavnou postavou je Chad ( Michael Fassbender ), ktorého tento spôsob života už neuspokojuje a chce pre svoju rodinu lepší život. Dostáva sa do konfliktu so svojim otcom ( Brendan Gleeson ), "vládcom" komunity. Práve na vzťahu s otcom a vlastným synom, ktorému starý otec imponuje ( nepodporuje chodenie do školy ) sa tvorcovia pustili do drámy, ktorú zvládli len na polovicu. Chýbalo mi tu silnejšie uchopenie diváka, vyostrenejší generačný konflikt. V každom prípade má aj tento nezávislý film svoju hodnotu a oplatí sa ho vidieť. Tretí komentár. ()

rikitiki

Podle názvu jsem čekala, že proti budou stát hodnoty, dejme tomu, "naší" společnosti a hodnoty odlišného společenství s jinými pravidly. Jenže ono jiné společenství žádné hodnoty a pravidla nenabízí, jen parazitování na hlavním proudu, vlastního nic. A příběh je o ničem. ()

luka4615

Film má slušné herecké obsazení, což by se solidní příběhovou nadstavbou mělo dát dohromady slušný výsledek. Bohužel, Trespass Against Us trpí zejména u dynamičnosti a návaznosti některých scén, což má za následek zmatenou a roztříštěnou filmovou podívanou, u níž budete po většinu času kroutit hlavou nad tím, čemu se to proboha Michael Fassbender (zase) upsal. ()

Morholt

Sociální drama naředěné kriminálkou, ale především herecký koncert v podání Brendana Gleesona a Michaela Fassbendera. Archetypální střet otce a syna působí v jejich podání svěže a své si na tom odvádí i prostředí ostrovních travelers. Výtka tak směřuje jen k vyvrcholení, protože ten závěrečný střet byl prakticky opomenutý, což je škoda. Ale jinak palec nahoru. 75% ()

Lacike

Film o rodinke prizivnikov, ktora uz generacie zije jak cigosi. Asi to mala byt komedia s nejakym tym socialnekritickym presahom alebo co, ale pre mna to bola kurevska nuda. Asi zoberiem kameru a pôjdem natocit ciganov v mojom meste a vznikne zabavnejsi film. Jednu hviezdicku davam za skvele herecke obsadenie, ale ani oni ten film nezachranili. ()

malylada

Pohled do rodinného kruhu kočovníků, kteří přežívají ve svých karavanech, pohybují se na hranici snesitelného života a dějí se zde zcela nepochopitelné věci, nad kterými by normálnímu člověku zůstal rozum stát. Měl jsem docela zásadní problém s tím, že vesměs většina postav je nesympatická přesto, že herci role buranů ztvárnili velmi dobře, zvlášť Gleeson drsného otce smečky. Velký prostor dostanou vloupačky, nepodstatné záležitosti na úkor většího dramatu, rozkolu mezi otcem a synem, ztráty odvahy začít nový život. Hodně mi to evokovalo s kousky jako Tohle je nás svět nebo American Honey, ale na rozdíl od těchto snímků nebyla zápletka tolik poutavá a rozhodně postrádala svižnější tempo. Plno témat zůstává v náznacích a i přes plno dobrých momentů působí film nedotaženě, bez většího poselství.......6/10 ()

mirekem

Syrové drama, které se účastí Pana Fassbendera a Pana Gleesona stává téměř povinnou záležitostí. 4/5. P.S.: A Země je placatá... ()

Marsik

Jeden z těch hodně jiných filmů, kde se v zásadě nic neděje a který je hodně zvláštní. Nebýt dobrých výkonů dvou pánů v hlavních rolích, sledovali bychom pouze 90-ti minutovou sondu do života lidí, kteří bydlí v karavanech a kteří se jen poflakují. V závěru konečně mírné napětí a emoce. 66% ()

SaNcHeZ_cz

Adam Smith ve svém celovečerním hraném debutu natočil až překvapivě nezajímavou nudu. Jistě, studie společenské spodiny s dvěma výraznými hereckými představiteli v čele je bezesporu zajímavý nápad, realita je ovšem trochu někde jinde. Hodinu a půl dlouhý náhled pod pokličku kriminální kočovné komunity nenabízí ve výsledku nic nad rámec žánrové rutiny, čím by diváka zaujal, vyjma zmíněného Gleesona a Fassbendera, kteří hrají na výbornou. [50%] ()

kaylin

Michael Fassbender je natolik skvělým hercem, že bych se spokojil vlastně s tím, že sleduji prostě jen jeho. Ale film má mít příběh a tenhle příběh jedné rodiny není přímo nezajímavý, ale tady to je takové... Já nevím, je to vyhrocené, ale přece jen je to nijaké, soustředí se to na jednotlivé scény, ale něco komplexnějšího tomu uniká. ()

movieband

Film, který je hlavně o perfektních hereckých výkonech, a který je koncertem Fassbendera s Gleesonem. Tíživý film natočený s lehkostí a přesností. Hluché místo se tu nenajde, a děj plyne svým tempem, které ukončí až závěrečné titulky. Doporučuju, už jen vůli výbornému Fassbenderovi. P.S. Výborná kamera."Travel and conquer." Zajímavé komentáře - Tuax, Vitex, Gilmour93, Radek 99, KevSpa ()

Trevor

Už dávno som nevidel tak nudný film. Nebol vyslovene zlý, ale neuveriteľne nudil. Nemôžem si pomôcť, ale vyššie hodnotenie dať nemôžem. ()

OG_Swifty

Film o anglickejch svetskejch, anebo spis retardech, ktery je bydlenim v karavanech pripominaj. Bavily me dialogy, ktery maji ten typickej anglickej slang, kterymu jsem misty vubec nerozumel (ackoliv si lze domyslet v zavislosti na aktualnim deni). Misty jsem s hlavnim hrdinou soucitil, protoze zili fakt v shitu, a bohuzel to nakonec to nemelo uplne dobrej konec. A prestoze mi to hodne pripominalo ceskou produkci filmovyho zanru "vsechno je v prdeli", kvalita scenare a hercu cinila skutecny kvalitativni rozdil. ()

Martin741

Michal Bednar, teda odborne Michael Fassbender je nielen sympatak ale jak tak pozeram aj vyborny herec. Jo, a to nejsem jeho funda. Mozno raz budem - mozna ze jo a mozna ze ne. Kazdopadne vyborny film o podivinskej rodinke, ktora zije po karavanoch, bezcielne sa tula od A, cez B, C D .. az po X, zivi sa kradezami, pytliactvom. K uplnej spokojnosti mi chybala este legalizacia prijmov z trestnej cinnosti, aby bol ich obraz komplet. Nabozenstvo tam Bednar, teda pardon, Fassbender zrovna tahat nemusel, ale respektujem to. Respektujem aj to, ze sa mu smrdela praca cez nedelu, asi bol chlap v prechode. Viete vobec, kedy je chlap v prechode ? Neviete ? Ked mu zacne kunda smrdiet a praca vonat. Kazdopadne perfektne dialogy, krasna priroda, deti si vazia rodicov, ale zas kult osobnosti tam nebol, to sa mi pacilo : 85 % ()

dubinak

Na Trespass Against Us není nic moc k hodnocení. Je to zkrátka nezávislá britská venkovská oddychová tvorba, která asi nikoho úplně neurazí, ale ani nikomu nevyrazí dech. Je to tak nějak čára přes všechny žánry, tudíž vyvolá více různých emocí. Fassbender a jeho britský přízvuk velmi potěší každého jeho fanouška, v podstatě Fassbender společně s Gleesonem dost drží nad vodou celý tenhle film. Je to opravdu dost průměrné a asi to ani není na vyložené doporučení. Jako další checkbox u jednoho z Fassbenderových filmů ale poslouží. ()

Radiq

Tihle lidi by se dali nazvat mnoha jmény: hovada blbá, vymatlanci špinaví, odpad společnosti, kriminální živly, kočovné socky (angláni by jim asi říkali gypsies, ale cigánama bych je nezaměňoval, ti mají vlastní poddruh). Bohužel Michael Fassbender mezi ně vůbec nezapadá. Je to asi tím, že na ně vypadá až moc inteligentně. On je dobrej herec a já ho mám rád, ale tohle k němu prostě vůbec nesedělo. A ani ten děj není sto kilo heroinu, spíš jenom takovej odvar z makovic. A s tím se holt nedá nic dělat, než nebavit mě. V podstatě to nestojí ani za chlup vytrženej z nosu, ale pocit je to podobnej. ()

Johnny.ARN

Anglickí cigáni a ich život. Prebývanie na vatrisku v karavanoch, naháňačky s fízlami a krádeže. Do toho despotická hlava rodiny, ktorej sa pokúša postaviť syn a začať vlastný život s rodinou mimo tohto začarovaného kruhu. Viac naháňačiek, viac nadávok a viac lepšej akcie a menej tých nezmyslených drístov a Gleesonovho kyslého ksichtu a bol by to silný snímok. Tak len ultraslabé 3 z 5 ()

PF 2017

PF 2017