Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

Hugo01

Pětka už bohužel nedosahuje takových kvalit, jaké měla série ve svých prvopočátcích. Ale pořád je to vcelku příjemné pokoukání na to, jak se tam mezi sebou povraždí pár upírů a lykanů, navíc je to moje guilty pleasure, takže pro mě bez problému přijatelná záležitost. ()

Šakalík

Před čtyřmi lety jsem v recenzi na předchozí díl tvrdil, že z této série již nic duchaplného nevypadne. Jak vidno, měl jsem pravdu. :-) Svým příběhem jsou Blood Wars v zásadě úplně o ničem. Nový motiv světlých upírů, kteří v odlehlých horách holdují rituálu jakési vodní reinkarnace je už na první pohled těžkopádný, ale musí se zase uznat, že jakmile dojde na boj, mají něco do sebe. Bojové scény jsou právě to, co drží tenhle film ještě jakžtakž po kupě. Naše oblíbená smrtonoška Selene nám pravda už poněkud zestárla, ale pořád je myslím na co koukat. Naproti tomu hotovou tragédii představuje Theo James v roli nového vůdce upírstva (nenechte se vysmát). No, za sebe doufám, že je tohle již opravdu poslední díl. ()

herr_carter

tak já nevím no...jak jen to kulantně popsat a nepoužívat přitom vulgarismy? Vyjebávka prvního stupně? Akční přeprcanost? Upírově-vlkodlačí vymrdávka? A nebo jenom jednoduše kýčovitá sračka bez jediné špetky nápadu? Já,jakožto poměrně velký fanda a zastánce celé série,musím uznale pokývat hlavou a jít se vyblejt na oslavu paní režisérky. Jak tahle kráva může točit i něco jiného než zmrzlinu ve stacionáři pro extra postižené děti,to mi teda hlava nebere..kde jsou ty časy kdy se upíři rvali s vlkodlaky na férovku? V prdeli... tady se jenom zběsile střílí ze samopalů,krev stříká v hektolitrech na všechny komparzisty a neherce,bezcenní dědkové když zrovna nemelou píčoviny,se uvěřitelně perou s digitálními hologramy, a sem tam se objeví největší bukanýr a homokláda v jedné osobě,Siiiiio Džejms, a pořád dokola,za neustálého mletí,ze je posledním čistokrevným (buzerantským) dědicem trůnu krvesajů, se nechává stále od někoho zachraňovat..korunu ( i když z těch korun by člověk vyžil do konce života ) celé téhle stupiditě nasazuje Katka Kožená, která skoro chcípne,pak opravdu chcípne proto aby našla smysl a pohled do jiných světů ve vodě,aby se posléze vrátila a zabila velitele vořechů, hybridního německého ovčáka kříženého s hybridním nehereckým volem po komplexní obrně hybného ústrojí..jedno se tvůrcům ale upřít nedá - mají na svědomí zkázu jedné filmové série a nejvyšší počet komparzistů a neherců před jedním zeleným plátnem,bravo !! Stivínová, jakožto členka rady upírů (nebo chcete-li malinkatý záblesk na konci tunelu plného hoven) si musela v závěru vyexovat minimálně 77 procentní absinth v nevěřícném opojení kam se chudinka uvrtala a jediný skutečný herec ve "filmu" Charles Dance se raději nechal dobrovolně zabít..............moje hodnocení = 2 z 10. ()

Soweek

O zápletce, ději a hereckých výkonech se zde rozepisovat nebudu. Myslím, že každý serii Underworld zná a tyto věci od ní tedy nečeká. Film na začátku nabídne rychlou a dobře odvedenou rekapitulaci posledních dílů, což je dobře, protože každý sice ví, o čem tato serie je, ale nikdo si nevybaví, co se ve filmech vlastně dělo. No a stejné je to vlastně i s tímto dílem. 2 dny po shlédnutí si vlastně ani nevbavím, o čem to bylo, ale byli tam upíři, vlkodlaci, Kačka Beckinsale, ten týpek z Divergence a ten týpek z Her o trůny. Jo a spousta Čechů. ()

kenkaku

Ano, dávám průměr jen a pouze díky stále luxusně vypadající Kate v latexu (té že je 44?). Děj klouže k laciné podívané pro náctileté a buď jsem zestárnul (no 14 let od #1, no...), nebo autoři cílí na mladší publikum. Osobně jsem měl pocit, že děj už není kam rozvíjet a posouvat. Vše bylo řečeno a vysvětleno. Navíc díky celkem časým odkazům na "v minulých dílech jste viděli", musí jedem mít celkem přehled a předchozí filmy v čestvé paměti, jinak nastává celkem guláš. To že se dostáváme obšas na hranici parodie (ta šaškárna s vodou třeba) také vůbec nepomáhá a celkově dojem jde celkem z kopce. Přemýšlím jestli jde o nejhorší díl série nebo druhý nejhorší (po #3). ()

sedm.1

Po naprosto ultimátní jízdě Awakening přichází z mé strany s Krvavými válkami mírné rozčarování a co do zábavnosti docela slušný sešup! Zatímco totiž Probuzení byla opravdu neskutečná řežba od první do poslední minuty s minimální zápletkou, v tomto pokračování se tvůrci rozhodli dát ději mnohem větší prostor, zas ještě trochu více rozvést celou mytologii kolem boje mezi upíry a lykany, což by nebyl tedy ale zas až takový problém, kdyby to ovšem nebylo především na úkor toho nejzásadnějšího po celou tuto sérii, a to akce. Té je tu skutečně oproti všem předchozím dílům vážně nejméně a navíc je i nejslaběji zpracována. Veškeré souboje už nejsou tak dynamické, přehledné, krvavé a nápadité, prostě slabota. Jak už jsem tedy zmiňoval, mnohem více se tu mluví, řeší, taktizuje, nemalý prostor tu dostane i mystika, která mi tu ovšem vůbec neseděla a vůbec celé dění kolem Seleny mi zde přišlo už až moc přeplácané a zbytečně překombinované. Alespoň tedy že Kate Beckinsale je pořád neuvěřitelně sexy a i ostatní postavy jsou obsazeny poměrně zajímavými a výraznými tvářemi. A co se vizuálu a stylovosti týče, tak ty byli naštěstí maximálně zachovány, takže to zůstalo v naprostém pořádku. Já zkrátka nechci, aby vyznělo, že jsem z Krvavých válek nějak vyloženě zklamán, či znuděn, to v žádném případě, nicméně v porovnání s předchozími Underworldy jde prostě bohužel skutečně o ten vůbec nejslabší díl, ovšem pořád to ještě stačí k nadprůměrné zábavě. ()

Benedygtus

Tohle je trochu alternativni dil serie, alespon pro me. Jsem pomerne fanda cele teto sagy a musim rict, ze tento film byl vic nez o nejake akci nebo snad dokonce hororu predevsim jedna velka komedie. ALE, tvurci na to pripravili hned z pocatku, a tak jsem vsechny ty sceny (a bylo jich opravdu hodne) s klidem snesl. Dokonce me solidne rozesmaly. Co vic si prat, nez odchazet z kina rozesmaty od ucha k uchu? P.S.: Zvlaste milovnici her jakou je Mortal Kombat si urcite prijdou na sve. ()

iXtr3m3

Ale hej, ako jednohubka to bolo celkom fajn. Síce je to v podstate o ničom, je to na efekt, bez nejakej výraznej gradácie, ale ten efekt ujde. Pasoval by som to za takého slabšieho bratríčka tiež neslávne slávnej RE série. Dokonca aj Theo James tu bol lepší ako vo svojej inej fiasko ságe. ()

KoRner

Keď som videl tých homoupírov, začal som mať pocit, že pozerám Twilight a nie špinavý Underworld. Všetko je uhladené, krásnučké a čisté, úplne mimo série. Pravý Underworld sa predsa odohráva v kanaáloch, kde bolo plno špiny a tmavých zákutí a nie v kúpeľoch plnom albínov kristepane! Awakening síce odbočil, ale stále to malo atmosféru techno-thrilleru, plnom monštier a o napätie nebola núdza. Aj Kate je tu akási nevýrazná, ostatní za nič nestoja. Záporák nulový. A hoci tu o to nejde, dejovo je to nelogické a nenáväzné na seba. ()

Han22

Poslední (doufám) díl Underworldu je přetěžké vaření z vody. Situace, kdy lidé lovili upíry i vlkodlaky je zapomenuta, Michael nebo nově objevená dcera Seleny jsou pryč a místo nic se objevuje asi patnáct nových, nezajímavých postav. Jejich vztahy, problémy a zrady odzíváte, nad pitomostma jako jakási paralelní dimenze budete nevěřícně kroutit hlavou a zvraty typu já jsem tvůj bratr/syn/dcera nemám ani sílu komentovat. Nakonec se všechen ten maglajz soustředí do dvou luxusních akcí - čistka hradu a finální boj upíři vs. vlkodlaci, které opět tvoří zábavnou, nabušenou a krvavou podívanou, kvůli které to celé stojí za to. Ale úpřimně, jestli vaření z vody bude pokračovat, budu příště s hodnocením už hodně zlej. ()

666Carnage

Tak a je tu další díl z edici super kreténských filmů se sexy upírkou. Koukl jsme se na to jen protože jsem viděl ty ostatní díly ale nemůžu tuhle sérii vystát. Je to taková p*čovina, že to snad ani není hezký. podle konce tohodle dílu nás určitě čeká další díl. A já se nemůžu dočkat až to bude. 25% ()

Loki_Six

"It's a vampire's instinct to condescend to Lycans... but they're not afraid to evolve. Meanwhile, we stagnate from 1500 years of this damned "species purity" nonsense." ()

Milano33

Omyl, toto je najslabší príspevok do Underworld univerza. Toto pokračovanie radšej ani nemalo vzniknúť, keďže kvalitatívne ide o obrovský prepad. Neskrývam svoje sklamanie, pretože Underworld: Blood Wars sa podľa môjho názoru vôbec nepodarilo. Najviac tento filmový počin zlyháva v samotnej štruktúre deja, ktorá nemá čo nové divákovi ponúknuť. Ďalšou mojou obrovskou výhradou je to, že sa príbeh hrá na niečo, čím v skutočnosti není. Film sa snaží pôsobiť chytrým dojmom, pokúša sa komplexitu a sofistikovanosť, avšak obzvlášť v prípade Underworldu: Blood Wars som to tvorcom absolútne nebaštil a zdalo sa mi to miestami až smiešne, dokonca až sebaparodujúce, o akú "inteligentnú" a prekombinovanú podívanú plnú politiky a zrád sa pokúšajú. Film je presným opakom, je hlúpučký so slabučkým scenárom. Postavám človek nemá najmenší dôvod fandiť, sú mdlé a malátne, odfláknuto napísané a s chabou motiváciou. Okrem Kate Beckinsale a Charlesa Dancea tam nemá žiadny z hercov potrebné charizma, aby aspoň svojim šarmom a hereckým výkonom povzniesli nimi stvárnené postavy. A tie zvraty, to bola naprostá hrôza, všetko je to úplne predvídateľné - samozrejme podporené nelogickým správaním sa postáv, ktoré prelietavajú zo strany na stranu. Škoda slov, nebyť vždy nádhernej Kate, tak by sa to celé zrútilo ako domček z karát. Tentokrát aj akcia išla úplne mimo mňa, keďže bola absolútne neprehľadná a nezáživná. Najmä tie pravidelne sa opakujúce strihy na minulosť strašne rušili celkový zážitok z akčných scén. Hlavne tie strihy po každom údery päsťou pokladám za nesmierne iritujúce. Jediným pozitívom je as len ten nový inovatívny prvok, ktorý so sebou priniesol posmrtný život. Ide kvázi o nejaký druh mágie, ktorý umožní osobe sa markantnou rýchlosť premiestňovať, že to vyzerá tak, že sa teleportuje. Tento nápaditý prvok celkovo obohatil tú prostoduchú akčnú stránku, i keď žiadny vyslovene zázrak sa nekonal. Kate Beckinsale je stále rovnako nádherná a príťažlivá ako v momente, kedy sa prvýkrát objavila v Underworlde. Herečka aj po tých všetkých rokov stále nestráca na kráse. Žiaľ, naprieč celým filmom som mal pocit, že Kathrinyn screentime, kedy bola na scéne, bol výrazne kratší než u predchodcov. ()

WathanajX

„Žiju už tisíce let a můžu žít další tisíce. Nebo zítra zemřít. Ale už se smrti nebojím, protože jsem jí poznala. Jsem znovuzrozena. Neexistují začátky. Nejsou konce. Je jen znovuzrození.“ Miluju filmy o upírech a tato série u mě dost vede. Ale po prozatím předposledním dílu jsem byla dost zklamaná. Přeplácanost sama a chyběl mi tam Michael. Obávala jsem se, že tento díl nebude jiný… Klady: Potěšilo mě, že jsem poznala velké množství lokací, kde se natáčelo z Česka. Jinak bohužel nemám nic moc co dodat. Alespoň jsem si možná naposled(?) užila světa Underworld a výborné Kate ale toť asi vše… Zápory: Tak zaprvé. Není to až tak dávno, co jsem film viděla a nepamatuji si z něj NIC! Zadruhé, co mě šíleně nasralo, jak se tvůrci opravdu bídně a zcela nesmyslně vypořádali s postavou Michaela. Tímto zcela smazali logiku předchozích dílů, jelikož tohle opravdu nedávalo ani ždibet smysl! Obecně můžu o filmu dále říct, že se jedná o skutečně šíleně špatné zakončení sice průměrné ale přesto mé oblíbené série (nějak pořád netuším zda se jedná nebo ne o poslední díl). Děj, postavy, scénář a nejvíc celková logika upadala už minulý díl ale tady na to bylo už opravdu utrpení koukat. Tak nějak cítím, jako že to chtěli tvůrci už prostě mít z krku. Jinak si takhle odfláklý film nedokážu vysvětlit. Já jen opravdu prosím ať už filmaři nechají tuhle sérii být. Další díl by beztak znamenal jen zbytečnou katastrofu… Hodnocení: 30 % / 3 z 10 – Nikomu jinému než fandům série bych film raději nedoporučovala. Mě i přes to, že se jedná o sérii jednou stačilo… (32.) ()

Zmrv

Je to béčko, ale aspoň si to přizná a na nic si to nehraje a je to hrdý béčko. A platí to ve všech ohledech - herecky, režisérsky, výpravou. Jediným opravdu světlým bodem celých krvavých válek tak byl herecký výkon Lary "Irene Adler" Pulverové v roli upírky Semiry. Tím nejhorším jsou pohříchu bohužel souboje hlavních postav jeden na jednoho, přičemž jeden mi s nepříjemným zamrazením připomněl neblahý souboj Thorina s Azogem ze třetího Hobita. Lehký úsměv pak vyvolaly české kulisy, mimo jiné motrkářská honička po náplavce. Ve výsledku to ale naprosto splnilo očekávání a minimálně prozatím to aspiruje na guilty pleasure tohohle roku. 60% ()

Krabak

Tak tohle někdo totálně podělal :-/ Upřímně 2 hvězdy jen za Kate Beckinsale, která je kočka i v těch 43 letech.--->30% ()

Fary

Tohle je jako špatně natočená sci-fi reklama na Hlubokou. Příběhově o ničem, souboje, kde se řežou jako koně a nic a pak stačí jeden stupidní tah a soupeř je mrtvý... ()

Corpsegrinder

Bezpochyby nejhorší Underworld kde se jen mluví mluví mluví a mluví. Akce prakticky neexistuje, protože se o ní taky jen mluví. Zástupy pseudo-gotickejch upírů sídlících v Praze jsou vyvážený zástupama pseudo-zkouřenejch bílejch upírů kdesi v Prdelákově na severu a tak jedinej na koho jde koukat je jako vždy píchatelná Kačka mínus její antihereckej poskok pan Teplouš, ačkoliv i jí viditelně dohání stáří, i když by jako upír stárnout neměla :)) Každopádně bez ní by to byl odpad. ()

PF 2016

PF 2016