Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

lineker

Ty čtyři hvězdy jsou trochu z trucu oproti zdejšímu, přijde mne až automatickému nízkému hodnocení. Vždyť jde přece o český film. V záplavě vánočních romantických filmových bestsellerů má opravdu Správný dres těžkou pozici, nicméně označit ho za propadák nelze. Film má silné styčné body především v Jiřím Mádlovy ( který má hokejovou kabinu skutečně dobře naposlouchanou ) a v Tomáši Matonohovi jehož postavě vypočítavého směnárníka nelze nic vytknout. Škoda jen že to byly postavy vedlejší. Taťjana Kuchařovová coby neherečka příjemně překvapila protože skutečně hraje, místy z rozpaky ( především líbací scény ), ale hraje. Ano film plný klišé, copyright scén a patosu. Ono se ho obecně v romantických filmech těžko vyvarovat. Za mně i s ohledem že jde čistě o český počin na českém poměrně neoraném poli za čistý průměr. Jo a Jirka Mádl opravdu ten správný dres měl. ()

Fujin

Jediný co mě na celým filmu zajímalo bylo zda Květoň vyhraje AZ kvíz. Což je smutnost. Mádl zahrál dobře paranoidního debila a to je asi tak všechno, co kladného na adresu tohoto filmu uznat. Samotnej námět snad mluví za vše: Manželka zazobanýho hokejistky si chce dodělat maturu, aby se konečně cítila jako plnohodnotný prvek společnosti. ()

Kosir

Všechno je pravda, děsný dialogy, hezká neherečka v hlavní ženské roli, mádlo, jehož jedinou předností je, že umí bruslit, ale jako údajnej hokejovej rambo vypadá ve sprše jako závodní uzenáč a přes držku dostane i od obtloustlýho Taclíka. Inflační obsazení bije do očí a zároveň za ně tahá odfláknutejma výkonama (hodně toho, co je ve scénáři, teda skoro všechno, se ovšem bídně hraje), jeden už dneska neví jestli se právě dává Ulice, detektivka od Stracha nebo nějakej slepenec Hřebejka. Xichty se pletou. Přesto dává maximum, sice trochu navzdory, ale hlavně proto, že jedinej jsem zřejmě pochopil podstatu té komedie. Je to evidentne parodie na americký slaďáky. A vynikající! Ti, co dávaj jednu hvězdu nebo přímo házej do koše by nepochybně uchcávali, kdyby namísto Jastrabana tam byl Pit a místo Mádla Niro a mezi nima se rozhodovala Portmonka. Ty by bylo slz jak vyhrála láska nad mamonem. Co se ale může u Amíků, kde láska je vznešený cit s účiky směsi medu a vteřinového lepidla se u Čechů v Čechách (!) neodpouští, protože jen totální nána by nedala přednost prachům a nenechala si ochotně upíchnout haranta třeba v Tatarstánu. Kdo pak v té (téměř) závěrečné scéně s poletujícími sněhovými vločkami neviděl Renée Zellweger a Colina Firtha je naprostý idiot, nebolí S rozumem v koncích, nezaslouží si být uváděn v přehledu komentářů. ()

sigiadam odpad!

Proč? Proč někdo dělá film o hokeji, když nemá ponětí o tom, co to vlastně je? Jakožto hokejista se musím držet, že jsem dal aspon 1 hvězdu. Smál jsem se spíš absurdnostem, které filmaři vymysleli, než některým trapným vtipům. Pro mě je to jeden z nejhorších filmů na ČT, ale pokud nemáte ani ponětí o hokeji a o hokejistech, tak potom tenhle film budete vnímat lépe než já. 15% ()

BEZHLAVY

Banda místních pičusů v čele s Radek99 zase exhibuje, jak przní tento film, jak já je nemám rád.... uživatelsky úplně v klidu s překvapivě pěkně odehranou roli Kuchařové!! A kdo zná charaktery českých hokejek, musel se bavit :D 5 hvězd na truc těm trotlům tady, co si hrají na filmové přeborníky... ()

Minoka

Člověk by tomuto filmu spoustu odpustil, ale ten konec, tak to už byla vážně síla. Ten konec to prostě celé zabil. ()

jerzy1976

Jako TV film - komedie velmi dobrý počin. Typově sice Mádl na hokejistu moc nesedí, ale jinak vystihl některé "hokejky" naprosto skvěle. Zejména jeho rozhovory s další "hokejkou" Šimůnkem a manažerem byly ukázkové, takové "hokejky" znám:-) Na Kuchařovou se krásně dívá. Bavil jsem se a to od komedie čekám. Hodnotit film po 10 minutách, ale tak...fakt nechápu. ()

PinkButterfl

Musím sa priznať, že film sa mi veľmi páčil, Jirka Mádl je môj obľúbený český herec. Celkovo som sa na filme výborne zabavila, sklamal ma bohužiaľ záver, čakala som, že nebude tak ľahko predvídateľný a skončí sa menej "trapne". Okrem záveru sa mi ale film páčil, preto hodnotím pomerne vysoko. ()

danaruss

Ach jo :-) zase klasické stížnosti mimo mísu. Dala bych normálně 3, ale souhlasím s některými "kolegy", ze tu maxikritiku je třeba vyvážit. Čekala jsem oddychovku a tu jsem dostala, bylo to celkem milé, jsou Vánoce, tak proč ne? Táňa milé překvapila, Mádl hrál paranoidniho hokejistů skvěle (jeho výšku fakt neřeším), občas jsem se zasmála a Vladyka byl skvělý. Takže, vážení kritici, je to smůla, ale: Život, ČSFD a AZ kvíz jsou svině :-) ()

Milonak

Zhlédl jsem tento film víceméně náhodou a musím říct, že jsem očekával nějakou blbinu, ale kupodivu se na to dalo celkem dívat, i když to byla taková pohádka pro dospělé. Bohužel to občas připomínalo výtvory TV Nova typu "Ordinace v růžové zahradě", atd.. Škoda, chvílemi to bylo i zábavné a blížilo se to realitě všedních dní, ale místy to prostě přešlo v dost velký kýč alá sladká limonáda a tím pádem nemůžu hodnotit víc jak 3 hvězdama. Dobré herecké výkony, příjemně mě překvapila Táňa Kuchařová, něco z herectví v sobě má a navíc je to fakt kočka. V porovnání s většinou nových televizních pořadů je tenhle počin slušným překvapením a celkem příjemnou oddychovkou. To množství odpadů, které film tady dostal - tak to si rozhodně nezaslouží. ()

Kateeerina

Nepochopila jsem, jestli se film bere vážně nebo se jedná o čistou parodii. Mádl jako hvězda NHL se svými 170 cm působil dost nevěrohodně, namachrovaného paranoika jsem mu rozněž neveřila. Prostě další mádlovina. Táňa byla krásná, ale co naplat, herecká superstár to není, pokud se chce tomuto odvětví věnovat a nehrát jen blbé blondýny v nekonečných seriálech, tak by na sobě měla zamakat. Adrian předváděl standard v rámci možností své role. Celý film je dost neuvěřitelný, ale pokud od toho nečekáte nic velkolepého, zvládnete to. ()

andydufrsn odpad!

Naprosto hloupej příběh s ramínkem na šaty v hlavní ženské a s debilem v hlavní mužské roli! Nikam se nehodící Matanohova postava, těžkopádnost "příběhu" no prostě hovadina. Přesto si dovolím jednu věc vytáhnout - považuji sportovce za nevzdělané primitivy, kteří si možná umí skvěle mlátit klackem do kulatý gumy nebo čutat to dokulata sešitý kůže, ale jinak neumí vůbec nic, no a tenhle film mi ukázal, že si to asi nemyslím sám ()

Valtrik27

Marně hledám za co tenhle film může od kohokoliv dostat víc než jednu hvězdu. Romantická komedie? Romantiku kompletně zabila hloupost a neuvěřitelnost námětu a vtipu jsem našel pramálo. Jednu hvězdu dávám za postavu Vladyky a jeho čtyřnásobně zrychleným filmům, Bernáškové za drsnou gumu a celkovému přiznání (a to prosím klubisté neberte zas až tak moc vážně) že za Slávii hrajou magoři. ()

Tumka

Já se docela dobře bavila! Nenáročná oddychovka s řadou vtipných momentů. Skvělý M.Vladyka v roli takřka geniálního Květoně. Jiří Mádl coby hokejista by se svou figurou v NHL nejspíš neuspěl, ale jinak to nebylo špatné. A.Jastrabanovi role sedla. Táňa Kuchařová na neherečku hodně dobrý výkon. Jen závěr u autobusu byl trošku "přes čáru" a scéna v gumárenské fabrice mi taky úplně nesedla. ()

w0rm_cz

Duo Adrian Jastraban a Taťána Kuchařová absolutně nefunguje. A Jirka Mádl jako hvězda NHL? Kolik ten kluk vlastně měří 160? Sice jako herec i začínajicí režisér je skvělý, ale toto opravdu ne. A ty Petře, udělej si raději Kolečko kolem baráku a vrať se k dřívější tvorbě. Tohle prostě nefunguje... Ta jedna hvězdička je jen za to že Táňa je fakt kost a na některé scény s ní byla radost se podívat, ale jinak bída... ()

PORTER44

Nechalo se to ,Mádl zahrál hokejového cholerika který vidí všude novináře a blázní z toho,scéna z hláškou "rozbili jste mi mího Jágříka" byla vtipná,na Kuchařovou se taky dalo koukat co se týče ženského zastoupení, ani její herecký výkon nebyl špatný a pak dvojka Jastraban-Vladyka zahráli občas dobrou scénu. ()

pan Spock

Koho proboha napadlo obsadit do role profesionálního hokejisty z NHL Jirku Mádla! Kdyby byl z okresního přeboru, tak by se to dalo zkousnout, ale takhle fakt ne. Že "hraje" modelka missku budiž. Všechno naštěstí zachraňuje profesor Adriana Jastrabana, který je alespoň komicky realistický. Ale to fakt všichni kantoři na prestižních školách žijou jak chudý poustevníci? Hned mám chuť jít studovat na profesora. Ale jako vánoční pohádka to ušlo :-) ()

Lonelybiker

Taťánu Kuchařovou jsem nikdy neviděl mluvit, tak jsem byl na ni hodně zvědavý a musím říct, že je opravdu sympatická a díky ní se na film koukalo moc hezky. Herečka z ní sice už asi nikdy nebude, ale je fajn. ()

čejen

Ještě, že platí, co člověk to názor. Mě osobně to tak špatné nepřišlo, Kuchařová s Jastrabanem dobrý, těm jsem jejich roli na rozdíl od pana "hokejisty" Mádla uvěřil:). Takže za mě slušná oddychovka za 3 hvězdičky:). ()