Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

Gyllllis

Nebyl to tak špatnej film, jak tady někteří píšou, docela příjemný film na vypnutí. Co se týče hudby...vzhledem k tomu, že se film podobá Americkým romanťákům, tak hudba byla fajn a navodila dobrou atmosféru, k filmu se hodila, právě proto, že to byly vyloženě popový hity. Ale Táňa? Vůbec nic proti ní nemám, naopak mám jí ráda, ale myslím, že by bylo lepší, kdyby zůstala u modelingu. Samozřejmě bych na tom našla další chyby, ale já chci film spíš pozvednout, takže...na český poměry to byl dobrej film, filmů tohohle typu tu moc nemáme, snažte se režiséři. ()

KraLuban

Nebylo to až tak špatné. Sice neustálený žánr - komedie/romantika/filozofické výlevy a ne až tak uvěřitelný příběh (zejména konec), ale jinak příjemná oddechovka. Překvapivě dobrá Kuchařová, Mádlův nervní hokejový ranař taky nebyl nejhorší. Skvělé hokejové ("ty vole víš co je v Rusku? Rusové":)), ale především intelektuální hlášky ("nám dají jen naše ošklivé studentky...a to ještě za zápočet"). Šlo to, 50%. ()

DK197

Mě děsí ten nízký počet procent. Mně se to líbilo. O to víc srovnám-li to s jinými rádoby super českými počiny. ()

tosastava odpad!

Predstaviť si Mádla ako hráča NHL bolo naozaj vtipné,ale vo filme nebolo nič na čom by som sa zabával. Klasická súčasná TV sračka alá ordinácie,ulice...... ()

Pametnik80

Největším záporem paradoxně nebyla neherečka Kuchařová, ale dialogy. Zejména skoro závěrečná scéna u autobusu působila jako parodie. Mádl hrál dobře, ale na hokejistu je prostě prcek. A kdyby obsadili místo Jastrabana nějakého sexy-docenta (Langmajer ?), dalo by se tomu celému o trochu více věřit.Taťána ať bere kurzy herectví a zkusí to znovu. Jana Doleželová hrála samu sebe ? ()

robbez

Hlavní problém filmu spočívá v tom, že chce být zároveň absurdní a romantickou komedií a ještě se pokouší filosofovat o společnosti. Údajně vystupuje proti stereotypům (hezké ženy jsou hloupé), ale ve skutečnosti představitele jednotlivých sociálních skupin vykresluje právě jako stereotypní karikatury: primitivní hokejisté a jejich "slepicoidní" manželky, chudí, zakomplexovaní a podivínští vysokoškolští učitelé, "ošklivé alternativní" vysokoškolské studentky, vychytralý buranský směnárník a jeho mafiánští zaměstnanci. Události, zápletka i závěr filmu působí navíc značně nepravděpodobně a často až za hranicí absurdity. Některé scény a dialogy jsou ale opravdu vtipné a filmu by prospělo kdyby se držel jen té komediální nadsázky, ve které je jeho jediná silná stránka. Kuchařová svou roli zahrála poměrně dobře a působila celkem civilně a přirozeně. Mádl naopak v roli omezeného agresivního primitiva moc příležitostí se projevit nedostal. Navíc se svou malou postavou na profesionálního hokejistu NHL opravdu nevypadá. ()

Chlo0opek

No, jistě to mělo nedostatky, jako třeba, že Mádl jako ligový hokejista místy budil trochu legrační dojem, místy také trochu trhlé, Adrian se mi také příliš neseděl do role, ale stejně jsem se u filmu hodně bavil. Taťána byla perfektní (a to i po herecké stránce) a příběh měl příjemné tempo a celkově se mi líbil. Příjemné překvapení! ()

Najnou

Díky tomuto snímku konečně znám zaručenou metodu, jak se balej modelíny. Stačí vyslovit alespoň tříslabičné slovo znějící na první poslech učeně a máte ji v náruči v opojných mrákotách. Pokud svedete z těchto slov sešroubovat kombo typu Absence muskulatury implikuje magnificentní cunnilingus, netřeba se již shánět po lubrikačních gelech. Dále take vím, že pohledná děvčata jsou ve stech procentech případů totálně vylízaná – prosím nehledat spojitost s předešlou větou (nutno podotknout, že toto “hrála” Táňa skvěle). Navíc mi neušlo, že pedagogové motající se vůkol univerzit, jsou buď ultratragičtí slizcí voyerští zoufalci nebo reálně nepoužitelní (leč, vtipní) týpci. (Pozn.: V tom druhém se ale vlastně trefili. Point taken.) Nejvíce ale na duši pohladí fakt, že náš svět je tak úžasně spravedlivý, že i ten největší plešatící tragikomix může souložit exkluzivní buchtu a to, považte, zdarma a opakovaně!! Hvězda Mirkovi za slovo Naivní. Druhá by mohla být Tatjaně za ty vzácné chvilky, kdy mlčela. Mohla být. Ale není. ()

Medicinka

Prečo 4 hviezdičky? Pretože sa v Čechách konečne natočila milá, pozerateľná romantická komédia bez prítomnosti vulgárneho humoru a žiadna ďalšia melodráma z obdobia druhej svetovej vojny, či roku 1968! Ďakujem tvorcom za nápad, odvahu i zrealizovanie a nenechajte sa odradiť nízkym hodnotením ostatných uživateľov. ()

CzShenny

Současný český film a Správnej dres, to jde k sobě opravdu dobře. Snímek má své chyby, ale na zasloužený průměr to bude stačit, obzvláště Mádl a Kuchařová mě baví, leč každý po svém, hh - 5/10. ()

Hombre8

Myslím, že by se mělo záhlaví označující žánr změnit na tragikomedii. Další z výchovných filmů. Jak vychovat z diváka blbce. ()

Zaruba

Mádl jako hokejista a Kuchařová jako MISS Severní Čechy byli natolik komičtí, že jsem musel dát plný počet bodů :-) ()

Cochtan85

Dvojice Madl Kucharova v celku nesouroda, nicmene je to presny odraz dnesni doby. Hezke holky leti jen na penize bez ohledu na cokoliv jineho. Davam dvě hvězdy za krasu Tatany Kucharove. ()