Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

JohnSmith

Hrdinský kýč made in USA. Hodně slušné obsazení a scény na moři taky moc pěkný. Proč teda jen tři *? Protože když to nebylo na moři, tak to byla nuda a Chris Pine neumí hrát. ()

Lukyn007

Do posledního dechu je film s dechberoucí vizuální stránkou, výborným hereckým obsazením, skvěle zvládnutými akčními i romantickými scénami a s naprosto úžasným soundtrackem Cartera Burwella. Gillespieův počin zahřeje u srdce nejednoho filmového fanouška. Řemeslně perfektně zvládnuté dílo, které hravě strčí do kapsy Dokonalou bouři od Wolfganga Petersena. ()

Mr.KarlAdler

Kde začít? Třeba tím, jaká je to trapňoučká šablonka? Přičemž tohle sedí na postavy, a hlavně i každou složku příběhu. Jak se film neustále snaží nás přesvědčovat o pravé hrdinskosti svých dvou "outsiderů, kteří to dotáhli na respektované velitele" tak často, až je občas nechtěně k smíchu? Příběh o veliké bouři, a přesto se každou chvíli najde čas na pár zkroušených zpomalených pohledů a patetických slov, kterými se námořníci počastují, aniž by je okolní zuřící příroda v nejmenším vyrušovala. Zoufalost scénáristy asi nejlíp demonstruje linie s Bernieho nastávající. Jak jinak než nekonvenční žena, co svou nebojácností udělá vítr v ryze mužském světě (a opět její okolí nezapomíná tuto výjimečnost průběžně jednou za pět minut náležitě okomentovat): "Zavolejte je zpátky." "Vyhoďte tu ženskou!" "Zavolejte je zpátky." Vyhoďte tu ženskou z mojí stanice!" Dál mě třeba mrzí, že potenciál z 3D moře zůstává ale absolutně nevyužitý. Proč teda na takový film chodit? Vážně mě skoro nic nenapadá. Možná hudba Cartera Burwella. ()

Tft

Je to takovej guilty pleasure, když se na to člověk dívá je to všechno hezký, sladký a hrdinský, ale po dojetí titulků a zamyšlení se nad tim co se právě odehrálo na plátně toho moc v hlavě nezůstane. Film prostě tak nějak uplyne a to je všechno. Nejvíc pro mě fungovalo to co se odehrávalo na potápějící se lodi, bez zbytku bych se klidně obešel. Co mě však vytáčelo do maxima byl "každou chvíli se rozbrečim" obličej Chrise Pine, který nahodil od začátku a vydržel mu až do konce. Postava Caseyho Afflecka byla jediná jakš takš zajímavá jen škoda toho vývoje děje alá všichni tě nemáme rádi až po díky kapitáne seš nejlepší člověk na planetě. 45% ()

Killda

Upřímně jsme čekal, co mi tohle "béčko" při sledování provede. Nakonec jsem byl docela příjemně překvapen. Kvalitní herecké zázemí totiž film drží úspěšně nad vodou. Na druhou stranu, kdyby se honoráře za áčkové herce rozdělily na lepší triky, neuškodilo by to. Je to až přehnaně melodramatické a zároveň paradoxně bez emocí nebo napětí... v rukou kvalitnějšího režiséra to však mohl být velmi zajímavý kousek. Ale i tento odvar je poživatelný. 6/10 ()

Hollohlaway

Melodramatická rádoby akční nuda, prokládaná naivními dialogy jako z Večerů pod lampou. To vám vždycky patetická hudba zaburácí, všetečné oko kamery se zaostří na detail, krutá bouře vychovaně na moment ztichne, a padají perly typu " Ty jsi kapitán ,věříme ti! " nebo " To zvládneme!" neřkuli dokonce mé oblíbené " Pozor vlna! " Efekty jsou pravda slušné, zvláště obrovské vlny a záběry rozlomené lodí, ale tolik vychvalované 3D tu téměř nepostřehnete, nepočítám -li poletování sněhových vloček. Chris Pine hraje zakřiknutého záchranáře, co téměř nevydá kloudnou větu a vetšinu času jen přikyvuje a klopí zrak, naštěstí jeho milá je alespoň trochu plnokrevná a mává praporem emancipace ze všech sil. JInak ale má film divné tempo, akce se snaží rozjíždět a opět se to najednou zlomí střihem na pobřeží, kde námořníkova dívka bez kabátu nyvě hledí do bílé tmy a vzdychá. Scénař prostě škobrtá a lepí se mezi zuby, a jsem si téměř jist, že ve skutečném příběhu, jež je předlohou, to nebyla taková brnkačka a že námořníci se nevrhali jen tak v bouři z výšky do člunu na rozbouřeném moři tak, že během celé operace se jim ani pevně naražená čepice neposunula. Jako akční jednoduchá efektní věc to prostě nefunguje, hraje si to na velkolepou podívanou, ale nemá to dost dechu ani jako starší kousky typu Dokonalá bouře , nedejbože Dobrodružství Poseidonu. ()

Georgex

Mohl to být celkem dobrý film, jelikož samotná předloha je velmi silná, ale to by se toho musel chopit zručnější režisér a zejména také schopní scénáristé, jelikož to, co s takovým tématem provedl tento scenáristický triumvirát, se jen tak nevidí. Chápu, že za tím stojí Disney a film je určen pro mladistvé publikum, ale to neomlouvá fakt, že je to velmi špatně napsané a v momentech, kdy to má být dramatické, tak to působí hrozně komicky. To nevylepšuje ani naprosto tragický casting, jelikož takto nesympatickou skvadru hlavních představitelů jsem již hodně dlouho neviděl. Nebýt celkem povedené vizuální stránky, tak to ani nedokoukám. Moje hodnocení 40%. ()

manonfire

Podstatou hrdinského příběhu nevyhnutný patos podpořený zřejmě i studiem, které film produkovalo. Celkově průměrný katastrofický film, jehož mínusem je nedostatek akce(krom povedené cesty záchranného člunu), plusem pak překvapivě funkční až působivý způsob ztvárnění hlavních postav (Pine a Afleck) jako mírných až submisivních bytostí. Měl jsem pocit místy, že se dvacetimetrovými vlnami, tu po jejich hřbetu tu skrz plaví Jarmila Kurandová, zatímco na vraku tankeru bojuje o život námořníků v olejnatém potu tváře Terezie Brzková. Jinak se přidávám k tomu, že borci jako Bana a Foster by měli dostat z principu dvakrát tolik prostoru.60% ()

jefff

Strašně špatně natočené, zejména diletantkou prací režiséra, který nesmírně zajímavou látku úplně zabil. Herci jsou vedeni příšerně, takže ani jinak skvělý Affleck či pořád obstojný Pine působí jako herci vyhrabaní z druhořadého divadla. Navíc postava Pinea je příšerně nefilmová. Místo introverta jeho hrdinu vykreslili jako nemastného, téměř retardovaného blbečka, který si prostě zahrál na hrdinu. Řekl bych, že takto v předloze vkreslen zřejmě nebyl. Škoda. Místo dobrodružně pojaté výpravy pěkný průšvih. ()

sedm.1

Průser! Naprosto nezáživná a divně působící podívaná, prý natočená podle skutečné události, o čemž si tedy upřímně dovolím pochybovat. Celé jeto v podstatě o ztroskotání „půl“ tankeru a následné náhodné odvážné záchranné akci několika členů pobřežní stráže. Ano, už TO zní celé jako jeden velký hloupý vtip. Prostě to si takhle jednou pluje v bouři ropný tanker, najednou se v půlce rozlomí, a jedna polovina jde tak hned ke dnu, na té jsou totiž námořníci žabaři, víte přátelé? Ovšem s tou druhou polovinou, kde je naopak parta fakt šikovných námořníků, s tou si nějaká bouře jen tak neporadí, ta si pluje dál a to téměř až ke břehu 8D. Fakt vostrý, vole 8D. A tu přichází na scénu hrdinní chlapci od pobřežní stráže, kteří vycítí, že na tom moři se v té bouři muselo určitě něco stát. Vezmou tudíž čtyři odvážní borci svou starou, téměř již nefunkční bárku a vydají se s ní, bez navigace samozřejmě, ta je pro břídili, vstříc obřím vlnám, najít ony ztroskotance. Což se po překonání několika třicetimetrových vln samozřejmě povede a máme tu happyend jedna báseň. No není to dojemné? Opakuji, tohle snad nemohl myslet nikdo ani trochu vážně!?!?! Ale ok, nebuďme až tací puntičkáři, nicméně další problém je, že celá ta pohádka j i fakt špatně zpracovaná. Počínaje naprosto ubíjejícím tempem, pokračujíc přes laciné efekty, nefungující emoce, toporné herecké výkony a konče celkovou nevýrazností a naprostou nezábavností. Do posledního dechu tak zkrátka upřímně působí jako nepovedená pohádka, ve které toho skutečně příliš nezafungovalo, takže za mě tedy rozhodně ne! ()

iXtr3m3

Super autentická oddychovka, ktorá žiaľ nevyužila potenciál naplno a už vôbec nie svoje osadenstvo. Ale hej, bolo to dobré a tak veľmi silné tri hviezdy a teda cca takých 70%. ()

Wally

Neurazí...trošku se to vleče, Ch. Pine je nijaký a co mne nejvíc zaujalo, jak tam v té vodě nebyla nikomu zima :-) Možná až na konci tam bylo pár záběru na promrzlé námořníky, ale během prvních dvou třetin filmu se tam zvesela proháněli po pás ve vodě kolem motorů tankeru a nic... Ale přiznám, že v tom okamžiku, kdy našli co hledali a z těch mega vln, jsem měl opravdu mráz po zádech ... ()

dopita

Zcela průměrnej katastrofickej film. Lepší celkovej dojem z filmu dělá to, že je natočen podle skutečnejch událostí, na druhou stranu zpracování není nic moc, což film zase sráží dolů. Jako celek je to tím pádem těžkej průměr. Film celkem neurazí, ale působí ospalým dojmem. Zaděláno bylo na mnohem šťavnatější žánrovku. ()

Hanys_

Tyhle hrdinské eposy mají velkou nevýhodu, protože když jsou zpracovány špatně, vypadají pak hodně komicky. A tohle je přesně ten případ. O chlup horší než V srdci moře. ()

peetriss

Čistě komerční upjatě schematický kalkul s ambicí "ideálního" spektáklu pro páry - romantika pro ni, nerovný boj s rozbouřeným mořem pro něj. U katastrofického filmu podle skutečné události bych očekával, že alespoň náznakově dokáže brnkat na mou nervovou soustavu, bohužel film Do posledního dechu po dechu lapal už od začátku až do samotného konce, nedokázal nabídnout vůbec nic osobitého, zajímavého a vůbec si nelámal hlavu s charaktery postav či s logikou. Naopak laciným sentimentem nešetřil vůbec. Pokud u filmu tohoto typu místo napětí zažívám křečovitý úsměv a nevěřícné pokyvování hlavou, na jak hloupý film se to dívám, je tady něco sakra špatně! O odpudivé předigitalizovanosti raději ani nemluvím. ()

prezdivaka

Hodně zromantizovaný příběh přesně podle hollywoodských zásad. Moře přestane bouřit, aby si námořníci mohli vyměnit smutné pohledy po utonutí jednoho parťáka, záchranná loď má jen jeden kompas a ani nikdo z lodníků nemá svůj - kapesní, loď se mnohokrát dostane pod vodu a převrátí, když projíždí ohromné vlny, ale vůbec nenabere vodu a ani nikdo z námořníků nepřeletí palubu. Na jachtě při větším vlnobití musíte být jištění, ale tady chlapi létají vzduchem a vždy se zase chytí paluby. Reálná je možná ta skutečnost, že se to stalo ten rok a taky počet zachráněných. ()

janesX

Je to dobabraný film, hodný totálneho prepadáku (čo ale vďaka všadeprítomným reklamám r.2016 pravdepodobne nebol). Vonku na mori s desaťmetrovými vlnami idú záchranári na malom motorovom člníku zachrániť posádku celej veľkej lode. Takto to síce bolo aj v skutočnosti, ale tu vo filme sa v tom počasí, v takomto vetri, na záchranároch nehne ani vlások na hlave. Akoby boli na pikniku. Fyzika teda žiadna. Loď Pendleton je na tom o čosi lepšie a jej hlavná postava Casey Affleck bol výborný, ale v rámci filmu ako vedľajšia postava sám tento film utiahnuť nemohol. Čo sa týka ďalších postáv, tak s výnimkou Erica Banu som ich správaniu vôbec neveril. No, celé to pôsobí ako to najhoršie béčko na zemi a na vode. Ale musím zároveň dodať, že presne takto si ja aj predstavujem katastrofický film od spoločnosti Disney. ()

mira007

Eric Bana a Ben Foster to jsou jména, která uznávám, ale asi jsem musel na tři minuty usnout, protože v téhle barevné nažehlené "katastrofické" dysneyovce jsem je nezahlédl. Námět za dvě hvězdy, provedení sterilní nuda. ()