V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

S.Quentin QUALE

Jednou za čas můžu dát melancholické tragikomedii pětku, ne? Kdo zničil už několik relaxačních balónků, Demolici pochopí velmi dobře. Kdo neví, co to relaxační balónek je, pochopí ji jen dobře. Doporučit se vzhledem k tématu neodvážím, ale dobrý to je. 85% ()

misterz

Dobre sa na to pozeralo, krásna ukážka toho, že niekedy je na to, aby sme sa v živote posunuli ďalej, dôležité to minulé rozobrať na kúsky. Alebo aj o tom, ako tvrdá fyzická práca pomáha aspoň na chvíľu zabudnúť na všetky starosti a trápenia... 70/100 ()

kingik

Hezké, sice ne úplně zdárně dotažené do konce, nicméně jsem vděčný, že se mně nedostalo přeslazeného emočního výlevu, při němž je každou půlhodinu nutné měnit čípek z rekta. Ve zkratce by se o ději dalo napsat, že je to ten film, ve kterém Jake Gyllenhaal demoluje nábytek ve svém luxusním domě. No moment, v mých bulvách až takhle banálně film nevyzníval. Je to o tuze bohatém finančníkovi, jemuž umře tragicky žena, on autohavárii přežije. Moc netruchlí, rázem naváže přátelství s přívětivou ženou z oddělení služeb pro zákazníky, kam zaslal sérii svých dopisů, v nichž stížnost na nefunkční automat na cukrovinky v nemocnici, je tím nejmenším z celého obsahu nebývale otevřeného osobního doznání, a jejím pubertálním synem, koketujícím s myšlenkami na stejné pohlaví. A nadto si sem tam rozbije nějakou zeď, až to vyvrcholí demolicí interiéru jeho domu. Výsledkem je neotřele strukturovaný film, který nikterak do diváka prvoplánovými emocemi nebuší, což je na filmu hodně sympatické. Spíše vyčkává, co filmem předkládané s divákem provede. A film se dá užít ve dvojím diváckém přístupu - buď si vyberete psychologické aspekty příběhu, nebo se zaměříte na prosté životní radosti i strasti. Neplést si film s komedií, do toho má hodně daleko. Takový umně vykalibrovaný příběh si žádal vyzrálý herecký výkon, a ten dodal Jake Gyllenhaal. Ovšem i za jeho účasti se neodbouraly rušivé prvky, jeho tchán, Chris Cooper, scény, v nichž vystupoval, prostě nezaujaly. Ono vůbec to rodinné zázemí, pracovní prostředí i nadační aktivity jeho zesnulé ženy, to vše postrádalo glanc, narušovalo to náladu filmu, nejednou se dostavil zdlouhavý ráz. A teď to hlavní - celý film je smutný, depresi vyvolávající záležitost. A ještě závěr mohli udělat kvalitnější, najednou mně přišel uspěchaný, do předešlého konceptu vůbec nezapadl. Takže výtky mám, ovšem převažuje zajímavé pojetí. 7/10 ()

Anderton

Demolition skutočne neklame názvom, hlavná postava všetko iba demoluje, aby mohla nakoniec všetko nanovo začať budovať. Ale to už neuvidíme ani v tomto filme, ani v nejakom pokračovaní, ktoré asi nikdy nevznikne. Sipe a Vallée sa sústredia na to, aby nám predstavili nie príliš tradičné postavy a chovali sa tak dosť netradične, pričom každý z nás si uvedomí, že podobne by na určité životné situácie nereagoval. Je to zrejme zámer tvorcov a je fajn vidieť film, od ktorého som pred jeho pozretím čakal vlastne niečo úplne iné. Len škoda, že ma to emocionálne príliš nechytilo, Gyllenhaal si to ale náramne užíval a Naomi je ako vždy sympatická a krásna. ()

AppleCore

Nejdepresivnější "feel good" movie dost možná všech dob, kterej ač vás bude v průběhu deprimovat, ve finále nejenže budete slzet, ale zároveň se smát! (Song v závěrečných titulcích: Half Moon Run - Warmest Regards) ()

silentname

Myslím si, že nie je žiadnym tajomstvom, že Jake Gyllenhaal je pán. "Demolition" je veľmi príjemným prekvapením tohto roku. V prvom rade je film veľmi vtipný, no súčasne má veľmi dobré aj svoje dramatické momenty. Námet nepatrí medzi najoriginálnejšie, no na druhej strane je treba povedať, že skôr spôsob podania a herecké výkony tomu pridávajú veľmi na cene. V prvom rade tu máme veľmi dobrých hercov, ktorí zvládajú svoje party skvele. Najlepší je ale okrem Gyllenhaala syn mladej Karen. Je vtipný, energický a jeho postavy vychádza maximálne úprimne. Na film sa podľa mňa dobre pozerá, má ducha, má charizmu, má posolstvo a celkovo to podľa mňa funguje veľmi dobre. Tempo je primerané a nie sú tu momentky, ktoré by mi vadili. Myslím si, že v rámci dramédií je toto dosť dobrou voľbou, ktorú si na príjemný večer môžete vychutnať. Rozhodnite sa sami. Hodnotenie: B+ ()

eLeR

Davisove reakcie sú asi príliš a niekedy sú dokonca až úsmevné. Pritom je to vo svojej podstate všetko iba veľmi smutné ... nevedieť sa vyrovnať s bolesťou zo straty a cítiť hnev na celý svet. Myslím si, že je to celkom netradičný príbeh plný smútku a melanchólie, ale na ktorý sa dobre pozerá ... aké neobvyklé. Jake fantastický, muzika detto https://www.youtube.com/watch?v=Ai-4zRRnD4k ()

Rocky62

Melancholická tragikomedie, která v sobě skrývá několik situací nutících k zamyšlení a rovněž hrstku originálních scén. Přesto, co se týče poutavosti je na tom nejlépe, jak tu někdo zmínil, začátek a konec. Střed se jaksi motá sem a tam a bohužel tomu nepomáhá ani malý teplouš, který ještě neví, že je teplouš. 55% ()

Happens

Gyllenhaal je už dnes jistota. Přestože film nepřináší strhující dějovou linii, i tak se svou na první dotek bezemocionální rovinou zaryje do hloubky hlavního hrdiny a přenese tak zážitek na diváka. Život hlavní postavy je mi přespříliš podobný, abych mohl poskytnout subjektivní hodnocení. Tragikomično děje je zábavně uvolňující a frustrující zároveň. Film jde do TOP. ()

Bachy

Zřejmě se dá pochopit, proč je v Hollywoodu, a potažmo ve filmovém průmyslu obecně, tak moc populární psát a točit o krizi bílého muže ve středních letech. Viděli jme to nesčetněkrát a ještě jednou tolik nám toho chystají v hrnci. Jenže jsme to ještě neměli možnost ochutnat s Gyllenhaalem. Stejně jako v Dallas Buyers Clubu to Valléemu utáhne jeden charakter se svou star-power. Gyllenhaal je už tolik let neskutečně silnej a pořád se vyplácí stalkovat jeho filmotéku. A jak dostane výborně napsanou postavu, je to tam. Myslel jsem, že už je to téma okousané, ale okořenili jej parádně! ()

SeBig

Žadnej rozjezd, žádnej spád.. Gylenhejlovi pojde žena, jemu to nevadi a tak začne demolovat všechno okolo a balí nakou zhulenou typku s buzeranstkym synem.. to je teda super příběh. ()

classic

Kanadský režisér - Jean - Marc Vallée patrí v súčasnosti medzi nádejných adeptov na majstrovské spracovania látok, týkajúce sa prevzatia pomocou vynikajúcich hereckých výkonov, v poradí tretí film od neho, čo som videl, sa vyznačuje perfektnými vzťahovými situáciami, kedy sa privodí udalosť, ktorá hlavnej postave skomplikuje život, následne sa snaží, vyrovnať sa s niečím, cez čo sa nemôže preniesť, sám by na to nestačil, začína sa to zlepšovať v scéne s pokazeným automatom v nemocnici - hneď po skonštatovaní, čo sa stalo... , že kontaktuje zákaznícky servis, odtiaľ mu následne zavolá pracovníčka, aj kvôli tomu, že písal v listoch svoj celý príbeh aj s tragickou autonehodou, kde mu zomrela žena. Pomaličky sa s tou ženou zbližuje, najprv pomocou rozprávania sa cez mobil, neskôr sa spoznajú i osobne, kde zisťuje, že má syna, ktorého trápi sexuálna orientácia. Najlepšie na tom je, samozrejme názov filmu, ktorý odkazuje na - demoláciu, áno, hlavná postava, Jake Gyllenhaal, bude zažraný do likvidovania všelijakých vecí, napríklad, čo rozoberie, to už nedokáže spojiť do hromady, alebo bude K-L-A-D-I-V-O-M trieskať a ničiť steny, nábytok, spotrebiče, potrebuje sa vyventilovať, odreagovať, dať celý HNEV zo seba von. Okrem Jakea, vidím krásnu Naomi Watts, ktorej vďačím za spríjemnenie celkového dojmu. Gyllenhaal je atypický univerzálny herec, ktorý patrí medzi súčasnú špičku, a aj dokáže zahrať rôzne charaktery, ktoré sa z filmu na film - líšia, veľká budúcnosť... Teším sa najmä, čo prinesie Jean - Marc : nabudúce... ()

Arsenal83

Chlap, ktorý od vlastného nešťastia, cez ktoré sa nedokáže preniesť, demoluje všetko okolo seba. Zdemoluje si svoju pracovnú pozíciu, vzťahy s blízkymi, ale nevynechá ani vlastnú domácnosť. A nakoniec ostane zdemolovaný úplne sám, keď sa dozvie nepeknú pravdu. Film až do poslednej štvrtiny neprekvapuje. Celý čas vidíme len muža, ktorý sa ocitne v duševnej prázdnote, akoby naozaj stratil časť srdca, na čo je vo filme aj narážka. S dejom mám problém, pretože sa zdá nepravdepodobný. Navyše dvojica Gyllenhaal a Watts mi spolu nesadla a to ich oboch bežne vysoko herecky hodnotím. Naomi je v skutočnosti z filmu vytlačená vlastným synom. Snímok chcel zanechať hĺbku, ale nepodarilo sa mu to dokonale. ()

Chrustyn

Trochu zdlouhavé, ale mnohdy působivé drama s Jakeem Gyllenhaalem, který se netradičním způsobem vyrovnává se smrtí své ženy. ()

Flego

Film, ktorý je síce dobre natočený a vďaka Gyllenhaalovi si ho divák aj užije, veľmi rýchlo vyprchá. Totálna deštrukcia osobnosti je veľkým lákadlom, celkové vyznenie je však "len také obyčajné". Lepší priemer. Škoda. ()

rikitiki

Film sice předstírá, že pojednává o složitém a dlouhodobém vyrovnávání se se smrtí manželky, jenže ve skutečnosti je o tom, jak těžké je vyrazit ze společnosti provozující jídelní automaty peníze, které automat spolknul a žádné jídlo za ně nevydal. Kvůli pár dolarům píše zlomený hrdina spoustu dopisů a mailů, nakonec naváže i podivné přátelství s ženou, která vyřizuje reklamace, a teprve až před koncem filmu se mu podaří získat své drobné zpět. Že přitom zbourá vlastní dům, to je jen důkazem jeho totální bezmocnosti tváří v tvář necitelné společnosti na jídelní automaty. Asi i hrdina cítí, že jeho boj o pár mincí by lidé posuzovali jako směšný, proto se mu manželčina nečekaná smrt hodí jako skvělá záminka k tomu, že může naplno projevit svůj vztek a frustraci. ()

luka4615

Herecký chameleon Jake Gyllenhaal opět září ve skvěle vybrané roli ve vtahujícím filmovém zážitku. Demolition je totiž příběhem muže, který se po smrti své ženy snaží najít svůj výchozí bod, nicméně navzdory všem pokusům se jenom stále více motá v kruhu utkaném ze zoufalství a osobní nejistoty. Tento podivuhodný "kolotoč" eskaluje působivou demolicí, která trefně interpretuje jeho starý, šedivý a tuctový život, což se v závěru zavrží dojemnou katarzí se sebou samým. Jediná vada na kráse tohoto ojedinělého snímku je jeho délka, která bohužel dává prostor několika hluchým místům. Až na tento detail zdvihám všechny palce nahoru! „Dear Champion Vending Company: I put five quarters in your machine and proceeded to push B2, which should have given me peanut M&M's. Regrettably, it did not. I found this upsetting, as I was very hungry, and also my wife had died ten minutes earlier.“ ()

Morholt

Tohle téma ve mě vzbudilo skepsi co se komedie týče a tenhle pocit byl oprávněný. Komediálního tu nebylo vůbec nic a žánrové zařazení nechápu. To by mi ale ani tak nevadilo, pokud by to nahrazovala dramatická linka. Ale to se bohužel nestalo. Já sice chápu, co tím chtěl básník říci, ale forma, jakou se hlavní hrdina vyrovnával se smrtí manželky resp. to, jak hledal důvod, proč se mu nedaří truchlit odpovídajícím způsobem, to mi bylo naprosto cizí a nerozuměl jsem tomu. To, že byl film obsazen výbornými a solidně vystupujícími herci byla v tomto případě jen malá náplast. 30% ()

Lucasion

Demolition je film pro zlomené duše. Nepochopí ho lidé, kteří nikdy nezažili ten pocit, kdy chcete křičet, smát nebo plakat. Ale nejde to, protože víte, že se nic nezmění. Jakmile otevřete oči, je to stále ten stejný svět. Nejvíce film ocení melancholici, protože se v něm často uvidí. Příběh o dvou ztracených duší, které bloumají světem. Davis (Jake Gyllenhaal), který přišel o ženu a Karen (Naomi Watts) která žije bez lásky. Jen díky souhře náhod si začnou dopisovat a city se probouzejí. Mezi mladým bankéřem a ženou na servisní lince proběhne něco mimořádného. A myslím, že film to vyjádřil naprosto dokonale. Chemie mezi Jakem a Naomi funguje stoprocentně a proto je jejich koukání do očí prostě nádherné. Oba najdou pochopení v tom druhém a z náhodného vzplanutí se stává nádherný vztah plný emocí. I když je film vlastně neskutečně hořký, tak stejně jsou některé scény humorné. Na filmu je nejlepší herecká dvojice, která kromě sympatií dokáže vyjádřit cokoliv. (Skoro) Oscarový herci jsou prostě zárukou kvality a mě ještě nahrává to, že mám oba ve velké oblibě. Vyznění filmu mi hodně připomíná Lost in Translation (2003), který taky prezentuje dvě osoby se syndromem vyhoření a hledáním smyslu života. Oba filmy mají leccos společné. Místy jsou vtipné, herecky jsou oba geniální a hlavně jsou oba neskutečně hořkými snímky. Ocení to málokdo, ale pravda je že se v obou skrývá neskutečná krása. (78 %) ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)