Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Samuel7

Velké zklamání. Opravdu nechápu, proč nepřevzali děj z knihy a nahradili ho svým vlastním, dost nepromyšleným a plným klišé (závěr hrůza). Není tu žádné životu nebezpečné slunce, ZLOSIN je naprosto degradován, není vůbec záhadný, nemanipuluje s lidmi a jejich myšlenkami, nemá skupinu pod kontrolou, zkrátka nic. Závěrečné "obětování" Thomase v knize toho bylo skvělým důkazem, tady nic takového není. S knihou to má společné jen název a postavy, které se ale chovají také úplně jinak. Začátek mě ještě bavil, alespoň to bylo akční a svižné. Scéna útěku před raply až do té vysoké zbořené věže byla výborná - takovéhle změny filmu prospívají, ne však úplně změnit celý děj. V druhé polovině ale už jakoby tvůrci nevěděli kudy kam, tak se nám to tam hemží nudnými dialogy a zbytečnými scénami. Rozhodnutí proč udělat z druhých zkoušek ZLOSINu obyčejný útěk a pokus o revoluci opravdu nepochopím. 5/10 ()

Johnny.ARN

Absolútne som ani len netušil, ako sa jednotka končila, preto mi úvod dvojky nič nedal. Jediné, čo som si pamätal, bolo ako furt kdesi behali a dobrá atmosféra. To Ball potvrdil aj tu. Akčné scény sú akčné, dynamické, skvelá gradácia deja a napätie. Dokonca aj hororové prvky. Žiaľ, zakopol o nelogické konanie postáv a nezmyselný záver. Ale pocitovo rovnaké ako jednotka. Cielovku to trafilo a o dva roky sa vidíme pri trojke. 3 z 5 ()

viperDavid

Upřímně se mi tenhle díl líbil víc než jednička. Správně bojové scény, dobré nasazení, krásná Kaya Scodelario. Nic mi v tom nějak extra nescházelo, tak proč hodnit málo. ()

LiborGondek

A zase apokalypsa, a zase zombie, už mě to pomalu přestává bavit. První Labyrint sice také nebyl žádné terno, ale proti tomu co jsem viděl dnes, byl o dost originálnější. Přes dvě hodiny nudy a zajímavost, která by mne ohromila, žádná. 50% ()

LadyPupu

Opravdu zkouška ohněm. No, neobstála jsem. Nevydržela jsem ani do poloviny. Jedna * z milosti a víry, že třeba ta druhá polovina byla lepší. Já už to zjišťovat nehodlám. ()

Ryuuhei

Pokračování této „Divergence pro chlapy“. První díl jsem shledal úžasným, proto jsem se těšil na druhý, i když jsem si jen těžko domýšlel, o čem to bude, když se základní pravda odkryla už na konci prvního dílu. A hle, ono to dokázalo překvapit, jakou post-apokalypsu si to zvolilo a i když se nejedná o nic originálního, zde to zajímavě zapadá do konceptu a tedy myšlenky vzdoru této nepříliš příznivé budoucnosti. Děj sám o sobě akční dostatečně, ale je jasné, že je to takový ten mezistav mezi rozjezdem a samotným vrcholem, takže bohužel, kvalita jedničky to již nebyla. I tak, s filmem jsem docela spokojen a vzhledem k překvapivému, až nečekanému vývoji událostí jsem zvědav, jak tohle celé hodlá dopadnout. 75% ()

Mrkvič

První byl ještě aspoň trochu originální a zajímavý samotným Labyrintem. Druhý díl už je dokonalý pouze v tom, že je přesně tou ukázkou druhu filmu, kde tvůrci chtěli moc, ale kvality mají leda tak na podvečerní televizní seriál. Je to stupidní (scénáristé a potom i ti, kdo to přenášejí na plátno, a pokud nebyli herci jen srabi, tak jsou stupidní taky, když se neozvali, jaké hovadiny musí jejich postavy provádět) a chraň bůh každého, kdo by si z filmu odnesl nějaké životní moudro, které by ho mělo zachránit v postapokalyptických časech. Před každým lehkým i vážným zvratem už trochu zkušenější divák ví přesně, co se bude dít. Proč? Protože už to bylo v jiném filmu a ve zdrcující většině to vypadalo sakra mnohem a mnohem líp. Když umírá nějaká tuctová postava, je tomu věnováno tolik prostoru, že bych ji nejradši sejmul sám, aby se to tak nevleklo. ()

Lachtaan

Zkrátka ta nejlepší filmová adaptace z oblasti knižních teenadult sci-fi. Ani komerčně známé Hunger Games, ani více na dívky cílená Divergence se nevyrovná pocitům, které jsem si odnesl z kina, jak z Útěku tak ze Zkoušek ohněm. Letos v létě jsem se také konečně dostal k předloze Scorch Trials a rovnou i k pokračování a závěrečnému ukončení trilogie s podtitulem Vražedná léčba, na kterou už tak dlouho čekám v té filmové předělávce. Knihy jsou opravdu čtivé a doufám, že stejně jako nezklamalo zakončení příběhu na papíře, nezklame ani na plátně. Koneckonců, přesvědčíme se již koncem ledna. [viděno v Kino Šumava Klatovy 18.9.2015] ()

Dado

Prvý diel bol, asi aj zásluhou prítomnosti samotného labyrintu, originálnejší, napínavejší a v neposlednom rade kompaktnejší. Zhorenisko sa mu síce zo všetkých síl snaží vyrovnať, no výsledkom je len poriadny guľáš, v ktorom je príbeh nesúrodý, konanie postáv často nelogické a akcia neprehľadná. Zatiaľ čo po jednotke som sa úprimne tešil na to, čo dokážu kompetentní vyťažiť z nevšedne sa vyvíjajúceho príbehu, po dvojke mám skôr obavy z toho, s čím prídu vo vyvrcholení trilógie. (45%) ()

Playman

Taková promarněná šance! Vlastně hrozně super post-apokalyptická záležitost. Zníčenej rozpadající se svět. Nakažený, hodně rychlý a vlastně docela strašidelný "zombies". Místama to připomíná hry typu Half-Life 2. Ale prostě.. bože.. proč! Je to tak hrozně teen a hezounký a uhlazený a jednomu z hlavních hrdinů, Minhovi, vydržel po celou dobu dokonalý účes, juchů! ehm.. fuck. proč?! Kdyby tohle mělo kadenci a rating Šílenýho maxe, bude to pětihvězdičková záležitost. ()

elanius

(139/2015) / Prvých 20 minút možno, potom už len zbytočná omáčka a predpríprava na diel č.3. Ak by išlo o stand alone filmík, a to by sa museli scenáristi trošku viac posnažiť zmysluplne film vymysleť a hlavne ukončiť, šlo by to. Maze Runner je bohužial len ďalší v rade momentálne populárnych apokaliptických teenage scifičok. (4/10) ()

ywo666

Napriek tomu, že polovica všetkých hercov pochádza z Games o Thrones, ma najviac potešilo, že tu hral Master Ken. O ktorom som ani nevedel, že je reálny herec. A už vôbec nie, že sa objaví (aj keď iba na chvíľu) v kino lige. Takže "restomp the groin" a užime si tento YA výplach. Je to hlúpe, ale asi nikto nečakal nového Schindlera. A ak čaka,l tak je hlúpy rovnako ako tento film. Keď ale človek zabudne na logiku, dostane napínavé dobrodružstvo, kde akcia strieda akciu a neostane čas na patetické blbosti. Nikto tu nerieši nekonečnú lásku. Nerozhoduje sa medzi upírom a vlkodlakom. Moralistické filozofovanie je tiež utlmené na nevyhnutné minimum. Trochu som ľutoval, že to nebolo Rko. Keby je to ešte trochu drsnejšie a v sprche miesto Tomáša ukážu tú cicu, normálne by som dal štyri hviezdy. Len kto by pozteral film pre deti, neprístupný pre deti. Inak veľká škoda je, že hlavný hrdina je slizký nesympatický šulín. A keď líder skupiny vyzerá, že by ho v škole šikanovali o 4 roky mladší žiaci... Niečo je zle. Akoby povedal na Master Ken. "Thomas is Bulshit!". Musím ale uznať Ballovi, že to pri porovnaní s konkurenciou (Host, Hunger, Insurgent, Upíri, Giver, ...) malo gule. 3* ()

Phietros

Pokračování posouvá děj jiným směrem a stává se z něj tentokrát napínavá podíváná zasazená do post-apokalyptického světa plném zombie a útěku! 80% ()

noriaki

Bez labyrintu = bez nápadu. Druhý díl nechal obří bludiště za sebou a tím ztratil to jediné, čím by se mohl odlišit od kvanta svých současníků. Takže tu znovu máme partu sošných dospívajících jedinců s perfektní pletí a neporušenými účesy, přežívajících v drsné postapo krajině. A zase je tu dystopická společnost, která bůhvíjak funguje. Tentokrát se s vysvětlováním reálií nikdo ani neobtěžoval. Děj budí dojem, že je to umělecký záměr a že nás vývoj situace ještě překvapí. Nezbývá doufat, že to bude jiný typ zvratů, než ty za vlasy přitažené twisty, které nabídla dvojka. James Dashner bude muset opravu zapřemýšlet, jak to udělat, aby z toho takhle nesympatická skupinka vyšla na správné straně. ()

Duoscop

Po úžasné jedničce přichází obrovské zklamání. Obrovské! Tak moc promrhaný potenciál prvního dílu... Snad to v roce 2018 na třetí pokus výjde. ()

romajz15

Jediné, co má tenle film společného s prvním dílem, jsou postavy, chybí zde ta tajemná atmosféra a finální odhalení velké záhady. Místo toho dostáváme slušnou akční post-apo sci-fi, která nenadchne, ale rozhodně ani neurazí. Zombie jsou udělaní lépe než ve Světové válce Z, ale kamera je pořád rozklepaná. ()

hroubek

První Labyrint mě dokonale zaskočil, jelikož byl a je i podruhé projekci hodně našlápnutý kvalitní film, který umí být pěkně drsný. Druhý díl jsem vyhlížel s velkým očekáváním. Druhý Labyrint má jednu velkou nevýhodu o proti prvnímu dílu a to je, že mu chybí klidné pasáže a zajímavé dialogy. Ten film je prostě jedna velká jízda se spoustou malinko překombinovaných zvratů, perfektních lekaček, suprovou akcí a parádními herci a to ať už v hlavních rolí či ve ve vedlejších. Režisér Wes Ball ukazuje, že má opravdu talent a umí točit scény, tak aby působily tak jak mají, dokáže být správně drsný, a na druhou stranu se nebojí tnout do živého co se týče emocí. Fakt se mi líbilo, že se mu film nerozpadl pod rukama. Malinko mě mrzelo, že je film zbytečně delší, a že některé věci se mohly vynechat. O'Brien a spol. předvádí parádní výkony, ze kterých jsem měl dobrý pocit. Velmi příjemně mě potěšil Giancarlo Esposito(Breaking Bad), Barry Pepper, Lily Taylor, Aidan Gillen(Game of Thrones) nebo Alan Tudyk(Firefly). Rád bych vyzdvihl akci a akční scény, které se mi moc líbily. Dále se mi líbilo jakým způsobem se pracuje s napětím a lekačkami. Labyrint: Zkoušky ohněm je povedený druhý díl, který je malinko horší, než první díl, ale rozhodně je to parádně odvedená filmová práce, díky které se moc těším na třetí díl. ()

Mishqo

65% ... Relatívne OK vrámci svojho subžánru. Malo to rýchlejší spád, tempo sa udržiavalo počas celého filmu. Nejaké tie zvraty tam boli. Audiovizuálne nemám samozrejme výhrady. ()

yeniczek

Neskutečný postapo nářez, který je totálně zabit poslední minutou. Wes Ball si se scénáristy bere to nejlepší nejen z filmového ale očividně i herního světa (tu inspiraci snad nemůžou ani popřít), osekávají knižní předlohu od zbytečností a dávkují do diváků jednu zajímavější scénu vedle druhé, aby... Aby v polední minutě někdo šlápl na brzdu tak zhurta, že si celý ten perfektně vykreslený svět pořádně rozbije ústa. Nechci moc spoilerovat, ale konečným rozhodnutím hrdiny se příjemně vykolejený (z tuctových young adult mezí) film mění v zaměnitelnou sérii. Doufám, že se pletu. 7/10 ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)