JASON_X

Parta mladých lidí ve spárech rodinky šílených, zdegenerovaných a zmutovaných jižanských buranů - tedy námět nepříliš originální. Jeho zpracování ovšem ano - po výtvarné (vizuální) stránce se mi film hodně líbil, občas mi svou nápaditostí a bizarností připomínal filmy Terryho Gilliama. Ovšem nelíbil se mi vůbec po stránce kameramanské a střihačské - pan Zombie se nejspíš snažil o dynamičnost a modernost, výsledkem je ovšem chvílemi až nekoukatelný chaos. K tomu protivný smích jeho ženy a naprosto podělaný a bezradný konec, no a já nemůžu dát víc než tři, i když zpočátku měl film našlápnuto o hodně výš. Škoda, snad příště... ("Zmrtvýchvstání" Karen Blackové potěšilo). ()

ancientone

Brutálne excentrická encyklopédia amerického hororu. Zombie vytvára osobité univerzum, svet zložený z odkazov, rekvizít stručne a zároveň šťavnato reflektujúcich dejiny hororového žánru a ich najplodnejšie momenty vo videoklipovej estetike, ktorej je podriadené celé klišéovité rozprávanie (tiež odrážajúce jednu z etáp žánru). Máme pred sebou našlapaný, cynický, vyslovene fanúšikovský výťah, horor o horore. Presná projekcia režisérovej skupiny White Zombie do sveta hororu. Dom tisíca alúzií. ()

Morholt

Moje první setkání s Robem Zombiem dopadlo špatně. Očekával jsem krvavou fašírku proloženou černým humorem, ale dostal jsem obyčejnou kečupárnu s neúměrně dlouhou stopáží, neohrabaně napodobující svou stylizací "Zabijáky". Další ze záležitostí, která by se vtěsnala do jediné epizody Historek ze záhrobí. 15% za Sheri Moon Zombie. ()

Mordenroth

Tento film disponuje celkom dobrými nápadmi, ale príbeh až moc kopíruje Texaský masaker a jemu podobné filmy, ktorých je neúrekom. Samotné spracovanie však zaujme a aj niektorí herci vo vedľajších úlohách. Vzhľadom na to, že ide o debut tak to mohlo dopadnúť možno aj horšie. Toto je čisto béčkový, čisto priemerný (50%) film (resp. horor). Nič viac, nič menej. Je to asi tak na úrovni House of Wax z roku 2005 - viac amatérske, ale s lepšími nápadmi. ()

Ai.ma

Je to něco jako cirkus. Musíte mít náladu na tygry a klauny. Pokud přijmete rozdíl, mezi krví a vínem, tleskejte blahem. Tahle charismatická atmosférou venkovských hoven a vyňatých střev provoněná pohádka pana hudebníka Zombíka je vskutku lahodná. ()

PROROK14

Ešte začiatok sa celkom dá ale potom to začína byť úplná blbosť. Nevidím na tom absolútne nič. NIČ. Horory mám celkom rád ale sú aj také čo chcú len niečo kopírovať alebo napodobniť od iných filmov a stáva sa z nich lacný odpad. Vymývanie mozgov. ()

BoPo

Vítam Vás na dedinskej atrakcii, ktorá pokiaľ ste fanúšikom tohto špecifického kúta zábavy, bude pre Vás dostačujúcim zážitkom. No pokiaľ hľadáte strach na úrovni, tak hľadajte ďalej. ()

erl

Skvělý splatter ve stylu 70.let a TCM. Je vidět že Zombie má cit pro žánr tzv. buranský jižanský horor a nebojí se zajít do extrémů co se týče násilí a humoru. Prostě mi ten filmeček sedí . ()

Seabeast

Filmový debut excentrického Roba Zombieho předkládá příběh o partě 4 teenagerů, co se jednoho deštivého večera zapletou do domu rodinky u které by asi nikdo z nás nechtěl strávit Helloween. Benzín došel, auto je porouchané, nic jiného jim kupodivu nezbývá. Do toho v místě jejich působení kolují legendy o doktoru Satanovi a bůhví co ještě. Pěkný béčkový příběh že? :-) Rob Zombie natočil touto formou poctu starým hororovým brakům a okořenil ji lascivní retro stylizací s všemožnými obrazovými filtry a efekty přesně v jeho originálním pojetí, které je mu vlastní. Kdo zkrátka viděl nějaké klipy Roba Zombieho, tak jeho styl okamžitě pozná, má to svůj "ksicht". Vše je navíc prokládáno "doplňujícími záběry", které víceméně nesouvisí s danou scénou, ale doplňují tak její děsivou atmosféru. Horor to sice je, ale je z toho cítit obrovský nadhled a spousta černého humoru. Co mi přišlo nejméně zajímavé je koncept rodinky Fireflyových, který pro mě místama neposkytoval patřičné napětí (za to o hvězdu míň), takže bych mnohem radši viděl jiný příběh, ale i tak jsem se vůbec nenudil a tuhle jízdu si užil. ()

Nick Tow

Rob Zombie je fanúšik horroru a nakrútil film pre fanúšikov horroru. Ak prijmeme toto tvrdenie, potom už len zostáva a/ privrieť oči nad neoriginálnosťou deja a vykrádačkami všeličoho a radšej zatlieskať, alebo b/ spláchnuť to rýchlo do žumpy! Ja tlieskam, pretože nefalšovaná úchylnosť ma tu fackovala možno ešte intenzívnejšie, ako vo filme, ktorý Robovi slúžil ako "predloha" /TCHM/. ()

corpsy

Premisa snímku rozhodne nieje originálna. Zopár turistov si to nechtiac začne ´´užívať´´ niekde v zapadnutom vidlákove. Ale Zombieho psychedelická réžia z toho robí pochod panoptikom hrôzy, úchylstva a hnusu. Vybláznil sa režisér, vybláznili sa maskéri a vyblázni sa aj divák. Každý po svojom. ()

liquido26

Totální, ale perfektně stylový úlet. Zase moře nejrůznějších odkazů (Gimme your B, Gimme you A ... What´s that spell?:-)), ukázky ze starejch hororů atd. Prostě nářez. Sheri Moon se svým rozkošným hlasem je prostě k nakousnutí. ()

ledzepfan

Opravdu mooc hezká úchylárna...a kupodivu i docela dobře natočená.......pro někoho hnusný odpad,pro jiného pálivá chuťovečka....já jsem si mooc pochutnal. ()

fcreading

Prekvapivo zvrhlé až úchylné ale oto viac gore scénok a samozrejme psychopatov, ktorý sa nezastavia pred ničím a je im jedno akú bolesť vám spôsobia. Od Roba Zombieho som videl iba Halloween ktorý je mimochodom tiež dobrý ale späť k Dome tisíc mrtvol ktorý je vynikajúci a vôbec nenudí a celú dobu sa len bavíte pre mňa jasných 80 percent. ()

zdepapepa

Zábavný slasher, který ale dokáže navodit příjemnou atmosféru strašidelného hradu. Oproti ostatním slasherům se zde neplýtvá časem utíkáním postav od nebezpečí nebo zdánlivými bezpečnými momenty (tyto většinou po pár sekundách ticha končí jump scarem), hudba taky nehraje jenom, když je nablízku nebezpečí (ačkoliv ono je víceméně pořád, a když není, pan režisér si tam přihodí nějaké ty prostřihy na "šokující" věci), většinou jsou tam sympatické rockové melodie, občas Silent Hillovsky temné. Herecké koncerty se bohužel nekonají, největším utrpením byla pro mě large ham manželka Roba Zombieho, která mi připomněla blonďatou dceru z Trolla 2. Stejně jako již zmíněný strašidelný dům, i tady jsou na jedničku zmáknuty kulisy. Podobně jako romantické slaďáky by mohly idealizovat život na samotě nebo dovolenou tamtéž, tak filmy jako Dům tisíce mrtvol jsou takový zdravý protipól, který nejspíš potenciální zákazníky rodinných B&B odradí. Ale ne na dlouho, po určité době jsem totiž zažil stejné pocity jako u Srbského filmu - bylo toho občas až absurdně mnoho a ke konci jsem se spíš kochal než abych se bál. Na druhou stranu je to ale ten typ filmu, na který se dá koukat dokola a dá se z něj citovat spousta kultovních momentů. ()

frashmaker

Začátek poměrně baví, ale když se dozvíte na čem jste, je to už jen směsice hnusu, nudy a trýznivého čekání na konec, který je pořád tak stráášně daleko ač má film necelou hodinu a půl. Chápu záměr Roba Zombieho a myslím, že se mu povedl převést na filmové plátno docela bezchybně. Jen se asi najde málo lidí, kteří tento druh filmu nějak významně ocení. ()