Stone mě zase překvapil. Není tak manýristický jako v Divoších a na stará kolena už nepálí do svých řad tak ostře a intenzivně, ale pořád si nedokážu představit nikoho jiného, kdo by zvládl film o Snowdenovi takhle upřímně a efektivně natočit. Skloubení dokumentárních a narativních prvků funguje na výbornou, tempo díky přívalu chytrých dialogů a vyvážených retrospektiv absolutně nekolísá a herci jsou do jednoho perfektní, především Shailene Woodley drží méně přesvědčivou osobní linii obdivuhodně nad vodou. Sarkastický humor a postava Nicolase Cage pak ideálně uvolňují tíživou atmosféru "Velkého bratra", kterou Stone dokáže v některých chvílích zásluhou precizní práce s kamerovými filtry a rámováním navodit (výtečná sexuální scéna). Skvělý dojem z atraktivní filmařiny strašlivě sráží patetický závěr, který snad Stone musel svěřit svému šestému asistentovi režie a debutujícímu scénáristovi, jinak si tu náhlou křeč nedokážu představit...(6.12.2016)

Brilantní drama z dílny OLIVRA STOUNA, jež vše vsází na um ROBINA z Batmana. Metráž je překvapivě adekvátní a dějová linka nedonutí diváka uhnout pohledem jinam. Je Bedřich Snowden hrdinou nebo vyvrhelem? To je mi buřta, důležitý je fakt, že podobná kontroverzní témata jsou předmětem zfilmování a divák na podobné perly jen tak nezapomene. 88%(16.12.2016)

• Morholt

Jo, chápu, že po tomhle Stone skočil. Snowdenův případ mu musel, vzhledem k jeho politické angažovanosti, připadat jako dar z nebes. Problém je, že v tom nadšení přehlédl, že tohle prostě na celovečerák není a už vůbec ne na celovečerák trvající víc než dvě hodiny. Veškeré snahy dodat ději nějaký spád jsou vesměs marné, šokovat tím, jak moc jsou naše životy prolezlé monitoringem tajných služeb, se nedaří a vykreslení Snowdena jako jediného spravedlivého také nepůsobí moc důvěryhodně. Technicky v pořádku, zahrané slušně, ale ani to příliš nepomáhá a z mého pohledu se zatím jedná o nejhorší Stoneův film. 30%(17.12.2016)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $21,587,519Tržby Celosvetovo $31,346,669Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Tento rok sa zadarilo aspoň strarým zručným režisérom(Gibson, Spielberg) a rovnako tak aj Oliver Stone ukázal že kontroverznné príbehy mu sedia, výborne podané, skvelý herci na čele s Josephom Gordon-Levittom. /videl v kine: 80%/(19.11.2016)

• mzss1

|15%| Nějak mě tento film nelákal, ale abych si rozšířil obzory, tak jsem to zkusil. Avšak nečekal jsem, že mi to takhle totálně nesedne. Nechci snímek kritizovat, ale celá tahle událost by se snad dala zachytit do dvacetiminutového dokumentu, ne? Alespoň to téma mě absolutně nebavilo. Krom toho ani ostatní prvky v této záležitosti byli víc než nulové. Nevadí mi ukecané filmy, ale tohle bylo na mě moc. Dvouhodinová nuda. Odpad nedávám, chyby to nemělo, avšak žádný přínos mi to nedalo. Joseph Gordon-Levitt zahrál hlavního hrdinu celkem dobře, ostatní herci mě už moc nezaujali. Nicolas Cage se tu párkrát mihne a nemá žádnou důležitou roli. Prakticky nic mě nezaujalo.(27.11.2016)

• - Margot Robbie nabídli roli Lindsay Mills (Shailene Woodley). (tedvidek94)

• - Natáčení začalo 16. února 2015 se zamýšlenou premiérou k 25. prosinci 2015. Nakonec ale byla odložena až do roku 2016. Oliver Stone vydal prohlášení, že vizuální efekty byly příliš složité, tak film nemohl být dokončen včas. (BloodMax)

• - Shailene Woodley se kvůli své roli (Lindsay Mills) naučila tancovat u tyče. (Melcoiro)