Snowden

Francie / Německo / USA, 2016, 134 min

PeteBuck

Slušný film. Videl som predtým, ako som si prečítal Snowdenovu autobiografiu, možno by nevadilo pozrieť si to znovu. Trochu prispôsobené hollywoodu, postelná scéna musí byť, ale inak pohoda. Nepatrí to k Stoneovým najlepším počinom, ale ako povedal sám pán režisér, cítil, že jeho príbeh treba odrozprávať. A odrozprával to celkom svižným a pohodovým spôsobom. Stone chcel byť asi čo najviac korektný k faktom, tak to neurobil zaujímavejšie, akčnejšie, proste je to skôr vážny biografický film, kde nečakajte extra bombastické prekvapenie. Nie že by Snowdenove odhalenia sa mali brať na ľahkú váhu, ale akosi mám pocit, že vážnosť toho, čo rozoberal tento film, si už málokto uvedomuje, o to potrebnejšie je takéto filmy robiť. ()

bigmatko

ak sa zamyslíme nad tým ako v súčasnosti fungujú sociálne vzťahy a ako sa ľudia dobrovoľne prezentujú so všetkým ale úplne so všetkým čo sa v ich živote deje tak potom sa nemôžeme ani čudovať že to mocní tohto sveta chcú použiť. a presne to je vo filme. Ludia nechcú sukromie ale bezpečnost a dobrovolne zverejňujú o sebe všetky informácie. Film okrem deja ponúka aj myšlienky a priestor na názory o tejto problematike a Vy sa celý čas v kine budete nad tým zamýšlať. ()

MarekT.

Jeden z úhlů pohledu na jeden z největších problémů, které řeší současná americká společnost. Má přednost svoboda nebo bezpečnost? Dramatický příběh o nejznámějším současném whistleblowerovi a potřebě veřejné diskuze o palčivém problému, který provází americkou veřejnost od útoků 11. září. Oliver Stone se k příběhu nestaví nestranně a podává svědectví o válce jednoho muže proti všemocné organizaci. Naštěstí stylizace hlavního hrdiny do pozice Randovského ideálu "muže, který je sám schopný převálcovat svět" se drží v rozumných mezích a Gordon-Lewitt věrohodně ztvárňuje inteligentního, racionálně uvažujícího člověka, který si plně uvědomuje následky svých činů. ()

Cardas

Zaujalo mě to. Téma dilematu mezi ochranou soukromí a bezpečností a otázky, jestli je skutečně v rozporu anebo "geeks" uměj nasadit chytrý program, který bezpečnost dokáže zajistit i bez zasahování do soukromí. Zpracováno podle mne šikovně. Snowden vyznívá ve filmu jako hrdina. Ale nějak nevím, co teď s tím. ()

Joshua2121

Táto téma ma celkom zaujímala a spokojne môžem povedať, že som dostal, čo som očakával. Tempo bolo na môj vkus dosť lineárne, no nakoľko sa to dá brať ako dokument, tak je to ok. Hlavne, že z toho nespravili akčný trhák, ale veľmi príjemný film. Z každého rožku trošku vyvážene naservírované fakty a dojmy. Veľmi milo ma prekvapil soundtrack a scény, ktoré prehovárali priamo k divákovi. Zostrihy s reálnym Snowdenom už boli len čerešničkou na torte. Ak máte zálusk na tento film, tak odporúčam si ho pozrieť, kým ho nestiahnu z kín. Predsa len menšie odhalenie a pár skrytých právd by mohlo niekomu vadiť. :) ()

HarryB

George Orwell's Big brother (1984) is ominously turning into a reality. Edward Snowden is a whistleblower who sheds light on unlawful expanding mass surveillance and privacy issues conducted by US government. ()

Sheemass

Dvě hodiny dlouhý film či spíše dokument o tom, jak zveřejnit tajné informace, tak aby Američanům otevřely oči. Jestli jim je otevřely nebo ne, to je otázka. Joseph Gordon-Levitt nám jako Edward Snowden vysvětluje jak informace získal, jak je použil, zveřejnil a to co ho po zveřejnění potkalo. Stálo to za to? Film se pomalu posunuje vpřed, první hodinu se téměř nic neděje, ale následující polovinu se tento vlak rozjede naplno a to především, když vše vyjde na světlo. Přechod z Levitta na Snowdena byl velmi povedený, za mě 75%. ()

Naby

Myšlenka filmu je super, je zpracována tak, aby tomu každý rozuměl. Více technicky zaměřený divák se však trochu nudí a nedostává tolik zajímavých údajů. Zpracování je taky v některých částech docela nudné. Celkem 3,4* ()

Pavlo

Film zaujme od začiatku a to najmä zobrazením pozadia a bližších detailov aféry špehovania a ukladania dát o ľudí sveta. Až zamrazí, ako sme za posledné necelé dve dekády pokročili a nechali sme sa tým pohltiť a prenechali "ochanu" na iných. Príbeh "zbeha" je dobre spracovaný, herci sú príjemní a vierohodní a vhodný na jedno večerné predstavenie. ()

dinzbir

Prostě příběh geniálního hrdiny, který je po zásluze potrestán. Muže, který v 21. století pro lidstvo udělal čin, který bude v myslích lidí po staletí, ne-li tisíciletí! Člověka dobré vůle a bojovníka, který se obětoval za věc. Nechť je jeho přístup inspirací správného rozhodnutí, ať už jsou jeho důsledky jakékoli. ()

PoprockCZ

Sympatické ztvárnění osoby Snowdena od Josepha Gordon-Levitta mě mile překvapilo. Musím říct, že tento film byl první, kde na mě tento herec působil sympaticky. Děj je poutavý už pro samotnou děsivou skutečnost, že je založen na pravdě. Bohužel jsem se nic moc nedozvěděla a celkově mi vypravání přišlo hodně zamotané, nepochopila jsem jej. Možná se na film pokusím podívat někdy znovu. Každopádně doporučuji každému, koho tohle téma zaujalo, aby se podíval na původní dokument Citizenfour, který vše osvětluje detailněji. To je také důvod, proč nemohu dát stejné hodnocení jako dokumentu, byť by si Snowden přeci jen zasloužil trochu více než jen 3* průměr. ()

michael99

To si člověk nemůže zahrát už ani hledání min, aby ho nějakej zkur*enej amík nepozoroval a nehladil si u toho svoji úžovku ! Jsem rád že to někdo natočil, aby se to do společnosti dostalo ještě víc, než to bylo. Smekám svůj imaginární cilindr, před výkonem Josepha Gordon-Levitta. Krásně natočený životopisný thriller. Životopisné filmy mám rád. Režisér tam totiž nemůže moc změnit a má jasně daný cíl. Kdyby se vyskytl kdekoliv problém, tak se musí vyřešit tak, aby se moc nepozměnila struktura filmu. Snowden nám všem ukázal, že mít v rukou velkou moc ještě neznamená ji využít. To jsem si z filmu odnesl já osobně. ()