Mimoni 2: Padouch přichází

• USA Minions: The Rise of Gru (více)

V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život. (CinemArt)

papadoce

Tu nie je čo špekulovať. Veľmi vydarená animácia, čistý bum bác humor, nijako zvlášť zaujímavý príbeh. Keď vidím aký je z toho kasový trhák, tak za tým vidím výlučne detské publikum a peňaženky rodičov, ale je to samozrejme ok. Dám tri rovnako ako pri prvom diely. Nemám čo dodať. ()

Stejšn

Děti v kině se bohužel smály jen čtyřikrát - dvakrát když se na plátně ukázal holý zadek, dvakrát když si někdo prdnul. Nejslabší díl série, dobře to ve svém komentáři vystihl drsny_hery. Mě jako dospělého navíc otravovalo podbízení čínskému publiku, včetně absolutně nudné a zbytečné pasáže s kung-fu. Pro mě to nemá náboj, ale nejsem cílovka, tak nehodnotím. ()

farb

Ale jó, je to prča. Množstvím fórů je výraznější první polovina, ve druhém dějství kadence gagů sice poleví, ale i tak to cílovku plně uspokojí. ()

Honzimir67

6,9/10 - Tuto gentlemanskou parádu si nelze vychutnat jinak, než v obleku se sladkým popcornem v ruce. Ano, je pravda, že v kině jsem si užíval spíše tu atmosféru nebo zážitek, než film či dokonce ten popcorn, a celou hitparádu jsem bral s OBROVSKOU nadsázkou. Přesto jsem tento filmeček pro opravdové muže čekal horší, takže za mě to rozhodně nebylo zklamání. Toto mistrovské dílo vskutku excelentně vyplňuje dějovou linku a také se zde můžete dočkat některých legendárních postav z dávných dílů "Já padouch". Jediné, co bylo nudné a hlavně velice zvláštně zplácané, byl konec, ale s nějakou tou šíleností jsme se u mimoňů smířili i předtím. Za mě je to skvělá příležitost vychutnat si film jinak než ostatní výtvory, ale jen dokud je v kinech. (Jo a doufám, že tomuto filmu zůstane těch 69%, přestože si to dost pravděpodobně nezaslouží...) ()

OJan

V první řadě je dvojka Mimoňů úplně jiná než jednička. Je to více barevné, je to více fantasy, bohužel ubylo vtipných scén a záporáci jsou slabí. Ale abych filmu zcela nekřivdil tak mě pobavila úvodní znělka, která vtipně odkazovala na úvodní znělky ze série Jamese Bonda a taky potěšilo to, že si autoři skvěle pohráli s tím, že Mimoni jsou prequelem série Já, padouch a některé věci v tomto snímku dobře doplňují dějovou linii již zmiňované série Já, padouch. Dával bych tedy čtyři hvězdy, kdyby dojem z filmu nezkazil ten přehnaně fantasy závěr. |55%| ()

Luthien

Zklamání, jednička byla milá, pro děti pochopitelná a víceméně neagresivní. Tenhle díl se ale v tomto směru nepovedl - chaos od začátku do konce, smysl příběhu nejmenším divákům rozhodně musí unikat. Na dětský film také docela dost poměrně ostrých scén. Ale Mimoni roztomilí, to zase jo. ()

PTomA

to, že jsem vyvětral oblek a utratil 185 Kč za takovou píčovinu mě fakt sere ještě dodnes. děcka se snad ani nesmály a já s kamosema jsme trpěli v první řadě. všemu teda vévodí jeptiška s nunčaky ve formě krucifixu jezdící na varhanech. Radši bych šel dobrovolně do análního styku s ebonitovou tyčí. ()

blondboss

Pokračovanie Mimoňov v štýle jednotky a ide v zásade o akýsi prequel k originálnemu filmu. Vidieť mladého Gru s množstvom mimoňov a ich potrhlých nápadov a situácií je ok, ale zas až také terno to nebolo a tie postavičky začnú časom liezť trošku na nervy. Deti sa ale náramne bavia a to je podstatné. 65 % ()

Mikecat

Veselé, oddychové, akcia, dobro zlo, podraz, nejaký morálny odkaz. Zábava jak sa patrí, omnoho vtipnejšie ako tie chrliace netfliksovské sračky. "Pučííííí" ws ()

Franki69

Bejt děcko nebo pubík v dnešní době je, co se týče kinematografie, paráda. My jsme čuměli na Karafiátovy broučky Hermíny Týrlový, Makovou panenku a vrcholem vodvazu bylo Nu Pagadi a velmi sporadicky do kin propašovanej nějakej ten Tom a Jerry nebo Pepek námořník. A teď? Padouch Gru a série Minions jsou skvělá zábava. Jasně…obehraný vtípky, ale stále fungujou a tvůrci to neflákaj. Snad jen ta Kung fu epizoda mě moc neseděla…ale po asi tak 5-6 filmech, který mě fakt pobavily už těch pár minut co zrovna mě neseděly odpustím. Stejně jako The Incredibles nebo Pixarovky jsem si i tyhle animáky se žluťákama oblíbil a dávám zasloužených 80%. ()

kockodan

Tak to bylo dějově hodně špatný a rozlítaný a nesourodý a nekoherentní. Nedokoukáno, páč mě to v půlce přestalo bavit. Nemá to být ten z filmů, na který se s dětmi mají s radostí podívat i rodiče a neusnout při tom? 15% ()

ReactLotus

Povedzme si pravdu, mimoni nemajú najlepší príbeh ani nikdy nemali. Je dosť jednoduchý a veľmi ľahko predvídateľný. Ale zase, je to predsa len rozprávka a zápletka typu Inception by nebola pre deti vhodná. Mimoni ťahajú celý film (tak ako vo všetkých filmoch, kde sú) a pritom nepovedia takmer nič. Skvelé postavy. Trochu hlúpe, ale strašne zábavné. Gru (nie, nie je to narážka na ruskú vojenskú spravodajskú službu, aj keď to meno a jeho hlas môže hovoriť o opaku😅) je tiež vtipný a má dobrý hlas/dabing. NunChuck a Wild Knuckles boli tiež úžasní. Vlastne oni, Gru a Mimoni sú najlepšia vec na filme. Grafika je skvelá, na Mimoňov sa veľmi dobre díva a nie, nemám na nich fetiš. Oni boli, sú aj vždy budú geniálne postavy. Soundtrack je veľmi dobrý, Hlavne Bad Gru Rising je skvelé. Najlepšia vec sú hádam všetky referencie na Despicable Me filmy. Najlepší pocit, keď som spoznal niečo, čo sa práve v DM objavilo. Skvelá "jednohubka". Nemal som banán, keď som to pozeral.😢 I'm not a true fan😭😅. 6,9/10.  It's Minion Time… ()

rigby

Výborně natočeno, v druhé polovině jsem se i několikrát zasmál. Ale jinak mě tyhle animáky neoslovují, ať už je v hlavní roli kdokoli a cokoli. ()

kritkMd

Pokračování prvních Minions s horší zápletkou a vypatlaným koncem. Cílovka byla očividně změněna, protože lidi co chodili do kina na prvního Despicable Me už dnes mají sami děti. Možná právě proto aby byla cílová skupina co největší je zde přidáno spoustu kravin pro malé caparty. Plot je tedy výrazně slabší než v prvním díle, i stopáž celkem ubyla. Celý film se točí okolo padouchů co se snaží okrást jiné padouchy a na samotné mimoně nebo Grua už není tolik místa. Vychválit musím samozřejmě vizuální a hudební stránku. Animace od Illuminations jsou vždycky skvělé a výběr hudby taktéž. Co se týče vtipnosti tento film nijak za svými předchůdci nezaostává. Lepší průměr, ale díky nostalgii na prvního Despicable Me musím dát o hvězdičku navíc. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)