Televízna vojnová dráma o jednom z mála svetlejších momentov v nemeckom ťažení proti židom, ktorí žili v zmiešaných manželstvách. Film má slabší úvod, treba prečkať nezáživnú polhodinu a potom postupne začne film naberať na zaujímavosti. Najväčším pozitívom je obsadenie J. Vogela, ktorý bohužiaľ prichádza na obrazovku až v polovici filmu. Je to práve on, kto drží tento film nad vodou a je to on, kvôli ktorému vydržíte tento inak priemerný film pozerať. Inak nemecká uniforma mu sedí minimálne rovnako dobre ako jeho kolegovi T. Kretschmanovi. 60%(2.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $734,519Tržby Celosvetovo $6,077,816(18.2.2010)

Margarethe von Trotta spojila v tomto filmu výtečně dvě časové roviny, kde hlavní roli hraje láska a odvaha. Rodinné drama o odcizení matky a dcery, žijící v dnešní Americe a statečný boj německých žen za své židovské muže v období druhé světové války slučuje vyplývající skutečnost, že způsobené trauma může mít dopad na člověka po mnoho let a někdy dokonce ovlivnit i život další generace. Jedinečné herecké koncerty Katji Riemann a Marie Schrader.(17.11.2009)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(31.1.2006)

Ze začátku jsem měla problém se spojením těch dvou časových rovin. Rušilo mě to. Protože mě mnohem více zajímalo období 2. sv. války a tedy to, co se v Berlíně na Rosenstrasse dělo. Přitom to všechno vypadalo jako vymyšlená událost, ale ono se to skutečně stalo. Ty ženy, které vyšly do ulic a požadovaly navrácení svých manželů, musely být nesmírně statečné. Ale dokázaly ten zrůdný režim porazit. Nedokážu si představit, že by k tomu mohlo dojít i v jiném městě než byl právě Berlín. Město, které bylo ukázkovým místem nacismu.(25.5.2013)

• - Kniha Nathana Stoltzfuse "Widerstand des Herzens. Der Aufstand der Berliner Frauen in der Rosenstraße 1943" z roku 1999 byla sice vydána až poté, co Margarethe von Trotta začala pracovat na filmu, ale přesto je pravděpodobné, že některé události a postavy filmu byly použity právě z tého knihy. (Bubble74)

• - Za roli Leny Fischer získala Katja Riemann v roce 2003 cenu na filmovém festivalu v Benátkách. (Bubble74)

• - Verš, který byl ve filmu citován, je z básně "And Death Shall Have No Dominion" od Dylana Thomase, publikované ve sbírce „Twenty-five Poems“ v roce 1936. (Bubble74)