Tajemství dračí pečeti

• Česko VIY: Tajemství dračí pečeti (více)

Neuvěřitelné příběhy, kouzla, skvělé herecké obsazení. Anglický kartograf dostává od cara zakázku - namalovat mapu Dálného Východu Ruska. Během dlouhé cesty plné úžasných zážitků se dostává až do Číny. Během putování se setkává s mistry bojových umění, čínskými princeznami, Dračím králem a objevuje záhady dračí pečeti. (Filmbox)

noriaki

Tenhle film má všechno. Čínskou princeznu, ruského cara, anglickou šlechtu, Arnolda Schwarzeneggera, Jackieho Chana, létajícího mončičáka, hi-tech armádu, draka a dokonce i první díl, fikaně schovaný pod názvem Zakázaná říše. Zápletka smotala co mohla, a podle toho to taky vypadá. Nic nedává smysl, a nad dějem je lepší nepřemýšlet. Efekty ovšem nevypadají úplně zle, choreografie soubojů nevzbuzuje smích ani zoufalství, a obě stárnoucí hvězdy mají dost velké role, aby to nebyla jen větší camea. Dojem tedy není vyloženě mizerný, ale o průměru žánru si může tahle fantasy nechat jen zdát. ()

lykan9

Tajemství dračí pečeti je hrozná konina. Připomínalo mi to spíše vysokorozpočtové porno bez sexu (jako by se jednalo o pokračování pirátů). Jedno pozitivum tento film však má, a tím je souboj Arnieho a Jackieho. Sice spolu hrají už ve druhém filmu, ale až teď jsme se ho dočkali. Už jen z tohoto důvodu nemůžu dát odpad!. ()

JohnSmith

Opravdu hrozně natočená čínsko-ruská pohádka. Lákadlem je Arnold a Jackie, ale je to spíš děs. Ikdyž akční scény nebyly zas tak zlé. ()

fabecc1222

Řekl bych, že jako většina, jsem si to pustil hlavně díky přitomnosti Jackieho a Arnoldo. Ti se objeví hlavně na začátku ,kde mají docela dost protoru, asi aby to evokovalo, že budou mít třeba i hlavní role, no a pak o nich celý film už neuslyšíte, až do závěrečné scény, kde se zas objeví. Oba určitě pěkně vydělali aniž by se přetrhli, mají ti sice společnou bitku, ale ta je spíš parodií na jejich hvězdné akčné scény, ale budiž jim přáno...Další hvězdná jména, Dance a Hauer se tu jen mihnou, a sotva je postřehnete. Zbytek filmu táhnout spíš neznámé tváře, hlavně ty Čínské se od sebe klasicky nedají rozeznat, takže ani pořádně nevíte kdo je kdo. Fantasy prvky docela fungují, tvůrci se aspoň snaží o něco originálního, ale akce i scénář jsou slaboučké, mnohdy až dětinské, těžko vlastně říct, pro koho je film určený. ()

Jaro.Krafcik

Arnold a Jackie v spoločnom filme. Veľké filmové legendy, od produkcie Číňanov a Rusov som veľa nečakal. Ale tak kvalita dvoch hercov prevýšila kvantitu. Film nebol zlý. Len trochu iritoval ruský dabing. Efekty boli ako tak dobre. No celkovo slušný priemer. Na ktorý sa dobre pozeralo.3* ()

luksky

Film mě potěšil...hlavně sice jen menší role Jackieho a Arnolda...ale jejich souboj byl super : -) pěkná pohádka :-) ()

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, ale len za mini účasť Arnieho a Jackieho. Výprava aj efekty ďaleko lepšie ako v prvej časti, na druhej strane stále rozprávkové. Ale inak fajn výprava, kombinácia vedy a fantasy, princezné, cári, kungfu majstri a ruskí kozáci atď. jednoducho všehochuť, pre niekoho pochopím aj nechuť. Dokonca aj mikro cameo pre už nebohého Rutgera Hauera. Najlepšie momenty boli samozrejme pri súboji Arnieho s Jackiem, normálne tam boli hlody, že sa nedalo nezasmiať sa... :) ()

Junglista

Scény s Jackiem a Arnoldem jsou asi jedinej klad tohohle "díla". Jen škoda, že jejich společný scény do filmu v podstatě ani nepatří. Tihle dva a Charles Dance (kterej by tam taky vůbec nemusel bejt) jsou pouze lákadlo na tupce, jako jsem byl já. Zbytek nestojí ani za plejtvání baterky v klávesnici, tak jen stručně - je to mizerně předigitalizovaná srágora. Ale jako fakt, to CGI je horší než u 20 let starejch filmů. Scénář je tak tupej, že byl asi psanej po třetí lahvi vodky. Ne, ne a ne. Nevadí mi ruský filmy, možná mi nevadí ani ty čínský, ale tahle kombinace byla fakt příšerná. ()

woodsman

celkom dobre pokracovanie jednotky Arnold bol dobry pekne byl tych veznov sranda len skoda Jackie moc toho nepredviedol to bola skoda na ruskov fakt v pohode fantasy ()

Bozvav

Taková roztomilá blbinka. Je docela sranda, kam se Arnold od doby "Rudého horka" posunul. Pěkné efekty, slušná muzika, velmi chaotický scénář a poněkud mdlé dialogy. Výprava dobrá. Za mne 50%. ()

Rathalos

Nechapem to slabe hodnotenie,nahodou ako dobrodruzna fantasy to funguje vyborne,cele to doplna fajn atmosfera i skvela vyprava,herci su tiez v pohode,potesia hlavne Arnold a Jackie,no a nuda urcite nehrozi,kedze nechyba ani akcia,takze mna to oslovilo a bavilo...:-) ()

BOURQUE

Keby som mal napísať len jednu vetu o tomto filme, tak by to bolo asi toto: „Fiasko a mrhanie potenciálom a časom hercov/herečiek, a hlavne časom diváka.“ Zbagatelizovaný príbeh, ktorý síce má v sebe kus fantázie, ale celkovo vás nedokáže osloviť. Nehovoriac o tom, že sa to zbytočne blíži k dvojhodinovému runtime. (A to, že tvorcovia do toho zakomponovali malý kus z filmu „Muž so železnou maskou“ spíš považujem za vec na oľutovanie a nie ako „poctu“.) Celé je to zabalený do šiat, ktoré sú šité „ťažkou“ PC technikou. Tie umelé obrazy občas fungujú, občas nie. Jedna hviezda za súboj J. Chana s Arnoldom – obaja už majú svoje najlepšie časy za sebou, ale z hľadiska boja aj teraz ma presvedčili, že rozhodne nepatria do starého železa. Ale to je v podstate jediný pozitívum, čo sa o tomto filme dá povedať. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

MickeyStuma

Dobrodružství anglického kartografa v době 18. století ve volném pokračování, kde se taktéž dějí věci vskutku nevídané, ale bohužel, tentokrát je tu také přítomno jedno veliké ALE. Jak už je u ruských filmových tvůrců zvykem, což nakonec bylo i u předchozího snímku,  pospojovalo se do sebe nemalé množství nejrůznějších scén z nejrůznějších dobrodružných filmu od Hollywoodu až po Hongkong. Hollywoodské Piráty z Karibiku, francouzského Muže se železnou maskou či hongkongské Zakázané město snad pozná každý. Problémem je scenáristická nerozvážnost. Mnohé scény mají problém do sebe zapadnout a místo smysluplného děje z toho vznikla spíše nepovedený groteska. Jackie Chan a Arnold Schwarzenegger sice mohou diváky přitáhnout, ale spíše dojde ke zklamání. Jen tak mimochodem, jejich vzájemný souboj byl vymyšlen na základě známého akčního trháku Sly Stallona? Ono je to vůbec podivné, když na sebe strhávají pozornost a onen kartograf, coby hlavní postava, omšele zapadá do pozadí. Příběh jako takový taktéž setsakramentsky skřípe a to už ve svých základech. Herci takřka nemají co hrát, ale viditelně se přehráváním snaží alespoň něco vyzdvihnout. Ze snímku vznikl podivný fantasy cirkus, který je ve své těžkopádnosti hodně nepatřičný ucelené mu diváckému vkusu. Předchozí snímek určité kouzlo mělo, ale tohle už mělo zůstat v šuplíku jako nerealizovaný scénář. Třeba by ho někdo někdy v budoucnu přepravoval k lepšímu. ()

Ivo odpad!

Movitý produkční tým Vsevoloda Kokotoviče vyhověl opakovaným žádostem o urgentní kapesné ze strany Arnieho a Jackieho, ovšem pouze za podmínky že ze sebe veřejně udělají totální debily (což se jim nadmíru úspěšně podařilo) a přijdou na chvíli zapózovat v dementně barvotiskové megas*ačce za účasti naklonovaných Ivánků, Nastěnek, Čurilů i členů čínského všelidového divadla, které též velkoryse zapůjčilo téměř 100 000 vkusných kostýmů. Při psaní scénáře pravděpodobně asistovali i netopýři z Wuchanu, neboť už tak od páté minuty se film dá v zájmu zachování zbytků duševního zdraví sledovat pouze s tlustými dezinfekčními rouškami na očích i uších. Poté vše až do konce vesele plyne jako sladký a bublající průjem z vývodů všech zúčastněných a voňavě se roztéká na všechny strany po displeji a klávesnici notebooku. Bohaté zásoby dezinfekce se teď konečně hodily ... Mouku a těstoviny využijeme jindy ... ()

Psycho.R

Dračí pečeť jsou vlastně dva filmy, které spolu téměř nesouvisí. První z nich mohl vzniknout díky tomu, že první díl byl komerčně úspěšný a tak se do druhého sehnali dvě akční legendy - Arnie a Jackie. Jejich linka trvá na začátku filmu cca. 40 minut, je zábavná, vtipná a jejich souboj je kvalitně zpracován (zřejmě za choreografií stál sám Jackie, ostatní bitky ve filmu jsou tuctové). Poté začne druhý film, který se odehrává celý v Číně. Není špatný, ale dýchá z něj, že není příliš originální. Na jedno zhlédnutí je to fajn a bitku hvězd si, možná, ještě pustím, ale jinak jde o průměr. ()

rublik05 odpad!

U tohoto filmu mě překvapilo, jak moc se čínská produkce spoléhá na různé digitální triky a zejména na CGI efekty. Mám pocit, že převážná většina scén je uměle vytvořených a prakticky neexistuje záběr, který by působil autenticky, nebo ve kterém by žádný efekt nebyl použit. Zkrátka je zde značně přeefektováno. Celý film tak působí dost uměle, má velmi jednoduchý, šíleně připitomělý děj, který je extrémně přeplácaný a vůbec nedává smysl. Snad jediná věc, která stojí za zmínku, je účast hvězdného dua Jackie Chan a Arnold Schwarzenegger. Jejich společné scény působí velmi svěže, mají patřičné grády a jejich vtipné dialogy mě velmi bavily. Tady však výčet kladných věcí asi končí. Tajemství dračí pečeti je neuvěřitelná blbost, na které je asi nejlepší úvodní animovaná část. Zbytek nestojí ani za zmínku a je to jen zbytečná ztráta času. 0/10. ()

Ceberus

Je to prosťoučká pohádka, ale tu čtvrtou hvězdu dám za nečekaně kvalitní vizuální stránku. A za Jackie vs Arnie fight, samozřejmě. :-) ()