Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

KcarlosK

Srovnávat s originálním remakem :-) je asi zbytečné. To je prostě klasika. Ale Fuqua akčáky umí a tohle byla solidní jízda. Jen mě maličko namíchlo, že přeživší byli vybráni politicky korektně. A Haley je jako zrzka rajcovní. ()

iggy_pop

Komu stačia skvele natočené prestrelky, ten novej verzii o siedmich statočných odpustí aj nedostatočnú psychologizáciu postáv. O nejakej motivácii hrdinov, prečo sa dať zastreliť za utláčaných obyvateľov malého mestečka, sa dá hovoriť asi len v prípade Washingtonovej postavy. Tie ostatné sú iba plocho nahodené charaktery. Potešia občasné vtipy (Chris Pratt), ale aj dostatočné slizký záporák Sarsgaard. Záverečná spomienka na legendárny "sedmičkový" motív potešila taktiež :) ()

Mishi

Po istom čase tu máme ďalší zaujímavý kúsok klasického westernu . Ak berieme do úvahy , že ide o remake úspešnej klasiky zo 60.rokov a veľmi bohaté herecké obsadenie ( Ethan Hawke, Denzel Washington, Chris Pratt,..) , viete isto, že film Vás nesklame. Film ma milo prekvapil, herci nesklamali, hudobné prevedenie veľmi dobre zvolené. Nebude chýbať ani klasický boj so zbraňou face to face :) Scenár plne využitý , až do konca sa určite nebudete nudiť , vrelo odporúčam :) ()

Rorschach_SK

"Zatiaľ je to dobré." Snímok má jednú zásadnú vadu - teda vlastne dve, sakra, tých vád je tu viacero. Nezanedbateľnou je, že svojho prechodcu poráža jen v akcii, ktorá je tu parádna, ale bohužiaľ vo všetkom inom - vystavanie príbehu, zoznámenie s postavami, vzťahy, napätie - zlyháva, skrátka je to starý dobrý Fuqua. Ďalším je, že je to neskutočná multikulturná a spoločenská agitka: máme tu nasranú feministku - černocha ktorý všetkému velí - Mexikánca, ktorý na každého zazerá - hrdinského kúzelníka - medvedieho zberateľa sklapov - ostrelovača s PTSD a ochočeným Číňanom a samozrejme indiána, sorry Komanča, ktorému nechutí jedlo bielej chátry. Trochu mi tu chýba zástupca 4% menšiny - trochu som dúfal, že by to mohol vziať na svoje ramená Ethan Hawke, hold nevydalo. Taktiež zistíme, že "Bezbolestná" je v Holywoode stále v kurze, dynamitu nieje nikdy dosť a že filmový "padouši" sú z roka na rok horší. Zažijeme indiánsku férovku, pretože tých nieje nikdy dosť a koniec, ktorý je ako celý film, v podstate prázdny. Sedem statočných (1960) je legenda, a asi najlepší remake v histórii kinematografie a robí svojmu predchodcovi skutočnú česť. Týchto Sedem statočných si nikto pamätať nebude, nestoja za to. ()

quido.morava

Opět jsem na rozpacích, respektive spíše zklamaný. Oživit takovouto filmovou kultovku je samo o sobě odvážný počin, o to více bych si dal záležet. Ale bohužel stal se přesný opak - scénář je odfláknutý a navíc i poněkud "ujetý". Režie je sice dobře odvedené řemeslo, ale nic víc. Zcela se vytratila poezie původní verze, zato nastoupilo dnes běžné hollywoodské schéma, že když jde v Americe o "dobrou věc", spojí se všichni proletáři světa, včetně národnostních menšin (chyběl mi tam už jen eskymák), a během jednoho dvou dnů jdou na věc. Ani tento film se nevyhnul feminizačnímu klišé současné doby. Za mne moderních sem statečných balancuje na hranici kýče a jediné, co stojí za zmínku, je dobře vyvedená přestřelka o vesnici a pyrotechnické efekty. I pokud bych neznal původní film, tohle je u mne zcela průměrný akční western. A ani v ději pořád omílané "so far so good" to nezachrání... ()

Speedy115

Neurazí nenadchne, každopádně Antoine Fuqua se s tím vůbec nemaže a příběh je tak dost nelogický a velmi slabý. Naopak musím vyzdvihnout všechny akční scény, ty byly naprosto bezkonkurenční. K tomu humor Chrise Pratta a máme tu povedený snímek. :) ()

BStone

Zbytečný film. I jako samostatný snímek, bez srovnání s klasikou obstojí jen tak tak. Svižné finále už to moc nezachrání. Denzel sice má velice slušné charisma, ale Brynner ho měl o pár světelných let víc. Srovnání s původním snímkem nesnese ani charakteristika postav, protože je velice chabá. Western na nedělní odpoledne 40% ()

vampvegetar

remake nezdolatelného originálu jako legendy žánru dopadal mírně rozpačitě,ale v závěre to ustál. dosti bohaté herecké portfólio a trošku jinak stavaný úvodný děj spočátku ne a ne chytit správnej dych ( až na Denzelove pistolnícke staccato ), co ještě uchlácholí do nespokojnosti spíše vtipný a unáhlený nábor členu party nájemných střelcu a taky mnoho "neschopných vesničanu". Ani angažovanost "divocha" nemusí kdekomu imponovat, no osvěžila rozporuplnost některých indivíduí sedmičky. Vše ale zachraňuje záverečná cca pulhodinka, kde už "mluví olovo". A protože protivníku je fakt, ale fakt hodně moc, tak taky "mluví dynamit". a potom už není moc co mluvit, padouch padne a oběte se vždy najdou, když je i hrdinu moc. No, mohlo to býť vážnejší a stylovejší,ale celkem to ušlo k slabým 4* ode mně. ()

hujerita

Pôvodný western absolútne super, a tento remake, alebo ako sa to volá nebol tiež na zahodenie. Bartholomew Boque super a aj tý siedmi statočný boli fajn. A dosť ma prekvapilo že na remake to má malé hodnotenie, preto štyri hviezdy a nie tri, ktoré si film plným právom zaslúži. Jeden z tých lepších remake-ov v poslednej dobe, ak aj nejaký vôbec dobrý remake bol, ale zasa na druhej strane má,m western rád, tak nadhodnocujem, a herecké výkony boli sympatické.Milujem Sedem Samurajov a toto nebola taká hrôza ako by som čakal, preto štyri. ()

r3musko

Toto je jeden z tých prípadov, kedy by som dal tri a pol hviezdy, keby sa dalo. Ale nedá sa, preto som dal 4*. Nie preto, že by to bolo také dobré, ako skôr pre to, že to nebolo také zlé. Nie som extra fanúšik westernov, ale v modernom spracovaní sú pre mňa stráviteľnejšie a raz za čas si ich pozriem. ()

Madu

Dobře natočeny western, s originalni verzi se to nesmi srovnavat. Je to pokracovani v nove verzi a podobnym přiběhem. ()

cien

Super pořádná přestřelka, dlouho tady nebyl takový westerník, škoda, že to tady má takové hodnocení, co jsem chtěl to jsem dostal mírou vrchovatou :-) ()

onevoice

Mne sa to páčilo na rozdiel od originálu. Dobre vybrané herecké obsadenie. Strhujúce prestrelky. To čo má mať správny western. Malo to aj štipku humoru. Z mojej strany určite spokojnosť. ()

JancakV

Pokus o pošlapání filmové legendy, politicky korektní a zcela poplatné době. Naštěstí šlapali dost vedle a tak legenda neutrpěla. Postavy s chabým charakterem a bez alespoň trochu přijatelné motivace. Záporák naprosto tragický, bylo mi ho líto od prvního záběru (tedy bylo mi líto jeho ubohosti, ne toho, že na konci chcípne). Děj zmatený a samoúčelný, strategické schopnosti postav na úrovni školky. Úmrtí hlavních postav zcela nesmyslná a zbytečná. I "rolníci" byli jak papírové figuríny bez jakékoliv historie a motivací. Samotné akce taky nebyly nijak dobré, velmi slušně řečeno. Celé je to snadno zapomenutelné, což je moc dobře. Přesto. Na spravení nálady si musím dát originál (jo tu předělávku sedmi samurajů) a nejlépe postupně ve všech český dabovaných verzích. A pak asi i Sedm samurajů. ()

Chenile

Puvodni film byl taky tak uspesnych proto, ze se v nem sesly tehdy obrovske filmove hvezdy, coz se v teto predelavce rozhodne nekona. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)