• YURAyura

No, zadna slava - pribeh sice zajimavy - ale ty herecke vykony az na Vaughna a toho nemeckeho ucitele zadna slava. Takovy je to hodne civilni film, ktery pres svou znacnou delku ale rychle ubehne - moc se nenudite - nektere zabery jsou docela pekne - prekonavani barikad, strileni pres ryn, masakr na moste, ale celkove mi to prislo takove nemastne neslane. Skoda.(13.3.2006)

Nekompromisní, se spoustou velkolepých a okázalých válečných scenérií. Obě strany konfliktu jsou představeny správně nečernobílé, se svými kladnými i zápornými stránkami. Film rozhodně stojí za vaší pozornost.(23.3.2015)

Poctivá vojnová dráma s prvkami dobrodružnosti, ktorá na to, že obsiahla iba deň či dva, pôsobila veľmi vieryhodne. Na akcii sa nešetrilo, vojnové scény napr. v meste Remagen boli na jednotku a očákal by som ich skôr u 20 rokov novších filmoch. Vaughn aj Segal viac než dobrí, ale po vzore podobných vojnových snímkov by som privítal bohatšie zastúpenie hviezdnych hercov. Film aj téma by si to určite žiadali.(29.5.2015)

Velice příjemná a rychlá podívaná okořeněná hudbou Elmera Bernsteina a několika českými českými herci.(16.8.2008)

• dopita

Důvody proč se na film podívat jsou tři: výborná hudba, Československý reálie a Vít Olmer, kterej dostal překvapivě velkou roli. Jinak mě film velmi zklamal, jen občasné detaily zaujaly, ale jako celek je to nuda.(20.1.2012)

Pohľad na koniec vojny aj z opačnej, menej prezentovanej strany Nemcov. Aj tam sa vyskytujú zdravé charaktery, hoci musia poslúchať príkazy zhora.(7.5.2013)

Film jsem viděl několikrát a v kontextu americké produkce z této kategorie je řekněme komornější.Neříkám průměrný, spíše mírně nad.Je to obvyklé schéma formálních a neformálních vztahů v bojové jednotce, které se tu a tam dostávají do konfliktu.Je tu také poukaz na obvyklé a přece tak zvrácené projevy nacismu.Dobře zachycená jedna z posledních akcí obrany říše, jedna z řady akcí Američanů při cestě za vítězstvím.Lidské ZOO jak na americké, tak na německé straně je výborně prokreslené.Není tu ani stopa po klišé.Vše promícháno tlakem americké armády a zmatky wehrmachtu, které ústí do popravy Vaughnovy postavy jako symbolu konce zla války, která však nepostrádá lidskost a racionální uvažování. Bohužel, či bohudík pozdě.Lidsky vlídné typy Hartmana a jeho kamarádů v dresu jsou dobrým protipólem na druhé straně barikády.Jak už to ironie někdy určí, pár dnů po osvobození se most zřítil sám do Rýna.No a exteriéry v Davli a ve starém Mostu, které dobře posloužily a vešly ve filmových obrazech do dějin jsou jen okrajovým mementem.Slušný film.(21.8.2013)

Jeden z klasických vojnmových veľkofilmov, teraz aj s cs obsadením, a aj keď už asi ťažko bude konkurovať titulom ako napr. Saving Private Ryan, každý, kto má rád túto tématiku si tu prijde na svoje.(9.10.2003)

Slušný válečný film, který velice nejasně staví hranici mezi hodnými a zlými. Jistě potěší obsazení českých herců, viditelně Olmera a Jelínka.(20.8.2006)

Na tu dobu možná gut, ale dneska je to tvrdý průměr...(9.5.2008)

Dost dobrý válečný film...kolikrát si říkám že John Guillermin umí točit své filmy dosti nadčasově...to není úplně případ Remagenu...který by sice dnešní válečné filmy mohl ještě strčit do kapsy ale nahlodal ho trochu zoubek času... ale opravdu jen tak drobátko...ale je to třeba případ jeho Skleněného pekla které nestárne vůbec...Robert Vaughn snad ve své nejlepší roli...(9.5.2008)

Vojnový film zo všetkým čo k tomu patrí. Najviac ma poťešili bitky s tankami tie proste žeriem. Hudba dobrá.(25.6.2010)

Most pri Remagene je presne ten typ vojnového filmu, ktorý mi najviac sedí. Priamočiary, akčný, veľké činy namiesto veľkých slov. Úvod, ktorý vyzerá ako prechádzka ružovým sadom, skoro strieda vojnové peklo. Zaujívamosťou je charakter postavy Roberta Vaugna (notoricky to známeho zbabelca zo Siedmych statočných) Jeho zásadový, mierne fanatický nemecký dôstojník bojujúci až do samého konca je úplným opakom jeho pištolníka.(13.1.2005)

Most u Remagenu je jeden z amerických velkofilmů, který se točil i v Československu. Málo kdo však ví, že na záběrech tohoto filmu, jsou ve skutečnosti dva mosty. Davelský most a Měchenický most. Měchenický most plnil spíše úlohu, že opticky zvětšoval Davelský, který je ve skutečnosti malý, úzký a jen pro pěší. Proto po něm nemohly projíždět vlaky, které ve filmu převážely ustupující němce. Je zajímavé, že filmaři dokázali tohle dát dohromady, aniž by si toho divák všimnul. A proč se film netočil přímo v Remagenu? Těch důvodů bylo zřejmě víc. Ten hlavní však, že most byl v roce 1945 značně poškozen a ještě v průběhu války se nakonec zřítil do řeky Rýn. Most jíž nikdy nebyl obnoven a zůstaly zachovány pouze mostní věže.(29.6.2015)

Vytížené, vyvýšené bitevní pole, které se těší z moci, v "gala" noci, které se klene, jako velikán dne. Slávy, smrti.(28.7.2019)

Jde spíše o průměr, kterému tu jednu hvězdičku přidají české lokace a některé i dnes fantasticky vypadající záběry a scény explozí a demolic. Možná že v roce 1969 bylo zobrazení Angela jako zlodějíčka mírně podvratné a postava majora Kreugera trochu narušovala zažité stereotypy o zlých Němcích, ale dnes jde jen o provařená klišé. Herecké výkony jsou velmi matné, Segal nemá co hrát, Gazzara jede na půl plynu, van Eyck celkem rychle zmizí. Snad jen Vaughn se trochu snaží, ale tragickou ironii, která na něj dopadla, mu stejně nevěřím. A tak jsou největšími hvězdami paradoxně Jelínek s Olmerem, kteří si kradou veškerý čas před kamerou pro své české diváky. Ale ani o nich nelze napsat, že by nějak hráli.(30.8.2013)

... asi jsem byl moc natěšený. Tak nějak jsem čekal něco trochu jiného. I tak ale velmi nadrpůměrný válečný film, takže 70 % a určitě se na ten most zajedu podívat :).(8.5.2009)

Typický válečný starý film, kde je plno výbuchů, tanků a střílení a vše je reálné a opravdu zničené, což už se v dnešních filmech neděje, tak méně jak 4 hvězdičky nikdo normální dát nemůže. Samozřejmě tam jsou i povídáčky, ale bez děje by to asi nebylo ono:-) 70%(5.9.2016)

Průměrný válečný film své doby.(6.3.2017)

• Ryuuhei

Poslušně hlásím, že mé hodnocení je nyní velice subjektivní, neboť jsem se u filmu ukrutně nudil, nedokázal jej pořádně tím pádem vnímat a ve výsledku ani nepobral jeho pointu. Nejsem fanouškem válečných filmů, nicméně i tak se v žánru najdou výjimky, které se mi líbí. Tento film jí ovšem není.(25.8.2017)

Důkaz, že i jeden most uhraje celej film.(15.1.2009)