Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

Paldini

Ze začátku jsem měl sto chutí film vypnout. Vůbec nic nového totiž nepřináší a jen kopíruje syžet většiny vězeňských filmů, jen je děj trochu více zakoncentrován, aby bylo v druhé polovici více času na fotbal. A právě druhá polovina filmu je dokonalá. Závěrečné utkání je natočeno s lehkostí a je okrášleno patřičně říznou hudbou, spoustou fórků a hlavně ultracoolovým (bože jak to slovo nenávidím, ale zrovna tady se to hodí) Jasonem Stathamem. No, i když i ten zápas se nevyhne klišé prvního stupně. ()

Cappuccino

Anglánska verzia http://www.csfd.cz/film/168413-trestna-lavice/ je prekvapivo slabšia než americké spracovanie. Menej vtipná, menej sympatická a z počiatku veľmi nudná. Ak si odrátame chlapáka Vinnieho, mini roličky Jasona "Mnicha" Stathama, niesom si istý, či by hodnotenie dovŕšilo aspoň tej tretej, príšerne slabej hviezdy. Obyčajný priemer, ktorý nie je skutočne ničím odlišný od jemu podobných. ()

pornogrind

Včera večer to běželo v bedně a tak jsem se rozhodl, že si film ponechám jako takovou kulisu u který vytuhnu. Nestalo se a já jsem film zdárně i přes ty vy3,14čený reklamy zdárně dokoukal. Nejspíš proto, že mám rád fotbal, Vinnieho Jonese i Jasona Stathama. Sice je to taková americká bejkárna ale podívat se na to dalo. Škoda jen, že balancuje někdy mezi dramatem a komedií. Myslím si, že kdyby se film vydal jen jednou z cest(buď komedie nebo drama) mělo by to asi větší efekt. Ale jak už jsem psal podívat se na to dalo. PS: Film jsem už kdysi viděl ale nepamatoval. Proto jen komentář. Tří hvězdičkový hodnocení ponechávám. ()

kingik

Jeden z těch lepších sportovních filmů, ale tady vlastně ani tak o fotbal nejde. Nemusím tedy zkoumat, jak dalece je přenesena skutečná hra na filmový pás. Přesto určitý prvek realistického dotyku s míčem zůstal zachován, protože hlavní roli vězně hraje bývalý profesionální fotbalista Vinnie Jones. Ten nejenže zdatně kope, ale i hraje. Svým nevyzpytatelným kukučem se navíc hodí do vězeňského prostředí, ve kterém se to hemží pěkným výkvětem různých figurek až s dramaticko- komediálním rozměrem. Film sice nemá syrovost, se kterou kalkuloval, ale nedovolí si nudit. A je poměrně solidně a po britsku natočen. A angličané svoji hru milují. 80% ()

Slarque

Remake Nejtěžšího yardu má dlouhý a pomalý rozjezd. Trénovat fotbal se začne asi po třičtvrtěhodině. Vinnie Jones v hlavní roli je velmi dobrý, ale nejlepší roli urval (a plně zužitkoval) Jason Statham. ()

SeBig

Fotbal nenávidim, ale jako komedie je to fakt dobrý. Některý hlášky mě fakt rozesmáli, hlavně hned ten začátek. Na chillování dost dobrej film. ()

LaciLC

Zaujímavý film o futbale (konečne nie o americkom) a tak si ho musíme patrične vážiť. Po celú dĺžku má film výbornú atmosféru a určite aj pobaví. K tomu tu máme výbornú hereckú zostavu, kopa hercov je známa z Ritchieho filmov (Vinnie Jones, Vas Blackwood, Jason Flemyng, Jason Statham). Film pre milovníkov soccera (čiže aj pre mňa) ako stvorený. ()

SOLOM.

Jakožto fotbalový fanda a dnes už jen příležitostný hráč jsem se na tento film docela těšil. Trestná lavice (2005) patří mezi moje oblíbené filmy, přestože preferuji spíše hororový žánr, tak mám rád i sportovní komedie. Nejvíce mě zaujalo jméno Vinnie Jones, kterého znám z akčních snímků. Začátek mě ovšem moc nebavil a já měl obrovské nutkání film vypnout. Zbytek herců totiž na mě moc velký dojem neudělal, stejně jako samotný děj. Zhruba od poloviny se však vše posunulo směrem k lepšímu. Spíš než samotný závěrečný zápas jsem si však vychutnal pěstní stolový souboj. ()

HellFire

Dokonale zmařená příležitost natočit super komedii z prostředí vězeňského fotbalu. Vinnie Jones jako kdyby při natáčení ztratil vůli k životu. Možná mu došlo, že se upsal spíš nepovedenému dramatu, než nejapné komedii. Není o co stát. Docela by mě zajímalo, kdo je Barry Skolnick na pozici režiséra, protože Fotbal za mřížemi je jeho jediný film. Jako kdyby se po něm země slehla. ()

Ilicka

Další z variant filmu z roku 1974. Oproti té Sandlerově je drsnější a trochu krvavější a méně humorná. Ale díky posunutým pravidlům měl i evropský fotbal konečně grády. PS: Navzdory tomu, že Sandlerova verze je ze tří téměř stejných filmů nejmladší, považuju ji za nejlepší. ()

hendrich6

Bohužel jsem dříve viděl Trestnou lavici,která je v podstatě úplně to samé jako tenhle film,akorát s o dost horším sportem.Obsazení mi také nepřišlo nějak výrazně horší,protože Sandlera moc nemusím.Naopak jsem uvítal Jasona Stathama v jedné z jeho menších rolí.Jinak je to ale průměrný film s předvídatelným závěrem z prostředí fotbalu,což je pro mě určitě velký klad.Protože ode mě má Trestná lavice 60%, tak Fotbal za mřížemi je za 65% ()

Lacike

Za dávnych čias v preďalekej galaxii, keď ešte existovali VHS a videopožičovne som videl tento film a bol som strašne sklamaný. Síce som vďaka recenzii v Cineme (od pôvodnej redakcie) vedel, že to nebude také bláznivé ako Ritchieovky, ale aj tak som to od filmu asi chcel a s tým čo som dostal som nebol spokojný. No a na druhý pokus po dlhých rokoch som teda prekvapivo nadšený. Je to funkčný mix väzenského a športového filmu s tak akurát vyváženou vážnou a komediálnou stránkou. Všetky tie väzenské archetypy fungujú bezchybne a dokonca aj Vinnie Jones snáď prvýkrát v civilnej úlohe normálneho chlapíka je úplne v pohode. A aj ten futbal mu celkom ide, hehe. Snáď len postava riaditeľa väznice s tým odpudivým obočím je trochu WTF. Nezvyčajne som si užil aj finálny futbalový zápas aj keď futbal vôbec nemusím. Ale pekne to gradovalo a tentokrát film pridal na komediálnej stránke vďaka vtipnému komentáru od tých dvoch komentátorov. Naviac má film celý čas dosť svižné tempo až mi bolo ľúto, že som s niektorými postavami nestrávil viac času. Sympaťák dedko a jeho tragická línia alebo totálny magor Statham a jeho infantilné predstavy. Takže toto je jeden z tých mála prípadov, keď ma film na druhý pokus bavil oveľa viac. 8/10. ()

Tommassi3

"Slyšel jsem, že jste rozumnej !!" - "Kdybych byl rozumnej, seděl bys teď ve svejch chcankách a přemejšlel, jak vstát s rozbitejma kolenama.." ;) ()

Terva

CITÁT - Na nic tu nešahej!!............... Kapitán anglického fotbalového týmu se dostává do vězení za alkohol a napadení policistů. Sebou do vězení si však bere ještě jeden vroubek a to má něco společného s tím, když dělal kapitána. Ve vězení by z toho mohl mít peklo. Většina kluků ve vězení nikdy nic nemělo a on měl vše, ale vzdal se toho svoji chybou. Jenže fotbal je fotbal a kvete i ve vězení a za chyby se platí. CITÁT - Nějaký další přání, hvězdo?......... Jason Statham má velmi zajímavé tetování na zádech. Jenže co se možná mělo stát peklem se mění na zábavu. Tvrdý a krutý začátek příběhu začal měknout jak národní tým po výhře MS. A najednou šlo vše až moc jednoduše. CITÁT - Přechodný nedostatek volných zdrojů....... No a nakonec je z toho dobrá komedie. ()

Ouwen

WOW! Nevěřil bych tomu, že Vinnie Jones dokáže být tak sympatický. Dostal tentokrát roli přímo na tělo (problémovej týpek, fotbalista k tomu, pač i fotbal hrával). Trošku mě mrzí, že Statham je zde jen v pár scénách, ale naprosto v každé exceluje a jeho komediální talent i když s minimem hlášek či ta šílená mimika, dokáže nehorázně pobavit. Tolik easter eggů na jeho Kurýra! Ať už to že "rukama zmlátil 23 lidí", či jeho kung-fu představy o fotbale mě skutečně fascinovali a tu svojí roli si užívá nehorázným způsobem. Zbytek postav, ať už ředitel s vtipným obočím, mafián, bachaři, muklové...našel jsem si opravdu obrovské množství skvělých postav. Soundtrack je absolutní pecka, ať už nějaké hudební motivy (hlavně při tréningu muklů/vězňů jsem se nehorázně smál), nebo skvostný písničky.. bavilo mě i prostředí, tuna skvostných hlášek, vztahy mezi charakterama a zápas sice mohl být delší, občas líp natočený, ale pořád jsem se nesmírně a královsky bavil a naplno fandil muklům. Místy na mě zafungovalo i drama v podobě několika vyhrocených momentů a jindy je to až lehce smutné, zejména co se týče toho dědy. Pobaví i dvojce komentářů, kteří maj též plno perfektních hlášek a celkově mi to uteklo až moc rychle...možná fakt až moc, trošku mi vadil střih a přál bych si některé momenty pořádně prohloubit. U takhle zábavného filmu bych si dokázal představit i dvouhodinovou stopáž, ale vzhledem k nízkému rozpočtu, je toho obsahu stále dostatečně mnoho. Celkově, jakožto ex-fotbalový nadšenec a milovník vězeňských filmů, vtipných komedií a dobré hudby, hodnotím Mean Machine jako absolutní špičku ve smyslu "zábavný, pohodový film u kterého lze naprosto vypnout". Rozhodně jsem tohle neviděl naposledy a vidět to jako malej, tak vůči filmu mám neotřesitelnou nostalgii. ()

Dale

Mix klišé všetkých väzenských filmov a aj všetkých športových filmov. Nemá absolútne čo priniesť, zvlášť keď ste videli o dosť podarenejší The Longest Yard. A Statham a jeho úloha... 50% ()

Marek1991

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá. ()

corpsy

Britské až do morku kosti. No aj tak som stále čakal kým sa neobjaví Jason Statham, ako jediný si vyslúžil moju pozornosť. ()