Miliardové výkupné

Take Down

Billionaire Ransom

Thriller

USA, 2016, 107 min

decká na opustenom ostrove porazia cvičených zabijákov ale dobre ako také neškodné dobrodružstvo sa to dalo /60%/(20.10.2016)

70% Dobře natočené, navíc i dobré téma. Já jsem se nenudil!(27.8.2016)

• Fr

“KURZ, KTERÝ VÁS ČEKÁ, BYL NAVRŽEN TAK, ABY LIDEM, JAKO JSTE VY, ROZMAZLENÝM POTOMKŮM VELMI BOHATÝCH LIDÍ, POSKYTL POSLEDNÍ ŠANCI SE SEBOU NĚCO UDĚLAT...“ /// Rozmazlenej dobytek, pocházející ze semene pracháčů je umístěnej do „ostrovní“ polepšovny. No a partička žoldáků, toužící po kousku majetku jejich fotříků, procvičí jejich instinkty přežití… Dlouho je to takovej pionýrskej survival. Parchanti se učej, jak a co ulovit, přejít most..atd... a taky jak to spolu vydržet. Třičtvrtě hodiny. Pak to začne bejt trochu zajímavý, ale žoldáci jsou spíš čuráci, takže by to mohlo pobavit spíš puberťáky (teda pokuď zrovna nejsou na tom vostrově). A hlavně je to celý uvěřitelný jak polepšenej Islamista. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Řeším dilema: v pasťáku se mi ztratil parchant. Mám zaplatit? 2.) U baráku si hrajem na indiány a na černochy. (Se starou? Tak to nech bejt…). 3.) Thx za titule „titulkomat„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(20.4.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Oshimotovi lidi spočítali pravděpodobnost přežití jeho dcery na 30 ku 70. Je ze hry. Nezaplatí." Je pro mě těžké vybrat si mezi nájemnými zabijáky a bohatými spratky ty, kterým mám fandit. Film v tom má jasno a je na straně zparchantělé mládeže, která ze své blbosti možná jednou vyroste, ale já jsem tomu nechal volný průběh. Nakonec to dopadlo tak, jak to asi muselo dopadnout a já jsem si z toho odnesl poznatek o tom, jak se dá zabít soupeř vlastní zlomenou vřetenní kostí. I když se to někdy může hodit, tak to skutečně není moc.(28.11.2017)

No skvělý, zabili jste Bambiho! Ok nevím co tady už podle námětu od tohohle filmu někteří čekali, ale já se pobavil celkem slušně. Je to natočený v pěkných exteriérech a je tu i pár dobrých nápadů. Pochopitelně, že netřeba zdůrazňovat, že předtím než na to budete koukat je třeba přepnout mozek do polohy off. Prvních 45 minut je ještě vcelku seriózních, no od toho nástupu komanda neschopných žoldáků se z toho stává guilty pleasure záležitost. I když nevím proč tu všichni píšou komando, když únosci jsou všeho všudy čtyři, ale některé likvidace jsou celkem kreativní hlavně ten kill otevřenou zlomeninou. Pochopitelně je tu spousta nesmyslů, ale pokud nemáte přehnaná očekávání, tak na zabití nedělního odpoledne je to celkem fajné.60%(12.3.2017)

O tom, ako sa z rozmaznaného poserútka s plnými gaťami veď viete čoho, stal nasledovník Ramba - vzor cnosti a obávaný bojovník. A to všetko expresne rýchlo, len za týždeň kurzu prežitia v divočine, čo počíta jedného lukom zastreleného jeleňa a položenie jednej pasce na zajace. Evidentne asi niekomu stačí fakt málo, aby sa stal neohrozeným kráľom divočiny a všetkých rozmaznancov zachránil... Hrozne otravný scenár, plný takých logických lapsusov, že za také niečo by sa hanbila aj upratovačka verejných záchodov. No ale na druhú stranu, keď sa vypne mozog, tak sa na tom zabaviť dá, odsýpa to rýchlo, má to spád a pri pár miestach sa človek aj zasmeje. Tiež milo prekvapila drsnosť niektorých scén. Myslím, že na ten slabučký priemer to stačí. 50/100(24.12.2017)

Mno. Lokace velmi zajímavé, Skotsko se svými ostrovy je překrásné, ale nějak se mi nechce věřit, že by internacionální partička (chyběl tam jen indián) rekrutovaná z řad zlobivé zlaté mládeže , dokázala ostrov vyčistit tak jednoduše od zabijáků. Navíc žoldáků, kteří si už prošli nejedním světovým konfliktem... Možná, kdyby se scénář vyprdnul na zcela neuvěřitelnou a přiblblou zápletku s vyděrači a výkupným a více se zaměřil na jednotlivé postavy v rámci nápravného kempu na ostrově ve snaze najít v nich ještě to jejich skryté lepší já... člověk v nouzi funguje jinak ať už je to skrze pocit vyčerpání, sounáležitosti, teamového ducha... (ta myšlenka nápravy znuděných floutků se mi líbila). inu udělat z toho ,,nápravné drama'' mohlo to být stokrát lepší. Takhle kucí a holčiny líčí v lese pasti jak lstiví Vietcongové a žoldáci na ně tupě šlapou a pak - s přiostřeným kolíkem ve stehně řvou jak na lesy... A když je potřeba zločince dorazit, objeví se někde za osikou týnejdžr s lukem a se stejnou bravurou s jakou si dokázal na mejdanu rozpustit dávku v kávové lžičce, trefí šípem gangstera přesně na komoru, jen ta poslední zelená větévka do mordy tu chybí... Závěr, to už byla úplná pohádka v zapadajícím slunci. Nebudu spoilerovat, ale ano milé děti. Honza nakonec získá krásnou princeznu, tatínek král si uvědomí, že Honza není zas tak líný a zloduch ze všech zloduchů nejzloduchovatější trestu neunikne. Nebýt to točeno na tom nádherném ostrově s majákem (pro které mám slabost), šel bych s hodnocením ještě níže. Takže dávám jen za 3 miliony a berte nebo nechte být. * * *(6.12.2017)

Tumhle říkám fajn oddechovka pro mě. Prima prostředí, oblíbené téma. Nedalo mi to a toho hodně jsem vzpomínal na film Skála, ačkoliv ptoti tomu filmu je to ve všem hodně pozadu. Zpočátku jsem měl trochu problém zvyknout si na hlavní postavu, kterou hrál Jeremy Sumpter, ale asi to tak mělo být. Díky tomu jaká byla se taky dostala na ten skotský ostrůvek. Vyloženě mi neseděl jen jeden herec a to Ed Westwick, jako šéf ozbrojených lumpů. Dialogy byly docela fajn a hravé, svým zůsobem moralizující a zároveň motivační, což zde zapadá do toho, že mají sloužit k nápravě rozmazlených dětí zbohatlíků. Bylo mi líto postavy Kieko, alias Yûho Yamashity, ať už z postoje otce, či jejího osudu na ostrově. Jinak dějově je to naivní ať už ze strany zločinců a nebo dětí zbohatlíků, které se rozhodnou nezemřít. Některé scény jsou zábavné svou zbytečností, jelikož na děj nemají žádný vliv, jako třeba scéna s vysílačkou, nebo totální psycho nápad jako sejmutí otevřenou zlomeninou. Pro mě to byla ale prima zábava a oddechovka, protože film má takový správný drajv a styl režie, který mi hodně sedl.(12.10.2016)

Ta děvčice byla kost, ale celé to bylo jakési nedodělané a nedoladěné. Průměrný thriller.(21.11.2016)

No jo no. Partička rozmazlenců se po několikadenním zálesáckém tréninku postaví skupině vycvičených zabijáků a asi nebudu moc spoilerovat, když napíšu, že žoldáci jsou prakticky bez šance, protože kromě rambovských vychytávek si chovanci osvojili i lukostřelbu, nad kterou by nejeden trénovaný lučištník Stoleté války slintal blahem. Je celkem jasné, že u Take Down se musí totálně vypnout mozek a nezapínat ho ani na tu nejmenší chviličku. Když se vám to ale podaří, dá se film označit za sice trošku zbytečně dlouhou, ale jinak odsýpající zábavu se sympatickým obsazením a krásnou skotskou přírodou. A protože jsem se krátce po začátku přepnul do režimu absolutní vypatlanosti, hodnotím nadprůměrně. 70%(28.8.2016)

• kaylin

Miliardářská dítka se musejí naučit, jak vlastně žít bez toho, aby pořád otravovali své rodiče, kteří budou muset řešit jejich problémy. Takže se dostávají k tomu, aby vůbec přežila. Ze začátku to bylo ještě celkem fajn, ale samotný průběh tohoto thrilleru už mě tolik nedostal a nedokázal udržet mou pozornost.(11.9.2016)

• viperDavid

Některé filmy se prostě nepovedou a tenhle je jeden z nich. Dívat se na to je ztráta času, věřte mi. Hrozně chabé a trapně zahrané. Ani to nemělo logiku...spoiler ... vycvyčený zabiják s poloautomatickou puškou si neporadí s lukem a šípem od kluka co jednou trefil srnku velkou jak stodola.... Ne fakt trapný(5.2.2017)

Příjemné lehce akční dobrodružství. 1) Spoiler. Pár dní lehkého tréninku na opuštěném ostrově (natáčeno na ostrově Man) postačuje k tomu, aby se ze skupiny sobeckých a nezodpovědných mládežnických zbohatlíků stala parta, co v klidu přemůže profesionální zabijáky s vojenskou zkušeností. Ani se nelze divit, když poklad o hodnotě jedné miliardy dolarů (!) hlídá pár lidí, kteří ze všeho nejvíc připomínají ochranku v supermarketu. 2) Na to, že představují zhýčkalé flinky, jsou chlapci a děvčata docela schopní. Jeden umí skvěle střílet z luku, jiný se umí dobře prát a celkem vykazují značnou kázeň i smysl pro přežití. 3) Vystupují zde 26letý Angličan Dominic Sherwood (James Herrick), 29letý Angličan Ed Westwick (šéf únosců Billy Speck), 27letý Američan Jeremy Sumpter (hlavní postava Kyle Hartmann, lukostřelec), 26letý Angličan Elliot Knight (černoch Marsac) či 23letý Max Deacon (James Thornton).(2.3.2017)

Scenérie filmu ok,herecky ovšem dost pozadu,,a z únosců rejža udělal dokonalý břídíly.Takhle jadnoduše se osvobodit,a navíc všechny zlikvidovat,nedalo to příliš práce.Film na jedno použití ok,ale nic víc.50%.(16.10.2016)

• Aljak

Námetovo super, ale film bohužiaľ za veľa nestál. Už vidím ako sa partia rozmaznaných darmožráčov zo dňa na deň zmenila na ucelený a spolupracujúci profesionálny tím, ktorý sa dokázal postaviť profesionálnym zabijakom. A pritom stačilo, aby kus filmu venovali tomu ako sa kolektív rozmaznancov zbližoval, ako pochopili silu vzájomnej spolupráce a ako nadobudli nejaké návyky zodpovednosti a samostatnosti. Toto bolo moc zhurta, že po 2 dňoch sa zrazu rozmaznanci stali expertmi na bojové taktiky, takže napokon to celé vyznelo dosť nerealisticky a aj amatérsky. Škoda, námet bol veľmi sľubný!(14.9.2016)

• elanius

(75/2016) / Celkom zaujímavá režisérska história Jima Gillespieho, dávno dávno odštartoval kariéru docela známym "I Know What You Did Last Summer" a potom dokonca thriller so Stallonem v hlavnej roli (D-Tox). Talentu asi moc na rozdávanie nebolo takže až na jeden bezvýznamný horor sa dostávame rovno do roku 2016. Jim sa ale nepoučil a znovu servíruje priemerný, uťahaný thriller kde dokopy neni moc čo hrať a pozerať. Potenciál survival hororu na parádnom ostrove je zabitý zbytočnými kecami v prvej hodine a keď sa konečne dostane aj k tomu hlavnému lákadlu, logika hlavne v chovaní postáv dostáva KO rovnako ako parta trénovaných zabijakov od bandy zbohatlíckych deciek. Aj v rámci žánru slabota. (3/10)(3.9.2016)

Celkom pozerateľné.(27.10.2016)

Napínavý thriller u kterého není dobré moc přemýšlet, jen se nechat bavit a fandit těm našim, aby vyhráli. Sice Kyle nebyl až takový sympaťák, ale časem si to u mne vyžehlil. Líbila se mi i ta myšlenka druhé šance a to, že titul spratek ti tady není k ničemu. Děckám jsem ten skautský tábor i tak trochu záviděl, vždyť se tam měli super. Bylo to spíš jak za odměnu do chvíle, než dorazili ti opravdoví spratci. Závěr byl také mile překvapivý.(19.2.2017)

• Gray Wolfman

Pro mě strašnej průůůůser!!! Čekal jsem něco jako Pustinu s rozmazlenejma frackama, ale tohle fuckt nee. Pravda, parchanti jsou rozmazlení dost a zasloužili by si pořádně na držku, což se bohužel nestane a v podstatě zvládnou zmasit komando "profesionálů", které by v pohodě pondali i Agenti dementi. O dialogách radši ani nemluvit. Jedna hvězda jen za nápad, jinak ruce pryč !!!NEDOPORUČUJI!!!(12.9.2016)

• Hanys_

Nejdřív jsem si myslel, že to bude nepřiznaný remake Battle Royale. Nakonec se ale z Take Down vyklubalo nefalšované sci-fi, protože jak jinak pojmenovat žánr, ve kterém zhýčkaní teenegři po pár denním pobytu na ostrově, dokáží sejmout komandu profíků se samopaly. Navíc to má fakt nesympatický dabing.(11.2.2017)

<< předchozí 1 2 3